Eurovision 2024

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,518 μηνύματα.
Εντάξει δεν πάμε και για τη νίκη, όμως τουλάχιστον φέτος φαίνεται να βγαίνουνε από την αφάνεια - βούρκο των τελευταίων χρόνων. Ακόμα και σαν Ελλάδα το αγκαλιάσαμε περισσότερο σαν τραγούδι, ακούγεται αρκετά στο ράδιο.
Καλά μην το λες, ποτέ δεν ξέρεις
αν κι εγώ το έχω πεί χίλιες φορές για τον Ελβετό, τον έχω στανταράκι
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.
Γενικά της Ολλανδίας είναι μια απο τις μεγαλύτερες μαλακίες που έχω ακούσει και το βίντεο κλιπ τους είναι σαν επεισόδιο του LazyTown. Αλλά δεδομένου οτι επιβραβεύεται ορισμένες φορές σε αυτό τον διαγωνισμό το πόσο γελοίο είναι το τραγούδι...αυτό κάνει μεγάλο φαβορί την Ολλανδία:loltooth:.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,518 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.
Πραγματικά τέρμα κιτς αντιαισθητικό
Αυτό βασικά ναι. Δεν είναι οτι είναι απλά γελοίο. Πολλές χώρες στέλνουν πιο ανάλαφρα ή πιο "παιχνιδιάρικα" τραγούδια ούτως η άλλως. Αυτό είναι αντιαισθητικό όμως. Πως ας πούμε αυτό που στείλαμε εμείς βγάζει όλη αυτή την χροιά των βαλκανίων ;...ε αυτό που έστειλε η Ολλανδία είναι η μέση στερεοτυπική βλακεία που θα στείλει κάθε χρόνο κάποια χώρα σε αυτό τον διαγωνισμό :bleh:.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Καλά μην το λες, ποτέ δεν ξέρεις
αν κι εγώ το έχω πεί χίλιες φορές για τον Ελβετό, τον έχω στανταράκι
Πάντως της Ελβετίας το τραγούδι που βγαίνει 2ο στα στοιχήματα, επειδή τώρα κοιτάω τα τραγούδια στο Spotify, έχει σχεδόν τις μισές ακροάσεις από το Ζάρι, παρά και το γεγονός ότι της Ελβετίας είναι πρώτο στην playlist με τα τραγούδια της eurovision (άρα κερδίζει επιπλέον ακροάσεις, και παλι δεν φτάνει το Ζαρι).

1000055309.jpg
1000055307.jpg
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,694 μηνύματα.
Πάντως της Ελβετίας το τραγούδι που βγαίνει 2ο στα στοιχήματα, επειδή τώρα κοιτάω τα τραγούδια στο Spotify, έχει σχεδόν τις μισές ακροάσεις από το Ζάρι, παρά και το γεγονός ότι της Ελβετίας είναι πρώτο στην playlist με τα τραγούδια της eurovision (άρα κερδίζει επιπλέον ακροάσεις, και παλι δεν φτάνει το Ζαρι).

View attachment 132129View attachment 132130
Ισχύει, αλλά πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι το Ζάρι είχε πολλή πέραση και στο εσωτερικό
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Ισχύει, αλλά πρέπει να λάβουμε υπόψη ότι το Ζάρι είχε πολλή πέραση και στο εσωτερικό
Νεοελληνική επανάσταση; :P
Επίσης ο Nemo έχει 670χιλ μηνιαίους ακροατές ενώ η Σάττι 807χιλ. Δεν είναι μόνο ότι οι Έλληνες το έχουμε στο repeat :P
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,788 μηνύματα.
Γενικά της Ολλανδίας είναι μια απο τις μεγαλύτερες μαλακίες που έχω ακούσει και το βίντεο κλιπ τους είναι σαν επεισόδιο του LazyTown. Αλλά δεδομένου οτι επιβραβεύεται ορισμένες φορές σε αυτό τον διαγωνισμό το πόσο γελοίο είναι το τραγούδι...αυτό κάνει μεγάλο φαβορί την Ολλανδία:loltooth:.
Σοφα μιλας γεροντα... :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,693 μηνύματα.
Πάντως η πρόβα της Ελλάδας είναι με διαφορά η πιο προβεβλημένη και η μοναδική με άνω από 100.000 views στο επίσημο κανάλι της Eurovision.

 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,788 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,285 μηνύματα.

Eurovision Song Contest - Rehearsals Roundup (Part 4)​

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,285 μηνύματα.
Αύριο ο πρώτος ημιτελικός στον οποίο συμμετέχει η Κύπρος.

Ελπίζω φέτος να πάρουμε κι από αλλού δωδεκάρια!!!

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.
Πάντως έχω σκέφτομαι ότι ως ανθρωπότητα έχουμε πλέον μεγάλη βάση δεδομένων σε τραγούδια, και υπό το γεγονός ότι δε μπορεί ένα τραγούδι να έχει κλεμμένο ρυθμό, πλέον ακόμα και στη eurovision αντανακλάται αυτό: πολλα τραγούδια που δεν σου μένει ο ρυθμός τους, ο,τι πουν οι στίχοι που κι αυτούς με το ζόρι τους καταλαβαίνεις. Οι νικητές συνήθως έχουν τραγούδια με αναγνωρίσιμο ρυθμό και είναι η στάλα στον ωκεανό.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
Αυτό που έδειξαν είναι στην κυριολεξία το πιο αδύναμο κομμάτι. Το έχει πει και η ίδια η Μαρίνα, δεν το ήθελε αρχικά στο κομμάτι αλλά την έπεισαν να το κρατήσει επειδή χρειάζεται μια ηρεμία πριν γίνει το μπαμ στο ρεφρέν. Δεν υπάρχει περίπτωση η γέφυρα ή η αρχή να μην δεν είναι καλύτερα επι σκηνής
Τι λέτε παιδιά ποιο αδυναμο;;
Αυτό το σημείο η γέφυρα είναι το ΤΟΠ σημείο του κομματιού, το μελωδικό, που σου μένει μακροπροθεσμα στο μυαλό και σου κολλάει
Δε σου μένει το τα τα τα
Αλλά η μελωδία απο το:
"Μόνη κι αν μένω, πάντα σε περιμένω
Τρέμω σαν φλόγα, σαν σπίρτο αναμμένο
Όταν χαράζει με τρώει το μαράζι"

Και το σημαντικότερο που μάλλον δεν γνωρίζετε
Το σημείο αυτό το έγραψε ο solmeister
Αυτο σε μένα προσωπικα έκανε μπαμ μόλις το άκουσα πρώτη πρώτη φορά
Και το επιβεβαίωσε και ο ίδιος σε ένα σχόλιο στο τικ τοκ
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,570 μηνύματα.
Τι λέτε παιδιά ποιο αδυναμο;;
Αυτό το σημείο η γέφυρα είναι το ΤΟΠ σημείο του κομματιού, το μελωδικό, που σου μένει μακροπροθεσμα στο μυαλό και σου κολλάει
Δε σου μένει το τα τα τα
Αλλά το:
"Μόνη κι αν μένω, πάντα σε περιμένω
Τρέμω σαν φλόγα, σαν σπίρτο αναμμένο
Όταν χαράζει με τρώει το μαράζι"

Και το σημαντικότερο που μάλλον δεν γνωρίζετε
Το σημείο αυτό το έγραψε ο solmeister σε μένα προσωπικα έκανε μπαμ Αυτό μόλις το άκουσα πρώτη πρώτη φορά
Και το επιβεβαίωσε και ο ίδιος σε ένα σχόλιο στο τικ τοκ
Το έχει πει η ιδια ότι είναι του Αμερικάνου, αλλά όπως ανέβασα και στο τουιτ απο το λαιβ της, είναι το πιο αδυναμο σκηνικά. Δεν εχει σχέση με τα άλλα που θα έχουν χορό κτλ. Τουλάχιστον έτσι είπαν, θα φανεί την Πέμπτη. Στου ξένους βέβαια μάλλον περισσότερο θα μείνει η ψηλή φωνή και το τα τα που μπορούν τουλάχιστον να προφέρουν.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
Γενικά της Ολλανδίας είναι μια απο τις μεγαλύτερες μαλακίες που έχω ακούσει και το βίντεο κλιπ τους είναι σαν επεισόδιο του LazyTown. Αλλά δεδομένου οτι επιβραβεύεται ορισμένες φορές σε αυτό τον διαγωνισμό το πόσο γελοίο είναι το τραγούδι...αυτό κάνει μεγάλο φαβορί την Ολλανδία:loltooth:.
Κοίτα ούτε εμένα μου αρέσει της Ολλανδίας
Ωστόσο το europapa είναι tribute στους γονείς του που έχουν πεθάνει
Ίσως το γεγονός αυτό είναι που θα παίξει επισης ρόλο και γιαυτο είναι ψηλά στα στοιχηματικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το έχει πει η ιδια ότι είναι του Αμερικάνου, αλλά όπως ανέβασα και στο τουιτ απο το λαιβ της, είναι το πιο αδυναμο σκηνικά. Δεν εχει σχέση με τα άλλα που θα έχουν χορό κτλ. Τουλάχιστον έτσι είπαν, θα φανεί την Πέμπτη. Στου ξένους βέβαια μάλλον περισσότερο θα μείνει η ψηλή φωνή και το τα τα που μπορούν τουλάχιστον να προφέρουν.
Α αδυναμο σκηνικά εννοεις όχι ηχητικά
Δεν ξερω τι ακριβώς είπε για το σημείο αυτό
Όμως για να λέει ο σολ ότι ειναι δικο του ε δεν το λέει από το μυαλό του
Μάλλον η σαττι κάτι άλλο είπε
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,634 μηνύματα.
νομιζω ο σολ εχει γραψει τους στιχους και αμερικανοι εγραψαν την μουσικη για το κομματι αυτο
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,628 μηνύματα.
Ναι ο σολ έγραψε τους στίχους στη γέφυρα σε αυτό το σημείο
για μουσικη-μελωδια δεν ξερω
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top