Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δε νιώθω άνετα για να τους διαγράψω αν και έχω αρκετές γλάστρες εκεί. :Ρ
Θα δείξει, σκέφτομαι να κάνω νέο για συγκεκριμένους μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαθητήςΕΠΑΛ

Νεοφερμένος

Ο ΜαθητήςΕΠΑΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Αν δεν μπορείς να κάνεις πραγματικούς φίλους καλό είναι.:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.

:P:P:P
Δε σε παρεξηγω. Κι εγω αναρωτιεμαι γιατι το εχω ακομα. :redface:

Μα θα φυγω και θα με ψαχνεις,
στα στεκια κατω απο τον ισκιο των status σου,
και στις χαζες μας συνομιλιες:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δε νιώθω άνετα για να τους διαγράψω αν και έχω αρκετές γλάστρες εκεί. :Ρ
Θα δείξει, σκέφτομαι να κάνω νέο για συγκεκριμένους μόνο.

Μα δεν θα τους διαγράψεις, απλά θα βλέπουν συγκεκριμένες πληροφορίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μα δεν θα τους διαγράψεις, απλά θα βλέπουν συγκεκριμένες πληροφορίες
Ε και δε θα το καταλάβουν ας πούμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
:P:P:P
Δε σε παρεξηγω. Κι εγω αναρωτιεμαι γιατι το εχω ακομα. :redface:

Μα θα φυγω και θα με ψαχνεις,
στα στεκια κατω απο τον ισκιο των status σου,
και στις χαζες μας συνομιλιες:whistle:

Δεν αναφερόμουν σε σένα. Εσύ έχεις λόγο που το' χεις ακόμα. :$ χαχα

Θεοδώρα: όχι δε θα το καταλάβουν. Θα νομίζουν ότι το χεις ρυθμίσει το ίδιο για όλους και όχι μόνο για αυτόν. Αλλά και να το καταλάβει ξέρω γω, χου κερς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουν σε σένα. Εσύ έχεις λόγο που το' χεις ακόμα. :$ χαχα

Μου τον λες κι εμενα; Σε pm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Είναι ωραίο να έχεις τους φίλους σου μέσα σε ένα διαδικτυακό βιβλίο? Να βλέπεις τι κάνουν και να τα λέτε απο το ίντερνετ? Όσο υγιές προσπαθείς να το διατηρήσεις τελικά κάποια εμμονή θα σου μένει.
Και αν δεν έχεις άκυρους τότε δεν είναι κλάσης καλύτερο να τα λέτε απο κοντά?
Σε βάθος αν το καλοσκεφτέιτε είστε αληθινοί στο facebook?
Ανεβάζετε συχνά φωτογραφίες? Και σκέφτεστε ποιες είναι ωραίες για να βάλετε? ¨η ακόμη χειρότερα βγαίνετε φωτογραφίες αποκλειστικά για να τις ανεβάσετε εκεί?
Για ποιο λόγο? Μία ψεύτικη βιτρίνα.
Γράφετε στάτους? Κι αυτό γιατί? Για αστεία? Για ενημέρωση? Για ποιούς? Εμμονή ίσως να τα δει όλα αυτά καποιος?
Δε συνεχίζω... Αυτά για κάποιους....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τελικά το facebook έχει καταντήσει σαν τις φυλακές, όταν δεν έχεις τι να κάνεις, γράφεις στους τοίχους...
(Άγνωστος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Είναι ωραίο να έχεις τους φίλους σου μέσα σε ένα διαδικτυακό βιβλίο? Να βλέπεις τι κάνουν και να τα λέτε απο το ίντερνετ? Όσο υγιές προσπαθείς να το διατηρήσεις τελικά κάποια εμμονή θα σου μένει.
Και αν δεν έχεις άκυρους τότε δεν είναι κλάσης καλύτερο να τα λέτε απο κοντά?
Σε βάθος αν το καλοσκεφτέιτε είστε αληθινοί στο facebook?
Ανεβάζετε συχνά φωτογραφίες? Και σκέφτεστε ποιες είναι ωραίες για να βάλετε? ¨η ακόμη χειρότερα βγαίνετε φωτογραφίες αποκλειστικά για να τις ανεβάσετε εκεί?
Για ποιο λόγο? Μία ψεύτικη βιτρίνα.
Γράφετε στάτους? Κι αυτό γιατί? Για αστεία? Για ενημέρωση? Για ποιούς? Εμμονή ίσως να τα δει όλα αυτά καποιος?
Δε συνεχίζω... Αυτά για κάποιους....;)

Πφφφ με ξενέρωσες πάω να διαγράψω το λογαριασμό μου, εντάξει έχω αδυναμίες δεν χρειάζεται να μου τις χτυπάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ε ρε Φαντασμενε δεν ηθελα να σε ξενερωσω. Μπορεις να εχεις το facebook για αλλους λογους...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
facebook... Η ιστοσελίδα που πολλοί χρησιμοποιούν για να δείξουν πόσο τέλεια είναι η ζωή τους (με φίλους, διασκέδαση κλπ.), με τις κλασσικές (πλέον) φωτογραφίες του καθρέφτη. Φοράμε τα ωραία μας ρούχα, βαφόμαστε, φτιάχνουμε το μαλλί μας και ποζάρουμε στον καθρέφτη με μια φωτογραφική ή ένα κινητό. Ασχολούμαστε με τις ώρες για το τι θα γράψουμε και πώς θα βελτιώσουμε την εικόνα μας... (αυτό ισχύει και στον κόσμο έξω από τον υπολογιστή)
Από την άλλη πλευρά, από εκεί επικοινωνούμε με το μικρότερο δυνατό κόστος και κανονίζουμε βόλτες αλλά ακόμα και διαδηλώσεις-συγκεντρώσεις! Καλλιεργούμε τη σκέψη μας μέσω συζητήσεων... Ενημερωνόμαστε για θέματα και ανταλλάσσουμε απόψεις. Λέμε καμιά χαζομαρίτσα και γελάμε!
Δε γίνεται να πούμε πως το fb είναι ΜΟΝΟ κάτι καλό ή ΜΟΝΟ κάτι κακό. Όπως όλα τα πράγματα στη ζωή, έχει πολλές όψεις. Το θέμα είναι η σωστή χρήση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Τελικά το facebook έχει καταντήσει σαν τις φυλακές, όταν δεν έχεις τι να κάνεις, γράφεις στους τοίχους...

Το διάβασα κάπου και το θεώρησα εύστοχο!Παρόλ'αυτά εξακολουθώ να είμαι κολλημένη....:worry:

(Κάνω προσπάθειες απεξάρτησης πάντως πριν να εθιστώ τελείως......:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω, βήμα-βήμα, για να έχω μεγαλύτερη ασφάλεια του λογαριασμού μου; Απ' ό,τι κατάλαβα υπάρχει κάποιος που προσπαθεί να μπει στον λογαριασμό μου κάνοντας reset τον κωδικό μου ή απαντώντας στην ερώτηση που έχω βάλει, αλλά δεν τα καταφέρνει και το facebook τελικά μου κλειδώνει τον λογαριασμό μέχρι να τον ξεκλειδώσω εγώ.

Θέλω να το ρυθμίσω έτσι ώστε να μπαίνει μόνο από συγκεκριμένα σημεία, πχ. το pc μου, άλλα 2 pc γνωστά και από το κινητό μου και ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.
Πώς το κάνουμε αυτό;
Βασικά γίνεται; Το' χα διαβάσει κάπου.
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μήπως λες το: Λογαριασμός-Ρυθμίσεις λογαριασμού-Ασφάλεια λογαριασμού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μήπως λες το: Λογαριασμός-Ρυθμίσεις λογαριασμού-Ασφάλεια λογαριασμού;

Πφφφ ναι, το τσέκαρα αυτό, αλλά θέλει αριθμό τηλεφώνου και δε θέλω να βάλω -.-
Δεν γίνεται αλλιώς ε;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω. Μπορείς όμως να βάλεις έναν ισχυρό κωδικό και να τον αλλάζεις τακτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για δες αυτό το μήνυμα που το είδα στο facebook:

Το FaceBook άλλαξε και ξέχασε να μας το πει. Πάνω στη
γραμμή διευθύνσεων του ιντερνετ. Αν βλέπετε http αντί για https δεν
έχετε ασφαλή σύνδεση και εύκολα θα παραβιαστεί ο λογαριασμός
σας. Πηγαίνετε στο Λογαριασμός>Ρυθμίσεις λογαριασμού>Ασφάλεια
Λογαριαμού>Αλλαγή.Τικ στο κουτάκι που λέει ασφαλές πλοήγηση και Αποθήκευση. Το facebook το έχει βάλει αυτόματα στο ανενεργό.Στείλτε το παντού
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Για δες αυτό το μήνυμα που το είδα στο facebook:

Το FaceBook άλλαξε και ξέχασε να μας το πει. Πάνω στη
γραμμή διευθύνσεων του ιντερνετ. Αν βλέπετε http αντί για https δεν
έχετε ασφαλή σύνδεση και εύκολα θα παραβιαστεί ο λογαριασμός
σας. Πηγαίνετε στο Λογαριασμός>Ρυθμίσεις λογαριασμού>Ασφάλεια
Λογαριαμού>Αλλαγή.Τικ στο κουτάκι που λέει ασφαλές πλοήγηση και Αποθήκευση. Το facebook το έχει βάλει αυτόματα στο ανενεργό.Στείλτε το παντού
.

Δημήτρη αυτό ενεργοποιημένο το έχω εδώ και καιρό.:(
Εξάλλου αυτό που έγινε σε μένα δε νομίζω να είναι είδος χάκινγκ, απλά κάποιος βλάκας προσπάθησε να βρει τον κωδικό μου με το ζόρι, υποθέτω για να στο χακάρουν έχουν ειδικά κολπάκια. Τεςπα, θα δούμε πώς θα πάει τώρα.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Εγώ όπως έγραψα και παλιότερα, αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου και να ανοίξω άλλον, το ίδιο το fb μου είχε στείλει sms ότι δύο (2) μηχανές έμπαιναν στο προφίλ μου, και μάλιστα πρωινές ώρες που είμαι στην εργασία μου.
Με τον καινούργιο δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα, αλλά αποφεύγω να πατάω "ναι" σε κάθε εφαρμογή που μου στέλνουν "φίλοι" μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top