Eurovision 2024

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Έχω προσπαθήσει τα πάντα αλλά δε μπορώ να το δω από εξωτερικό. Έψαξα και σε σάιτ που δείχνουν ελληνική τιβι στο εξωτερικό αλλά δουλεύουν όλα τα κανάλια πλην της ΕΡΤ 1. 😕
Ελπίζω να αξίζει η υπομονή που κάνω για να το ακούσω από yt. xD
Kαλυτερα που δεν το βλεπεις.
ΑΗΔΙΑ.
Μια μιξη ραπ με ινδικη μαλακια.
Δηλαδη..σπιτσλεςςςςςςςςςςςςςςςςς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καταρχήν δε μου θυμίζει Ελλάδα (που θα περίμενα μπουζούκι από μουσική ας πουμε)
Πιο κοντά σε ανατολιτικο ειναι

Επισης από άποψη δομής σαν τραγούδι πιο πλήρες μου έκανε του βικτωρα περυσι
Ινδικο..ινδικο...ξεκαθαρα ινδικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μου θύμισε Ινδία, μουσική από ταινία Bollywood.
ΝΑΤΟΣ!!!!!!!! Ρε..και ελεγα οτι ειμαι η μονη που μου θυνιζει τραγικα ινδια!!!!!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απευθείας ανάθεση στη Σαττι έδωσαν, όχι στο τραγούδι. Άκουσε πάνω από 200 τραγούδια και επέλεξε αυτό.
Λογικο.Αυτο ειναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελλάδα χωρίς βλαχιά και πανηγύρια, δεν υπάρχει.
- Έφη Θώδη
Κια ετσι ακριβως ειναι.Αλλα μιλαμε για την βλαχο/υποκουλτουραελλαδαρα.
Σορυ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ/Ειναι η ελλαδαρα των ελληναραδων με το μεγαλο νυχι στο μικρο δαχτυλακι και την τεραστια μορφωση και το φοβερο μπολιτισμικο επιπεδο.

1709921680812.png


Ε..δεν ειναι ολοι οι ελληνες ετσι..δεν ειναι σιγουρα αυτο ελλαδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,999 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,712 μηνύματα.
Kαλυτερα που δεν το βλεπεις.
ΑΗΔΙΑ.
Μια μιξη ραπ με ινδικη μαλακια.
Δηλαδη..σπιτσλεςςςςςςςςςςςςςςςςς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ινδικο..ινδικο...ξεκαθαρα ινδικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ΝΑΤΟΣ!!!!!!!! Ρε..και ελεγα οτι ειμαι η μονη που μου θυνιζει τραγικα ινδια!!!!!!!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Λογικο.Αυτο ειναι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κια ετσι ακριβως ειναι.Αλλα μιλαμε για την βλαχο/υποκουλτουραελλαδαρα.
Σορυ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ/Ειναι η ελλαδαρα των ελληναραδων με το μεγαλο νυχι στο μικρο δαχτυλακι και την τεραστια μορφωση και το φοβερο μπολιτισμικο επιπεδο.

View attachment 130469

Ε..δεν ειναι ολοι οι ελληνες ετσι..δεν ειναι σιγουρα αυτο ελλαδα.

Μου άρεσε που ανάφεραν μεταξύ των άλλων ότι το τραγούδι αυτό θυμίζει έντονα την σύγχρονη Ελλάδα. Πραγματικά που το είδαν αυτό;; Δηλαδή οι Έλληνες τραγουδάμε μοιάζουμε με Ινδούς;; Εκτός από αυτό όμως το τραγούδι δεν ακούγεται συν ότι είναι full στο autotune στην αρχή και στο τέλος.

Δυστυχώς όπως ξαναείπα η Eurovision δεν είναι πλέον διαγωνισμός τραγουδιού αλλά ένα τσίρκο που περνάει καθαρά πολιτικά συμφέροντα. Το είδαμε αυτό το 2018 με την νίκη του Ισραήλ καθώς και το 2022 με την νίκη της Ουκρανίας.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Όποιος πιστεύει ότι αυτό θα αποκλειστεί, δεν ξέρει από τον διαγωνισμό. Πρέπει να το προσπαθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για να κοπούμε
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.
Όποιος πιστεύει ότι αυτό θα αποκλειστεί, δεν ξέρει από τον διαγωνισμό. Πρέπει να το προσπαθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ για να κοπούμε
Λες να ετοιμάζουν αυτό:
1709928673602.png

αλλά με Μαρίνα Σάττι, εκεί που λέει "γιατί δεν μου έδωσες το χέρι ούτε για να πιαστώ";
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,080 μηνύματα.
Θυμίστε μου το concept ποιο ακριβώς ήταν εδώ ;
Όταν τραβάς μαλακία στον παπαστρουμφ είναι αυτό ; :hehe:
Το τραγούδι έλεγε "και το μπλε μου να ξεβάψεις" και η μπλε χερούκλα υποτίθεται θα φωτιζόταν από λέϊζερ, αλλά είχαν system failure και δεν έγινε ποτέ. :loltooth:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.
Το τραγούδι έλεγε "και το μπλε μου να ξεβάψεις" και η μπλε χερούκλα υποτίθεται θα φωτιζόταν από λέϊζερ, αλλά είχαν system failure και δεν έγινε ποτέ. :loltooth:
Ούτε σε αυτό δεν είχαμε τύχη φαντάσου :hehe:.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,708 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,391 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,677 μηνύματα.
ήταν ωραίο πάντως το τραγούδι της τερζής , αλλά το σκότωσε στο λαιβ
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,175 μηνύματα.
Το τραγούδι δεν λέει πολλά, αυτό που λέει πολλά είναι η Σάττι. Αφοπλιστική ομορφιά ανέκαθεν αυτή η κοπέλλα. Ωραία φασαιοεπιλογή η χώρα.
 

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 850 μηνύματα.
Screenshot_20240309_083111_Photos.jpg


Αυτό έπρεπε να στείλουν.. καλύτερο θα ήταν κ έστω θα ήταν παραδοσιακό
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,561 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,953 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι το τραγουδακι για το τσιρκο της γιουροβιζιον και η σαττι ειναι συμπαθεστατη με μερικα ωραια κομματια. Καλη της επιτυχια. Πιστευω θα παει καλα .
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,819 μηνύματα.
Στο τσιρκο αυτο ,διαχρονικα εχουν παει και εξαιρετικα κομματια.Δεν ειναι αναγκη να ειμαστε ΕΜΕΙΣ το τσιρκο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top