Eurovision 2024

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,742 μηνύματα.
Το πόσο έξυπνος είναι, το τι σεξουαλικό προσανατολισμό έχει, το με ποιον είναι μαζί, τι φοράει, τι τρώει, πως περνάει τα απογεύματα του κτλπ. Αυτά παθαίνεις όταν έχεις μια τηλεόραση και μια δημοσιογραφία επιπέδου βόθρου.
ίσως τελικά αυτή η μαζική και συστηματική αποδοκιμασία του διαφορετικού απο ορισμένους να δώσει ώθηση σε πολλούς να εκφράσουν την όποια τέχνη κρύβουν μέσα τους άφοβα.
Οτι δηλαδή ο υπόκοσμος θα λέει όπως και να χει και το χουμε συνηθίσει.
Μακάρι να δούμε ακόμα πιο περίεργα, έξω απο κουτιά και καλούπια, μπερδεμένα και περίτεχνα έργα τέχνης.
Να βγάλει ο κάθε ένας την ομορφιά της ψυχής του, για αυτό ζούμε.
Όσο κι αν ενοχλεί,τσιγκλάει και ξεκουνάει η ψυχή μας διψάει για αυτά.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,444 μηνύματα.
ίσως τελικά αυτή η μαζική και συστηματική αποδοκιμασία του διαφορετικού απο ορισμένους να δώσει ώθηση σε πολλούς να εκφράσουν την όποια τέχνη κρύβουν μέσα τους άφοβα.
Οτι δηλαδή ο υπόκοσμος θα λέει όπως και να χει και το χουμε συνηθίσει.
Μακάρι να δούμε ακόμα πιο περίεργα, έξω απο κουτιά και καλούπια, μπερδεμένα και περίτεχνα έργα τέχνης.
Να βγάλει ο κάθε ένας την ομορφιά της ψυχής του, για αυτό ζούμε.
Όσο κι αν ενοχλεί,τσιγκλάει και ξεκουνάει η ψυχή μας διψάει για αυτά.
Αυτοί που κράζουν για ανθρωποφαγικούς σκοπούς και δεν περιορίζονται σε μια καλοπροαίρετη κριτική, έστω και αρνητική, θα υπάρχουν πάντα δυστυχώς.

Το να παίρνεις ένα ρίσκο είναι κάτι πολύ θεμιτό, γιατί ακριβώς έτσι έχεις πιθανότητα να καινοτομήσεις.
Οπότε είναι υποχρέωση μας όλων των υπόλοιπων να στηρίζουμε θετικά τους καλλιτέχνες, ακόμα και εαν το αποτέλεσμα δεν "βγει και πρώτο στην Eurovision".

Απο οτι έχω δει ως τώρα, έχουν ρίξει άπειρο κράξιμο απλά για έναν μουσικό διαγωνισμό. Like τι φάση ; Μήπως να βάζουμε και ένα πιστόλι στο κρόταφο και όποιος δεν παίρνει καλή κατάταξη να τον εκτελούμε ; Βγήκε η κοπέλα 11η, τι βγήκε δεν θυμάμαι. Εε και ; Έτσι είναι η ζωή, κάποιος βγήκε 12ος, κάποιος βγήκε 10ος. Και λοιπόν ; Μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση που πήρανε κυριολεκτικά τόσο πατρωτικά ακόμα και αυτό το θέμα. Ψυχρός πόλεμος μέσω της Eurovision. Ούτε για τα Τέμπη πολλοί εξ'αυτών δεν κάνανε έτσι.

Μακάρι οπότε να δούμε και άλλα τραγούδια σε αυτό τον διαγωνισμό στο μέλλον τα οποία θα είναι γνήσια, αυθεντικά και θα αντανακλούν κάτι ουσιαστικό προερχόμενο απο τον ψυχισμό του κάθε καλλιτέχνη, και όχι μόνο πεπατημένες υπό τον φόβο του τραμπουκισμού και του κραξίματος που ρίχνει ο κόσμος σε οτι του φαίνεται άγνωστο. Άλλωστε πολλά τραγούδια ή ταινίες που έγιναν επιτυχίες αργότερα, αρχικά είχαν μισηθεί. Είναι κακά τα ψέματα και μια αυτόματη αντίδραση το να απορρίπτεις κάτι όταν δεν σου είναι οικείο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Κοιτα να δεις ρε φιλε που οι καποιοι δηθεν(στους δηθεν δεν θα παρω αναφερομαι και οχι σε αυτους που λενε οκ την βλεπω /ασχολουμαι κλπ) φτυνουν την Γιουροβιζθον..και αυτοι οι ιδιοι εχουν ξεκωλοθει να ασχολουνται με αυτην! :hehe:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,859 μηνύματα.
Κοιτα να δεις ρε φιλε που οι καποιοι δηθεν(στους δηθεν δεν θα παρω αναφερομαι και οχι σε αυτους που λενε οκ την βλεπω /ασχολουμαι κλπ) φτυνουν την Γιουροβιζθον..και αυτοι οι ιδιοι εχουν ξεκωλοθει να ασχολουνται με αυτην! :hehe:
τα τελευταια χρονια οντως οι ελληνες δεν ασχολουνται με eurovision γιατι στελναμε μαλακιες / πραγματα που δεν μας εκφραζουν . Την φετινη επιτυχια την επωμιζεται η μαρινα αποκλειστικα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
τα τελευταια χρονια οντως οι ελληνες δεν ασχολουνται με eurovision γιατι στελναμε μαλακιες / πραγματα που δεν μας εκφραζουν . Την φετινη επιτυχια την επωμιζεται η μαρινα αποκλειστικα
Δεν αναφερομαι σε αυτομα σαν εσενα..αλλα σε ατομα που ΦΤΥΝΟΥΝ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ..ΚΑΙ ΟΛΟ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ..
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,818 μηνύματα.
Κάποιες πρώτες πληροφορίες για το 2025 οι οποίες πιθανότατα θα διαψευστούν πανηγυρικά γιατί είναι υπερβολικά νωρίς:

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
τα τελευταια χρονια οντως οι ελληνες δεν ασχολουνται με eurovision γιατι στελναμε μαλακιες / πραγματα που δεν μας εκφραζουν . Την φετινη επιτυχια την επωμιζεται η μαρινα αποκλειστικα
Για να καταλαβεις..δενε χω ΚΑΜΙΑ απαξιωτικη σταση στα ατομα που τους αρεσει η γιουροβιζιον ή ασχολουνται με αυτην.ΚΑΜΙΑ.
Απαξιωτικη σταση εχω σε αυτους που το παιζουν ΔΗΘΕΝ...αχ καλε..σιγα μην ασχοληθω εγω με αυτο το πανηγυρακι..και ολη την ωρα ειναι εδω,Αυτο εννοουσα! :kissing:
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,859 μηνύματα.
Για να καταλαβεις..δενε χω ΚΑΜΙΑ απαξιωτικη σταση στα ατομα που τους αρεσει η γιουροβιζιον ή ασχολουνται με αυτην.ΚΑΜΙΑ.
Απαξιωτικη σταση εχω σε αυτους που το παιζουν ΔΗΘΕΝ...αχ καλε..σιγα μην ασχοληθω εγω με αυτο το πανηγυρακι..και ολη την ωρα ειναι εδω,Αυτο εννοουσα! :kissing:
δεν το πηρα προσωπικα , ισα ισα εγω νομιζα αναφερουσαν σε πρωιναδικα άλλο καταλαβα :bleh:
Κάποιες πρώτες πληροφορίες για το 2025 οι οποίες πιθανότατα θα διαψευστούν πανηγυρικά γιατί είναι υπερβολικά νωρίς:

απο τα ονοματα αυτα μονο ηβη θα ηθελα να δω
 

KleinosBrekias

Νεοφερμένος

Ο Μητσαρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
τα τελευταια χρονια οντως οι ελληνες δεν ασχολουνται με eurovision γιατι στελναμε μαλακιες / πραγματα που δεν μας εκφραζουν . Την φετινη επιτυχια την επωμιζεται η μαρινα αποκλειστικα
Δε φερει ευθυνη η τραγουδιστρια καθολου , φταινε αυτοι που χρονια τωρα γιορταζουν με λαμπροτητα την απυθμενη μετριοτητα . Η Eurovision απορροφησε τη ρητορικη των κρατων περι νεων προτυπων . Δεν επρεπε να το πραξει αν ειναι ανεξαρτητος οργανισμος .
Το τραγουδι διασκεδαζει , αναδυει αφθονα συναισθηματα . Ειναι θεμα ρυθμου και οχι προσωπων . Η Eurovision το εχει ξεχασει αυτο .
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,205 μηνύματα.
είχα να δω γιουροβισιον από το 2003. λόγω της Σάττι είδα. επειδή είναι φασαία, της αρέσουν τα παραδοσιακά στοιχεία και έχει επιτηδευμένη τραπ αισθητική.

γενικά η Σάττι κάνει "μουσική για την μουσική". Έτσι το έλεγε μια φίλη παλιά, η Τζένη, για μουσικούς που δανείζονταν μουσικά στυλ, πάντρευαν μουσικά στυλ και τελικά δεν ήταν 100% πιστοί σε αυτά και σε ό,τι αντιπροσώπευαν, αλλά έβγαζαν κάτι εντελώς προσωπικό, πέρα από αυτά και με μια ακαδημαϊκή προσέγγιση ως προς αυτά.

π.χ. η Σάττι έχει τραπ στοιχεία, αλλά τελικά βγάζει κάτι φεμινιστικό (βλ. tucutum), δεν είναι δλδ τυπική τραπ. κ.ο.κ.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 890 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά μου , <3 πως μου είστε?

Εγώ έχω να πω..

Ο Γάλλος θεούλης το Ζε τεμ για εμένα προσωπικά ήταν το καλύτερο, ειδικά όταν. Μας άγγιξε την μυτούλα χαχαχα μέσα από την κάμερα..

Και φωνάρα και σεξυ αγόρι .



Ο γιος μου αγανάκτησε με το Ισραήλ.. γιατί λέει...ειναι δυνατόν να μην είναι κ αυτοί στο μέτωπο.. τι βγαίνουν κ κάνουν χαριτωμένιες

Εγώ δεν συμφωνώ, η γιουροβιζιον φτιάχτηκε αρχικά με έναν σκοπό, να φέρει κοντά όλες τις χώρες μετά τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, και να φύγει ο φόβος.

Να υπάρχει συνεργασία και αίσθηση φιλιασ και ασφάλειας..
Μήνυμα ήταν πάντα η ουσία..

Θέλανε κ αυτοί να φέρουν το μήνυμα τηε ειρήνης.. μασ αρέσει δεν μασ αρέσει οποίος έχει πόλεμο δεν είναι όλος ο λαός του πόλεμο Χάρης.. οι ανθρωποι θέλουν ειρήνη και αν αυτό δεν είναι ένα μήνυμα που πρέπει να λέγεται, τότε ποιο είναι.


Από την άλλη....η εξωφρενική Ιρλανδία... τι επαθε...έλεος... τραγικό... ποιος πέρασε τις πενταλφες κλπ.. ήταν άσχημο κακόγουστο τρομαχτικό και καθόλου καλλιτεχνικό δεν είχε κάτι να εκτιμήσεις μουσικά η ξερω γω δημιουργικά...

Τα παιδια δεν καταλάβανε γιατί υπήρχε κάτι τέτοιο και εννοείτε δεν το είδανε..

Νε τον μεγαλο γιο μου που τονειδαμε είχαμε την αίσθηση σαν να πατησε καποιος κατα λαθος κουμπι... σαν να τουε πηραν τηλέφωνο και να θελανε να κανεσουν το απο κατω σημειωμενο αριθμο τηλεφωνου.. και ουπσσσσ πηρανε τους σατανιστες ..και μετσ ουπσσσσσ δεν μπορουσανε να το παρουν πισω..ολο λαθος..

λες και εγινε καταλαθος.. η ολα τα τρολ του κοσμου πεσανε κ συμφωνησανε για να δουνε τι θα γινει για πλακα(που καθολου πλακα δεν ειχε)

Η καποιος σαμποτάρει την γιουροβιζιον θελουν να του βγαλουν κακο ονομα και να τελειωσει..


δεννξερω πρα

Από την άλλην..
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,640 μηνύματα.
Το ότι ο Μητσοτάκης στο τελευταίο του τικτοκ έβαλε στο τέλος το "σιγά μωρέ τι ειπα;" της Σαττι με ξεπερνα
 

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,343 μηνύματα.
Εγώ δεν συμφωνώ, η γιουροβιζιον φτιάχτηκε αρχικά με έναν σκοπό, να φέρει κοντά όλες τις χώρες μετά τον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο, και να φύγει ο φόβος.
H γιουροβιζιον ειναι διεφθαρμένη, παραδεχτηκαν οι ιδιοι οτι το ισραηλ εσπασε κανονισμούς, αλλα συνέχισαν, γιατι ο μεγαλυτερος χορηγος ειναι βασισμενος στο τελ αβιβ του ισραηλ...
Θέλανε κ αυτοί να φέρουν το μήνυμα τηε ειρήνης.. μασ αρέσει δεν μασ αρέσει οποίος έχει πόλεμο δεν είναι όλος ο λαός του πόλεμο Χάρης.. οι ανθρωποι θέλουν ειρήνη και αν αυτό δεν είναι ένα μήνυμα που πρέπει να λέγεται, τότε ποιο είναι.
Το τραγούδι που αναγκάστηκαν να αλλάξουν, το october rain που ειναι ξεκάθαρα για την εισβολή της χαμάς; που θρηνεί τα ισραηλινά παιδιά σαμα και αυτοί δε σκότωσαν σε 6 μηνες 16000;
οι ανθρωποι θέλουν ειρήνη
οι ανθρωποι ναι... Οπως και η ιρλανδια, που μισέιτε, ξεκαθαρη υποστήριξη στην παλαιστίνη και στην ανακωχή, το ιδιο και η ολλανδία, και απολείστηκε, αναρωτιεμαι γιατι..
Επίσης η ιδια ιη τραγουδίστρια του ισραήλ είπε οτι θελει να παει να πολεμήσει στους IDF... δεν ειναι τοσο μη πολεμοχαρης λολ.

Επίσης, υποστηρίζοντας περεταίρω το "united by music" το ισραήλ κοροίδεψε τους νικητές, και γενικά όσους σηκωσαν λίγο τα μούτρα τους.

ξεφτιλισμένος λαός γενικότερα, αυτοι και αν ειναι πολεμοχαρείς
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,162 μηνύματα.
Μαρίνα Σάττι – “P.O.P.”: Στα 10 δημοφιλέστερα album παγκοσμίως
Από mad.gr
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,274 μηνύματα.

Τα streams αναφέρονται αποκλειστικά στο Spotify; Ξέρει κανείς;

Αν ναι, πόσα views είχε το τραγούδι του Νεmo;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 890 μηνύματα.
H γιουροβιζιον ειναι διεφθαρμένη, παραδεχτηκαν οι ιδιοι οτι το ισραηλ εσπασε κανονισμούς, αλλα συνέχισαν, γιατι ο μεγαλυτερος χορηγος ειναι βασισμενος στο τελ αβιβ του ισραηλ...

Το τραγούδι που αναγκάστηκαν να αλλάξουν, το october rain που ειναι ξεκάθαρα για την εισβολή της χαμάς; που θρηνεί τα ισραηλινά παιδιά σαμα και αυτοί δε σκότωσαν σε 6 μηνες 16000;

οι ανθρωποι ναι... Οπως και η ιρλανδια, που μισέιτε, ξεκαθαρη υποστήριξη στην παλαιστίνη και στην ανακωχή, το ιδιο και η ολλανδία, και απολείστηκε, αναρωτιεμαι γιατι..
Επίσης η ιδια ιη τραγουδίστρια του ισραήλ είπε οτι θελει να παει να πολεμήσει στους IDF... δεν ειναι τοσο μη πολεμοχαρης λολ.

Επίσης, υποστηρίζοντας περεταίρω το "united by music" το ισραήλ κοροίδεψε τους νικητές, και γενικά όσους σηκωσαν λίγο τα μούτρα τους.

ξεφτιλισμένος λαός γενικότερα, αυτοι και αν ειναι πολεμοχαρείς
Πόπω μποριει ποιος ξερει ..,δεν ξερω να διαβάζω πισω απο τις καταστάσεις καθόλου..
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,162 μηνύματα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,839 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Επιβάλλεται να συμμετέχουν οι ΗΠΑ έστω για μια χρόνια ώστε να δούμε την Mariah στην σκηνή της Eurovision. Αν δεν μπορούν οι ΗΠΑ ας συμμετάσχει με την Αυστραλία τουλάχιστον. Όπως επίσης θέλω να δω την Adele να εκπροσωπεί το UK 😢😢.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top