Eurovision 2011

Eurovision 2011
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Στο θέμα προστέθηκε δημοσκόπηση ώστε να ψηφίσουμε ποιο τραγούδι ΘΕΛΟΥΜΕ να κερδίσει στη Eurovision 2011. Παρακαλώ να μην ψηφίσετε την Ελλάδα αν και υπάρχει σαν επιλογή (είναι σε παρένθεση) και να ψηφίσετε το τραγούδι που θέλετε να κερδίσει (που σας αρέσει δηλαδή) κι όχι αυτό που πιστεύετε από τα προγνωστικά οτι θα κερδίσει.

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βασικα οτι εχει λαμψη και ειναι ΓΚΕΥ πουλαει στη eurovision,,και μυστηριωδως παιρνει καλη θεση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Ολοκληρώθηκε λοιπόν κι ο δεύτερος ημιτελικός με τις επόμενες 10 χώρες να ετοιμάζονται για τον τελικό του Σαββάτου. Η γενική μου εντύπωση είναι οτι τα τραγούδια του δεύτερου ημιτελικού ηταν πολύ πιο χάλια από τον πρώτο ημιτελικό, κι οτι μου έκανε εντύπωση οτι πέρασαν αρκετά που ήταν ιδιαιτέρως χάλια.

Τα τραγούδια του δεύτερου ημιτελικού που πέρασαν στον τελικό:

1. Βοσνία & Ερζεγοβίνη
Γλυκό τραγουδάκι αλλά κάτω του μετρίου για μένα.
2. Αυστρία
Μέτριο τραγούδι, υπέροχη φωνή.
3. Ουκρανία
Πολύ ωραίο τραγούδι και εντυπωσιακή η ζωγραφική στην άμμο. Δε θα με χάλαγε να κέρδιζε αυτό το τραγούδι.
4. Μολδαβία
Σοβαρά τώρα, ποιος ψήφισε αυτόν τον θόρυβο;:sick:
5. Σουηδία
Αναμενόμενο οτι θα περνούσε, πιασάρικο τραγούδι, ωραίος ο χορός τους, τα σπάσανε αλλά το τραγούδι δεν τα πολυσπάει.;)
6. Σλοβενία
Είδες πολλά βυζιά μαζεμένα τι σου κάνουν;:D
7. Ρουμανία
Μπροστά σε αυτά που βγήκαν μια χαρά ήταν της Ρουμανίας τελικά, αν και βαρετό.
8. Εσθονία
Το τρίτο αγαπημένο μου μετά του Αζερμπαϊτζάν και της Ουγγαρίας. Πρωτότυπο τραγούδι, δυνατή μουσική και νέα παιδιά που σε ανεβάζουν με τα νιάτα τους. Αξίζει μια θέση στην πεντάδα.
9. Δανία
Ix.
10. Ιρλανδία
Ιχ ιχ ιχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από όσα τραγούδια άκουσα (παίζει να μην τα έχω ακούσει όλα), της Ελλάδας είναι το καλύτερο. Το ψηφίζω χωρίς φόβο και πάθος λοιπόν.
Αν είχαν δέσει λίγο καλύτερα τα δύο μέρη του τραγουδιού και ήταν και ο Λουκάς περισσότερο ψημένος στη ζωή θα ήταν μια χαρά το κομμάτι.
Δυστυχώς το ζεϊμπέκικο δεν μαθαίνεται. Βιώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,049 μηνύματα.
Ναι αλλά είπαμε να μην ψηφίσουμε την Ελλάδα γιατί δε θα είναι σωστά τα αποτελέσματα. Όλοι η Ελλάδα θέλουμε να κερδίσει, αλλά ας ψηφίσουμε το αγαπημένο μας τραγούδι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
από όσα άκουσα (τους Big 5 δεν τους έχω ακούσει και από τον πρώτο ημιτελικό πρόλαβα μόνο τα 6 τελευταία) και με δεδομένο ότι ΔΕΝ ψηφίζω την Ελλάδα (παρόλο που προφανώς θέλω να πάει καλά και επίσης πραγματικά μου αρέσει το τραγούδι), η ψήφος μου πάει στη Δανία.
Εναλλακτικά στην Ιρλανδία. "Βλαμμένα", "μουρλά" διδυμάκια αλλά εμένα μου άρεσε :D

edit: Ηιμελα, μόλις είδα το σχολιασμό σου... να πάμε να ακούσουμε μαζί μουσική εμείς... μα ... εντελώς ανάποδα τα γουστα??? :-p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@Himela: Κάνεις λάθος. Δεν θέλω καθόλου να νικήσει η Ελλάδα και να πρέπει να διοργανώσει του χρόνου το πανηγυράκι αυτό, από τα λεφτά που δεν υπάρχουν. :hehe: Το "αγαπημένο μου τραγούδι" είναι αυτό ελλείψει καλύτερου.
Καταλαβαίνω όμως ότι χαλάω τα στατιστικά, γι' αυτό θα αποσύρω την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
To καλύτερο είναι της Ουκρανίας για μένα, χωρίς όμως να με ενθουσιάζει. Τα υπόλοιπα σκουπίδια ως συνήθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Tης Εσθονίας είναι σχετικά καλό τραγούδι αλλά με της Ελλάδας δεν συγκρίνεται. Το τραγούδι της Ελλάδας είναι κάτι το πρωτότυπο και το ωραίο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αν πω ότι πιστεύω και θέλω να κερδίσει η Γαλλία, θα μου πετάξετε ντομάτες;:worry::worry::P

slightly off-topic:
Ακόμα δεν το πιστεύω, ότι η Κύπρος δεν είχε περάσει στον τελικό το 2007, με το comme ci comme ca:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λουκάς περισσότερο ψημένος στη ζωή θα ήταν μια χαρά το κομμάτι.
Δυστυχώς το ζεϊμπέκικο δεν μαθαίνεται. Βιώνεται.
ειναι θεμα χαρακτηρα,,το παιδι ειναι φλωρος,,δεν εχει καθολου βαρος,,
ενα ωραιο τεκνο ειναι,,οπως το θεαμα χρειαζεται..με μετρια φωνη..
αλλα εχει λίγη,,μικρη παρουσια και εκτοπισμα..


Της Λευκορωσιας ειχε ωραια μουσικη ,αλλα για πολιτικους λογους δεν προχωρησε..

της Σουηδιας ,Δανιας αξιζαν να περασουν.

παντως με τοσα σουργελα που ειδα,,και τοσοι απροσμενοι που αποκλειστhκαν,,
ειμαστε σοβαροι και καλοι τελικα στα τραγουδια..καντε συγκριση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δε θέλω να κερδίσει η Ρωσσία και το Αζερμπαϊτσάν! Ίου!

Πιο πολύ απ΄όλα μου αρέσουν της Βουλγαρίας και της Αλβανίας, αλλά δεν πέρασε κανένα τελικό :P, οπότε δε θα με χάλαγε να νικούσε μία από τις Ουκρανία, Γεωργία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
της σουηδιας δεν σου αρεσε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κααααλό ήταν.
Θα είναι 5άδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
της Σουηδίας είναι πολύ πιασάρικο και με θέαμα! καλοοοό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Της Ισλανδίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
https://www.google.gr/intl/el/landing/eurovision/index.html

Τα συμπερασματα δικα σας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Το πάτησα, αλλά με έχει στο παρακαλώ περιμένετε. Πόση ώρα κάνει;

Το δικό μας τραγούδι, πολύ καλό. Μπορεί να πάρουμε θέση εντός δεκάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Kολλησε ο γουγλης.
Λοιπον μας βγαζει 4ους ο γουγλης με τεραστια ανοδο,που δεν εκανε καμια χωρα ως τωρα.
10αδα για μενα νομιζω σιγουρακι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τέταρτοι; Μια χαρά. Απόψε θα μάθουμε αν βγει αληθινό το google.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top