Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το μόνο που καταλαβαίνεις, όταν βρίσκεις στο φέισμπουκ,
παλιούς φίλους που είχες χάσει,
είναι ότι καλώς τους είχες χάσει...:shifty:
Γιατί; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,859 μηνύματα.
Δίνει το facebook τη δυνατότητα στους χρήστες να βλέπουν ποιοι έχουν επισκεφτεί το προφίλ τους; :worry:
Αν ναι, αυτό ισχύει μόνο για τους φίλους τους που έχουν επισκεφτεί το προφίλ τους ή όλους;

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.facebook.com/group.php?gid=107120292660799

Βλακειούλες δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι προσφέρει το facebook;
Είχα λογαριασμό δύο χρόνια, αλλά δεν ασχολιόμουν.

Πέρσι μου πρότεινε μία φίλη από ένα φωτογραφικό σάιτ να μπω για να μιλάμε. Μπήκα δύο φορές αλλά δεν μου έκανε αίσθηση και το απενεργοποίησα, αν και μετά είδα ότι δεν ακυρώνεται αλλά απενεργοποιείται προσωρινά μέχρι να ξαναμπείς.

Από την στιγμή όμως που έφυγε ένας φίλος για εξωτερικό, και γνωρίστηκα από τα ταξίδια μου σε διάφορα νησιά τα καλοκαίρια με διάφορα άτομα, κρατώ επαφές με τους φίλους και τις φίλες έστω δικτυακά, και βλέπω ότι μου αρέσει και είναι χρήσιμο για να επικοινωνώ με τα φιλικά μου άτομα.

Μέχρι πριν 2-3 μήνες δεν ήθελα καν να μπω, έλα τώρα όμως που μπαίνω καθημερινά, έχω γραφτεί σε διάφορες ομάδες και ήδη έχω γύρω στους 100 φίλους και η λίστα μεγαλώνει.

Άλλαξα άποψη λοιπόν, και το θεωρώ χρήσιμο και "κοινωνικό", και μου αρέσει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν θυμάμαι πότε ρώτησα τη χρησιμότητα του facebook, πάντως από τότε έχω βρει κάτι να το κάνω:
Το χρησιμοποιώ μάλλον ως ατζέντα. Έχω προσθέσει το TED, τον Εξάντα, τον Δανέζη, το fanclub του Hobbit κ.α. και μπορώ να ξέρω με μια ματιά τι νέο και ενδιαφέρον υπάρχει.
Με τους φίλους δεν θα 'λεγα ότι επικοινωνώ ιδιαίτερα μέσω αυτού, ούτε το θεωρώ ουσιαστική επικοινωνία. Μάλλον ο Lautreamont έχει δίκιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ωραίο το facebook παιδιά! Είναι ένας χώρος ώπου μπορείς να επικοινωνείς με όποιον θέλεις. Όμως πιστεύω πως δεν έχει κάτι ξεχωριστό από τα υπόλοιπα site δικτύωσης που βγήκαν κατά καιρούς. Πιστεύω πως σε λίγο καιρό θα ξεχαστεί και αυτό όπως ξεχάστηκαν και το myspace και το hi5 και άλλα. Ήδη στην Αμερική αρχίζει να μειώνεται η χρήση του και να αυξάνεται αυτή του twitter. Καλομελέτα και έρχεται κ σε εμάς

Δίνει το facebook τη δυνατότητα στους χρήστες να βλέπουν ποιοι έχουν επισκεφτεί το προφίλ τους; :worry:
Αν ναι, αυτό ισχύει μόνο για τους φίλους τους που έχουν επισκεφτεί το προφίλ τους ή όλους;

-petros

Φίλε από ότι έχω μάθει αυτό δεν μπορεί να το κάνει ο οποιοσδήποτε. Πρέπει να έχεις πρόσβαση στο server τους. Όλα αυτά τα γκρουπ που υπόσχονται τέτοια είναι απλά απάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ωραίο το facebook παιδιά! Είναι ένας χώρος ώπου μπορείς να επικοινωνείς με όποιον θέλεις. Όμως πιστεύω πως δεν έχει κάτι ξεχωριστό από τα υπόλοιπα site δικτύωσης που βγήκαν κατά καιρούς. Πιστεύω πως σε λίγο καιρό θα ξεχαστεί και αυτό όπως ξεχάστηκαν και το myspace και το hi5 και άλλα. Ήδη στην Αμερική αρχίζει να μειώνεται η χρήση του και να αυξάνεται αυτή του twitter. Καλομελέτα και έρχεται κ σε εμάς

Πες το ψέματα... Σε λίγο καιρό μας βλέπω να ανταλλάσσουμε tweets...

To Facebook ήταν πρωτοπόρο στην αρχή του, που έπρεπε να είσαι φοιτητής σε συγκεκριμένες σχολές για να εγγραφείς... Αν παρέμενε μια φοιτητική κοινότητα όπως στην αρχή ίσως και να κρατούσε πολύ περισσότερο... Αλλά τώρα πια, έχει fb και η κουτσή Μαρία(χωρίς να θέλω να την προσβάλλω την κοπέλα...:P:redface:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Tα tweets σε περιορίζουν κατά πολύ στους χαρακτήρες. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πόσο δηλαδή??? Γιατί εμένα ούτε οι 420 του status στο fb μου φτάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
127 σε σχολιασμό και 140 σε status.
Ξενέρωσε ελεύθερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ιιιιιιιιιι!! Οκ... Κατά πως φαίνεται με το τέλος του fb θα τελειώσει και η κοινωνική δικτύωση για τον Ακριβό...


Ούτε για καλημέρα δεν μου φτάνουν αυτά...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εφόσον είναι τόσο διαδεδομένη η χρήση του, το βρίσκω πρακτικό στο να επικοινωνείς με φίλους (ειδικά εάν έχεις καλούς φίλους στο εξωτερικό), να κανονίζεις εξόδους, party κλπ. Αναμφισβήτητα σου παρέχει έναν εύκολο τρόπο να κανονίσεις π.χ. μια συνάντηση πολλών ατόμων. Προσωπικά το χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά για τους παραπάνω λόγους και καμιά φορά για chat. Δεν κάνω status updates ούτε έχω προσωπικές πληροφορίες (όπως ημερομηνία γέννησης, relationship status, τόπο κατοικίας κλπ.) για τον απλούστατο λόγο ότι όποιος 'πρέπει' να ξέρει πότε έχω γενέθλια ή θέλει να μάθει τα νέα μου, τα γνωρίζει και χωρίς να τα γράψω στο facebook. :)

Από εκεί και πέρα το ότι εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά 'μαζεμένα', δε σημαίνει πως κατακρίνω όποιον έχει βάλει όλες τις δυνατές πληροφορίες του στο facebook και κάνει update το status του 10 φορές τη μέρα. Επιλογή και δικαίωμα του καθενός είναι. Το θέμα είναι ό,τι κάνεις να το κάνεις συνειδητά και να είσαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις και τις πιθανές συνέπειες των επιλογών σου αυτών. Αρκετά συχνά απορώ με το τι γράφει ο κόσμος στο facebook και τι είδους πληροφορίες δίνει για τον εαυτό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lautreamont

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lautreamont αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
:mad::eek:ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟ FARMVILLE (:worry:)
ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΡΜΕΓΩ ΓΕΛΑΔΙΑ ΣΤΟ FACEBOOK. :eek::mad:


Θέλω τα Like να μην είναι μια φιλολογική αφέλεια αλλά κάποια να μου χαϊδεύει
με δύναμη μυστηριώδη τα χαοτικά εντός μου.

Το ίδιο και με τα dislike.

Η κρίση δημιουργεί ευκαιρίες και το facebook δημιουργεί
το πεδίο δαμασμού του πνεύματός μου από το απέραντα απορρυθμισμένο,
ανελέητο κι οριστικό που εκτελείται μπροστά μου,
που έρχεται να μας λούσει με αποχαύνωση και τεχνολογική πρόοδο διακοσμώντας
τη ματαιότητα με ορθάνοιχτα πόδια στη φωτό της φωφώκας,
που χαιρετίζει και καλημερίζει και απεντομώνει και διοργανώνει
και καταπίνει τη καρδιά της και ζητάει συγγνώμη και αγνοεί και αγνοείται,
μια πολύ κοινή δειλία ζωής, μια ασυγχώρητη αλχημεία του χρόνου,
ένας χώρος-περιορισμός της ψυχής μας, ένα είδος μανίας να τα λες
χωρίς να ψήνεις καφέ στο μπρίκι, ένας σουρρεαλιστικός πίνακας
με ολότελα παλιά αντικείμενα που τα βαφτίζουμε νέα με αχταρμά
χρωμάτων και νεοτερισμούς της π@@τσας,
μια δήθεν ποιητική κοινοτυπία όπου ο λόγος λαμβάνεται εδώ σε μια έννοια
κάπως περιοριστική (πάτα το κουμπί more)
ένα συστηματάκι να βάζουμε τα τραγούδια, τις σκέψεις, τους ανθρώπους
σε κλουβάκια, μια ανακατανομή οπτικών εικόνων ανάλογα με τις διαθέσεις
(σήμερα ραμστειν, χθες μελοποιημένος παπαφλέσσας, αύριο τζένεσις ή R.E.M.)


Για τον σουρρεαλισμό να συμμετέχουμε σε δικτυώσεις ενω σα μονάδες
ολιγωρούμε,
πότε θα πούμε?

Ή να ανατρέξουμε στον ρεμπώ, για καμιά αδυσώπητη ατάκα να τη διαβάσουμε
να φοβηθούμε λίγο και μετά να λάβουμε παρηγοριά από ένα γκεημ ρικουέστ
ή το άλμπουμ της κικίτσας από το ταξίδι της στο περτούλι και τη Βόρεια καλιφόρνια,
το πόσο λίγα λεφτά έκανε σε σύγκριση με τον τσαλαπετεινό το μ@λ@κα τον γκόμενό της
που την ίδια εποχή πήγε στο Μπάνσκο και τη Σικελία (μεγ.Ελλάδα τρομάρα του αν και
αυτός είναι 1.57-δε τον λες μεγάλο- πάνω σε πουφ) και πλήρωσε δυο μηνιάτικα
(γιατί όπως είπαμε ήταν μαλαξ). :confused:

Θα έλεγα να επιδοθούμε σε μια ανασύνθεση και μετονομασία και να μη περιμένουμε
τα πάντα από τον σύγχρονο βελονισμό μελλοντικών θελήσεων.

Ας συμβάλλουμε στην κατανόηση της σκανδαλώδους κενότητας (η μετονομασία
που έλεγα), ας ζήσουμε
με λίγο τρέλα...

Θα ήθελα πολύ, έγραφε ο Nouge, να σβήνουν το όνομα τους εκείνοι που αρχίζουν
να γίνονται γνωστοί.


Χωρίς να ξέρω καλά ποιον έχει στο μυαλό του (:redface:), δε βρίσκω υπερβολικό
να ζητά από τους μεν κι απο τους δε να παύσουν να προβάλλονται ματαιόδοξα
και να τοποθεοτύνται σαν ογκόλιθοι, ή να πληροφορούν για μαλακίες το σύμπαν
ή στο θέμα μας, μια ιντερντική μεσοτοιχία, το γουολ στρητ οφ μπουλσιτνες.

Πρέπει να κρατηθούμε μακρυά από ο,τι μας ροκανίζει βλακωδώς τη ζωή
ή μας την υποβαθμίζει, να το κρατήσουμε μακρυά κι οξυμμένο
με ένα σύστημα προκλήσεων...

Είτε βουτώντας τη μύτη σε ένα χωνάκι παγωτό είτε (με το) να επισημάνουμε
τους πιο παράξενους τόπους συνάντησης.

Προς τούτο, τα βλέμματα είναι αναγκαία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:mad::eek:ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΤΟ FARMVILLE (:worry:)
ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΑΡΜΕΓΩ ΓΕΛΑΔΙΑ ΣΤΟ FACEBOOK. :eek::mad:


Θέλω τα Like να μην είναι μια φιλολογική αφέλεια αλλά κάποια να μου χαϊδεύει
με δύναμη μυστηριώδη τα χαοτικά εντός μου.


Το ίδιο και με τα dislike.

Η κρίση δημιουργεί ευκαιρίες και το facebook δημιουργεί
το πεδίο δαμασμού του πνεύματός μου από το απέραντα απορρυθμισμένο,
ανελέητο κι οριστικό που εκτελείται μπροστά μου,
που έρχεται να μας λούσει με αποχαύνωση και τεχνολογική πρόοδο διακοσμώντας
τη ματαιότητα με ορθάνοιχτα πόδια στη φωτό της φωφώκας,
που χαιρετίζει και καλημερίζει και απεντομώνει και διοργανώνει
και καταπίνει τη καρδιά της και ζητάει συγγνώμη και αγνοεί και αγνοείται,
μια πολύ κοινή δειλία ζωής, μια ασυγχώρητη αλχημεία του χρόνου,
ένας χώρος-περιορισμός της ψυχής μας, ένα είδος μανίας να τα λες
χωρίς να ψήνεις καφέ στο μπρίκι, ένας σουρρεαλιστικός πίνακας
με ολότελα παλιά αντικείμενα που τα βαφτίζουμε νέα με αχταρμά
χρωμάτων και νεοτερισμούς της π@@τσας,
μια δήθεν ποιητική κοινοτυπία όπου ο λόγος λαμβάνεται εδώ σε μια έννοια
κάπως περιοριστική (πάτα το κουμπί more)
ένα συστηματάκι να βάζουμε τα τραγούδια, τις σκέψεις, τους ανθρώπους
σε κλουβάκια, μια ανακατανομή οπτικών εικόνων ανάλογα με τις διαθέσεις
(σήμερα ραμστειν, χθες μελοποιημένος παπαφλέσσας, αύριο τζένεσις ή R.E.M.)


Για τον σουρρεαλισμό να συμμετέχουμε σε δικτυώσεις ενω σα μονάδες
ολιγωρούμε,
πότε θα πούμε?

Ή να ανατρέξουμε στον ρεμπώ, για καμιά αδυσώπητη ατάκα να τη διαβάσουμε
να φοβηθούμε λίγο και μετά να λάβουμε παρηγοριά από ένα γκεημ ρικουέστ
ή το άλμπουμ της κικίτσας από το ταξίδι της στο περτούλι και τη Βόρεια καλιφόρνια,
το πόσο λίγα λεφτά έκανε σε σύγκριση με τον τσαλαπετεινό το μ@λ@κα τον γκόμενό της
που την ίδια εποχή πήγε στο Μπάνσκο και τη Σικελία (μεγ.Ελλάδα τρομάρα του αν και
αυτός είναι 1.57-δε τον λες μεγάλο- πάνω σε πουφ) και πλήρωσε δυο μηνιάτικα
(γιατί όπως είπαμε ήταν μαλαξ). :confused:

Θα έλεγα να επιδοθούμε σε μια ανασύνθεση και μετονομασία και να μη περιμένουμε
τα πάντα από τον σύγχρονο βελονισμό μελλοντικών θελήσεων.

Ας συμβάλλουμε στην κατανόηση της σκανδαλώδους κενότητας (η μετονομασία
που έλεγα), ας ζήσουμε
με λίγο τρέλα...

Θα ήθελα πολύ, έγραφε ο Nouge, να σβήνουν το όνομα τους εκείνοι που αρχίζουν
να γίνονται γνωστοί.


Χωρίς να ξέρω καλά ποιον έχει στο μυαλό του (:redface:), δε βρίσκω υπερβολικό
να ζητά από τους μεν κι απο τους δε να παύσουν να προβάλλονται ματαιόδοξα
και να τοποθεοτύνται σαν ογκόλιθοι, ή να πληροφορούν για μαλακίες το σύμπαν
ή στο θέμα μας, μια ιντερντική μεσοτοιχία, το γουολ στρητ οφ μπουλσιτνες.

Πρέπει να κρατηθούμε μακρυά από ο,τι μας ροκανίζει βλακωδώς τη ζωή
ή μας την υποβαθμίζει, να το κρατήσουμε μακρυά κι οξυμμένο
με ένα σύστημα προκλήσεων...

Είτε βουτώντας τη μύτη σε ένα χωνάκι παγωτό είτε (με το) να επισημάνουμε
τους πιο παράξενους τόπους συνάντησης.

Προς τούτο, τα βλέμματα είναι αναγκαία....
:worship:
Eπιμένω μαζοχιστικά να σε κυνηγάω και να διαβάζω λέξη προς λέξη ό,τι γράφεις,
κ'ας ξέρω εκ των προτέρων ό,τι πάλι θα το κάψω,
και ότι θα θέλω να σε ρωτήσω ¨τί πίνεις;;;¨
αλλά από ¨σεβασμό¨ τελικά δεν το λέω και το αναβάλλω για την επόμενη φορά..... :redface:
Ό,τι κ'αν γράφεις εγώ θα σου βάζω like,
όχι σαν φιλολογική αφέλεια,
αλλά για να σου τα χαϊδεύω...(τα χαοτικά εντός σου)
Όλα τα catάλαβα, (Ψέέέμαααα... το κεντρικό νόημα πάντως ναι!:clapup:)
αλλά γιατί έβαλες @@ στους νεοτερισμούς της π@@τσας;;;
(πιάτσας δεν ήθελες να πεις;;; :redface: )
Τελικά ... ό,τι κ'αν λέμε ότι ο γραπτός λόγος είναι απρόσωπος,
μόνο απρόσωπος δεν είναι, αλλά εξαρτάται πάντα από το ποιος γράφει..
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
:worship:
Eπιμένω μαζοχιστικά να σε κυνηγάω και να διαβάζω λέξη προς λέξη ό,τι γράφεις,
κ'ας ξέρω εκ των προτέρων ό,τι πάλι θα το κάψω,
και ότι θα θέλω να σε ρωτήσω ¨τί πίνεις;;;¨
αλλά από ¨σεβασμό¨ τελικά δεν το λέω και το αναβάλλω για την επόμενη φορά..... :redface:
Ό,τι κ'αν γράφεις εγώ θα σου βάζω like,
όχι σαν φιλολογική αφέλεια,
αλλά για να σου τα χαϊδεύω...(τα χαοτικά εντός σου)
Όλα τα catάλαβα, (Ψέέέμαααα... το κεντρικό νόημα πάντως ναι!:clapup:)
αλλά γιατί έβαλες @@ στους νεοτερισμούς της π@@τσας;;;
(πιάτσας δεν ήθελες να πεις;;; :redface: )
Τελικά ... ό,τι κ'αν λέμε ότι ο γραπτός λόγος είναι απρόσωπος,
μόνο απρόσωπος δεν είναι, αλλά εξαρτάται πάντα από το ποιος γράφει..
:)

:knife:

Αγαπητή Μαρίνα289 τι θα γίνει με την πάρτη σου;;; Mου λές; :D
Για πόσο ακόμα θα γλείφεις τον λατρεμένο μας Lautreamont;
Nαι το ξέρουμε πόσο τέλεια γράφει και πόσο υπέροχος άνθρωπος είναι. (καλά το πάω; ) :P
Μα πρέπει να μας το υπενθυμίζεις μετά από κάθε ποστ του;
Υπάρχουνε και τα pm.
:X

Φιλικά πάντα.
(ΝΟΤ!)
:P πλάκίζω

έλα τα πέφτουν τα οφφ

υγ1 : ΕΣΥ γέλα! Εγώ γελάω πάντως. :redface:
υγ2 : Η Ερωφίλη έχει ήδη μετανιώσει για το παραπάνω.
Αλλά δε γ@μιέται;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:knife:

Αγαπητή Μαρίνα289 τι θα γίνει με την πάρτη σου;;; Mου λές; :D
Για πόσο ακόμα θα γλείφεις τον λατρεμένο μας Lautreamont;
Nαι το ξέρουμε πόσο τέλεια γράφει και πόσο υπέροχος άνθρωπος είναι. (καλά το πάω; ) :P
Μα πρέπει να μας το υπενθυμίζεις μετά από κάθε ποστ του;
Υπάρχουνε και τα pm.
:X

Φιλικά πάντα.
(ΝΟΤ!)
:P πλάκίζω

έλα τα πέφτουν τα οφφ

υγ1 : ΕΣΥ γέλα! Εγώ γελάω πάντως. :redface:
υγ2 : Η Ερωφίλη έχει ήδη μετανιώσει για το παραπάνω.
Αλλά δε γ@μιέται;;;
Σλουρπ, σλουρπ, σλουρπ !!!! :slourp:
Ρε σύ.... ο άνθρωπος μας δουλεύει ψιλό γαζί,
αλλά είναι τόσο καλλιτέχνης, που το ζητάω απεγνωσμένα αυτό το δούλεμα....
Ήδη έχω να διαβάσω 2 ώρες φρέσκια απάντησή Του -βλ. θέμα ¨δεσποινίς ή κυρία¨, σελ. 6- και με έχουν πιάσει στερητικά.... :bounce:
Όσο για τα πμ...
Το τέλειο ξεκάρφωμα είναι το ανοιχτό πέσιμο...:devil:
όπου -και- την πέφτεις στον άλλο,
-και- αυτός σκέφτεται ¨ή μου την πέφτει και έχει πολύ θράσσος, ή είναι πολύ φιλική και εγώ έχω θράσσος που την παρεξήγησα την κοπέλα-δεσποινίς-κυρία¨....:hmm:
:hehe:
¨Θέλω τα Like να μην είναι μια φιλολογική αφέλεια αλλά κάποια να μου χαϊδεύει
με δύναμη μυστηριώδη τα χαοτικά εντός μου.
¨
...δήλωσε ο ποιητής... και γω του είπα ότι ναι! Εγώ θα στα χαιδεύω όπου κ'αν σε πετύχω εδώ μέσα...:redface: (τα χαοτικά εντός σου...) και έχω δελεαστεί από το επίθετο-scandal αντιμετριοφροσύνης ¨χαοτικά¨... αλλά θα μου πει ο ποιητής ¨η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους...¨:pfff:

:devil:
Και για να μην είμαστε :offtopic:, ναι κυρίες και κύριοι, αυτά συμβαίνουν στον κυβερνοχώρο..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eσάς δουλεύει το facebook; Εμένα λέει πως "Ο λογαριασμός σας δεν είναι διαθέσιμος προς το παρόν, εξαιτίας κάποιου προβλήματος του ιστοτόπου, το οποίο αναμένεται να λυθεί σύντομα. Δοκιμάστε ξανά σε λίγα λεπτά." σε κάθε browser που δοκίμασα..
Στον IE άνοιξε, αλλά έχει τα στοιχεία του λογαριασμού της μητέρας μου.. περίεργο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
είναι έμμεσο μήνυμα πως μεγάλωσες και πρέπει αντί να κάνεις φέισμπουκ , να γίνεις μαμά

κάνε γρήγορα φορμάτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Eσάς δουλεύει το facebook; Εμένα λέει πως "Ο λογαριασμός σας δεν είναι διαθέσιμος προς το παρόν, εξαιτίας κάποιου προβλήματος του ιστοτόπου, το οποίο αναμένεται να λυθεί σύντομα. Δοκιμάστε ξανά σε λίγα λεπτά." σε κάθε browser που δοκίμασα..
Στον IE άνοιξε, αλλά έχει τα στοιχεία του λογαριασμού της μητέρας μου.. περίεργο!
Δουλεύει.
Αυτό το κάνει συχνά πάντως αλλά όχι σε όλους ταυτόχρονα. Νομίζω όμως ότι λέει για λόγους συντήρησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UnstoppabLe

Νεοφερμένος

Ο UnstoppabLe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και το όνομα αυτού "Open Compute Project". Στη συνέντευξη τύπου η οποία πραγματοποίθηκε μόλις πριν από λίγο στα κεντρικά γραφεία της Facebook, η εταιρεία ανακοίνωσε το νέο της έργο, μέσω του οποίου υπάρχει το όραμα της περαιτέρω ανάπτυξης της Πληροφορικής και της Τεχνολογίας.


Ο ιδρυτής και CEO του Facebook, Mark Zuckerberg, ήταν ο επίσημος ομιλιτής, παρουσιάζοντας αρχικά διάφορα προϊόντα που κυκλοφόρησαν την περασμένη χρονιά. Ανάμεσά τους είναι το Facebook Places, τα νέα Groups και το νέο σύστημα αποστολής και λήψης προσωπικών μηνυμάτων. Εξήγησε ότι οι λειτουργίες αυτές, απαιτούν πιο αποτελεσματικό σύστημα δεδομένων. Έτσι, η Facebook δημιούργησε από το μηδέν ένα νέο "ανοιχτό" σύστημα.


Στη συνέχεια, ο Jonathan Heiliger, πρόεδρος των τεχνικών εφαρμογών της εταιρείας, παρουσίασε κάποιες από τις καινοτομίες του κέντρου Prineville. "Οι διακομιστές στο κέντρο αυτό είναι 38% πιο αποδοτικοί και 24% πιο οικονομικοί" δήλωσε, ενώ πρόσθεσε ότι "το Facebook δαπάνησε 50 εκατομμύρια δολάρια για τα κέντρα δεδομένων μέσα στο 2010 και έχει ήδη επενδύσει 200 εκατομμύρια για το κέντρο Prineville". "Είναι, επίσης, στο στάδιο του σχεδιασμού μία νέα επένδυση 450 εκατομμυρίων δολαρίων για ένα άλλο κέντρο στη Βόρεια Καρολίνα."


Ο Heiliger συνέχισε λέγοντας: "Μέσω του Open Compute Project έχει επιτευχθεί καλύτερη χρήση της ενέργειας. Ενδεικτικά, το κέντρο Prineville έχει βαθμολογία 1,07 στον ενεργειακό βαθμό απόδοσης PUE, τη στιγμή που το πρότυπο βιομηχανιών είναι 1,50."


Μεταξύ των επιχειρήσεων που ήταν παρούσες στο event, ήταν η Zynga και η Rackspace, οι οποίες εξετάζουν την υλοποίηση του έργου στις εγκαταστάσεις τους.

https://www.gugoo.gr/2011/04/facebook-open-compute-project.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top