Eurovision 2024

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,507 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ειναι πιο προβληματικό:

Ότι θα δω Eurovision και φέτος
ή
Ότι έχω την εντυπωση οτι πρόλαβα το Λουξεμβούργο ως παιδί;


Actually το σωστό πιτόγυρο, είναι χωρίς τζατζίκι. Δεν κάνω πλάκα.

Ρωτα και μας που ζήσαμε Δάφνη Μπόκοτα πόσο λάθος έδειχνε η Eurovision με Καπουτζίδη και λοιπούς.
Άκου λέει προβληματικό το να δεις την Γιουροβιζιον , το να το παίξει κανείς σοβαροφανης κ να μην την δει είναι το προβληματικό, εμείς σημειώνουμε κ τα αγαπημένα μας εκεινη την βραδιά κ βάζουμε βαθμολογίες, πέρυσι το ,Cha Cha Cha έπρεπε να νικήσει παμψηφεί ωραία κ η πως την λέγανε, αλλά σαν τον νέον φωσφοριζε καταθλιπτικό φίλο μου δεν είχε:)

Δάφνη θεά <3

Πότε είναι φέτος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Dana International τι μου θυμίσατε... πήγα στο δισκάδικο την επόμενη και ζήτησα ηχογράφηση σε κασέτα.

Απο κει ξεκινησε το σκάλωμα (με την καλή έννοια) με τις τρανς, για να ξενερώσω όμως τελείως με Κοντσίτα τη μουσάτη τη Wurst την ντραγκ κουην τι στο διάολο ήταν.

Γιατί αν ΚΑΙ η Ντάνα ήταν όντως μια πρόκληση για την εποχή, μου χτυπησε πολύ λιγότερο από τις μεταγενέστερες, ακριβώς γιατί ήταν :

1ον αλλαγμένη βιολογικά - έβαλε τα money της εκει που έβαλε το στόμα της που λενε και οι αμερικάνοι δεν ήταν μονο για το σόου δηλαδή

και 2ον she was fuckin hot

Η εκδήλωση από διαγωνισμός τραγουδιού έχει καταλήξει μια γιορτή για συγκεκριμένη ιδεολογία από αυτές που προωθεί πολύ γενικά ο καλλιτεχνικός χώρος. Όσο περισσότερο προκαλέσεις, όσο περισσότερο στηρίξεις τη δυτική woke παρακμή, και βάλεις και την **Γκουχ δε λεμε χώρα** να σου γράψει τη μουσική κατι σα την προστασία αμα ανοίξεις μπαράκι ένα πράγμα, τέλος, είσαι τζετ.

Παρακολουθουμε την εκδήλωση, εν γνωσει μας ότι η φάση ειναι σουκα μπλιατ.
Αχ,τα,μισά κατάλαβα..ειλικρινά..χεχεχε

Κ αυτό το fascination με τα τρανς κορίτσια το έχω δει σε πολλούς άντρες, πήγα σε ένα γκέι κλαμπακι πριν 3 χρόνια, πέρασα φανταστικά πραγματικά ,στο τελος ήρθαν ντραγκ Κόυινς κ κάνανε σόου..αρχικά το μέγεθος τους ,φίλε ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ
,οκ είμαι κι εγώ 1,57..αλλά τα κορίτσια με τις στολές τα φτερά κλπ ..τα 12ποντα τακουνια ήταν 2,5 μέτρα έτσι μου φάνηκαν... πολυ Επιβλητικές,

η Αρσενική ενεργεία μπερδεμένη με την αρρενωπή θηλυκότητα είναι Επιβλητική, αυτό θα πω , δεν είναι το προκλητικό η το υπερσεξουαλικο,το θεατρικο τους,

επιβάλλονται σε όλους με έναν γλυκό κ bitchy τρόπο, άλλο πράγμα από την θηλυκότητα τελείως είναι κάτι άλλο, εντυπωσιακό σίγουρα κ λιγάκι τρομαχτικό,

Άνετα περνάει από δίπλα σου κ λες φίλε μην την θημωσουμε κ μας χώσει καμία μπουνιά ,θα μας πετάξει στην άλλη μεριά του μέρους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Η Eurovision 2024 θα πραγματοποιηθεί στο Μάλμε της Σουηδίας, στις 7, 9 και 11 Μαΐου 2024 και την Ελλάδα θα την εκπροσωπήσει η Μαρίνα Σάττι. Η Σουηδία κέρδισε τον διαγωνισμό του 2023 με το τραγούδι "Tattoo" της Λορέν, επομένως θα φιλοξενήσει τον διαγωνισμό το 2024. Το Μάλμε θα φιλοξενήσει τον διαγωνισμό για τρίτη φορά, αφού φιλοξένησε επίσης το 1992 και το 2013.

Πάμε να δούμε τα τραγούδια που θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό της Eurovision 2024. Η λίστα θα συγκεντρώνεται όσο βγαίνουν τα τραγούδια.

Albania - Besa Kokëdhima - Zemrën N’dorë

Armenia - LADANIVA - Jako

Australia - Electric Fields - One Milkali (One Blood)

Austria - We Will Rave - Kaleen

Azerbaijan - FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar

Belgium - Mustii - Before the Party’s Over

Croatia - Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Cyprus - Silia Kapsis - Liar

Czechia - AIKO - Pedestal

Denmark - Saba - Sand

Estonia - 5MIINUST, PUULUUP – "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi"

Finland - Windows95man - No Rules!

France - Slimane - Mon Amour

Georgia - Nutsa Buzaladze - Firefighter

Germany - Isaak - "Always On The Run"

Greece - Marina Satti - Zari

Iceland - Hera Björk - Scared of Heights

Ireland - Bambie Thug - Doomsday Blue

Israel - Eden Golan - Hurricane
 
Τελευταία επεξεργασία:

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 849 μηνύματα.
Απ'όσα έχουν βγει μέχρι στιγμής έχω λατρέψει της Ουκρανίας!!! Ειδικά το ραπ σημείο της alyona! Ατμόσφαιρα, αρμονικές μαζί οι φωνές όλων, τα πάντα είναι υπέροχοο!!! Btw στην αρχή το απαλό riffle της ηλεκτρικής κιθάρας μου θύμισε το original Smalltown Boy από τους Bronski Beat σε μια slowed down εκδοχή.
Ωραιο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η Τσεχία τι φάση, τις έβγαλε γυμνές... έλα ρε συυυ κριμα

Οι Εσθονοι έχουν πλάκα

Οι Φινλανδοί είναι τρολ χεχεχε

Ο Γάλλος...Slimane ο τυπος μου .. ιππότης με καθρεπτιζουσα πανοπλία αχαχαχαχα ,αλλά τι πάθος..ενταξει ..έβγαινα..!!!

Οι Ιρλανδόι τι φάση, ζητώ Οι σατανιστες ?¿???έλεος, κ το περασανε αυτό tragic,γιατί?? Την περάσανε μόνο κ μόνο επειδή είναι Queer,πιστεύω.

Η Λετονία οκ ,ωραίο

Μάλτα σεξυ

Νορβηγια ενδιαφέρουσα

Ισπανία χαριτωμένη

Ουκρανία μελωδική ωραία, μαζί με τον Γάλλο τους βάζω <3
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Η Eurovision 2024 θα πραγματοποιηθεί στο Μάλμε της Σουηδίας, στις 7, 9 και 11 Μαΐου 2024 και την Ελλάδα θα την εκπροσωπήσει η Μαρίνα Σάττι. Η Σουηδία κέρδισε τον διαγωνισμό του 2023 με το τραγούδι "Tattoo" της Λορέν, επομένως θα φιλοξενήσει τον διαγωνισμό το 2024. Το Μάλμε θα φιλοξενήσει τον διαγωνισμό για τρίτη φορά, αφού φιλοξένησε επίσης το 1992 και το 2013.

Πάμε να δούμε τα τραγούδια που θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό της Eurovision 2024. Η λίστα θα συγκεντρώνεται όσο βγαίνουν τα τραγούδια.

Albania - Besa Kokëdhima - Zemrën N’dorë

Armenia

Australia

Austria

Azerbaijan

Belgium

Croatia

Cyprus

Czechia - AIKO - Pedestal

Denmark - Saba - Sand

Estonia - 5MIINUST, PUULUUP – "(nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi"

Finland - Windows95man - No Rules!

France - Slimane - Mon Amour


Georgia

Germany - Isaak - "Always On The Run"

Greece

Iceland

Ireland - Bambie Thug - Doomsday Blue

Israel

Italy - Angelina Mango - "La noia"

Latvia - Dons - "Hollow"

Lithuania - Silvester Belt – „Luktelk“

Luxembourg - Tali - Fighter

Malta - Sarah Bonnici - Loop

Moldova - Natalia Barbu - In The Middle

Netherlands

Norway - Gåte - Ulveham

Poland

Portugal

San Marino

Serbia

Slovenia -Raiven - Veronika

Spain - Nebulossa - ZORRA

Sweden

Switzerland

Ukraine - alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria

United Kingdom
Estonia, Latvia, Lithuania, Ukraine ειναι ωραία! Με πιο τοπ αυτό της Λιθουανίας για εμένα!

Αγαπω γενικά τελευταία τις συμμετοχές της Λιθουανίας, έχουν ωραίο γούστο και ωραία γλώσσα, από το 2020 και μετά έχουν στείλει ωραίες συμμετοχές, ειδικά τις δύο χρονιές 20-21 με τους the Roop που είναι ΦΟΒΕΡΟΙ και προσωπικά με κέρδισαν και τους παρακολουθώ μέχρι και σήμερα. ❤️



Μακάρι το φετινό να κερδίσει τη προσοχή που είχαν κερδίσει και αυτά!

Αναμένω και τις υπόλοιπες συμμετοχές!

Επίσης Φιλανδία πιστεύω θα πάρει 0 από τη κριτική επιτροπή και από τηλεθεατές 300αρια :lol: :lol:
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,507 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Italy - Angelina Mango - "La noia"

Latvia - Dons - "Hollow"

Lithuania - Silvester Belt – „Luktelk“

Luxembourg - Tali - Fighter

Malta - Sarah Bonnici - Loop

Moldova - Natalia Barbu - In The Middle

Netherlands - Joost Klein - Europapa

Norway - Gåte - Ulveham

Poland - LUNA - The Tower

Portugal - iolanda - Grito

San Marino - Megara – 11:11

Serbia - Teya Dora – Ramonda

Slovenia -Raiven - Veronika

Spain - Nebulossa - ZORRA

Sweden - Marcus & Martinus - Unforgettable

Switzerland - Nemo - The Code

Ukraine - alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria

United Kingdom - Olly Alexander - Dizzy
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Είδα το βίντεο της Γαλλίας κι έχω ανατριχιάσει, τί τραγούδι είναι αυτό, τί φωνή και τί ερμηνεία; Αν δεν κερδίσει φέτος η Γαλλία με αυτό, δεν ξέρω πότε. Έχω μια λατρεία για τα γαλλικά τραγούδια, ήρθε κι αυτό και με αποτρέλανε. <3
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,582 μηνύματα.
Τι προσδοκίες έχετε για σήμερα;
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,861 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,582 μηνύματα.
Θα ανακοινωθεί το δικό μας σημερα;
Τι θα συμβεί σήμερα; Θα ανακοινώσουμε το τραγούδι κι αν ναι πού το βλέπω;;
Στην ΕΡΤ1, 21:00 με 22:45 (με επιφυλάξεις για την ώρα λήξης) θα έχει την εκπομπή "Eurovision σε είδον" όπου θα παρουσιαστεί και η ελληνική συμμετοχή.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Στην ΕΡΤ1, 21:00 με 22:45 (με επιφυλάξεις για την ώρα λήξης) θα έχει την εκπομπή "Eurovision σε είδον" όπου θα παρουσιαστεί και η ελληνική συμμετοχή.
Καιρος ήταν κιόλας.

Η σαττι έχει εξαιρετική φωνή και ικανότητες, αλλά φοβάμαι πως θα αδικηθεί με τις τάσεις που θέλουν να επικρατούν 🤷🏼‍♀️ μακάρι να βγω λάθος.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,507 μηνύματα.
για αρχη να περασουμε στον ημιτελικο και τελικο;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,499 μηνύματα.
Τι προσδοκίες έχετε για σήμερα;
Πάμε για την πρωτιά που μας ξέφυγε στο παρτσακ πέρσι :redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είδα το βίντεο της Γαλλίας κι έχω ανατριχιάσει, τί τραγούδι είναι αυτό, τί φωνή και τί ερμηνεία; Αν δεν κερδίσει φέτος η Γαλλία με αυτό, δεν ξέρω πότε. Έχω μια λατρεία για τα γαλλικά τραγούδια, ήρθε κι αυτό και με αποτρέλανε. <3
Αφου δεν κέρδισε με το Voilà το 21...
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,582 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου για φέτος μέχρι στιγμής είναι της Ιταλίας. Ακολουθούν Γαλλία και Λουξεμβούργο στο top 3.

Πάμε για την πρωτιά που μας ξέφυγε στο παρτσακ πέρσι :redface:
Εντάξει, πόσες φορές θα μας δοθεί ευκαιρία για νίκη; Ήμασταν στα πρόθυρα πέρυσι, φέτος μπορεί να μη μας στηρίξουν τόσο.

Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι στους ημιτελικούς πέρυσι 1 12αρι πήρε η νικήτρια Σουηδία, 1 12άρι πήραμε κι εμείς. Έχουμε τόσα κοινά!
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,458 μηνύματα.
Πιστεύω το τραγούδι θα είναι κάλο , ξέρει όμως κανείς αν μπορεί αυτή να τραγουδήσει λαιβ ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top