Eurovision 2012: Ο διαγωνισμός και η ελληνική συμμετοχή

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε παιδιά εντάξει δεν το καταλαβαίνω αυτό που κάνετε. Γιατί είμαστε κομπλεξικοί με την πατρίδα μας;
Να μην σας άρεσε το τραγούδι, οκ, κατανοητό αλλά να πιάσουμε και πάτο για ποιο λόγο; Για να χαίρονται οι "πολιτισμένοι" Ευρωπαίοι και να μας ειρωνεύονται για την κατάντια μας;
Αν τρολλαρεις οκ.

Ειδαλλως,γιατι να μην κρινουμε την γελοιοτητα αυτη που αντιπροσωπευει την χωρα μας?Αυτο το ξεκωλο,χωρις φωνη,χωρις χορο,χωρις τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,925 μηνύματα.
par αρχίζω να ανησυχώ σοβαρά για το γούστο σου(!) :worry: :P

Το τραγούδι ήταν μάπα και η 17η θέση είναι ... θαύμα!!!

Εμένα μου άρεσε γιατί είχε καύλα. Αυτό περίμενα να πάρω από αυτό το σαχλο-show! :P
Αν το γούστο μου στηρίζεται στη Eurovision, θα κάνω το δίπλωμα σολίστ κιθάρας που έχω λαδόκολλα για να τυλίγω σουβλάκια! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε γιατί είχε καύλα. Αυτό περίμενα να πάρω από αυτό το σαχλο-show! :P
Αν το γούστο μου στηρίζεται στη Eurovision, θα κάνω το δίπλωμα σολίστ κιθάρας που έχω λαδόκολλα για να τυλίγω σουβλάκια! :clapup:
θα αντιγράψω το σχόλιο ενός φίλου από το fb.

"Η συμμετοχή μας στοχεύει στο πολυπληθές κουφό στρέητ κοινό της Eurovision. Smart move"

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Με 17η θεση και Ρακιτζη μπηκαμε στο ευρω το 2002 και με 17η θεση θα βγουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ps. Love και η ... απόλυτη (μη χε...) ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια θέση είχε πάρει και μάλιστα στο...σπίτι της (πάντα οι οικοδεσπότες θεωρείται ότι ευνοούνται επειδή παίζουν ... εντός έδρας και αυτοί που ψηφίζουν επηρεάζονται)

Δε θυμάσαι καλά ρεζ! Ή 7 ή 9 νομίζω είχε βγει η Ελλάδα το 2006 στο διαγωνισμό της Eurovision στην Αθήνα!
Αυτό για τα Σκόπια ξανα πες το! Δε ξέρω και εγώ πόσες φορές τους ευχήθηκα να φάνε σκατά κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Δεν το περίμενα οι γιαγιάδες να φτάσουν τόσο ψηλά,πιο πολύ επειδή ήταν γλυκύτατες και κάτι το διαφορετικό θα βγήκαν γιατί το τραγούδι δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο. Η Σουηδία χάρηκα που βγήκε αλλά δεν μου άρεσε που ήταν τόσο δεδομένο και "προφανές" ότι θαναι πρώτη.
Πιο πολύ απόλα χάρηκα για την Αλβανία γιατί πραγματικά το άξιζε, χωρίς κάτι το ξεχωρίστο σε εμφάνιση αλλά φωνάρα!!! Πάλι καλά που μερικοί δίνουν σημασία σε αυτά που αξίζουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εφτασε και ο Ευρωπαϊκός πολιτισμός στο αζερμπαϊτζάν
τεράστια χάι-τεκ στάδια γερμανικής κατασκευής
και δυο κλικ από την κάμερα, εξαθλίωση και μεσαίωνας :P

υγ. τι μου θυμίζει, τι μ θυμίζει...
να δείτε π θα κάνει κ ολυμπιάδα το αζερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δε θυμάσαι καλά ρεζ! Ή 7 ή 9 νομίζω είχε βγει η Ελλάδα το 2006 στο διαγωνισμό της Eurovision στην Αθήνα!
Αυτό για τα Σκόπια ξανα πες το! Δε ξέρω και εγώ πόσες φορές τους ευχήθηκα να φάνε σκατά κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού! :loltooth:

δίκιο έχεις(!) 9η είχε βγει πράγματι :worry: (Omg...Ντροπή μου...)

Μιλούσα με τη sister μου στο fb και για 2-3 λεπτά το chat είχε τη μορφή "την ακούς την π$@%#? Πόσες φορές θα το πει τέλως πάντων? Και το άλλο το #@$@ που του δώσαμε και ψήφο πέρσι να του κλείσει η φωνή και να μην ξαναβρει δουλειά το μ@#$@" :P

(το bbc πάντως πάντα όλο το former μπλα μπλα μπλα χρησιμοποίησε κατά τη διάρκεια της μετάδοσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ειδαλλως,γιατι να μην κρινουμε την γελοιοτητα αυτη που αντιπροσωπευει την χωρα μας?Αυτο το ξεκωλο,χωρις φωνη,χωρις χορο,χωρις τιποτα?

εδώ π τα λέμε, και η χώρα μας είναι κάπως... ξεκωλο, χωρίς φωνή, χωρίς χορο, χωρίς... τίποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgianna

Νεοφερμένος

Η georgianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Με 17η θεση και Ρακιτζη μπηκαμε στο ευρω το 2002 και με 17η θεση θα βγουμε...

Χα χα χα χα ::clapup:!!! καλο !!! δεν ξερω ομως... να κλαψω η να γελασω??? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η Νορβηγία τελευταία?

τεραστια αδικια
το τραγουδι θα ακουγεται μετα

τωρα και γω ευχαριστηθηκα που πιασαμε πατο
για να μην ξαναστειλουμε παπαριζοσαβουρα στη eurovision
το κατεστημενο της μοσικης εδω να αφησει τοσα ταλεντα να στειλουν κατι καινουριο(σαν την γερμανού που βλεπω τωρα και το κανει γαργαρα οτι στηριζε ελευθεριου κλπ παρομοια)

τοσους δημιουργους εχουμε,,τοσα ειδη μουσικης

κάτι νεο χρειαζεται,,ας ειναι και χαβαλες

η καταρα της παπαριζου και του Μ@νιου που κουνιεται ας τελειωσει..
η σουηδια ολοντυτη σαρωσε και μεις δειξαμε τα παντα,,και πατωσαμε..(δεν πηραμε ουτε καν τις γειτονικες ψηφους)

εδω δεν ακουσαμε ζωντανα τα τραγουδια καθολου,,και ειδαμε τι ανυπαρκτη φωνη ειχε ζωντανα η ελευθεριου
και η loreen με φωναρα και συναισθημα σαρωσε..

καλυτερα του χρονου στη σουηδια η eurovision ,,στην καρδια,,θα γινει καλα το φεστιβαλ
οχι μπακου κλπ τριτοκοσμικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τα αποτελέσματα του 1ου ημιτελικού: κλικ1
του 2ου κλικ2
και του τελικού κλικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
πώς τη βγάλαμε έτσι την δικιά μας? έλεος:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Tελικά μου άρεσε η Sweden!
Ηταν και οικεία χορογραφία,αν μου πήρε αρκετή ώρα να καταλάβω πως ήταν εμπνευσμένη από το karate kid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ερώτηση κρίσεως: μόνο σε μενα άρεσε αυτό;

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p8RS0eulXDo#!

γιατί πάτωσε όχι τίποτα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλο
αλλα αντιγραφη,,
το περσινο της ισλανδιας με τη γιοχανα ηταν πολυ καλυτερο

αλλα πολλα καλα τραγουδια δεν κερδιζουν,,αλλα ακουγονται μετα
ενω τα πρωτα με καλη εντυπωση,,χανονται και δεν τα θυμαται κανεις..

πολλα του βελγιου πχ ηταν εξαιρετικα αλλα πατωσαν,,

Eurovision 2003 * Belgium * Urban Trad - Sanomi

και το εξαιρετικό,,
Eurovision 2004 | Belgium | Xandee | "1 Life" | Grand Final

https://youtu.be/NXGbm1TlnF8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
και της Ισλανδίας και της Εσθονίας ήταν πολύ ωραία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η eurovision
θελει και παρουσιαση,,ετσι θαβονται καλα τραγουδια με λιτες ανοργανωτες προχειρες παρουσιασεις

αλλα θα τραγουδαει κανεις αυριο τις γριες της ρωσιας?
της loreen ισως να ακουστει

αλλα τα περισσοτερα πρωτα τραγουδια εξαφανιστηκαν μετα και ουτε που τα θυμομαστε

ενω τα καλα τραγουδια,,και τελευταια νε ρθουν,,μενουν στην μνημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Μονο αυτο μου αρεσε ,αλλα πατωσε.
https://www.youtube.com/watch?v=i-8D4yuJgiQ

Α και αυτο μου αρεσε, επισης, αλλα πατωσε και αυτο.



Της Σουηδιας καλο αλλα υπερεκτιμημενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το νορβηγικο και σε μενα
θα ακουστει πολυ παω στοιχημα

και οπως διαβασα,,στον τελικο ειχε τα γεννεθλια του..ωραιο δωρο του κανανε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top