Eurovision 2022

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Αυτό που μού αρέσει στη Eurovision είναι οτι είναι από τα ελάχιστα "μέρη" όπου η διαφορετικότητα είναι 100% αποδεκτή. Ξέρεις οτι κανείς δε θα κοροϊδέψει κανέναν για τα μαλλιά του, το βάρος του, τη σεξουαλικότητά του κλπ. Είναι μια γιορτή διαφορετικότητας για μένα και ένα παράθυρο για το πώς θα μπορούσε να είναι ο κόσμος μας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,712 μηνύματα.
Να και ο λόγος που δεν ασχολούμαι με τη Eurovision. Βλέπεις να ουμε την Σουηδία να την εκπροσωπούν ότι άλλο θες εκτός από τους Σουηδούς. Ντροπή.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,245 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει η Ουκρανία, συνεπώς δεν με πειράζει που ευνοείται λόγω των συνθηκών.:P

Τα τοπ 4 μου που ξεχωρίζω (αν και αλλάζουν θέσεις και μεταξύ τους) :

4) Ολλανδία

3) Ουκρανία

2) Ισπανία

1) Γαλλία
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Είδα λίγο ξανά τα recaps και τα περισσότερα του δεύτερου ημιτελικού μού αρέσουν κι αυτό σημαίνει ότι σχεδόν τα μισά δυστυχώς θα μείνουν εκτός τελικού ενώ στον πρώτο ημιτελικό έχει χαζομάρες τύπου eat your salad.

Και της Πολωνίας μου αρέσει, και της Σερβίας έχει ενδιαφέρον, και το Σαν Μαρίνο μπορεί να κάνει την έκπληξη, και σχεδόν όλα του δεύτερου είναι καλά. Ο Αυστραλός φίλε έχει φωνάρα.

@Εχέμυθη δες το Σαν Μαρίνο, πιστεύω θα σου αρέσει αφού σού άρεσε πέρσι ο Ιταλός.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ καλό και τις Ισπανίας αλλά μου θυμίζει Φουρειρα..
Κίνηση μαλλί ρουχο τα πάντα....

Συνήθως τέτοια πατροναρισματα σπάνια πάνε καλά για να δούμε...
Ποιο υποδιαιστερη πάντως αντιγραφή πεθαίνεις νομίζω :hmm:

 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Είδα λίγο ξανά τα recaps και τα περισσότερα του δεύτερου ημιτελικού μού αρέσουν κι αυτό σημαίνει ότι σχεδόν τα μισά δυστυχώς θα μείνουν εκτός τελικού ενώ στον πρώτο ημιτελικό έχει χαζομάρες τύπου eat your salad.

Και της Πολωνίας μου αρέσει, και της Σερβίας έχει ενδιαφέρον, και το Σαν Μαρίνο μπορεί να κάνει την έκπληξη, και σχεδόν όλα του δεύτερου είναι καλά. Ο Αυστραλός φίλε έχει φωνάρα.

@Εχέμυθη δες το Σαν Μαρίνο, πιστεύω θα σου αρέσει αφού σού άρεσε πέρσι ο Ιταλός.
Τον είδα τώρα, αρχικά τις γωνίες του Damiano δεν τις έχει πού να παρακαλάει. Το τραγούδι μου φάνηκε μια ψιλοκακη αντιγραφή του περσινού, κάτι πήγαν να κάνουν αλλά όχι.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,412 μηνύματα.
δες το Σαν Μαρίνο, πιστεύω θα σου αρέσει αφού σού άρεσε πέρσι ο Ιταλός.
Και μένα μου αρέσει ωστόσο θεωρώ ότι κάηκε που πήγε φέτος, μιας και θα θεωρηθεί κακή (?) αντιγραφή των Ιταλών, αν και ο Achille όχι μόνο προηγήθηκε των Maneskin, αλλά δεν είναι και του ίδιου είδους καλλιτέχνης (τουλάχιστον αυτά έχω διαβάσει).
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αυτό που μού αρέσει στη Eurovision είναι οτι είναι από τα ελάχιστα "μέρη" όπου η διαφορετικότητα είναι 100% αποδεκτή. Ξέρεις οτι κανείς δε θα κοροϊδέψει κανέναν για τα μαλλιά του, το βάρος του, τη σεξουαλικότητά του κλπ. Είναι μια γιορτή διαφορετικότητας για μένα και ένα παράθυρο για το πώς θα μπορούσε να είναι ο κόσμος μας.
Αυτό είναι που δεν μου αρέσει στη Eurovision, γιατί πλέον δεν κερδίζει το ταλέντο ή η ποιότητα της μουσικής, αλλά το ποσό politically correct είναι κάποιος (ή αν είναι Σουηδία).

Πχ.
2013: Αν και εξαιρετικό το τραγούδι της Κοντσιτας, εμένα μού άρεσε πάρα πολύ και της Ολλανδίας. Καταπληκτικό.
2015: Κέρδισε η χαζή η Σουηδία, γιατί είναι Σουηδία και την πριμοδοτησαν οι επιτροπές γιατί το τραγούδι μιλούσε για το bullying. Εν τω μεταξύ οι άχρηστες επιτροπές ΚΑΤΑΚΡΕΟΥΡΓΗΣΑΝ την Ιταλία και το Grande Amore, στερώντας τη νίκη στο πιο πολυψηφισμένο τραγούδι όλων των εποχών από το κοινό... Τρατζικ και αισχος!
2016: Η Τζαμάλα που κέρδισε πάλι λόγω πολιτικών συνθηκών και έχασαν η Αυστραλία και η Ρωσία, που είχαν εξαίρετα τραγούδια και φανταστικά vocals.
2018: Κέρδισε η Νεττα μόνο και μόνο επειδή ήταν χοντρή και φεμινίστρια. Παράλληλα έχασε η Φουρέιρα, που ακόμη και σε εμάς που την αμφισβητούσαμε μάς έπεσε το σαγόνι με την εμφάνισή της!!

Πάλι καλά που δεν είχαμε Eurovision το 2020 κι έτσι βγήκε πρώτο τραγούδι της προκοπής το 2021. Αν έβγαινε πάλι κλαψομουνέ θα πάθαινα φρίκη :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
jj αυτά που λες είναι πολύ γενικά και σύμφωνα με το υποκειμενικό σου γούστο. Το οτι κάποια τραγούδια που προέρχονται από διαφορετικούς καλλιτέχνες ή προκρίνουν τη διαφορετικότητα μαζεύουν περισσότερες ψήφους του κοινού δείχνει οτι ο κόσμος θέλει τη δοαφορετικότητα και την αποζητά. Γιατί δεν το βλέπεις έτσι παρά το κατακρίνεις;

Ο Πορτογάλος πριν λίγα χρόνια δεν είχε τίποτα politically correct. Ήταν ένα πολύ αισθαντικό τραγούδι που μίλησε στην καρδιά του κόσμου. Ο Ελβετός πέρσι που κόντεψε να κερδίσει αλλά το κοινό ήθελε σκληρό ροκ; Θέλω να πω, για κάθε παράδειγμα που θα πεις υπάρχει κάποιο που το αντικρούει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,398 μηνύματα.
Ακομα και απο μοδα,το να προωθηται η διαφορετικοτητα ειναι καλο πραγμα,καθως βοηθαει στο σπασιμο των στερεοτυπων και των ''κοινωνικα αποδεκτων'' και τελικα συμβαλλει στην απορατσιστοποιηση.
Ετσι πρεπει να το βλεπουμε διοτι αυτο ειναι το αποτελεσμα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Κέρδισε η Νεττα μόνο και μόνο επειδή ήταν χοντρή
Επίσης η Νέττα δεν κέρδισε ΕΠΕΙΔΗ ήταν χοντρή αλλά ΠΑΡ΄ΟΛΟ που ήταν χοντρή και αυτό συνέβαλλε ώστε κι άλλες χοντρές και κοντές και άσχημες και χαζές και φτωχές... κλπ να νιώσουν οτι αν έχουν ταλέντο και θέληση μπορούν να τα καταφέρουν σε αυτό που θέλουν. Έδειξε οτι ο κόσμος αλλάζει και η διαφορετικότητα γίνεται πιο αποδεκτή. Κι εσύ αυτό jj το κατακρίνεις;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,398 μηνύματα.
κέρδισε η Νεττα μόνο και μόνο επειδή ήταν χοντρή και φεμινίστρια.
Απο που προκυπτει αυτο; Αν εσενα δεν σου αρεσε το τραγουδι δεν σημαινει οτι δεν αρεσε και σε αλλους.ΤΙ ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ!
Και βεβαια διακρινεται ενας υφερπον ρατσισμος απο εσενα.Βασικα δεν διακρινεται....ξεκαθαρα φαινεται σε αυτους που ξερουν να διαβαζουν πραγματικα.

Οποτε υπαρχουν τρανς,χοντρες..οπως τις λες,καλα το φεμινιστριες ειναι ασχολιαστο...κλπ...ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΙΚΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟς ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΚΛΠ.

Αυτο να το κοιταξεις και εσυ και καποιοι αλλοι,διοτι δεν αχνοφαινεται ρατσισμος,φαινεται κανονικα απλα καλλυμενος και υπουλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Αυτό είναι που δεν μου αρέσει στη Eurovision, γιατί πλέον δεν κερδίζει το ταλέντο ή η ποιότητα της μουσικής, αλλά το ποσό politically correct είναι κάποιος (ή αν είναι Σουηδία).

Πχ.
2013: Αν και εξαιρετικό το τραγούδι της Κοντσιτας, εμένα μού άρεσε πάρα πολύ και της Ολλανδίας. Καταπληκτικό.
2015: Κέρδισε η χαζή η Σουηδία, γιατί είναι Σουηδία και την πριμοδοτησαν οι επιτροπές γιατί το τραγούδι μιλούσε για το bullying. Εν τω μεταξύ οι άχρηστες επιτροπές ΚΑΤΑΚΡΕΟΥΡΓΗΣΑΝ την Ιταλία και το Grande Amore, στερώντας τη νίκη στο πιο πολυψηφισμένο τραγούδι όλων των εποχών από το κοινό... Τρατζικ και αισχος!
2016: Η Τζαμάλα που κέρδισε πάλι λόγω πολιτικών συνθηκών και έχασαν η Αυστραλία και η Ρωσία, που είχαν εξαίρετα τραγούδια και φανταστικά vocals.
2018: Κέρδισε η Νεττα μόνο και μόνο επειδή ήταν χοντρή και φεμινίστρια. Παράλληλα έχασε η Φουρέιρα, που ακόμη και σε εμάς που την αμφισβητούσαμε μάς έπεσε το σαγόνι με την εμφάνισή της!!

Πάλι καλά που δεν είχαμε Eurovision το 2020 κι έτσι βγήκε πρώτο τραγούδι της προκοπής το 2021. Αν έβγαινε πάλι κλαψομουνέ θα πάθαινα φρίκη :P
σου αρεσε της ολλανδιας το 2014???και μενα φοβερο.και πιστευα οτι ημουνα ο μονος
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
jj αυτά που λες είναι πολύ γενικά και σύμφωνα με το υποκειμενικό σου γούστο. Το οτι κάποια τραγούδια που προέρχονται από διαφορετικούς καλλιτέχνες ή προκρίνουν τη διαφορετικότητα μαζεύουν περισσότερες ψήφους του κοινού δείχνει οτι ο κόσμος θέλει τη δοαφορετικότητα και την αποζητά. Γιατί δεν το βλέπεις έτσι παρά το κατακρίνεις;

Ο Πορτογάλος πριν λίγα χρόνια δεν είχε τίποτα politically correct. Ήταν ένα πολύ αισθαντικό τραγούδι που μίλησε στην καρδιά του κόσμου. Ο Ελβετός πέρσι που κόντεψε να κερδίσει αλλά το κοινό ήθελε σκληρό ροκ; Θέλω να πω, για κάθε παράδειγμα που θα πεις υπάρχει κάποιο που το αντικρούει.
Ο Πορτογάλος κέρδισε γιατί εκείνη την περίοδο είχε θέματα με την καρδιά του. Είχε λείψει κιόλας σε κάποιες πρόβες κι έκανε stand-in η αδερφή του. Ήταν πολλές οι ψήφοι συμπόνοιας.
Επίσης η Νέττα δεν κέρδισε ΕΠΕΙΔΗ ήταν χοντρή αλλά ΠΑΡ΄ΟΛΟ που ήταν χοντρή και αυτό συνέβαλλε ώστε κι άλλες χοντρές και κοντές και άσχημες και χαζές και φτωχές... κλπ να νιώσουν οτι αν έχουν ταλέντο και θέληση μπορούν να τα καταφέρουν σε αυτό που θέλουν. Έδειξε οτι ο κόσμος αλλάζει και η διαφορετικότητα γίνεται πιο αποδεκτή. Κι εσύ αυτό jj το κατακρίνεις;
Κέρδισε ΕΠΕΙΔΗ ήταν χοντρή, γιατί κατά τα άλλα το τραγούδι της ήταν τίγκα στο political correctness και στην κριτική εναντίον των ανδρών-αγοριών. Κατά τα άλλα ούτε ακτιβισμό έκανε, ούτε διαδήλωσε, ούτε βγήκε από τη σειρά της. Απλώς χρησιμοποίησε ένα κοινωνικό ζήτημα υπέρ της και το επικοινώνησε με τον κόσμο, στο πλαίσιο της Eurovision. Όμως, ένα κοινωνικό ζήτημα, όπως το fat-shaming, το bullying και η σεξουαλική παρενόχληση είναι περισσότερο σύνθετο από το να μπουν role models με 5 στροφές τραγούδι.

Αυτό μού θυμίζει μία φίλη μου που έλεγε για μία άλλη κοπέλα, η οποία είχε έντονα ρατσιστική συμπεριφορά "μα αυτή είναι αλβανίδα, δεν γίνεται να είναι ρατσίστρια" :P
Απο που προκυπτει αυτο; Αν εσενα δεν σου αρεσε το τραγουδι δεν σημαινει οτι δεν αρεσε και σε αλλους.ΤΙ ΕΓΩΠΑΘΕΙΑ!
Και βεβαια διακρινεται ενας υφερπον ρατσισμος απο εσενα.Βασικα δεν διακρινεται....ξεκαθαρα φαινεται σε αυτους που ξερουν να διαβαζουν πραγματικα.

Οποτε υπαρχουν τρανς,χοντρες..οπως τις λες,καλα το φεμινιστριες ειναι ασχολιαστο...κλπ...ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΙΔΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΙΚΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ Ο ΚΟΣΜΟς ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ ΚΛΠ.

Αυτο να το κοιταξεις και εσυ και καποιοι αλλοι,διοτι δεν αχνοφαινεται ρατσισμος,φαινεται κανονικα απλα καλλυμενος και υπουλος.
Γενικώς δεν δέχομαι από μισανθρώπους να μου κουνάνε το δάχτυλο για θέματα ηθικής, αλλά θα απαντήσω :P

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι η ουσία του διαγωνισμού τραγουδιού χάνεται γιατί το woke culture έχει εισβάλει για τα καλά. Εγώ, έχοντας δημιουργήσει τη δική μου άποψη, θεωρώ ότι η έννοια της διαφορετικότητας έχει γίνει εργαλείο του συστήματος και πλέον δεν εκπροσωπεί μία συγκεκριμένη τάση/ιδεολογία. Προσωπικά, βλέποντας την συστημική προώθηση της διαφορετικότητας από διεφθαρμένες εμπορικές εταιρείες και διεφθαρμένους θεσμούς δεν μπορώ να πιστέψω ότι γίνεται για την προάσπιση των δικαιωμάτων μου. Ας μην ξεχνάμε ότι πριν 50 χρόνια το μάρκετινγκ των εταιρειών έλεγε ότι τα τσιγάρα κάνουν καλό στην υγεία(!)

Ναι, η κοινωνία μεταβάλλεται, όπως οφείλει να μεταβάλλεται διαρκώς. Η ίδια η Eurovision αλλάζει από δεκαετία σε δεκαετία (και καλώς αλλάζει). Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το εν πολλοίς LGBT κοινό της eurovision δέχεται περισσότερο τη διαφορετικότητα, τότε αυτό είναι η νόρμα της κοινωνίας. Δυστυχώς, και το τονίζω ΔΥΣΤΥΧΩΣ, η κοινωνία έχει πολύ δρόμο ακόμη μπροστά της για να αλλάξει.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,482 μηνύματα.
δε μαρεσει που εχει πολλές μπαλαντες
δηλαδη δεν ειναι αυτο που περιμενω να δω απο eurovision
τοπ 3 μου ειναι ουκρανια, κυπρος και πολωνια

υγ. της ελλαδας η αγγλικη προφορα (τελειωματα another, each other) εχει ενα θεμα ή μου φαινεται;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Όλοι κερδίσανε γιατί είχαν κάτι διαφορετικό εκτός αν είναι η Σουηδία. Ο Ολλανδός με το ερωτικό Arcade γιατί κέρδισε; Είχαν χωρίσει πολλοί εκείνη τη χρονιά; :P
Κέρδισε ΕΠΕΙΔΗ ήταν χοντρή
Οκ και έτσι να το πάρουμε αυτό δείχνει οτι ο κόσμος που ψήφισε (και αυτοί που ψήφισαν δεν είναι μόνο eurofans) θέλει να βλέπει ΚΑΙ χοντρές τραγουδίστριες. Όπως και να το δεις, η νίκη της Netta έκανε μόνο καλό.
Απλώς χρησιμοποίησε ένα κοινωνικό ζήτημα υπέρ της και το επικοινώνησε με τον κόσμο, στο πλαίσιο της Eurovision.
Και τί πρόβλημα υπάρχει με αυτό; Ίσα ίσα εγώ το θεωρώ πιο χρήσιμο να κερδίζουν τραγούδια που περνάνε ένα μήνυμα αντί για το με χώρισες τί θα κάνω γύρνα πίσω. Δεν έχω καταλάβει τί σε ενοχλεί. Κερδίζουν χαζοτράγουδα, λέμε η eurovision έχει όλο χαζά τραγούδια. Κερδίζουν τραγούδια με νόημα, λέμε α το politican correctness.
Όμως, ένα κοινωνικό ζήτημα, όπως το fat-shaming, το bullying και η σεξουαλική παρενόχληση είναι περισσότερο σύνθετο από το να μπουν role models με 5 στροφές τραγούδι.
Όλες οι αλλαγές από κάπου ξεκινάνε. Από το παραμικρό και το το απλούστερο. Δε χρειάζεται όλες οι αλλαγές να βασίζονται σε κοσμοϊστορικά γεγονότα.
Όμως, αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή το εν πολλοίς LGBT κοινό της eurovision, που συνήθως δέχεται περισσότερο τη διαφορετικότητα, είναι η νόρμα της κοινωνίας. Δυστυχώς, και το τονίζω ΔΥΣΤΥΧΩΣ, η κοινωνία έχει πολύ δρόμο ακόμη μπροστά της για να αλλάξει.
Εσύ όμως φαίνεται πως βάζεις "εμπόδια" σε αυτή την αλλαγή με την πολύ αρνητική σου στάση. Στο ποστ μου στο οποίο αρχικά διαφώνησες αυτό έλεγα, οτι είναι ένας τρόπος να γίνει η αρχή της αλλαγής.

Εγώ δε χρειάζομαι κανέναν να μού προωθήσει ιδέες προοδευτικότητας και αλλαγής πάντως, έχω μυαλό να το σκεφτώ μόνη μου, thank you very much :P
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,487 μηνύματα.
2018: Κέρδισε η Νεττα μόνο και μόνο επειδή ήταν χοντρή και φεμινίστρια. Παράλληλα έχασε η Φουρέιρα, που ακόμη και σε εμάς που την αμφισβητούσαμε μάς έπεσε το σαγόνι με την εμφάνισή της!!
Η Νέτα δεν κέρδισε για αυτό, αλλά επειδή οι Ισραηλινοί πουλούσαν κάρτες σε όλη την Ευρώπη για να κερδίσουν το televoting, στον ημιτελικό η Φουρέιρα την έφαγε :P
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Η δικιά μας την ακούς και όντως θες να πεθάνεις από τη βαρεμάρα και η Κύπρια που έχει ωραίο τραγούδι την έχουν κάνει ένα με τη σκηνική της παρουσία με τα μωβ ρούχα, φωτα κλπ και χάνεται. Καλά θα πάμε και φέτος. :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,244 μηνύματα.
Να προβλέψω το αποτέλεσμα: πρώτη η Ουκρανία με 3.000 βαθμούς και όλες οι άλλες χώρες με 0. 🙃🙃
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,040 μηνύματα.
Top