Eurovision 2008! Ποιος απ' τους τρεις;

Ποιος απ' τους τρεις;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 38)

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Γιατι ρε σεις?:confused:
Η πλειοψηφια των Ελληνων πως τα μιλαει?!:eek:
Μηπως καλυτερα και δεν το εχω παρει χαμπαρι?!
:eek:

Όχι... εγώ τουλάχιστον δεν έχω! Αλλά αφού τραγουδάς που τραδουδάς στα αγγλικά προσπάθησε να διορθώσεις και λίγο την προφορά σου!!! ;)

Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Γιατι ρε σεις?:confused:
Η πλειοψηφια των Ελληνων πως τα μιλαει?!:eek:
Μηπως καλυτερα και δεν το εχω παρει χαμπαρι?!
:eek:
Ελεος βρε Νεράιδα
Αυτά είναι αγγλικά από το Λιανοκλάδι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ενω των υπολοιπων ειναι απο την πρωτευουσα...
Μαζευτειτε λεω εγω...

Ναι οκ...εχεις να τραγουδησεις ενα αγγλικο τραγουδι, αλλα μην τρελλαινομαστε κιολας, λες και ολοι οι υπολοιποι τα μιλαμε λες και ειμαστε απο το Λ.Α ή απο το Λον-ντον!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι βρε Νεράιδα, δεν θα πω οτι εγώ τα μιλάω καλύτερα.
Ομως εγώ δεν τραγουδάω σε ευρωπαϊκό διαγωνισμό αγγλικούς στίχους. Μου χρησιμεύουν μόνο για να διαβάζω βιβλία και άρθρα. Ποιος θα με κρίνει;

Το ίδιο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η υπερβολη ειναι ενοχλητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Που είναι η υπερβολή;
Λες δηλαδή οτι αν μας εκπροσωπούσε αυτός ο νεαρός με αυτήν την προφορά, δεν θα είχε αρνητικό αντίκτυπο στην βαθμολογία του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι, προσωπικα δεν τα βρηκα τα αγγλικα του τοσο αθλια...
Εχω ακουσει στο διαγωνισμο και χειροτερες προφορες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οκ, έχουμε διαφορετική γνώμη επ΄αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Εμένα πάλι γιατί η Καλομοίρα μου θύμισε πολύ την Παπαρίζου...;;:hmm:
Ακομα κ το τραγούδι της δηλαδή μου θύμισε αυτό της Παπαρίζου σε αρκετά σημεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εμένα πάλι γιατί η Καλομοίρα μου θύμισε πολύ την Παπαρίζου...;;:hmm:
Ακομα κ το τραγούδι της δηλαδή μου θύμισε αυτό της Παπαρίζου σε αρκετά σημεία!

"Καφε με την Ελενη" στον Αλφα βλεπεις?!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Τα τραγούδια ήταν και τα τρία άθλια.
Παλιομοδίτικα, θύμιζαν late 80's και τόσο ίδια μεταξύ τους.
Αντίθετα με εντυπωσίασε η διαφορετικότητα του τραγουδιού της Κύπρου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ ήθελα Χρύσπα, που είχε και τον Τσιάγο στο μπαλέτο!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Θα περάσουμε και ημιτελικό; Κάτι τέτοιο μου είπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εμένα πάλι γιατί η Καλομοίρα μου θύμισε πολύ την Παπαρίζου...;;:hmm:
Ακομα κ το τραγούδι της δηλαδή μου θύμισε αυτό της Παπαρίζου σε αρκετά σημεία!

Ιιιιιιιιιι!!!!!!:eek::eek::P:P
Θυμιζε Παπαριζου η Καλομοιρα?
Που καλη μου στην θυμιζε?:confused:
Δεν το ειδα γι'αυτο ρωταω...γιατι μου φαινεται αδυνατον η Καλομοιρα να θυμιζει καπου την Παπαριζου.(Η οποια ειναι Θεα η κοπελα απο καθε αποψη.Την εχω δει και ποσες φορες ζωντανα και απο κοντα.)

Τωρα οσων αφορα την προφορα στο θεμα των Αγγλικων, προσωπικα πιστευω οτι οι δυο τους τα μιλανε πολυ καλα (Μαρτακης-Χρυσπα) και η Καλομοιρα τελεια.(λογικο)
Τα μιλανε πολυ καλυτερα απο τον μεσο ορο των Ελληνων και πολυ πολυ καλυτερα απο τον μεσο ορο των διαγωνιζομενων στην Εurovision.
Αν το παρουμε σαν pop-προφορα, ακομα και οι Αγγλοι (ΜεγαλοΒρετανοι) χειροτερα τα μιλανε.
Γιατι μιλουν τα UK English ενω ολοι οι υπολοιποι προσπαθουν τα Αmerican English.
Ειλικρινα πιστευω πως μια χαρα ειναι η προφορα ολων τους.

Παντως, καλη της επιτυχια, μακαρι να μεταφερει αυτη την τσαχπινια (που μου ερχετε να την κουτουλισω ωρες ωρες) στην σκηνη, να πλαισιωθει καλα και να τα παει οσο καλυτερα γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε όχι και να θυμίζει η Καλομοίρα την Παπαρίζου, μην τρελαθούμε! :P

Εγώ είμαι της γνώμης ότι νίκησε για τον ίδιο λόγο που είχε νικήσει και στο ριάλιτι-επειδή είναι συμπαθής στον κόσμο. Τώρα δεν ξέρω κατα πόσον αυτό (το ότι νίκησε γι' αυτόν το λόγο) θα αποβεί σε καλό ή σε κακό... :redface:

Πάντως προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ η όλη παρουσία της Χρύσπας (το μπαλέτο ήταν εξαιρετικό :D) και δεν περίμενα από τον Μαρτάκη να βγάλει τέτοια φωνή- πού την είχε κρυμμένη; :D

Αφού επέλεξαν την Καλομοίρα τι να κάνουμε, ας πάει- το μόνο που με εκνευρίζει είναι ότι ξέρω ότι επί δύο μήνες θα την δείχνουν συνέχεια στην tv... Δεν ξέρω αν θα το αντέξω... :knife::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιι!!!!!!:eek::eek::P:P
Θυμιζε Παπαριζου η Καλομοιρα?
Που καλη μου στην θυμιζε?:confused:
Δεν το ειδα γι'αυτο ρωταω...γιατι μου φαινεται αδυνατον η Καλομοιρα να θυμιζει καπου την Παπαριζου.(Η οποια ειναι Θεα η κοπελα απο καθε αποψη.Την εχω δει και ποσες φορες ζωντανα και απο κοντα.)

Αναφερόμουνα κυρίως στο τραγούδι της Καλομοίρας και οχι τοσο στην ιδια, σαν παρουσία (σαφώς η Παπαρίζου ειναι κλάσεις ανώτερη!). Απλά εμένα μου φάνηκε σα μια προσπάθεια να αντιγράψουν εκείνη την αποστολή. Δηλαδή οπως ειχαν βάλει την λύρα στο "number 1" και παρόμοιο έκαναν κ στο τραγούδι της Καλομοίρας ( κυρίως στην εισαγωγή). Τεσπα αυτή είναι η δική μου άποψη κ μπορώ να πώ ότι από τα 3 το συγκεκριμένο μου άρεσε καλύτερα!:)

@Neraida: Όχι δεν είδα πρωινό καφε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
@Neraida: Όχι δεν είδα πρωινό καφε!:P

Γιατι τα ιδια ελεγαν και οι εκει πανελιστες!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ άκουσα κάπου ότι η Καλομοίρα αντέγραψε την Παπαρίζου επειδή φορούσε κι αυτή σορτσάκι. Δεν ήξερα ότι είχε κατοχυρώσει τα δικαιώματα η Παπαρίζου για το συγκεκριμένο ένδυμα :P Καλά, σίγουρα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Η Παπαρίζου ήταν πολύ καλή σε αυτό που έκανε και γι αυτό βγήκε άλλωστε και πρώτη!!!

Από τα 3 τραγούδια αυτό που θυμόμουν ήταν της Καλομοίρας γι αυτό καλύτερα που βγήκε αυτή. Ας ελπίσουμε ότι θα τα πάει καλά. Τουλάχιστον να πάρει μία αξιοπρεπή θέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Δείτε το videoclip του Secret Combination, τραγούδι της Ελληνικής συμμετοχής στον διαγωνισμό τραγουδιου της Eurovision 2008

Kαλομοίρα - Secret Combination
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lotta

Νεοφερμένος

Η Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πιστεύω όταν έρχεται η ώρα της Eurovision στέλνουμε χάλια κομμάτια εκτός της Παπαρίζου που όντως ήταν καλό.Όλα τ'αλλα..μη θυμηθώ το s.a.g.a.p.o ακόμα γελάω.Τέλοσπαντων και τα τρία χάλια τα βρίσκω φέτος.Στείλαμε τη γατούλα την Καλομοίρα να κάνει τι? Να ντυθεί στρουμφίτα και με τη νιαουρίστικη φωνή της να κερδίσει τι?αχ..με τι ασχολούμαστε..secret combination και πράσινα άλογα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top