Eurovision 2024

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,995 μηνύματα.

Εριφύλη

Περιβόητο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,197 μηνύματα.
Μια χαρά είναι η 11η θέση για την Ελλάδα.
Όχι δεν είναι, για ένα τραγούδι που έκανε πάταγο! Επίσης, 25 χώρες διαγωνίζονταν όλες κι όλες..

Η Ελλάδα, ελάχιστες φορές έχει βγει εκτός 10αδας, κι αυτό με κάτι τραγούδια που δεν είχαν καμία απήχηση.. Απαράδεκτο και στημένο!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,749 μηνύματα.
Της Γαλλίας υπέροχο τραγούδι. Μόνο η φωνή του, ένα μικρόφωνο και σε μάγευε...

Αντικειμενικά αν το δούμε από θέμα τραγουδιών και φωνής τα καλύτερα ήταν της Γαλλίας, του Ισραήλ και μετά της Ελβετίας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μια χαρά είναι η 11η θέση για την Ελλάδα. 11η στις 36 χώρες που συμμετείχαν, δεν μπορούμε να πούμε ότι πατώσαμε. Οι επιτροπές ήταν ολίγον σκληρές, αλλά το κοινό μας είχε δεκάδα. Αντικειμενικά υπήρχαν καλύτερα τραγούδια.

Αξιοπρεπής η νικήτρια Ελβετία, εμένα μου άρεσε το τραγούδι, το είχα 7ο στην κατάταξή μου. Υπερβολή τα τόσα δωδεκάρια αλλά δεν πειράζει, είναι η νέα μας Κύπρος. Ελλάς - Ελβετία συμμαχία :lol:

Η Κροατία κρίμα που δεν κέρδισε, δεν θα έχει σύντομα ξανά την ευκαιρία να το κάνει, αλλά δεν μου φαίνεται παράλογο που δεν τη στήριξαν τόσο οι επιτροπές. Και πάλι βγήκε 3η. Καθόλου άσχημα.

Εγώ ψήφισα Ιταλία και Γαλλία. Εξαιρετικές εμφανίσεις αμφότερες.

Οι επιτροπές έκαναν ωραίο results cooking again.🤨🤨
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,544 μηνύματα.


Ωπ; Ωπ;

Είπαν κοινώς "είμαστε Ελληνες Τούρκοι της Δ. Θρακης". Τωρα τι παει να πει έλληνες τουρκοι και γιατι οχι ελληνες μουσουλμάνοι, θα σας το εξηγησει η ΕΡΤ ίσως (ίσως και οχι) που έστειλε την Σαττι απευθείας με τα λεφτά μας.

Πήγε να το μαζέψει μετά αλλά ελα που δε μαζεύεται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,250 μηνύματα.


Ωπ; Ωπ;

Είπαν κοινώς "είμαστε Ελληνες Τούρκοι της Δ. Θρακης". Τωρα τι παει να πει έλληνες τουρκοι και γιατι οχι ελληνες μουσουλμάνοι, θα σας το εξηγησει η ΕΡΤ ίσως (ίσως και οχι) που έστειλε την Σαττι απευθείας με τα λεφτά μας.
Μ'αρέσει πάντως που έπρεπε και εμείς να δείξουμε προφίλ συμπερίληψης και έτσι τους βάλαμε και αυτούς στο χορευτικό.

Η δήλωση του δεν ξέρω αν είναι όντως "verbal misunderstanding" πάντως σίγουρα είναι άκρως επικίνδυνη που γίνεται τώρα ενώ η τουρκική προπαγάνδα οργιάζει για καταπίεση των «τουρκικών» μειονοτήτων της Θράκης και της Θεσσαλονίκης (!) από το ελληνικό κράτος. Επίσης μετά η απάντηση που δίνει «είμαστε έλληνες πολίτες» δεν λέει κάτι. Πολίτης είναι αυτός που έχει απλά τα δικαιώματα (υπηκοότητα). Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και συνείδηση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,544 μηνύματα.
Μ'αρέσει πάντως που έπρεπε και εμείς να δείξουμε προφίλ συμπερίληψης και έτσι τους βάλαμε και αυτούς στο χορευτικό.

Η δήλωση του δεν ξέρω αν είναι όντως "verbal misunderstanding" πάντως σίγουρα είναι άκρως επικίνδυνη που γίνεται τώρα ενώ η τουρκική προπαγάνδα οργιάζει για καταπίεση των «τουρκικών» μειονοτήτων της Θράκης και της Θεσσαλονίκης (!) από το ελληνικό κράτος. Επίσης μετά η απάντηση που δίνει «είμαστε έλληνες πολίτες» δεν λέει κάτι. Πολίτης είναι αυτός που έχει απλά τα δικαιώματα (υπηκοότητα). Αυτό δεν σημαίνει πως έχει και συνείδηση.
Βολτίτσα στα Ίψαλα, μπανάκια στη Ραιδεστό. Να δεις πως στρώνουν οι κώλοι.
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,890 μηνύματα.
Αχ ρε συ Γιώργο, ένα πράγμα θα σου πω μονο:

Είσαι θεούλης :hug:

Πάντως η ελλαδιτσα μας δεν τα πήγε και άσχημα! Κάπου εκεί την είχα στο μυαλό μου.
Τώρα μολις το είδα. 'Φχαριστώ πολύ! δεν εκαμα ομως τίποτα, ετσι να τους τσιμπησουμε λιγο τον πισινουλι στους σιωνιστες εδω μεσα.

Δεν τα πηγε ασχημα οντως αλλα επεσε χαμηλα στις προσδοκίες. Σιγουρα περιμενα παραπανω απο 85 ποντους να βγαλει το ζαρι αλλα τι να κανουμε. του χρονου καλυτερα
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.
"Ο χορογράφος ήταν Γερμανός με καταγωγή από την Κομοτηνή, Metznoun Mecnun Giasar, που είναι γνωστός ως Majnoon. Εκτός από χορογράφος, ο Majnoon δηλώνει μουσικός, παραγωγός, σκηνοθέτης, μέντορας και fashion icon.

Με πηγή την ιστοσελίδα News247, μας ανέφεραν ότι ο Mecnun Giasar είναι κάτοχος ελληνικού διαβατηρίου, ενώ ο ίδιος μέσα από τα social media του προσδιορίζει τον εαυτό του ως οθωμανικής-παλαιοτουρκικής καταγωγής.

Ο Yasin AO είναι χορογράφος και creative director αραβικής καταγωγής, που διαμένει στην Γερμανία.

ο Hüso Çetintaş, είναι χορευτής που μένει επίσης στην Γερμανία, με πολλές δουλειές σε video clip και live εμφανίσεις στο βιογραφικό του."

έθνικ μείξη ήταν το σύνολο, μια multicultural παραγωγή . Τώρα θα μου πείτε χάθηκαν οι αυτόχθονες καλλιτέχνες ;έλα ντε ;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,544 μηνύματα.
"Ο χορογράφος ήταν Γερμανός με καταγωγή από την Κομοτηνή, Metznoun Mecnun Giasar, που είναι γνωστός ως Majnoon. Εκτός από χορογράφος, ο Majnoon δηλώνει μουσικός, παραγωγός, σκηνοθέτης, μέντορας και fashion icon.

Με πηγή την ιστοσελίδα News247, μας ανέφεραν ότι ο Mecnun Giasar είναι κάτοχος ελληνικού διαβατηρίου, ενώ ο ίδιος μέσα από τα social media του προσδιορίζει τον εαυτό του ως οθωμανικής-παλαιοτουρκικής καταγωγής.

Ο Yasin AO είναι χορογράφος και creative director αραβικής καταγωγής, που διαμένει στην Γερμανία.

ο Hüso Çetintaş, είναι χορευτής που μένει επίσης στην Γερμανία, με πολλές δουλειές σε video clip και live εμφανίσεις στο βιογραφικό του."

έθνικ μείξη ήταν το σύνολο, μια multicultural παραγωγή . Τώρα θα μου πείτε χάθηκαν οι αυτόχθονες καλλιτέχνες ;έλα ντε ;
Ας νιώθει ότι θέλει ο άνθρωπος. Παλαιότουρκος Οθωμανός, νεότουρκος, όλα.

Κι εγω αισθάνομαι Βυζαντινός. Αν συνεργαστώ όμως με Τούρκικο συνεργείο θα το φυλάω το στομα μου, δε θα παω να προσβάλλω τους ανθρώπους που μου δώσανε δουλειά.

Και δεύτερον κάτι άλλο, τα τζιμάνια της ΕΡΤ -που δεν πιστευω πως τους ξέφυγε- γιατί επέτρεψαν αυτα τα άτομα να συμμετέχουν εξ αρχής;

Δεν ειναι θέμα "γιατι δεν έβαλαν έλληνες, χριστιανούς, αυτόχθονες". Βάλε Τούρκο, Γερμανο, ότι θέλεις.

Αλλά ενα background check, ποιος ειναι τι. Τα στοιχειώδη.

Δηλαδή στην επόμενη Eurovision θα σκάσει κανας Τσάμης από την Ηπειρο να κανει το πουλί της Μεγάλης Αλβανίας;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,905 μηνύματα.
Και καλα κανουμε. Εχουμε σοβαροτερα προβληματα να λυσουμε με τα κρατικα λεφτα της ερτ.

Όπως ότι η νεοεκλεγείσα πρόεδρος της Βόρειας Μακεδονίας, αποκάλεσε τη χώρα της Μακεδονία. :crazy: Άρχισαν τα χαστούκια. Ούτε να χαρούμε τη νίκη μας στην γιουροβύζιον.

Πόνος μη μας έρθει μακάρι
Πέφτω και κυλιέμαι σα το ψάρι. :/: (είμαι ευγενικός για να μην φάω μπαν)
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
Το τραγουδι του νεμου δε ακουγεται δευτερη φορα ομως και θα χαθει μεσα σε 1 εβδομαδα . Καμια σχεση με μανεσκιν πχ που ειναι τραγουδαρα.
Δε θα ακούγεται γουατ;;;
Αι καλά
Εσυ δεν θα το ακούς εννοεις
Όλος ο κόσμος το ακούει
Εμένα παίζει συνέχεια από χθες
Ο τύπος έχει φωναρα εκταση έλεγχο ψηλες γυρίσματα στακκατο συναισθημα ραπ αναπνοες και όλα αυτά όσο πάει πάνω κάτω και κρατάει ισορροπία και κινήσεις πάνω σε έναν περιστρεφομενο δισκο με κλιση, και η φωνη με την τεχνική αυτή του βγαίνει αβίαστα

Ο μόνος από τις αντρικές φωνές που μπορεί να τον πιάσει ειναι ο γαλλος, ο οποιος δεν έχει τόση έκταση αλλά έχει πιο πολλή ενέργεια στη φωνή με γρεζι
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,995 μηνύματα.
Δε θα ακούγεται γουατ;;;
Αι καλά
Εσυ δεν θα το ακούς εννοεις
Όλος ο κόσμος το ακούει
Εμένα παίζει συνέχεια από χθες
Βγες λιγο εξω απο το echo chumber.Και δεν λεω τις δυνατοτητες του καλλιτεχνικα αλλα για το ιδιο το τραγουδι.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
@Volkswagen Fan γιατί ασχολείσαι με το televoting και σε νοιάζει μόνο αυτό; Που σύμφωνα με σένα ο νικητής είναι μόνο το τι λέει το televoting;

Ο διαγωνισμός είναι μουσικής, όχι απήχησης
Μάλλον δεν ξέρεις πόσο εύκολα χειραγωγουνται τα sms του televoting
Οι ψήφοι από εκεί δεν σημαίνουν απαραίτητα πως ανά 20 sms έχουμε και ένα άτομο.
Μπορεί να έχουν βάλει μποτακια να ψηφιζουν μαζικά από διαφορετικές sim, τότε ένας άνθρωπος/μια ομάδα με κοινό στόχο μπορεί να στέλνει χιλιάδες sms υπέρ αυτού που θέλει να βγει στοχευμενα και μάλιστα μπορεί να φαίνεται από διαφορετική χώρα, αναλόγως τον παροχο της κάθε sim που έχει προμηθευτεί. Και πλέον η sim δε χρειάζεται να είναι φυσική/χειροπιαστη, υπάρχουν και οι e-sim που κάνουν τη "δουλειά" ακόμη πιο εύκολη.

Σου αποδομησα πλήρως την "αντικειμενικοτητα" του televoting. Όχι ότι οι επιτροπές είναι καλύτερες και πως δεν κατευθύνονται, όμως η πραγματικη δουλειά τους είναι στη σωστή κατεύθυνση, να κρίνουν ποιοτικώς τα κομμάτια ώστε να προωθείται ο υγιής συναγωνισμός, να μην κατεβαίνουν οι χώρες με trash κομμάτια που θα έχουν απήχηση στα κλαμπ ξέρω γω, αλλά οι χώρες να προσπαθούν πραγματικά για να δημιουργήσουν κάτι καλό ηχητικά.

Σε αυτό η λύση είμαι μια αναδιοργανωση του θεσμού των κριτικών επιτροπών πρώτον και δεύτερον το ποσοστό τους από 50% να πεσει πχ στο 25%, το κοινό με το televoting να πιάνει ένα 40% και το υπόλοιπο 35% να είναι η βαθμολογία από την εμφάνιση του ημιτελικου, ώστε οι χώρες να κρίνονται ήδη από τότε και να προσπαθούν τα μέγιστα από τον ημιτελικο. Κάτι τέτοιο θα ήταν η δική μου πρόταση για κατι πιο δίκαιο. Και τέλος το televoting να αλλάξει από sms σε κάτι πιο secure, όπως ταυτοποίηση με τα στοιχεία του αντιστοιχου gov κάθε χώρας με ειδική πλατφόρμα που θα του δίνει μέχρι 20 ψήφους ξέρω γω δικαίωμα και να τραβάνε τα χρήματα από συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό. Εκεί καθισταται αδύνατο έπειτα να κάνεις μαζικές ψήφους σε στιλ μποτακια.
 

A350

Νεοφερμένος

Ο A350 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και τέλος το televoting να αλλάξει από sms σε κάτι πιο secure, όπως ταυτοποίηση με τα στοιχεία του αντιστοιχου gov κάθε χώρας με ειδική πλατφόρμα που θα του δίνει μέχρι 20 ψήφους ξέρω γω δικαίωμα και να τραβάνε τα χρήματα από συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό. Εκεί καθισταται αδύνατο έπειτα να κάνεις μαζικές ψήφους σε στιλ μποτακια.
Θα παρέχουμε τόσα προσωπικά δεδομένα για έναν διαγωνισμό τραγουδιού;
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,905 μηνύματα.
1715517441432.png


To τερματίσαμε. :popcorn:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,749 μηνύματα.

Κάθε ωρα όλο και καλύτερο 😆😆

@Volkswagen Fan γιατί ασχολείσαι με το televoting και σε νοιάζει μόνο αυτό; Που σύμφωνα με σένα ο νικητής είναι μόνο το τι λέει το televoting;

Ο διαγωνισμός είναι μουσικής, όχι απήχησης
Μάλλον δεν ξέρεις πόσο εύκολα χειραγωγουνται τα sms του televoting
Οι ψήφοι από εκεί δεν σημαίνουν απαραίτητα πως ανά 20 sms έχουμε και ένα άτομο.
Μπορεί να έχουν βάλει μποτακια να ψηφιζουν μαζικά από διαφορετικές sim, τότε ένας άνθρωπος/μια ομάδα με κοινό στόχο μπορεί να στέλνει χιλιάδες sms υπέρ αυτού που θέλει να βγει στοχευμενα και μάλιστα μπορεί να φαίνεται από διαφορετική χώρα, αναλόγως τον παροχο της κάθε sim που έχει προμηθευτεί. Και πλέον η sim δε χρειάζεται να είναι φυσική/χειροπιαστη, υπάρχουν και οι e-sim που κάνουν τη "δουλειά" ακόμη πιο εύκολη.

Σου αποδομησα πλήρως την "αντικειμενικοτητα" του televoting. Όχι ότι οι επιτροπές είναι καλύτερες και πως δεν κατευθύνονται, όμως η πραγματικη δουλειά τους είναι στη σωστή κατεύθυνση, να κρίνουν ποιοτικώς τα κομμάτια ώστε να προωθείται ο υγιής συναγωνισμός, να μην κατεβαίνουν οι χώρες με trash κομμάτια που θα έχουν απήχηση στα κλαμπ ξέρω γω, αλλά οι χώρες να προσπαθούν πραγματικά για να δημιουργήσουν κάτι καλό ηχητικά.

Σε αυτό η λύση είμαι μια αναδιοργανωση του θεσμού των κριτικών επιτροπών πρώτον και δεύτερον το ποσοστό τους από 50% να πεσει πχ στο 25%, το κοινό με το televoting να πιάνει ένα 40% και το υπόλοιπο 35% να είναι η βαθμολογία από την εμφάνιση του ημιτελικου, ώστε οι χώρες να κρίνονται ήδη από τότε και να προσπαθούν τα μέγιστα από τον ημιτελικο. Κάτι τέτοιο θα ήταν η δική μου πρόταση για κατι πιο δίκαιο. Και τέλος το televoting να αλλάξει από sms σε κάτι πιο secure, όπως ταυτοποίηση με τα στοιχεία του αντιστοιχου gov κάθε χώρας με ειδική πλατφόρμα που θα του δίνει μέχρι 20 ψήφους ξέρω γω δικαίωμα και να τραβάνε τα χρήματα από συνδεδεμένο τραπεζικό λογαριασμό. Εκεί καθισταται αδύνατο έπειτα να κάνεις μαζικές ψήφους σε στιλ μποτακια.

Ωραια έκθεση ιδεών για το σχολείο όμως δεν αποδήμησες τίποτα, η πραγματικότητα όμως είναι αυτή εδώ:

IMG_5167.jpeg


IMG_5171.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,638 μηνύματα.
Κάθε ωρα όλο και καλύτερο 😆😆



Ωραια έκθεση ιδεών για το σχολείο όμως δεν αποδήμησες τίποτα, η πραγματικότητα όμως είναι αυτή εδώ:

View attachment 132515
Ρε φίλε άστο, αφού δεν λέει να καταλάβεις
Παίξε με τα στατιστικά και μείνε με μηδέν πόντους στην ερμηνεία αυτων
Σου λέω πώς έχουν τα πράγματα στην αληθινή ζωή, το τι σημαίνουν τα νούμερα, λύσεις για να αλλάξουν και απλά χαχανιζεις και λες ξανα το ίδιο και το ίδιο. Αφιερώνω χρόνο για να σου γράψω λύσεις αλλά τζαμπα πάει και είναι εκνευριστικο.

Αν θες να κλαίγεσαι κάθε χρόνο για την αδικία των επιτροπών και τη γαματοσυνη του televoting είσαι φρι να το κάνεις, δεν είναι κάτι καινούργιο όσα λες τα ακούμε χρόνια από ολους άλλωστε.

Αυτά που σου είπα εγώ πότε τα ξανακουσες και από ποιον; από κανέναν επειδή κανένας δεν κάθεται να ασχοληθεί με τη eurovision τοσο σοβαρά
Σκέψου όσα εγραψα και πες μου που κάνω λάθος. Το ξέρω πως δεν κάνω.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,402 μηνύματα.
Κάθε ωρα όλο και καλύτερο 😆😆



Ωραια έκθεση ιδεών για το σχολείο όμως δεν αποδήμησες τίποτα, η πραγματικότητα όμως είναι αυτή εδώ:

View attachment 132515

View attachment 132517
Γενικά τα αποτελέσματα του televoting συνάδουν με αυτά που είχα στο μυαλό μου. Οπότε δεν νομίζω να είναι και τόσο αναξιόπιστα γιατί οκει, common sense ποια ήταν αντικειμενικά καλά τραγούδια. Υπάρχουν βέβαια δύο ερωτηματικά όπως γιατί η Ιρλανδία μας περνάει. Οκει το τραγούδι μας δεν ήταν και τόσο καλό για να είναι μέσα στην 5αδα σίγουρα, αλλά δεν ήταν και τόσο κακό.

Και έπειτα, δεν είχα προβλέψει την Ουκρανία στην τρίτη θέση. Επίσης καλό τραγούδι αλλά όχι και τόσο καλό για να είναι τρίτο.

Λόγω των δύο προηγούμενων κρατάω και μια επιφύλαξη στο οτι δεν υπάρχει λίγο μαγείρευμα και στο televoting ή οτι ο κόσμος που ψηφίζει δεν τρολλάρει και λίγο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,749 μηνύματα.
Ρε φίλε άστο, αφού δεν λέει να καταλάβεις
Παίξε με τα στατιστικά και μείνε με μηδέν πόντους στην ερμηνεία αυτων
Σου λέω πώς έχουν τα πράγματα στην αληθινή ζωή, το τι σημαίνουν τα νούμερα, λύσεις για να αλλάξουν και απλά χαχανιζεις και λες ξανα το ίδιο και το ίδιο
Αν θες να κλαίγεσαι κάθε χρόνο για την αδικία των επιτροπών και τη γαματοσυνη του televoting είσαι φρι να το κάνεις, δεν είναι κάτι καινούργιο όσα λες τα ακούμε χρόνια από ολους άλλωστε.

Αυτά που σου είπα εγώ πότε τα ξανακουσες και από ποιον; από κανέναν επειδή κανένας δεν κάθεται να ασχοληθεί με τη eurovision τοσο σοβαρά
Σκέψου όσα εγραψα και πες μου που κάνω λάθος. Το ξέρω πως δεν κάνω.

Επειδή εγώ ζω στην πραγματική ζωή και όχι σε ουτοπίες θα εμπιστευτώ τα εκατομμύρια ανθρώπους που ψήφισαν υπέρ της Κροατίας και του Ισραήλ και όχι 150 πολιτικές μαριονέτες που έδωσαν μαζικά 12αρια στην Ελβετία.🙂🙂
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,544 μηνύματα.
Αυτά που σου είπα εγώ πότε τα ξανακουσες και από ποιον; από κανέναν επειδή κανένας δεν κάθεται να ασχοληθεί με τη eurovision τοσο σοβαρά
Είπα να σου απαντήσω εγω στη διατριβή πιο πάνω, αλλά ευτυχώς έδωσες σε δεύτερο χρόνο μόνος σου την απάντηση.

Κανένας τόσο σοβαρά με τη Eurovision. Μόνο εσυ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top