Eurovision 2022

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Προκειμένου να κέρδιζε η κωλαρού ή ο Βίκινγκ σέρφερ καλύτερα που το πήρε η Ουκρανία. Έτσι κι αλλιώς του χρόνου θα γίνει σε κάποια big 5. Δε θέλω να ακούσω ξανά ποτέ το ελληνικό τραγούδι κι ούτε να ξαναδώ την κοπέλα αυτή. Αντίος μέχρι την επόμενη Eurovision.
Συμφωνώ αλλά διαφωνώ για την Αμάντα. Εγώ θα ήθελα να την ξαναδώ. Φαίνεται καλή κοπέλα.

Η Ισπανία είχε καλό τραγούδι αλλά το ντύσιμο ήταν ένα αισχος. Ψήφισαν κωλο. Της Αγγλίας ήταν άθλιο ρε παιδιά. Πώς πήρε τόσους ψήφους; Της Σουηδίας μου αρεσε. Της Ουκρανίας το βρήκα μέτριο. Μου έκανε εντύπωση ο πάτος της Γαλλίας. Η δε Γερμανία κατάφερε και πήρε 6 πόντους από το 0 των κριτών 😂😂😂
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
μεγαλη μανια-κομπλεξ παθατε κοπελιες με τους γλουτους τις ισπανικης αντιπροσωπειας , γιατι αραγε :hmm:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
μεγαλη μανια-κομπλεξ παθατε κοπελιες με τους γλουτους τις ισπανικης αντιπροσωπειας , γιατι αραγε :hmm:
Αν το τραγούδι της Ουκρανίας πήγαινε άλλη χρόνια η φέτος με άλλη χώρα ούτε 20ο δε θα έβγαινε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To θέμα είναι που θα δώσει η Κύπρος το 12αρι :p. To δικό μας πάει Ουκρανία (του televoting).
😮 εντελώς λάθος ήμουν
Η Ελλάδα στο televoting δεν έδωσε 12αρι στην Ουκρανία (αλλά στην Ισπανία) σε αντίθεση με την Κύπρο που έδωσε το 12αρι στην Ουκρανία και σε εμας 10ρι.

Ντροπή μας και μπραβο στη Κύπρο.

Έκπληξη και το 12αρι στο televoting που πήραμε από την Αλβανία που είναι ένας φιλοαμερικανικος λαός.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Πολύ καλύτερο κομμάτι της Ισπανίας από της Ουκρανίας.🙃🙃
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προκειμένου να κέρδιζε η κωλαρού ή ο Βίκινγκ σέρφερ καλύτερα που το πήρε η Ουκρανία. Έτσι κι αλλιώς του χρόνου θα γίνει σε κάποια big 5. Δε θέλω να ακούσω ξανά ποτέ το ελληνικό τραγούδι κι ούτε να ξαναδώ την κοπέλα αυτή. Αντίος μέχρι την επόμενη Eurovision.
Γιατί τόσο μίσος για την Ελλάδα;;
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
να του συγχωρέσω τη φλογέρα
Η φλογερα ηταν αυτο που αξιζε στο τραγουδι της Ουκρανιας.Το αλλο ενα ραπ ηταν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα 12αρια που δέχθηκαν οι Ουκρανοί είναι βόμβες χαράς, ως απάντηση των πραγματικών βομβών που δέχονται.
Κοιτα να δεις που συμφωνουμε!
Εστω καποιοι ανθρωποι απο την ουκρανια να χαρηκαν και να πηραν θαρρος απο αυτο,καλα καναμε και δωσαμε το επαθλο.ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΑ.ΣΚΕΤΗ ΚΑΚΙΑ ΚΑΠΟΙΟΙ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Η φλογερα ηταν αυτο που αξιζε στο τραγουδι της Ουκρανιας.Το αλλο ενα ραπ ηταν.
Το αστείο ξέρεις ποιο ήταν. Φέτος η Ουκρανία έκανε ρεκόρ βαθμών στο Televoting λόγω του πολέμου. Το 1975 ένα χρόνο μετά την Κύπρο η Ελλάδα πάτωσε ενώ η Κύπρος δεν πήρε καν μέρος. Το 2012 που η Ελλάδα κατέρρεε οικονομικά αντί να μας δείξουν την ίδια αγάπη μας γιούχαραν και μας δίναν λίγους βαθμούς. Με αλλά λόγια έχουμε επιλεκτική ευαισθησία στην Ευρώπη. Για εμένα πραγματικοί νικητές είναι το UK και η Ισπανία καθώς βγήκαν 2η και 3η ΜΟΝΟ με το τραγούδι τους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Το αστείο ξέρεις ποιο ήταν. Φέτος η Ουκρανία έκανε ρεκόρ βαθμών στο Televoting λόγω του πολέμου. Το 1975 ένα χρόνο μετά την Κύπρο η Ελλάδα πάτωσε ενώ η Κύπρος δεν πήρε καν μέρος. Το 2012 που η Ελλάδα κατέρρεε οικονομικά αντί να μας δείξουν την ίδια αγάπη μας γιούχαραν και μας δίναν λίγους βαθμούς. Με αλλά λόγια έχουμε επιλεκτική ευαισθησία στην Ευρώπη. Για εμένα πραγματικοί νικητές είναι το UK και η Ισπανία καθώς βγήκαν 2η και 3η ΜΟΝΟ με το τραγούδι τους.
Ελα ρε φωτη δεν ειναι το ιδιο πραγμα.Κια μαλιστα με το θαψιμο που μας ειχαν ριξει οι Γερμανοι,οτι ειμαστε τεμπεληδες και τα φαγαμε,αρα καλα να παθουμε.
ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ και ισως και για τον 3ο παγκοσμιο.,τι συζηταμε;
Σταματα την κακια με την Ουκρανια.Λιγη χαρα τους δωσαμε. :xtipao:
ΥΓ Και δειξαμε βεβαια και την συνολικη αντιδραση και καθολικη κατακραυγη της ευρωπης στην Ρωσια.Επρεπε να περασουμε και αυτο το μηνυμα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Ελα ρε φωτη δεν ειναι το ιδιο πραγμα.Κια μαλιστα με το θαψιμο που μας ειχαν ριξει οι Γερμανοι,οτι ειμαστε τεμπεληδες και τα φαγαμε,αρα καλα να παθουμε.
ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΕΜΟ και ισως και για τον 3ο παγκοσμιο.,τι συζηταμε;
Σταματα την κακια με την Ουκρανια.Λιγη χαρα τους δωσαμε. :xtipao:
ΥΓ Και δειξαμε βεβαια και την συνολικη αντιδραση και καθολικη κατακραυγη της ευρωπης στην Ρωσια.Επρεπε να περασουμε και αυτο το μηνυμα.
Δεν έχω κακιά μα την Ουκρανία, ίσα ίσα με τους Ουκρανούς είμαι στο πόλεμο και ενάντια στον Πούτιν. Απλά δεν ξέρω ποσό δίκαιο ήταν για τους άλλους διαγωνιζόμενους η συγκυρία αυτή λόγω του πολέμου.

Σε κάθε περίπτωση του χρόνου δύσκολο να γίνει στην Ουκρανία λόγω των συνθηκών. Ίσως γίνει σε κάποια Big 5 όπως η Βρετανία / Ισπανία.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
😮 εντελώς λάθος ήμουν
Η Ελλάδα στο televoting δεν έδωσε 12αρι στην Ουκρανία (αλλά στην Ισπανία) σε αντίθεση με την Κύπρο που έδωσε το 12αρι στην Ουκρανία και σε εμας 10ρι.

Ντροπή μας και μπραβο στη Κύπρο.

Έκπληξη και το 12αρι στο televoting που πήραμε από την Αλβανία που είναι ένας φιλοαμερικανικος λαός.
γιατι ντροπη, ειναι ενας διαγωνισμος μουσικης και θα πρεπει να κρινεται καθαρα η ποιοτητα των τραγουδιων και μονο..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα 12αρια που δέχθηκαν οι Ουκρανοί είναι βόμβες χαράς, ως απάντηση των πραγματικών βομβών που δέχονται.
καλα τωρα το πιστευεις αυτο? Δηλαδη νομιζεις οτι ενας στρατιωτης που βρισκεται στο μετωπο ή καποιος ανθρωπος που βρισκεται σε εμπολεμη ζωνη θα τον νοιαξει αν κερδισε η χωρα του στην eurovision..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι η Ουκρανία πήρε παραπάνω υποστήριξη λόγω πολέμου αλλά το τραγούδι γάμησε. Ήταν το μόνο που μπορώ να πω ότι με έμεινε (και ξανακούω) σε σχέση με τα υπόλοιπα που ήταν αδιάφορα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι η Ουκρανία πήρε παραπάνω υποστήριξη λόγω πολέμου αλλά το τραγούδι γάμησε. Ήταν το μόνο που μπορώ να πω ότι με έμεινε (και ξανακούω) σε σχέση με τα υπόλοιπα που ήταν αδιάφορα.
Ναι..για ραπ ηταν καλο..διοτι ειχε και το παραδοσιακο.Μονο ετσι μου αρεσει η ραπ..και αυτο το ειχε το παραδοσιακο...
 

makis999

Νεοφερμένος

Ο makis999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μακάρι του χρόνου που θα γίνει στο Κίεβο να έχει τελειώσει ο πόλεμος.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.

makis999

Νεοφερμένος

Ο makis999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι..για ραπ ηταν καλο..διοτι ειχε και το παραδοσιακο.Μονο ετσι μου αρεσει η ραπ..και αυτο το ειχε το παραδοσιακο...
Καλά δεν σε αναγκάζει κανείς να σ'αρέσει η ραπ ή οποιοδήποτε τραγούδι. Αλλά δεν θεωρώ ιδιαίτερα άδικη τη νίκη που έχουν λυσσάξει όλοι γιατί προσωπικά μ'άρεσε πολύ το τραγούδι.
Της Μολδαβίας είχε φάση που το χαντάκωσαν οι επιτροπές αλλά πήρε πολύ από το κοινό. Ο λύκος με την μπανάνα κρίμα που δεν πήγε καλά. :look:

Και τέλος εμείς πότε θα σταματήσουμε να στέλνουμε μια γλυκιά κοπελίτσα που δεν την ξέρει κανείς με νερόβραστα τραγούδια;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
Ναι..για ραπ ηταν καλο..διοτι ειχε και το παραδοσιακο.Μονο ετσι μου αρεσει η ραπ..και αυτο το ειχε το παραδοσιακο...
Εντωμεταξυ, εγω που ακούω φουλ ραπ, απο το κομμάτι μου άρεσε το ρεφρεν και η φλογερα, όμως όχι τόσο το ραπ😄
 

makis999

Νεοφερμένος

Ο makis999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εντωμεταξυ, εγω που ακούω φουλ ραπ, απο το κομμάτι μου άρεσε το ρεφρεν και η φλογερα, όμως όχι τόσο το ραπ😄
Κι εμένα το ίδιο μου άρεσε πιο πολύ αν και δεν το έχω με τη ραπ μουσική ώστε να έχω άποψη για το υπόλοιπο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
FB_IMG_1652608060104.jpg
 
Top