Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τίποτα το ιδιαιτερο το τραγούδι μας όπω και της Κύπρου :P
Οι γιαγιάδες είχαν φάση πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Φέτος δεν την είδα καθόλου! Δεν ξέρω γιατί αλλά γενικά δεν με ελκύει φέτος σαν θέαμα...
Πληροφοριακά ας μου πει κάποιος αν πέρασαν η Ήβη και η Ελευθερία στον τελικό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Evangelie πέρασε και η Ελλάδα και η Κύπρος. Τελικός το Σάββατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χθες απο ολα τα τραγουδια ξεχωρισα της Δανιας , ηταν υπεροχο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
H Ελλαδάρα και η Κύπρος φούλ για να το σηκώσουν...!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σχετικά με δύο γεγονότα χθες 1.οι γιαγιάδες που ψηφίστηκαν απο τη χώρα τους και 2. το οτι ψηφίστηκαν απο άλλες χώρες, το σχόλιό μου: αναρωτιόμαστε γιατί οι Ελληνες είμαστε γειά σου σα λαός. Εγω χθες πείστηκα πως ολη η Ευρώπη έχει ξεφύγει. Τι μας ψεκάζουν;:hmm:

Χθες απο ολα τα τραγουδια ξεχωρισα της Δανιας , ηταν υπεροχο!

Συμφωνώ, αν βγάλω απέξω αυτούς που ήδη είναι μέσα στον τελικό. Ηταν πολύ ωραίο, αν και οκ, πάντα απο το καλό υπάρχει το καλύτερο αλλά απ'το ολότελα...
Η χροιά της σε ορισμένα σημεία (should've known better/changing like the weather etc) φέρνει σε αυτή της Nelly Furtado. Κιθαρούλα, ντραμς, στυλ, στίχος, κουλ μπαντα, γλυκιά φωνούλα. Μια αξιοπρεπέστατη πολύ καλή εμφάνιση. Θα το άκουγα ευχάριστα

Denmark- eurovision 2012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σε εμας μου αρεσει η μουσικη . Τιποτα αλλο.
Θεωρω πως η Κυπρος θα παει πολλυ καλα και θα μας τα φραξει (προβλεψη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Εγω χθες πείστηκα πως ολη η Ευρώπη έχει ξεφύγει. ...

:P: Από τι, ποιον και προς που πάει;:hmm:

ΥΓ: Προσσωπικά, μας βλέπω, προς Ασία! Γεωστρατηγικά, πάμε για "Ευρασία" και...πονάει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
H Ελλαδάρα και η Κύπρος φούλ για να το σηκώσουν...!:clapup:

¨οτι τη σήκωσαν τη ..σημαία τη σήκωσαν..8):shifty::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Γενικότερα δε σας φάνηκε πολύ υποτονικό όλο το show?
Πολύ μουδιασμένο....? Δε με κέρδισε καθόλου ο ημιτελικός ώστε να μην κάνω ζάπινγκ
Πάντως η ελληνική συμμετοχή δεν νομίζω να ενθουσίασε την πλειοψηφία.
Εχθές ήταν από τις λίγες φορές που άλλαξα κανάλι ενώ τραγουδούσε η ελληνική αποστολή... Είναι ένα μείγμα από Παπαρίζου, Ρουβά, Καλομοίρα... Η ΕΡΤ έχει στερέψει από ιδεές, φαντασία και ευρηματικότητα....
Η Κύπρος από την άλλη ήταν μια πολύ ευχάριστη έκπληξη! Δίκαιη η εισοδός της στον τελικό... το άξιζε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα τραγουδια ειναι ψοφια φετος

οτι πιο αδιαφορο ειχαν να στειλουν..

τοσα χρονια υπηρχαν μερικα που ξεχωριζαν
τωρα ειναι ολα μια μαζα..
μια αγευστη λαμπερη μαζα..

αντε να δουμε το δευτερο ημιτελικο

της σουηδιας θα μας ξυπνησει σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
συμφωνώ, τα πιο πολλά εντελώς αδιάφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=1K8PB8eIy50

https://www.youtube.com/watch?v=p8RS0eulXDo&feature=relmfu

αυτά τα δυο ξεχωρίζουν για μένα...

και φυσικά της κύπρου που μάλλον πάει για δεύτερη θέση με πρώτη τις γιαγιάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Χάλια η ελληνική συμμετοχή.
Άφωνη τελείως, δεν ακουγόταν καν.
Copy paste από παπαρίζου τα πάντα, μαλλιά, φόρεμα, χορογραφία, τραγούδι, μουσική, μπουζούκι. Χάλια γενικά και δεν ήθελα καν να περάσει στο τελικό και στη τελική αν ήταν να στέλνανε πάλι τη Παπαρίζου, τι στέλνουν κόπιερς; :devil:

Κατα τ' άλλα, μ΄άρεσε μόνο της Δανίας, απ' όσα άκουσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χάλια η ελληνική συμμετοχή.
Άφωνη τελείως, δεν ακουγόταν καν.
παρακμιακο,,
θα γελανε οι ευρωπαιοι

στον ελληνικο τελικο αν ηταν ζωντανη η φωνη δεν θα ειχε παει ισως

αλλα μας επηξαν με play back και ψηφισαμε αλλα αντι αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μετά και τον 2ο ημιτελικό και αν και δεν έχω ακούσει τα τραγούδια των big5+Az, ομολογώ ότι από τον 2ο τελικό όντως ξεχωρίζει το σουηδικό.

btw, και της Ήβης τελικά δεν είναι εντελώς κακό. Αν και κάτι πρέπει να κάνει με τη νταλικεροφωνή που έβγαλε προχθες (στα Live του x-factor δεν την θυμάμαι έτσι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Από τον 2ο, άκουσα μέχρι τη Σουηδία, και ήταν όντως πολύ καλό, σε ηρεμούσε για κάποιο λόγο με τις κινήσεις κι όλο αυτό, καλό ήταν.
Αχμμ όσο για την Κύπρο: το κομμάτι το είχα ακούσει από καιρό και μου' χε αρέσει πάρα πολύ, αλλά το λάιβ της ήταν απαίσιο μωρέ, καμία σχέση με το στούντιο. Η εμφάνισή της ήταν ωραία, αν και θεωρώ ότι δεν έχει ρυθμό μέσα της και είναι λίγο άχαρη όταν χορεύει, αλλά γενικά πανέμορφη και μου άρεσε που δε χόρεψε τόσο πολύ και ήταν πιο "ντίβα". Μακράν καλύτερο πάντως από της Ελλάδας.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Εμένα μαρέσει η συμμετοχή της Σουηδίας. Κάτι διαφορετικό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Απο τα τραγούδια των ημιτελικών δεν μου άρεσε κανένα.Μου αρέσουν πάρα πολύ όμως το τραγούδι της Γερμανίας(καλό κομματάκι;)) και το τραγούδι της Ιταλίας,τα οποία πάνε όπως πάντα κατευθείαν τελικό.
https://www.youtube.com/watch?v=tzMye6AV8BQ
https://www.youtube.com/watch?v=1K8PB8eIy50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top