Eurovision

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Δεν μπόρεσα να τα ακούσω ολόκληρα. Από κάθε κομμάτι άκουγα την αρχή και αμέσως βαριόμουν :P

Αδιάφορα μου φαίνονται και τα τρία και είναι κρίμα γιατί θεωρώ ότι και την προηγούμενη φορά που είχε πάει ο Σάκης είχε βγει τρίτος λόγω (απαίσιου) τραγουδιού. Αλλά όπως είπε και το καλυψούδι θα υποστούμε τέτοια πλύση εγκεφάλου τους επόμενους μήνες που θα είμαστε όλοι πεπεισμένοι ότι η μόνη θέση που μας αξίζει είναι η πρώτη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χασμ, το δεύτερο και το τρίτο είναι μονότονα. Τα ξέχασα ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το out of control κατι λεει αλλα δε θελω να κρινω ακομα...
θελω να δω τον κουκλο σακη να τα υποστηριζει χορευοντας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δειτε και ακουστε ποιο κομματι προσωπικα πιστευω οτι φετος θα ερθει πρωτο στις προτιμησεις...
Διαφορετικο, ταξιδιαρικο, ομορφη παρουσια, νοσταλγικος ηχος και πολυ ομορφοι οι στιχοι του..
Alexander Rybak - Fairytale




Years ago, when I was younger
I kinda liked, a girl I knew
She was mine, and we were sweethearts
That was then, but then it's true

I'm in love with a fairytale, even though it hurts
'Cause I don't care, if I loose my mind
I'm already cursed

Every day, we start a fighting
Every night, we fell in love
No one else, could make me sader
But no one else, could lift me high above

I don't know, what I was doing
When suddenly, we fell apart
Now a days, I cannot find her
But when I do, we'll get a brand new start

I'm in love with a fairytale, even though it hurts
'Cause I don't care, if I loose my mind
I'm already cursed

She's a fairytale (yeah) even though it hurts
'Cause I don't care, if I loose my mind
I'm already cursed
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα πάντως μ αρέσει αυτό... Είναι χιτ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Νεράιδα το τραγούδι της Νορβηγίας είναι απλά υπέροχο.
Πραγματικά ελπίζω να βγει πρώτο.
Κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ και της Τουρκίας:redface:
Από τα δικά μας μου άρεσε περισσότερο το This is our night
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ και της Τουρκίας:redface:

Απλως βρε παιδι μου της Τουρκιας ειναι ενα απο τα ιδια...Βαρεθηκα να ακουω μπιτατο χορο της κοιλιας...Οκ καλο χιτακι για κλαμπ, αλλα μεχρι εκει...
Της Νορβηγιας απο τη στιγμη που το ακουσα, το εβαζα ξανα και ξανα...Η μουσικη του οντως μοιαζει παραμυθενια...Δεν ξερω, μπορει να ειναι και ψυχολογικη μου κατασταση τετοια που να συνεβαλε στο να μου αρεσει τοσο πολυ..Ειλικρινα με ταξιδευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
H Σουηδια στην Eurovision με τραγουδι εξολοκληρου σε ελληνικους στιχους...????:D

Η Σοφία λοιπόν αν και δεν πέρασε απευθείας στον τελικό, της δόθηκε η ευκαιρία από την επιτροπή μαζί με άλλα 3 τραγούδια να τραγουδήσει ξανά και να προκριθεί ένα από αυτά ως 11ο στον σουηδικό τελικός της 14ης Μαρτίου, η τελευταία χώρα που θα διαλέξει τραγούδι!!


https://ourgreektv.blogspot.com/2009/02/eurovision_23.html

Εγω παντως παιδια δεν το βρισκω ασχημο.Ναι μεν η προφορα της ειναι λιγο "καπως", αλλα το βρισκω πολυ ομορφο ελληνικο τραγουδι γενικα.;)
Με τοσες σουπες που μας σερβιρουν οι Φοιβοι και ΣΙΑ τα τελευταια χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xazoulina

Νεοφερμένος

Η xazoulina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Χορευτής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ποιο ειναι το νοημα αυτου του διαγωνισμου τελωσπαντων;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τώρα είδα αυτό για τη Σοφία εκ Σουηδίας... ξαφνιάστηκα! Αλλά μου αρέσει που μία χώρα εκπροσωπείται από μία μειονότητά της. Θα δω τουρικικό τραγούδι από Γερμανοαυστροελβετία ή αλβανικό από την Ελλάδα ή να μην ελπίζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
αλβανικό από την Ελλάδα ή να μην ελπίζω;
Tι; Εμείς είμαστε Ελληνάρες ρε, σιγά μην καταδεχτούμε από τους Αλβανούς να μας εκπροσωπήσουν σε ένα τόσο σοβαρό διαγωνισμό.
Εδώ τη σημαία μας σηκώνουν και τους την αρπάζουμε, μην τυχόν και τη λερώσουν με τα βρώμικα αλβανικά τους χέρια.
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω να δεις ποσο....!!:eek:
Δεν ειναι κακο το τραγουδι, καθε αλλο.
Η προφορα της βεβαια ειναι "καπως", αλλα σε γενικες γραμμες νοτ μπαντ!
Θα ειχε γελιο παντως να προκρινοταν τελικα αυτο, πραγμα που δε νομιζω, αλλα οκ...! Οι αμπελοφιλοσοφοι στα μεσημεριανα και μη θα οργιαζαν!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,044 μηνύματα.
Πάντως βλέποντας τον ημιτελικό σήμερα, μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ η Σουηδία. :inlove:
(δεν συμμετέχει με το προαναφερθέν ελληνικό)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ΣΑΚΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗηηηηηηηηηηηηηηη...?

:worry:

...που ήταν ρε παιδιά ο σάκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η Ελλαδα διαγωνιζεται στο μεθαυριανο ημιτελικο σημερα ηταν οι μούφες απ'οτι καταλαβα, καθοτι ηταν ολα σχεδον για τα μπαζα...Η Αρμενια ηταν καλη!Στον αλλο ημιτελικο θα'χει ελπιζω κανενα καλο κομματακι ν'ακουσουμε -μην πανε αλλες 2 ωρες τζαμπα:P-.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,261 μηνύματα.
Το μοναδικό τραγούδι που μου άρεσε τρελά δεν πέρασε, της Λευκορωσίας. Τον έφαγαν τον άνθρωπο στο yourube οτι είναι gay, και να τα αποτελέσματα. Κρίμα. Της Αρμενίας γιατί σας αρέσει; Εγώ τις βλέπω αυτές και σιχαίνομαι. Της Μάλτας έκλεισα τα μάτια μου να μην τη βλέπω (είχα φάει κιόλας) και θαύμασα την κρυσταλλένια φωνή της. Αυτή που με εντυπωσίασε ήταν η Βοσνία Ερζεγοβίνη, πρώτη φορά άκουσα το τραγούδι και μου άρεσε πολύ. Άντε καλή τύχη στον Sakis.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:D:D:D:D
Δεν έχω προσέξει αν έχει ξαναμπεί (σορρυ)
αν είναι πείτε μου να το διαγράψω :P
Είναι όμως ΚΟΡΥΦΑΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τα πανελ των μεσημεριανων εκπομπων μου εχουν σπασει τα νευρα.
Ιλεος πια...

Πως γινεται να μας ειναι τοσο δυσκολο να δουμε περα απο τη μυτη μας, να παραδεχτουμε οτι καποιος αλλος ειναι δυνατον να ειναι καλυτερος απο μας, οτι δε μας ζηλευει ολος ο κοσμος, οτι δε μας βαζουν ολοι τρικλοποδιες, λες και ειμαστε στο κεντρο του κοσμου και ενδιαφεροντος?!

Ε αμαν πια!

Ο Νορβηγος εχει σουπερ τραγουδι με νοσταλγικη συνθεση & παραμυθενιους στιχους, πολυ καλη σκηνικη παρουσια, οπως επισης και η ερμηνεια του ειναι πολυ δυνατη. Εκφραστικοτατος και αμεσος...

Ο Σακης απο την αλλη εχει απιστευτη σκηνικη παρουσια, αλλα το κομματι ειναι αθλιο. Ιδιαιτερα αδυναμο. Ναι οκ, να υποστηριζουμε τη χωρα μας, αλλα αυτο δεν εχει καμμια αξια, εαν δεν ειμαστε ικανοι να αναγνωριζουμε το καλυτερο, ακομα και εαν αυτο δεν ειμαστε εμεις...

ουφφφ...ξεθυμανα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το μισο τραγουδι μας ,μεχρι το ρεφρεν-this is our night κλπ..- ειναι πολυ καλο..ανεβαστικο απιστευτα και οι στιχοι ακομα σε ετοιμαζουν για εκρηξη..:P Αλλα απο εκει και μετα το τραγουδι γινεται επιπεδο βαρετο....παντως ειναι πιο ενδιαφερον απο τα περισσοτερα του πρωτου γυρου που ειδα χθες...ξενερωτα και βαρετα τα περισσοτερα .Παραλιγο να κοιμηθω ...Σαν συνολο ο Σακης ειναι σιγουρα καλυτερος απο τα τραγουδια που ειδα χθες...(και η τουρκαλα ακομα τραγουδησε ασχημα,απογοητευτικα..
Μες στην ξενερωτιλα της φετινης eurovision,η ελληνικη συμμετοχη θα σπασει κοκκαλα παω στοιχημα,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Neraida έχεις σκεφτεί να μη βλέπεις μεσημεριανά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top