Eurovision 2022

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.
Σήμερα θα δούμε μια παροδια. Αδύνατο να πιστέψω ότι το φτωχό τραγούδι της Ουκρανίας θα συγκεντρώσει περισσότερους πόντους από το Euphoria, Fairytale, και το περσινό νικητήριο τραγούδι της Ιταλίας. Μεταξύ Ουκρανίας και Βρετανίας μακάρι να νικήσει η Βρετανία αλλά δεν το βλέπω. Πέρσι είχα ψηφίσει 2 φορές την Ιταλία αλλά φέτος δεν δίνω ουτε 1 ευρώ για μια στημένη ψηφοφορία.
Εγώ διατηρώ μια ελπίδα μήπως δεν κερδίσει η Ουκρανία. Στηρίζουμε την Ουκρανία αλλά εδώ είναι διαγωνισμός τραγουδιού, είναι άδικο για όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές.

Η ψήφος μου θα κατευθυνθεί στη Σουηδία σήμερα, αν και μια νίκη της Ισπανίας δε θα μου ήταν καθόλου δυσάρεστη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Εγώ διατηρώ μια ελπίδα μήπως δεν κερδίσει η Ουκρανία. Στηρίζουμε την Ουκρανία αλλά εδώ είναι διαγωνισμός τραγουδιού, είναι άδικο για όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές.

Η ψήφος μου θα κατευθυνθεί στη Σουηδία σήμερα, αν και μια νίκη της Ισπανίας δε θα μου ήταν καθόλου δυσάρεστη.
Αυτό ακριβώς. Μακάρι να το πάρουν Σουηδία η Βρετανία σήμερα καθώς είναι άδικο να νικήσει η Ουκρανία.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς. Μακάρι να το πάρουν Σουηδία η Βρετανία σήμερα καθώς είναι άδικο να νικήσει η Ουκρανία.
Και η Βρετανία καλή είναι όσο έχω δει, αλλά σήμερα θα την δω καλύτερα. Νομίζω ότι κάτι μου λείπει από το τραγούδι, αλλά και πάλι χίλιες φορές από την Ουκρανία. Την Ουκρανία την έχω στις τελευταίες θέσεις της φετινής μου κατάταξης.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,114 μηνύματα.
στημένη ψηφοφορία
Βασικά δες το έτσι. Είσαι σε μια επιτροπή 5 ατόμων της χώρας σου (δεν ξέρω πόσα άτομα είναι) και συζητάτε ποιον να ψηφίσετε. Λέει ο πρώτος, εμένα μου άρεσε το Α αλλά πρέπει να δώσω στην Ουκρανία λόγω της κατάστασης. Λέει ο δεύτερος, εμένα μού άρεσε το Β αλλά έχεις δίκιο πρέπει να δώσω στην Ουκρανία. Κι έτσι "αναγκάζεσαι" να δώσεις στην Ουκρανία παρ' όλο που αυτό που σού άρεσε ήταν άλλο. Πιστεύω οτι έτσι θα παιχτεί στις επιτροπές. Ο ένας θα παρασύρει τον άλλον με την κατάληξη να δώσουν όλοι στην Ουκρανία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Εγώ διατηρώ μια ελπίδα μήπως δεν κερδίσει η Ουκρανία. Στηρίζουμε την Ουκρανία αλλά εδώ είναι διαγωνισμός τραγουδιού, είναι άδικο για όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές.

Η ψήφος μου θα κατευθυνθεί στη Σουηδία σήμερα, αν και μια νίκη της Ισπανίας δε θα μου ήταν καθόλου δυσάρεστη.
Αυτό ακριβώς. Μακάρι να το πάρουν Σουηδία η Βρετανία σήμερα καθώς είναι άδικο να νικήσει η Ουκρανία.
Βασικά δες το έτσι. Είσαι σε μια επιτροπή 5 ατόμων της χώρας σου (δεν ξέρω πόσα άτομα είναι) και συζητάτε ποιον να ψηφίσετε. Λέει ο πρώτος, εμένα μου άρεσε το Α αλλά πρέπει να δώσω στην Ουκρανία λόγω της κατάστασης. Λέει ο δεύτερος, εμένα μού άρεσε το Β αλλά έχεις δίκιο πρέπει να δώσω στην Ουκρανία. Κι έτσι "αναγκάζεσαι" να δώσεις στην Ουκρανία παρ' όλο που αυτό που σού άρεσε ήταν άλλο. Πιστεύω οτι έτσι θα παιχτεί στις επιτροπές. Ο ένας θα παρασύρει τον άλλον με την κατάληξη να δώσουν όλοι στην Ουκρανία.
Το ξέρω Himela, ειδικά οι επιτροπές θα δώσουν τα 12αρια στην Ουκρανία σχεδόν όλες οι χώρες. Το Televoting μετά λίγη σημασία θα έχει αν η Ουκρανία είναι 200 βαθμούς μπροστά καθώς και εκεί θα είναι μέσα στην 5αδα άνετα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Η Αλβανία…λες και θα μας δείρει ήταν η εμφάνισή της.
Well, that’s the whole point. Είναι στο αιμα μας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να πω επισης οτι η αλβανιδα εκανε στο τελος το σημα του αετου.
Ποιο είναι το πρόβλημα με αυτό; 😂
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Η Ελλάδα θα δώσει 12 στην Ουκρανία από τις επιτροπές, όμως στο Televoting θα της δώσει κάτω από 12 σίγουρα (κανένα 8-10).
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,991 μηνύματα.
Εγώ μάλλον θα ψηφίσω Ουκρανία. Είμαι ανάμεσα σε Ουκρανία και Ισπανία.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ποσο γαματο το τραγούδι της Πορτογαλίας
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Η Ρουμανία αυτός φόραγε κολάν και γόβες.😑😑
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Φινλανδία = Pleb.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Τεράστιο φεγγάρι αυτός της Ελβετίας
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Ήρεμο τραγούδι της Ελβετίας. Ρουμανία και Φινλανδία χάλια προφανώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το τσίρκο είναι η Νορβηγία μας δουλεύουν??
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
ΤΟ 12ΑΡΙ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΔΑ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,392 μηνύματα.
Ουκρανία πρέπει να πάρει ένα ωραίο μηδέν. Τι βλακεία είναι αυτό.
 
Top