Eurovision 2019

Ποια χώρα πιστεύετε ότι θα κερδίσει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Ολλανδία

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Ρωσία

    Ψήφοι: 2 14.3%
  • Ελβετία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ιταλία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κύπρος

    Ψήφοι: 1 7.1%
  • Ελλάδα

    Ψήφοι: 4 28.6%
  • Νορβηγία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σουηδία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ισλανδία

    Ψήφοι: 2 14.3%
  • Άλλη

    Ψήφοι: 1 7.1%

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Mπράβο στο Καπουτζίδη και στη τύπισσα που ανέφεραν την Βόρεια Μακεδονία με το κοινά απόδεκτο όνομά τους. Έχει ενδιαφέρον όταν λενε τα ποτελέσματα πώς θα αυτοαποκαλεστούν οι ίδιοι.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,982 μηνύματα.
Mπράβο στο Καπουτζίδη και στη τύπισσα που ανέφεραν την Βόρεια Μακεδονία με το κοινά απόδεκτο όνομά τους. Έχει ενδιαφέρον όταν λενε τα ποτελέσματα πώς θα αυτοαποκαλεστούν οι ίδιοι.
Μη χαίρεστε, το είπαν το όνομα μια χαρά μετά. Όπως πρέπει να γίνει. Κατηγορούμε τη eurovision οτι είναι πολιτικοποιημένη, μην το κάνουμε κι εμείς.:mpinelik:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μη χαίρεστε, το είπαν το όνομα μια χαρά μετά. Όπως πρέπει να γίνει. Κατηγορούμε τη eurovision οτι είναι πολιτικοποιημένη, μην το κάνουμε κι εμείς.:mpinelik:


Γιατί πώς την ειπαν πριν; Σκόπια; Παίρνω πίσω το μπράβο.
 

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θαρρείς και σε όλους τους προηγούμενους διαγωνισμούς χρησιμοποίησαν ποτέ την ονομασία “FYROM”. Σκέτο Μακεδονία ήταν αλλά κανεις δεν ενδιαφερόταν τότε...


Εν το μεταξύ πως και η Ολλανδία είναι το φετινο φαβορί; Μου ηρθε να κόψω φλεβες όταν ακουσα το τραγούδι τους. Επισης πολυ φτηνιάρικη σκηνική παρουσία . :P

Ο Ρώσος μου αρέσε μόνο σημερα που έιχε και το πιο απαιτητικο φωνητικά τραγούδι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Θαρρείς και σε όλους τους προηγούμενους διαγωνισμούς χρησιμοποίησαν ποτέ την ονομασία “FYROM”. Σκέτο Μακεδονία ήταν αλλά κανεις δεν ενδιαφερόταν τότε...


Εν το μεταξύ πως και η Ολλανδία είναι το φετινο φαβορί; Μου ηρθε να κόψω φλεβες όταν ακουσα το τραγούδι τους. Επισης πολυ φτηνιάρικη σκηνική παρουσία . :P

Ο Ρώσος μου αρέσε μόνο σημερα που έιχε και το πιο απαιτητικο φωνητικά τραγούδι.


Συγνώμη που θα στο πω ο Ολλανδός είναι σκάλες ανώτερος από όλους φωνητικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,982 μηνύματα.
Γιατί πώς την ειπαν πριν; Σκόπια; Παίρνω πίσω το μπράβο.
Στην αρχή είπαν "οι βόρειοι γείοτονές μας" ή το όνομα της τραγουδίστριας, αλλά μετά το είπαν το Βόρεια Μακεδονία, όπως και πρέπει να κάνουν. Μήπως να βάλουμε χαρτάκι στο "Μακεδονία" στην τηλεόραση και να το κρύψουμε;

Εν το μεταξύ πως και η Ολλανδία είναι το φετινο φαβορί; Μου ηρθε να κόψω φλεβες όταν ακουσα το τραγούδι τους. Επισης πολυ φτηνιάρικη σκηνική παρουσία . :P

Ο Ρώσος μου αρέσε μόνο σημερα που έιχε και το πιο απαιτητικο φωνητικά τραγούδι.
Της Ολλανδίας μού αρέσει αλλά με χαλάει τρομερά που τον έχουν καθιστό. Από τις τόσες σκηνικές παρουσίες που θα μπορούσαν να έχουν (και δεν εννοώ σούργελα) επέλεξαν αυτή και το τραγούδι χάνει.

Κατά τα άλλα κι άλλα τραγούδια ήταν φωνητικά απαιτητικά όπως της Βόρειας Μακεδονίας και της Αλβανίας, και αυτό επιβράβευσε ο κόσμος αφού πέρασαν κι οι δύο.

Έκπληξη ήταν η Δανία με το γλυκανάλατο τραγουδάκι δημοτικού αλλά η Δανία είναι πάντα μια Δανία.

Η Σουηδία θα βγει δεύτερη λένε, δεν είμαι εναντίον του τραγουδιού απλά είναι ένα του συρμού που έχουμε ακούσει πολλάκις.

Ο Σεργκέϋ αφού δεν κέρδισε με το υπέροχο You're the only one δε θα κερδίσει ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνώμη που θα στο πω ο Ολλανδός είναι σκάλες ανώτερος από όλους φωνητικά.


Εννοεις κυριολεκτικα ότι έχει τη μεγαλύτερη φωνητική έκταση..; Απλα δες την Αυστραλέζα.

Το τραγούδι έχει ωραίους στίχους
και γενικά μου αρέσουν αυτού του είδους οι μπαλάντες, αλλά η ερμηνεία του Ολλανδού ήταν εντέλει υποτονική. Δεν υπηρχε καθόλου κίνηση στη σκηνή,καμια χορογραφία, καμια επικοινωνία με το κοινό.Ήταν μόνο αυτος, ένα πιάνο, και μια λάμπα. Για συναυλία αυτά αρκούν, αλλά δεν καταλαβαίνω πως κατι τέτοια acts κερδίζουν στην Eurovision. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Εννοεις κυριολεκτικα ότι έχει τη μεγαλύτερη φωνητική έκταση..; Απλα δες την Αυστραλέζα.

Το τραγούδι έχει ωραίους στίχους
και γενικά μου αρέσουν αυτού του είδους οι μπαλάντες, αλλά η ερμηνεία του Ολλανδού ήταν εντέλει υποτονική. Δεν υπηρχε καθόλου κίνηση στη σκηνή,καμια χορογραφία, καμια επικοινωνία με το κοινό.Ήταν μόνο αυτος, ένα πιάνο, και μια λάμπα. Για συναυλία αυτά αρκούν, αλλά δεν καταλαβαίνω πως κατι τέτοια acts κερδίζουν στην Eurovision. :P


Διαγωνισμός τραγούδιου δεν είναι;Τι θέλεις να βγει να κάνει τον κλόουν;
 

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Διαγωνισμός τραγούδιου δεν είναι;Τι θέλεις να βγει να κάνει τον κλόουν;


Όχι.

Διαγωνισμός τραγουδιού είναι. Όταν ομως το μόνο αξιοσημείωτο σε ένα τραγούδι είναι τα φωνητικά, τότε δεν ξεχωρίζει και πολύ από τα υπόλοιπα. Ειδικά στην Eurovision, όπου όλες οι χωρες συνήθως θέτουν συμμετοχή με κοινοτυπα ποπ τραγούδια, δεν αρκεί να εχεις μόνο καλή φωνη, αν θες να αφήσεις το στίγμα σου και να κερδίσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Όχι.

Διαγωνισμός τραγουδιού είναι. Όταν ομως το μόνο αξιοσημείωτο σε ένα τραγούδι είναι τα φωνητικά, τότε δεν ξεχωρίζει και πολύ από τα υπόλοιπα. Ειδικά στην Eurovision, όπου όλες οι χωρες συνήθως θέτουν συμμετοχή με κοινοτυπα ποπ τραγούδια, δεν αρκεί να εχεις μόνο καλή φωνη, αν θες να αφήσεις το στίγμα σου και να κερδίσεις.


Πάμε πάλι.
Η Loreen μόνη της στην σκηνή και σάρωσε.Η Πορτογαλία το 2017 μόνος του στην σκηνή και έκανε ρεκόρ βαθμών 758.
Με ένα ωραίο τραγούδι βάζεις κάτω τα πάντα.
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Για να σταματήσω αυτή την (ανούσια, Φώτη!) στιχομυθία, θα πω ότι ο Αζερος ήταν καλύτερος και σε φωνή και σε σκηνική παρουσία :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Για να σταματήσω αυτή την (ανούσια, Φώτη!) στιχομυθία, θα πω ότι ο Αζερος ήταν καλύτερος και σε φωνή και σε σκηνική παρουσία :P


Ναι το αζερμπαιτζαν ήταν πολύ καλό αλλά όχι για νίκη.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Στην αρχή είπαν "οι βόρειοι γείοτονές μας" ή το όνομα της τραγουδίστριας, αλλά μετά το είπαν το Βόρεια Μακεδονία, όπως και πρέπει να κάνουν. Μήπως να βάλουμε χαρτάκι στο "Μακεδονία" στην τηλεόραση και να το κρύψουμε;
Όχι. Καλά έκαναν. Βόρεια Μακεδονία λένε τη χώρα αναγνωρισμένο και από τον ελληνικό λαό (μέσω του κοινοβουλίου). Γι' αυτό τους είπα μπράβο. Δεν ήταν ειρωνικό. Και η ΝΔ είναι πολύ λίγη σε αυτό καθώς και αυτή είχε δεχθεί όνομα με γεωγραφικό προσδιορισμό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Εγώ fyrom το λέω και σε όποιον αρέσει.
 

charmander

Δραστήριο μέλος

Ο charmander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Από τη φετινή γιουροβιζιον μου αρέσει Ελβετία, Ισπανία, Μάλτα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.


:loltooth:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,154 μηνύματα.
Εγώ θα ψηφίσω έτσι:
3 φορές Ολλανδία
1 φορά Ρωσία
1 Αυστραλία.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1.70 έχει απόδοση η Ολλανδία. Aντί να ψηφίζετε και χάνετε τα λεφτά σας παιχτε κανα στοιχηματάκι (όσοι είστε πάνω από 21).

Νομίζω ειναι φαβορί αν και με τις επιτροπές κανείς δεν ξερει
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,792 μηνύματα.
Η σειρά εμφάνισης στον τελικό:
1. Malta
2. Albania
3. Czech Republic
4. Germany
5. Russia
6. Denmark
7. San Marino
8. North Macedonia
9. Sweden
10. Slovenia
11. Cyprus
12. Netherlands
13. Greece
14. Israel
15. Norway
16. United Kingdom
17. Iceland
18. Estonia
19. Belarus
20. Azerbaijan
21. France
22. Italy
23. Serbia
24. Switzerland
25. Australia
26. Spain
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top