Eurovision 2022

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,563 μηνύματα.
Καλά δεν σε αναγκάζει κανείς να σ'αρέσει η ραπ ή οποιοδήποτε τραγούδι. Αλλά δεν θεωρώ ιδιαίτερα άδικη τη νίκη που έχουν λυσσάξει όλοι γιατί προσωπικά μ'άρεσε πολύ το τραγούδι.
Της Μολδαβίας είχε φάση που το χαντάκωσαν οι επιτροπές αλλά πήρε πολύ από το κοινό. Ο λύκος με την μπανάνα κρίμα που δεν πήγε καλά. :look:

Και τέλος εμείς πότε θα σταματήσουμε να στέλνουμε μια γλυκιά κοπελίτσα που δεν την ξέρει κανείς με νερόβραστα τραγούδια;
Ναι..συμφωνω μαζι σου..οντως δεν ηταν και τοσο περιεργο που νικησαν,πιστευω καλα θα τα πηγαιναν και χωρις τον πολεμο,και μην ξεχναμε οτι η Ουκρανια συνηθως παει καλα και εμενα μου αρεσαν και γενικοτερα οι συμετοχες της.Απλα απαντησα και για αυτους που λυσαξανε οτι την ψηφισαν λογω πολεμου.Ακομα και ετσι να εγινε,καλα εγινε .
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι η Ουκρανία πήρε παραπάνω υποστήριξη λόγω πολέμου αλλά το τραγούδι γάμησε. Ήταν το μόνο που μπορώ να πω ότι με έμεινε (και ξανακούω) σε σχέση με τα υπόλοιπα που ήταν αδιάφορα.
Eμένα μ΄άρεσε και η Σερβία, δεν το είχα ακούσει , αλλά ξανάβαλα τη δεκάδα να δω.

Αν μου έμενε κάτι θα ήταν Σερβία και Λιθουανία αλλά όχι για πολύ.

Συνήθως είναι μάπες για να το ακούς και μετά από χρόνια ας πούμε.

Να μου έμεινε η netta/Ισραήλ και satellite/Γερμανία σε ένα γενικότερο επίπεδο.

Αν και δεν παρακολουθώ συστηματικά το διαγωνισμό άρα θα έχω χάσει και πολλά, πέρα από τους νικητές που ακούγονται έτσι και αλλιώς .
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,667 μηνύματα.
Μεγαλύτερη ντροπή από το ότι η Ελλάς δεν έδωσε 12αρι ή έστω 10αρι σε Σέρβους και Αρμένιους αδερφούς δεν υπάρχει. Δώσαμε δωδεκάρι ΣΤΟ ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ. Τέτοιο ξευτιλίκι δεν έχω ξαναδεί. ΣΤΟ ΤΟΥΡΚΟΦΙΛΟ ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ που κατέσφαξε και κατασφάζει τους Αρμένιους αδερφούς.
Λολ έκαναν κάτι διαφορετικό οι Σέρβοι; Λολ. Σταματα να πετάς ρατσιστικές μαλακιες σε κάθε θρεντ, εδώ μιλάμε για την eurovision
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,943 μηνύματα.
Λολ έκαναν κάτι διαφορετικό οι Σέρβοι; Λολ. Σταματα να πετάς ρατσιστικές μαλακιες σε κάθε θρεντ, εδώ μιλάμε για την eurovision
Δεν μιλάμε για ιστορία αλλά για τωρινά γεγονότα. Η Ρωσσία αποκλείστηκε για το πόλεμο της, το Αζερμπαϊτζάν μέχρι και πριν λίγο καιρό άρχισε ξανά τις εχθροπραξίες σε βάρος Αρμενίων του Αρτσάχ. Από το 2020 η κατάσταση είναι εμπόλεμη. Παρόλα αυτά το Αζερμπαϊτζάν δεν είχε καμμία κύρωση εννοείται.

Δεν υπάρχει καν ρατσισμός. Ρατσισμό έχουν αυτοί που σκοτώνουν χριστιανούς για πλάκα στο Ναγκόρνο Καραμπάχ και εμείς τους δίνουμε δωδεκάρια.
Ελλάς Σερβία Αρμενία Ρουμανία Συμμαχία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν μιλάμε για ιστορία αλλά για τωρινά γεγονότα. Η Ρωσσία αποκλείστηκε για το πόλεμο της, το Αζερμπαϊτζάν μέχρι και πριν λίγο καιρό άρχισε ξανά τις εχθροπραξίες σε βάρος Αρμενίων του Αρτσάχ. Από το 2020 η κατάσταση είναι εμπόλεμη. Παρόλα αυτά το Αζερμπαϊτζάν δεν είχε καμμία κύρωση εννοείται.

Δεν υπάρχει καν ρατσισμός. Ρατσισμό έχουν αυτοί που σκοτώνουν χριστιανούς για πλάκα στο Ναγκόρνο Καραμπάχ και εμείς τους δίνουμε δωδεκάρια.
Ελλάς Σερβία Αρμενία Ρουμανία Συμμαχία.
Η εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία δημιούργησε μεγάλα προβλήματα στην Ευρώπη για αυτό άρχισαν τα καραγκιοζιλίκια όπως αποκλεισμοί από τη γιουροβίζιον, της εθνικής τους ομάδας, τα νερά που έκαναν στην Τσέλσι λόγω του Αμπράμοβιτς κτλ. Την Αρμενία και το τι γίνεται εκεί χεσμένη την έχουν. Όπως επίσης έχω την εντύπωση πως οι Ισλανδοί έφαγαν πρόστιμο για το free Palestine.
Είναι χαζό να ψάχνεις λογική σε αυτά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
μεγαλη μανια-κομπλεξ παθατε κοπελιες με τους γλουτους τις ισπανικης αντιπροσωπειας , γιατι αραγε :hmm:
Δεν είχαν κάτι το ιδιαιτερο αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε το ντύσιμο της. Υποβάθμισε το τραγούδι.
Το αστείο ξέρεις ποιο ήταν. Φέτος η Ουκρανία έκανε ρεκόρ βαθμών στο Televoting λόγω του πολέμου. Το 1975 ένα χρόνο μετά την Κύπρο η Ελλάδα πάτωσε ενώ η Κύπρος δεν πήρε καν μέρος. Το 2012 που η Ελλάδα κατέρρεε οικονομικά αντί να μας δείξουν την ίδια αγάπη μας γιούχαραν και μας δίναν λίγους βαθμούς. Με αλλά λόγια έχουμε επιλεκτική ευαισθησία στην Ευρώπη. Για εμένα πραγματικοί νικητές είναι το UK και η Ισπανία καθώς βγήκαν 2η και 3η ΜΟΝΟ με το τραγούδι τους.
Βάλε και την Τουρκία που κανείς δεν απέκλεισε όταν χτυπούσε την Συρία. Βάλε και Αρμενία - Αζερμπαϊτζάν. Βάλε και Γιουγκοσλαβία όταν την χτυπούσαν οι νατοϊκοι. Δεν είχαμε αποκλεισμούς από διαγωνισμούς τότε. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει που ο διαγωνισμός αποκτα πολιτικές διαστάσεις και δεν μιλάω μόνο για χθες. Συμβαίνει χρόνια τώρα και δεν πρόκειται να αλλάξει.
Καταλαβαίνω ότι η Ουκρανία πήρε παραπάνω υποστήριξη λόγω πολέμου αλλά το τραγούδι γάμησε. Ήταν το μόνο που μπορώ να πω ότι με έμεινε (και ξανακούω) σε σχέση με τα υπόλοιπα που ήταν αδιάφορα.
Εμένα μου έμεινε της Γαλλίας που παραδόξως πάτωσε 🫤
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,158 μηνύματα.
Δώστε το στην Ισπανία γιατί δε θέλω να φανταστώ τί άλλο θα μας δείξει του χρόνου!
280384529_1439008783237375_315859674812491193_n.jpg
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμένα μου έμεινε της Γαλλίας που παραδόξως πάτωσε 🫤
Συμπαθητικό ήταν αλλά δεν πήρε τίποτα ούτε από τις επιτροπές ούτε από το κοινό. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω την παράνοια με τα τραγούδια του ΗΒ και της Σουηδίας πολύ μεχ.
Δώστε το στην Ισπανία γιατί δε θέλω να φανταστώ τί άλλο θα μας δείξει του χρόνου!
View attachment 102406
Μια χαρά ήταν η Ισπανίδα, ότι τι;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Δεν είχαν κάτι το ιδιαιτερο αλλά προσωπικά δεν μου άρεσε το ντύσιμο της. Υποβάθμισε το τραγούδι.

Βάλε και την Τουρκία που κανείς δεν απέκλεισε όταν χτυπούσε την Συρία. Βάλε και Αρμενία - Αζερμπαϊτζάν. Βάλε και Γιουγκοσλαβία όταν την χτυπούσαν οι νατοϊκοι. Δεν είχαμε αποκλεισμούς από διαγωνισμούς τότε. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει που ο διαγωνισμός αποκτα πολιτικές διαστάσεις και δεν μιλάω μόνο για χθες. Συμβαίνει χρόνια τώρα και δεν πρόκειται να αλλάξει.

Εμένα μου έμεινε της Γαλλίας που παραδόξως πάτωσε 🫤
Γενικά η Ευρώπη έτσι είναι. Στην Αμερική και τον Καναδά έχετε πιο καλούς τραγουδιστές με μεγαλύτερο ταλέντο. Χθες στη Eurovision 2-3 τραγούδια άξιζαν, τα αλλά ήταν μέτρια έως και χάλια.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,864 μηνύματα.
Μεγαλύτερη ντροπή από το ότι η Ελλάς δεν έδωσε 12αρι ή έστω 10αρι σε Σέρβους και Αρμένιους αδερφούς δεν υπάρχει. Δώσαμε δωδεκάρι ΣΤΟ ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ. Τέτοιο ξευτιλίκι δεν έχω ξαναδεί. ΣΤΟ ΤΟΥΡΚΟΦΙΛΟ ΑΖΕΡΜΠΑΙΤΖΑΝ που κατέσφαξε και κατασφάζει τους Αρμένιους αδερφούς.
Είναι λάθος 5 άτομα αντιπροσωπεύουν μια χώρα. Η κριτική επιτροπή αντιπροσωπεύει τον εαυτό της και κακώς έχουν τις σημαιούλες των χωρών.

Αφού θέλουν επιτροπή έπρεπε να υπάρχουν 100 γνώστες από όλες τις χώρες και να βγάζουν μια κοινή βαθμολογία που θα προστίθεται στο τέλος.

Η Ελλάς δεν ψήφισε Αζερμπαιτζαν. Το 12αρι της το έδωσε στην Ισπανία. Και το 8αρι στα Σερβικά αδέλφια. Η επιτροπή ψήφισε αζερμπαιτζαν επειδή ήταν ο Φωκάς Ευαγγελινός από πίσω. Έλεος ρε Κατζουτζίδη το έλεγες και έκπληξη...

Το θέμα είναι αρκετά σοβαρό. Γιουχάρανε την Κύπρο για το 12αρι στην Ελλάδα ενώ έκανε το σωστό και έδωσε το 12αρι στην Ουκρανία...


Καιρός να κράξω τον Καπουτζίδη. Απροετοίμαστος. Συνεχώς έλεγε για τον γύψο του. Έλεγε συνεχώς για εκπλήξεις στη βαθμολογία λες και δεν ξέρει ότι ψηφίζουν οι επιτροπές.

Το κορυφαίο ήταν ότι έλεγε ότι ήταν έκλπηξη ότι η Ουκρανία δεν ήταν πρώτη κατά τη διάρκεια της βαθμολογίας. Καμία έκπληξη δεν υπήρχε. Στο τέλος δεν ήξερε και το νέο τρόπο παρουσίασης αποτελεσμάτων του κοινού.

Αντίθετα η Καζάκου πολύ καλή και έσωσε τη κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,563 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,158 μηνύματα.
Μια χαρά ήταν η Ισπανίδα, ότι τι;
Πολύ προκλητικό ντύσιμο για τα γούστα μου. Γενικά δε μού αρέσει το γυμνό, ας πούμε κι ο Φινλανδός που έβγαλε τη μπλούζα του δε μού άρεσε. Οκ τραγουδάς, χορεύεις, δε χρειάζεται να είσαι προκλητικός.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πολύ προκλητικό ντύσιμο για τα γούστα μου. Γενικά δε μού αρέσει το γυμνό, ας πούμε κι ο Φινλανδός που έβγαλε τη μπλούζα του δε μού άρεσε. Οκ τραγουδάς, χορεύεις, δε χρειάζεται να είσαι προκλητικός.
Πολύ σεξιστικό σχόλιο για τα γούστα μου. :)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,525 μηνύματα.
Μμ δεν ξέρω τι λέτε για τον κω της Ισπανίδας, αλλά προσωπικά τη βρήκα οκ την η εν λόγω συμμετοχή. Ηταν hottie χωρίς να ξεπερνά τα όρια κατ'εμέ. I mean έχω δει αρκετές αντίστοιχες εμφανίσεις και δε μου ξένισε σα θέαμα :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,158 μηνύματα.
Πολύ σεξιστικό σχόλιο για τα γούστα μου. :)
Εντάξει αφού έτσι το βλέπεις.

Μμ δεν ξέρω τι λέτε για τον κω της Ισπανίδας, αλλά προσωπικά τη βρήκα οκ την η εν λόγω συμμετοχή. Ηταν hottie χωρίς να ξεπερνά τα όρια κατ'εμέ. I mean έχω δει αρκετές αντίστοιχες εμφανίσεις και δε μου ξένισε σα θέαμα :P
Πρόκειται για τη eurovision που είναι οικογενειακός θεσμός. Είμαι συντηρητικούρα το ξέρω :P
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Είδα τα 5 πρώτα και το ελληνικό.
Εξ' αυτών το σουηδικό και το ελληνικό είναι πιο κοντά στα γούστα μου. Το ισπανικό είναι οκ για το στύλ του και τ' άλλα δύο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πήγαν τόσο πάνω.

Γενικά βρίσκω λίγο ανούσια τη νίκη Ουκρανίας και γιατί δε μ' άρεσε το τραγούδι και γιατί δεν ξέρω αν (θα) έχει κάποιο όφελος απ' αυτήν (δεδομένου ότι λογικά, δυστυχώς, δεν θα είναι σε θέση να τη διοργανώσει).
Και βρίσκω υποκριτική την όλη υποστηρικτική απ' ότι κατάλαβα στάση προς αυτήν ενώ σε τόσες άλλες φάσεις παλιότερα μας το έχει παίξει "no politica" ο διαγωνισμός αλλά τιακανς.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,864 μηνύματα.
H Iσπανία έκανε καλή μαγκιά εχτές και κανείς δεν το κατάλαβε. Προώθησε το τραγούδι της με τρολλς στο twitter. To τραγούδι έχασε αίσθηση στα trending σε τέτοιο σημείο που το αναφέρανε συνέχεια οι παρουσιαστές. Αποτέλεσμα να πάρει το 12αρι από την Ελλάδα. Είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο έγινε και σε άλλες χώρες.

Συγκίνετε την Ισπανία με την Ελλάδα που το marketing που έκανε ήταν τόσο χάλια που δεν πήρε ούτε το σίγουρο 12αρι από την Κύπρο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νταξ το οτι το eurovision μετα απ την φετινη ψηφοφορια

1652645463368.png
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Και βρίσκω υποκριτική την όλη υποστηρικτική απ' ότι κατάλαβα στάση προς αυτήν ενώ σε τόσες άλλες φάσεις παλιότερα μας το έχει παίξει "no politica" ο διαγωνισμός αλλά τιακανς.
Δεν ψήφισε ο διαγωνισμός την Ουκρανία, αλλά ο κόσμος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,042 μηνύματα.
Δεν ψήφισε ο διαγωνισμός την Ουκρανία, αλλά ο κόσμος
Δεν περίμενα πως ο κόσμος θα δώσει 12 βαθμούς στην Ουκρανία στην Κύπρο. Φαίνεται πως ακόμα και οι Κύπριοι έχουν εξοργιστεί εναντίον της Ρωσίας.
 
Top