Eurovision 2023 - Λίβερπουλ

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
Αυτή με τα νύχια
H Σουδια; και γιατι ρε συ ειναι τρελαρας; Μια εικονα ειναι ,εξτριμ που παντα περναει στην Γιουροβιζιον.
Ομως ειναι το ωραιοτερο τραγουδι και φανταστικη παρουσιαση.

Κατα τα αλλα ανετα ακουω οτι δεν σου αρεσει το τραγουδι,αλλα το τρελαρας δεν το δεχομαι,ειναι αφελες να νομιζουμε οτι ειναι τρελη και εβαλε νυχια και οχι οτι ειναι μερος μιας εξτριμ εικονας.

Κια μαλιστα ειναι και πολυ ασχημο για τους πραγματικα τρελους,με ψυχιατρικη τρελα δηλαδη συνεχεια και συνεχως οταν θελουμε να βρισουμε ή να υποτιμισουμε καποιον να τον λεμε ΤΡΕΛΟ.Οι πραγματικα τρελοι ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ για την τρελα τους και ειναι απολυτα αδικο για αυτους.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,357 μηνύματα.
Πάντως αν δεν κερδίσει δαγκωτο η παλαβή από τη Σουηδία πάλι, βλέπω το διαγωνισμό αρκετά ανοιχτό. Πιστεύω ότι θα μοιραστούν οι ψήφοι σε αρκετές χώρες. Ελπίζω να μην κερδίσει η τρελή.
Γιατί είναι τρελός ο κορίτσαρος;
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
στο μεταξύ εμένα η Λορίν μ αρέσει πάρα πολύ...αν και δεν θα ψηφίσω Σουηδία γτ μ θυμίζει το Euphoria...
Καμία ισπανία ή γαλλία ή ισραήλ θα ψηφίσω
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Τυχαία είδα ότι το 2021 και το 2022 είχα ψηφίσει το 20ο τραγούδι στη σειρά εμφάνισης και το ίδιο σκοπεύω να κάνω και φέτος :lol:

illuminati confirmed
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,357 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
@Πουπουλίνα
Εγω ειμαι κατα της Loreen και της Σουηδιας φετος επειδη το Tattoo ειναι plagiarism, ειναι κοπια σε ενα σημειο του απο ενα αλλο υπαρχον παλιό τραγουδι, μαλιστα ουκρανικο, δλδ σα να λεμε η Loreen αντιγραφει ουκρανικο τραγουδι εντος της διοργανωτριας ουκρανιας (αν και λογω πολεμου προφανως γινεται στο liverpool)!

Συγκεκριμενα ειναι αντιγραφη οπως εχω ξαναπει στο chord progression πριν το ρεφρεν, από το Mika Newton - V Plenu (2005) (00:25 - 00:35):
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
@Πουπουλίνα
Εγω ειμαι κατα της Loreen και της Σουηδιας φετος επειδη το Tattoo ειναι plagiarism, ειναι κοπια σε ενα σημειο του απο ενα αλλο υπαρχον παλιό τραγουδι, μαλιστα ουκρανικο, δλδ σα να λεμε η Loreen αντιγραφει ουκρανικο τραγουδι εντος της διοργανωτριας ουκρανιας (αν και λογω πολεμου προφανως γινεται στο liverpool)!

Συγκεκριμενα ειναι αντιγραφη οπως εχω ξαναπει στο chord progression πριν το ρεφρεν, από το Mika Newton - V Plenu (2005) (00:25 - 00:35):
Δικαιωμα σου να εισαι κατα της λοριν...γιατι πρεπει να με αφορα;
Εμενα μου αρεσει.ΠΟΛΥ! Μπορω;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,627 μηνύματα.
Δικαιωμα σου να εισαι κατα της λοριν...γιατι πρεπει να με αφορα;
Εμενα μου αρεσει.ΠΟΛΥ! Μπορω;
σου εξηγησα
ειμαι κατα της λογοκλοπης
πώς γινεται να παραβλεπει καποιος ενα τραγουδι το οποιο ειναι κλεψιμο;
οσο καλο και να ειναι
οταν ενα τραγουδι μας ειναι γνωριμο, ειμαστε εξαρχης θετικα προκατειλημμενοι επειδη κατι μας θυμιζει

θα επρεπε να το ειχαν αποκλεισει εξαρχης, δεν ειναι ηθικα σωστο
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,357 μηνύματα.

Χορηγός Moroccanoil, χώρα καταγωγής Loreen Μαρόκο. Όχι οτι σημαίνει απαραίτητα κάτι αλλά θέλει δε θέλει χτυπησε το μάτι εκεί.

Αλλά οκ, ναι να το πάρει, είναι ωραιο τραγουδι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,787 μηνύματα.
σου εξηγησα
ειμαι κατα της λογοκλοπης
πώς γινεται να παραβλεπει καποιος ενα τραγουδι το οποιο ειναι κλεψιμο;
οσο καλο και να ειναι
οταν ενα τραγουδι μας ειναι γνωριμο, ειμαστε εξαρχης θετικα προκατειλημμενοι επειδη κατι μας θυμιζει

θα επρεπε να το ειχαν αποκλεισει εξαρχης, δεν ειναι ηθικα σωστο
Μπορει να μοιαζει σε ενα σημειο αλλα σορυ,δεν το θεωρω κλοπη.Παρα πολλα τραγουδια μοιαζουν μεταξυ τους.Το υπολοιπο ειναι καμια σχεση.Ενα σημειο μονο μοιαζει κατα τα αλλα ειναι εντελως διαφορετικο και για αυτο και δεν το θεωρησαν κλοπη προφανως.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Όχι, είχαμε κάποιες ακόμη. Υποτίθεται από 7 τραγούδια 70 άτομα από φανς διάλεξαν 5. Από τα 5 ( μέσα σε αυτά είχαμε και τον Λεον οφ Αθενς που είχε γράψει το better love με τη Ντουσκα το 19), μπήκε επιτροπή και βγήκαν 3. Από τα 3 η επιτροπή διάλεξε το Shout Out, ένα ντουέτο γυναικών κάπως ποπ ροκ, δεν θυμάμαι ονόματα, νομίζω Κλαύδια λέγανε τη μια; Κάτι τέτοιο, μπορείς να το ψάξεις. Αυτό ο κόσμος νομίζω το έβγαλε 5ο στα 7. Λίκαρε λίγο πριν την τελική επιλογή και πήρε άθλια σχόλια όποτε οι κοπέλες το αποσύρανε και μείναμε ανάμεσα στα 2 που λέμε και επιλέχθηκε του Βίκτωρα που είχε βγει 2ο και στην επιτροπή και στο κοινό. Αυτά κυρίως γιατί είναι κρίμα να χτυπάνε το παιδί ότι πλήρωσε επειδή τα πήγαμε άσχημα. Μπορεί και να ισχύει αλλά δεν ήταν η κανονική επιλογή μας, από σπόντα κατέληξε αφού η ερτ από ψευτοκουλτουριά δεν θέλει ατόφιο ποπ τζενερικ ντανς ως δήθεν μη ποιοτικό.
70 άτομα έδωσαν το οκ για να πάει ο Βίκτωρας; ΠΑΜΕ ΚΑΛΆ;

Και όχι μεμε μην κάνουμε τα στραβά μάτια ο βικτωρακος είναι σε οικογένεια εφοπλιστών, δεν έχει ταλέντο το παιδί και επίτηδες τον βγάλανε μπροστά.
Λυπάμαι αλλά ας μην ανακατεύονταν το παιδί. Βέβαια η δουλειά έγινε. Θα βγάλει τραγούδι με δισκογραφική και όλοι χαρούμενοι.... σχεδόν.
Fv3ydAHWcAUiBSH.jpeg
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
Ψηφιζουμε μαζικα 🇮🇱
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,357 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
70 άτομα έδωσαν το οκ για να πάει ο Βίκτωρας; ΠΑΜΕ ΚΑΛΆ;

Και όχι μεμε μην κάνουμε τα στραβά μάτια ο βικτωρακος είναι σε οικογένεια εφοπλιστών, δεν έχει ταλέντο το παιδί και επίτηδες τον βγάλανε μπροστά.
Λυπάμαι αλλά ας μην ανακατεύονταν το παιδί. Βέβαια η δουλειά έγινε. Θα βγάλει τραγούδι με δισκογραφική και όλοι χαρούμενοι.... σχεδόν. View attachment 115619
Βρε Τριξ, μπορεί να τον έχει χώσει στα πράγματα η οικογένεια του. Λες και είναι ο μόνος. Όμως σας λέω δεν ήταν η πρώτη επιλογή της ερτ, βγήκε από σπόντα γιατί δεν ήθελαν τη Μελίσσα και ήταν αυτός που ήταν 2ος. Τώρα αν έχει ταλέντο δεν ξέρω, η φωνή του ωραία είναι
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Βρε Τριξ, μπορεί να τον έχει χώσει στα πράγματα η οικογένεια του. Λες και είναι ο μόνος. Όμως σας λέω δεν ήταν η πρώτη επιλογή της ερτ, βγήκε από σπόντα γιατί δεν ήθελαν τη Μελίσσα και ήταν αυτός που ήταν 2ος. Τώρα αν έχει ταλέντο δεν ξέρω, η φωνή του ωραία είναι
Σωστά, η ερτ ήθελε το ντουέτο... :lol:
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Βρε Τριξ, μπορεί να τον έχει χώσει στα πράγματα η οικογένεια του. Λες και είναι ο μόνος. Όμως σας λέω δεν ήταν η πρώτη επιλογή της ερτ, βγήκε από σπόντα γιατί δεν ήθελαν τη Μελίσσα και ήταν αυτός που ήταν 2ος. Τώρα αν έχει ταλέντο δεν ξέρω, η φωνή του ωραία είναι
Καλή φωνουλα έχουν και πολλά παιδιά που ήταν στη χορωδία στο σχολείο μας...δεν τους στείλαμε και Γιουροβίζιον
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,218 μηνύματα.
Ε βέβαια τετχοιος προδότης που είσαι....
Συγγνωμη αλλα ειχα πλανηθει απο αντισημιτικα αισθηματα τα οποια κακοβουλα μου φυτεψαν στον εγκεφαλο οι ηττημενοι της σπορας του 45, μεχρι που ειδα τη κυρια Νοα και η αληθεια ελαμψε σαν αγγελος.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Συγγνωμη αλλα ειχα πλανηθει απο αντισημιτικα αισθηματα τα οποια κακοβουλα μου φυτεψαν στον εγκεφαλο οι ηττημενοι της σπορας του 45, μεχρι που ειδα τη κυρια Νοα και η αληθεια ελαμψε σαν αγγελος.
Φαντάζομαι κατά τρόπο ανάλογο με εκείνον που σε ώθησε να αποκτήσεις ιδιαίτερη αγάπη προς την Ισπανία πέρυσι;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
Σωστά, η ερτ ήθελε το ντουέτο... :lol:
Ακόμα χειρότερα δηλαδή. Ούτε η Ματζουκα πως τη λένε θα τα πήγαινε καλά μάλλον βέβαια. Προσωπικά θα ήθελα να δω το τραγούδι του Λεον, αν και το επίπεδο πρέπει να ήταν πολύ χαμηλό
Καλή φωνουλα έχουν και πολλά παιδιά που ήταν στη χορωδία στο σχολείο μας...δεν τους στείλαμε και Γιουροβίζιον
καλά μωρέ, τα άλλα παιδάκια δεν έχουν και δισκογραφική. Δεν σε είπα ότι δεν τον προωθούν στη βιομηχανία, αλλά ότι δεν τον επέλεξε η ερτ όπως νομίζετε
Φαντάζομαι κατά τρόπο ανάλογο με εκείνον που σε ώθησε να αποκτήσεις ιδιαίτερη αγάπη προς την Ισπανία πέρυσι;
Μια ώθηση προς τα πάνω του την έδωσαν και οι 2
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top