First Dates (2024) - Star TV

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,856 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μπορεί να έχουν υπογράψει συμφωνητικό or sth ως συμμετέχοντες ότι πρέπει να κάθονται για λίγο στο ραντεβού (μόνο την Καρίνα θυμάμαι να έφυγε στη μέση αφού όμως είχε κάτσει λίγο).
Αλλιώς οι αταίριαστοι θα φεύγανε τρέχοντας εξ αρχής, οι περισσότεροι από την είσοδο. Και η προχθεσινή με τον Κρητικό είπε ότι θέλει να φύγει και φάνηκε ότι κάτι την υποχρέωνε να κάτσει.

Ναι να μείνουμε αλλα θα σέβονται όμως.... δεν θα παριστάνουν οτι "εμεις είμαστε οι μοιραίες - μοιραίοι και σας σνομπάρουμε"

εγω με τέτοιους όρους δεν κάθομαι... δεν τα σηκώνω αυτα, δεν τα γουστάρω. Τέλος ειμαι ευγενικός απαιτώ το ίδιο. Δεν θα μου είναι η άλλη σε φάση "αααα ηρθα για το φαγητό και πώς είσαι έτσι"

την ιδια στιγμή που δεν κάνει το κόπο να κοιταχτεί στο καθρέφτη και να αλλάξει 5-10 ρέντ φλάγκς που έχει στη σειρά.

Ένα όριο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ντεβιλ είναι πολύ προσωπική κουβέντα γιατί κάποιος δεν θέλει οικογένεια, ένας από τους λόγους είναι αυτό που είπε πάνω ο Βαλ. Και στο λέω ως άνθρωπος που θα ήθελα στο μέλλον παιδιά. Δεν είναι για όλους, και πρέπει να είναι σεβαστές και οι δύο απόψεις. Ότι είναι όμορφο για εσένα μπορεί να μην είναι για τον αλλον.
Πόσο μάλλον για τις γυναίκες που είναι και αυτές που βιολογικά τραβάνε τα περισσότερα.
Και είναι πολύ σωστό να το εξηγείς από την αρχή, να ξέρει ο άλλος τι θέλεις στο μέλλον, ώστε να μην χάνεται χρόνος με λάθος άνθρωπο και για τους δύο.
Υπάρχουν πολλοί άνδρες που ούτε αυτοί δεν θέλουν παιδιά. Είναι πολύ προσωπική επιλογή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ποια πυγμη καλέ, φοβοσουν να τον κοιτάξεις στα ματια εκείνον😂 Είναι σαν να θες να πουλήσεις μαϊμού τσάντα ερμε σε τιμή αυθεντικου:laugh:

Ωραία ας μου απαντούσε λοιπόν "Ειναι πολύ προσωπική κουβέντα και δεν θα ήθελα να σου απαντήσω."

Εξάλλου ρώτησα αν επιτρέπεται δεν θα την πίεζα αλλα δεν θα μου άρεσε να εχω απεναντι μου ενα άτομο δυσκοίλιο και με τόσες περιοριστικές πεποιθήσεις.

Ξέρεις πρέπει να κρίνω και εγω αν θέλω να συνεχίσω το ραντεβού έτσι δεν ειναι ; :)

Δε μπορεί η αλλη να βγαίνει σε ενα ραντεβού και να λέει οτι της κατέβει και να μην υπάρχει εστω μια αντίσταση σε αυτό.

Θές να μου πείς δηλαδη οτι ένας που θα του άρεσε αυτη και θα εβγαινε και θα του έλεγε τέτοια θα την έπαιρνε στα σοβαρα ;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποια πυγμη καλέ, φοβοσουν να τον κοιτάξεις στα ματια εκείνον😂 Είναι σαν να θες να πουλήσεις μαϊμού τσάντα ερμε σε τιμή αυθεντικου:laugh:

Τωρα ντάξει , τρολάρεις. :P

Ποιον φοβοσουν να κοιτάξεις στα μάτια το τύπο που ήταν έτοιμος να φέρει το λουράκι με τα δόντια να τον βγάλει η άλλη βόλτα ;

πυγμή 0. Πρωσοπικότητα 0. Αν συνεχίσει έτσι οχι ραντεβού.... ούτε μάτς σε σόσιαλ δε θα κάνει ο τύπος.

Ο μόνος τρόπος οι γυναίκες να αρχισουν να βελτιώνονται όπως και οι άντρες ειναι να νιώσουν την 'απειλη' της απόρριψης. Οσο ωραιοι / ωραιες και αν είναι.

Αυτη ηταν σε φάση λέω οτι μαλακία μου κατεβει και δεν με ενδιαφέρει και πώς θα το πάρεις...

Ε ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ... ΩΡΑΙΑ. Χ

Καλη συνέχεια.

Όπως είχε πεί και ο Μπράτης παλιά σε μια διαγωνιζόμενη... ΘΕΣ ΝΑ Σ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ;;; OXI.

#GNTM (Επ.3) - Η Αλαζόνα και Όχι η Αμαζόνα "Ειρήνη" που σιγά μην πέρναγε. (youtube.com)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ντεβιλ είναι πολύ προσωπική κουβέντα γιατί κάποιος δεν θέλει οικογένεια, ένας από τους λόγους είναι αυτό που είπε πάνω ο Βαλ.

Ποιός Βάλ δεν τον διάβασα κάν.

Και στο λέω ως άνθρωπος που θα ήθελα στο μέλλον παιδιά.

ωραία αν θα ήθελες όντως θα εκτιμούσες οτι κάποιος θα στράβωνε με μια τέτοια εξήγηση.Γιατι πολλοί λενε πολλά οτι θέλουν... το θέμα ειναι οι πράξεις γιατι και εγω έχω φίλο που θέλει.... 10 χρονια τωρα να κάνει σχέση αλλα δεν έχει κάνει τίποτα... μάντεψε -> ειναι παρτάκιας. Δεν ξέρει τι σημαινει συγγνωμη εσφαλα... δεν ξέρει τι θα πεί υποχώρηση... παρτάκιας μεχρι το κόκκαλο.

Όλοι κρινόμαστε λοιπόν απο τις πράξεις μας και εσυ και εγώ και όλοι.
Και είναι πολύ σωστό να το εξηγείς από την αρχή, να ξέρει ο άλλος τι θέλεις στο μέλλον, ώστε να μην χάνεται χρόνος με λάθος άνθρωπο και για τους δύο.

Ακριβώς. Και εγω θα ήθελα να μάθω λοιπόν αν αυτή η άποψη είναι επειδη δεν εχει βρει τον κατάλληλο ή αν γενικά ειναι περιοριστική πεποίθηση. Αν δεν ήθελε ας μη μου έλεγε δεν θα την πίεζα αλλα κατα 85%+ θα ηταν λόγος απορριψης. Το ραντεβού ηδη θα είχε τελειώσει για μένα.

For sure.

Υπάρχουν κριτήρια ισχυρά πλέον για κάποια. Μιλάω για μένα... επειδή παίρνω πολύ στα σοβαρά τις σχέσεις που κάνω και κύρίως αυτες με τις οποίες το κάνω. Τις ξεχωρίζω οπότε... με 0 κριτήρια δεν πάς πουθενά.

Δεν θα ξέρεις για τί επέλεξες αυτην που επέλεξες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,859 μηνύματα.
Ναι να μείνουμε αλλα θα σέβονται όμως.... δεν θα παριστάνουν οτι "εμεις είμαστε οι μοιραίες - μοιραίοι και σας σνομπάρουμε"
Μα ένα συμφωνητικό που σε υποχρεώνει, αυτό το σκοπό έχει. Να κάθεσαι ακόμα κι αν δεν σε σέβονται ή δεν σου αρέσει. Τους τρως στη μάπα και γίνεται και τηλεθέαση :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μα ένα συμφωνητικό που σε υποχρεώνει, αυτό το σκοπό έχει. Να κάθεσαι ακόμα κι αν δεν σε σέβονται ή δεν σου αρέσει. Τους τρως στη μάπα και γίνεται και τηλεθέαση :P

Ε αυτο σου λέω Πέτρο μου οτι εγω τέτοιο συμφωνητικό δεν θα το υπέγραφα και δεν θα πήγαινα. Δεν θα γινω εγω σόου της τηλεόρασης επειδη θέλουν να περνάνε μηνύματα οτι η γυναικα θα κάνει οτι μαλακία της κατέβει και εμεις θα τα υπομένουμε και έτσι θα γίνεται τηλεθέαση.

Όχι δεν θα γίνει έτσι.

Και 1000 ευρώ να μου έδιναν δεν θα το έκανα. Τελεία. Εχω αρνηθεί και στη δουλειά μου πράγματα. Δεν το κάνω αυτό τέλος. Με τρόπο βεβαια δικό μου πάντα... για να μην έχουμε μπελάδες και τραβήγματα. Το μήνυμα το έδινα πάντως όποτε χρειαζόταν.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,926 μηνύματα.
Ξέρεις πρέπει να κρίνω και εγω αν θέλω να συνεχίσω το ραντεβού έτσι δεν ειναι ; :)
Σαφώς. Ρωτάς απλά αν θα ήθελε στο μέλλον οικογένεια. Αν σου πει γιοκ και εσύ θες, τότε δεν συνεχίζετε τις εξόδους. Είναι πολύ απλά τα πράγματα.
Δε μπορεί η αλλη να βγαίνει σε ενα ραντεβού και να λέει οτι της κατέβει
Γιατί καλέ σαχλαμαρα και ο,τι της κατέβει είναι να σου πει κάποιος ότι δεν θέλει οικογένεια; Οτι πιο "στο ψητό" είναι.
άρεσε αυτη και θα εβγαινε και θα του έλεγε τέτοια θα την έπαιρνε στα σοβαρα ;
Αν δεν θέλει και αυτός παιδιά, μια χαρά θα συνεχίσουν.
νιώσουν την 'απειλη' της απόρριψης. Οσο ωραιοι / ωραιες και αν είναι.
Οι γυναίκες μια χαρά το αντιλαμβάνονται, γι'αυτό και κάνουν και νάζια και προσέχουν πολύ την εμφάνιση σε ραντεβού κτλ.
Με τον συγκεκριμένο τυπά, δεν ήταν μόνο θέμα προσωπικότητας, αλλά και θέμα 0 εξωτερικής εμφάνισης. Και γενικώς πολλά έχουν συμβεί με άτομα που είναι απελπισμενα.
ωραία αν θα ήθελες όντως θα εκτιμούσες οτι κάποιος θα στράβωνε με μια τέτοια εξήγηση.Γιατι πολλοί λενε πολλά οτι θέλουν... το θέμα ειναι οι πράξεις γιατι και εγω έχω φίλο που θέλει.... 10 χρονια τωρα να κάνει σχέση αλλα δεν έχει κάνει τίποτα... μάντεψε -> ειναι παρτάκιας. Δεν ξέρει τι σημαινει συγγνωμη εσφαλα... δεν ξέρει τι θα πεί υποχώρηση... παρτάκιας μεχρι το κόκκαλο.
Όχι δεν θα στράβωνα καθόλου. Ξέρεις που θα στράβωνα; Αν ένας μου έλεγε "ναι θα ήθελα" και μετά από 3-4 χρόνια σχέσης με δούλευε και μου έλεγε "έρεε θα δούμε μωρέ", "μην βιαζομαστε έχει ο Θεός (χωρίς να προσδιοριζει ένα διάστημα)" κτλ.
Εγώ την ειλικρίνεια εξ αρχής την σέβομαι ιδιαίτερα.
Όσο για τα παιδιά, δεν πρόκειται να κάνω από τωρα, θέλω να τους παρέχω άνετη οικονομικά ζωή, που αυτή θα την έχω σε τουλάχιστον 5 χρόνια. Δηλαδή πριν από τα 28 δεν πρόκειται να κάνω. Και ούτε βλέπω ως κατώτερους ή πιο ανώριμους αυτούς που δεν θέλουν. Εξάλλου οι μισοί που έχουν κάνει παιδιά είναι παντελώς ακατάλληλοι για γονείς. Αυτοί θα με χαλάσουν;
δεν εχει βρει τον κατάλληλο ή αν γενικά ειναι περιοριστική πεποίθηση.
Μπορεί και τα δύο. Μπορεί ένας άνθρωπος να μη σε εμπνέει να αρχίσεις οικογένεια, ενώ ένας άλλος ναι.
Ακούγοντας το κλαψουρισμα κάποιων μεγαλύτερων γνωστών επίσης είναι και πολλές φορές ηλικιακό θέμα (πχ πολλούς/Ες που λένε όχι με τίποτα στα 20-30 τους και ξαφνικά θέλουν στα 30+)
Τι κάθεσαι όμως να χάνεις χρόνο έτσι. Ρωτα από την αρχή. Πάνε παρακάτω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Σαφώς. Ρωτάς απλά αν θα ήθελε στο μέλλον οικογένεια. Αν σου πει γιοκ και εσύ θες, τότε δεν συνεχίζετε τις εξόδους. Είναι πολύ απλά τα πράγματα.

Γιατί καλέ σαχλαμαρα και ο,τι της κατέβει είναι να σου πει κάποιος ότι δεν θέλει οικογένεια; Οτι πιο "στο ψητό" είναι.

Δηλαδή τελειως αντικειμενικά τωρα... μια ωραια κοπέλα με ενα κάρο προοπτικές δεν ειναι σαχλαμάρα να πεί κάτι τέτοιο, γεννηθηκε χωρίς αίσθημα μητρότητας αυτη ; το γεγονος οτι ειναι δικαιωμα τους και το σεβόμαστε δε σημαινει οτι δεν ειναι μια μπούρδα. Η προσωπική μου γνωμη λέει οτι ειναι μια μπούρδα και ολόκληρη αλλα οκ ας μείνουμε στο ότι δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω αν ακούσω μια τέτοια απάντηση.

Αν δεν θέλει και αυτός παιδιά, μια χαρά θα συνεχίσουν.

Οι γυναίκες μια χαρά το αντιλαμβάνονται, γι'αυτό και κάνουν και νάζια και προσέχουν πολύ την εμφάνιση σε ραντεβού κτλ.
Με τον συγκεκριμένο τυπά, δεν ήταν μόνο θέμα προσωπικότητας, αλλά και θέμα 0 εξωτερικής εμφάνισης. Και γενικώς πολλά έχουν συμβεί με άτομα που είναι απελπισμενα.

Εντάξει αλλα αυτός αν είχε προσωπικότητα - δεν θα τον ενδιέφερε έαν δεν τον έβρισκες όμορφο εσύ (η κάθε εσυ βασικά γενικά μιλάω). Κάνω λάθος ;
Απλα αυτος επειδη δεν είχε προσωπικότητα.... τον ενόχλησε και μάλιστα ειπε και "Οχι εγω θα έβγαινα..." ή "παω τωρα πάω να της μιλησω αν είναι εκεί"

ενας με προσωπικότητα θα έλεγε... δεν με ελκύουν καν όσες δεν με βρίσκουν ωραίο.... και δεν τις θέλω ουτε και εγώ.

Ένας με προσωπικότητα θα είχε κριτήρια να τον γουστάρει η άλλη όπως και αυτός αυτήν για να κάνουν το απόλυτο και όχι "Τραβατε με και ας κλαιω..." και "εγω θα τη πείσω αυτήν ενω δεν θέλει να θέλει."

Την εχω κανει ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗ μαλακια κατα το παρελθόν και βγηκα με μία που ηταν ντεμί.

Δε το ξανακάνω... ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ Π Λ Η Ρ Ω ΝΟ Υ Ν Ε. Στα ίσια στο λέω !
Όχι δεν θα στράβωνα καθόλου. Ξέρεις που θα στράβωνα; Αν ένας μου έλεγε "ναι θα ήθελα" και μετά από 3-4 χρόνια σχέσης με δούλευε και μου έλεγε "έρεε θα δούμε μωρέ", "μην βιαζομαστε έχει ο Θεός (χωρίς να προσδιοριζει ένα διάστημα)" κτλ.
Εγώ την ειλικρίνεια εξ αρχής την σέβομαι ιδιαίτερα.
Όσο για τα παιδιά, δεν πρόκειται να κάνω από τωρα, θέλω να τους παρέχω άνετη οικονομικά ζωή, που αυτή θα την έχω σε τουλάχιστον 5 χρόνια. Δηλαδή πριν από τα 28 δεν πρόκειται να κάνω. Και ούτε βλέπω ως κατώτερους ή πιο ανώριμους αυτούς που δεν θέλουν. Εξάλλου οι μισοί που έχουν κάνει παιδιά είναι παντελώς ακατάλληλοι για γονείς. Αυτοί θα με χαλάσουν;

Ντάξει αυτό ειναι δικό σου θέμα. Πάσο.
Μπορεί και τα δύο. Μπορεί ένας άνθρωπος να μη σε εμπνέει να αρχίσεις οικογένεια, ενώ ένας άλλος ναι.
Ακούγοντας το κλαψουρισμα κάποιων μεγαλύτερων γνωστών επίσης είναι και πολλές φορές ηλικιακό θέμα (πχ πολλούς/Ες που λένε όχι με τίποτα στα 20-30 τους και ξαφνικά θέλουν στα 30+)
Τι κάθεσαι όμως να χάνεις χρόνο έτσι. Ρωτα από την αρχή. Πάνε παρακάτω.

Αυτο λέμε... απο την απάντηση της θα καταλαβαινε και αν τον γουστάρει κιόλας...

Μια γυναικα που σε γουστάρει Δούκισα αν πεί κάτι και σε δει οτι "χαλάστηκες" θα ενδιαφερθει και θα ρωτησει αχ σε ξενέρωσα ;;;; μετά μπορεί να μπει και στη διαδικασια να το στρογγυλέψει. Μια που σε έχει χεσμένο θα πεί ααααχ καλύτερα δεν θα μ τη πέσει κιολας .... θα πάρει το μηνυμα ο μπουφος και δεν θα μ τη πέσει.

Ε αυτος δεν πήρε χαπάρι... συνεχισε !!!! Το ειπε και οταν κέρασε... το είπε και μετά και ηθελε και να επιμείνει χαχα


οτι πιο fail υπάρχει για αυτο έχω κολλησει με τον συγκεκριμένο. Ρε φιλε 33 είσαι έλεος.... ουτε τα βασικά ;;;;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Ποιός Βάλ δεν τον διάβασα κάν.
Όταν θες να το παίξεις σκληρός και στ αρχίδια σου....

Κι οι άλλοι τον καταλάβαμε και τον κρίναμε, αλλά εσυ επιμένεις περίεργα. Γιατί;
οτι πιο fail υπάρχει για αυτο έχω κολλησει με τον συγκεκριμένο. Ρε φιλε 33 είσαι έλεος.... ουτε τα βασικά ;;;;

...αλλά μετά από λίγο καρφώνεσαι σα το παιδάκι που έβαλε το δάχτυλο στη μερέντα.


Μαλάκα είσαι κόμικ.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,926 μηνύματα.
σαχλαμάρα να πεί κάτι τέτοιο, γεννηθηκε χωρίς αίσθημα μητρότητας αυτη ; το γεγονος οτι ειναι δικαιωμα τους και το σεβόμαστε δε σημαινει οτι δεν ειναι μια μπούρδα
Βρε συ και ποιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε αν είναι μπούρδα ή όχι; Γιατί πρέπει να χαλάσουμε τον χρόνο μας (όλοι οι άνθρωποι) για να φιλοσοφήσουμε τις σκέψεις και το μυαλό του άλλου, γιατί σκέφτεται έτσι κτλ. Αφού δεν θέλει, δεν θέλει. Τόσοι υπάρχουν έξω που θέλουν.
Δεν μπορείς να ξέρεις τι την προκάλεσε να έχει τόση αρνητική εικόνα (πολλές φορές κρύβεται πίσω άσχημη παιδική ηλικία), δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε λόγος να κάτσεις να μπεις στην διαδικασία να πείσεις τον άλλον, να υιοθετήσει την δική σου εικόνα της δικής σου μελλοντικής ζωής. Πας παρακάτω.
- δεν θα τον ενδιέφερε έαν δεν τον έβρισκες όμορφο εσύ (η κάθε εσυ βασικά γενικά μιλάω)
Θα τον ενδιέφερε προφανώς γιατί δεν θα στράβωνε θηλυκό. Εκτός αν βρει κάποια που να της αρέσει αυτό που έχει.
Μια γυναικα που σε γουστάρει Δούκισα αν πεί κάτι και σε δει οτι "χαλάστηκες" θα ενδιαφερθει και θα ρωτησει αχ σε ξενέρωσα ;;;; μετά μπορεί να μπει και στη διαδικασια να το στρογγυλέψει.
Εννοείς λοιπόν την περίπτωση που το χρησιμοποιούν ως τρόπο απόρριψης. Εκεί καταλαβαίνεις ότι πρόκειται για άνθρωπο μικρότερης ωριμότητας. Σε τέτοια θεμελιώδη θέματα, δεν μπορεί η άποψη του να πάει με την φορά του αέρα, δηλαδή για να γίνει πιο επιθυμητός/ανεπιθύμητος.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
ε νταξει αυτη εκανε μικρή παιδιά στα 23....

αυτος θελει τωρα μια 32-35 χωρις παιδιά αλλα και ωραια και νοπρμάλ και χωρις παιδιά χαχαχα

καλή τυχη.
Η 35αρα εαν θέλει να κάνει οικογένεια θα πιέζει για γάμους και παιδιά.
Οι μεγαλύτερες γυναίκες που ήθελαν παιδιά και τα έχουν κάνει ήδη, όπως και γάμο, θα είναι πιο χαλαρές και δεν θα νοιάζονται τόσο να τα επαναλάβουν. Δεν είναι και τόσο αρνητικό λοιπόν. Ανάλογα φυσικά τι θέλει και ο άλλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,926 μηνύματα.
Η γυναίκα που ήθελε παιδιά και τα έχει κάνει ήδη, είναι πιο χαλαρή.
Δεν είναι και τόσο αρνητικό λοιπόν.
Αν δεν έχεις θέμα με το να ξέρεις ότι αυτά τα παιδιά θα είναι στη ζωή σας, τοτε μια χαρά. Λίγοι σκέφτονται έτσι πάντως.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,290 μηνύματα.
Αν δεν έχεις θέμα με το να ξέρεις ότι αυτά τα παιδιά θα είναι στη ζωή σας, τοτε μια χαρά. Λίγοι σκέφτονται έτσι πάντως.
Προσωπικά δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, αλλά το αντιλαμβάνομαι οτι δεν σκέφτονται όλοι έτσι.
Ιδίως εαν τα παιδιά έχουν μεγαλώσει, είναι νομίζω χαζό να απορρίψεις μια γυναίκα που σου αρέσει για αυτό τον λόγο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Βρε συ και ποιοί είμαστε εμείς να κρίνουμε αν είναι μπούρδα ή όχι; Γιατί πρέπει να χαλάσουμε τον χρόνο μας (όλοι οι άνθρωποι) για να φιλοσοφήσουμε τις σκέψεις και το μυαλό του άλλου, γιατί σκέφτεται έτσι κτλ. Αφού δεν θέλει, δεν θέλει. Τόσοι υπάρχουν έξω που θέλουν.
Δεν μπορείς να ξέρεις τι την προκάλεσε να έχει τόση αρνητική εικόνα (πολλές φορές κρύβεται πίσω άσχημη παιδική ηλικία), δεν υπάρχει ούτε χρόνος ούτε λόγος να κάτσεις να μπεις στην διαδικασία να πείσεις τον άλλον, να υιοθετήσει την δική σου εικόνα της δικής σου μελλοντικής ζωής. Πας παρακάτω.

Θα τον ενδιέφερε προφανώς γιατί δεν θα στράβωνε θηλυκό. Εκτός αν βρει κάποια που να της αρέσει αυτό που έχει.

Έτσι νομίζεις εσυ. Εμενα δεν θα με ενδιέφερε καθόλου κάποια που θα αντιλαμβανόμουν οτι δεν ενδιαφέρεται ούτε αυτή. Και δεν είπα οτι θα έπειθα την οποιαδήποτε. Ειπα οτι θα πίστευα οτι είναι μπούρδα.

Τι σημαινει ποιοί είμαστε εμείς ; απαγορευεται να έχω γνώμη ;

ειμαι ο Κώστας χάρηκα... τι ποιοι είμαστε εμείς.... ΛΟΛ.

κατα τα άλλα δεν είπα ποτέ οτι θα μπώ στη διαδικασία να πείσω κάποια ίσα ισα πρίν το έγραψα οτι δεν θα έβγαινα με κάποια ντεμί. Δε βγαινω δε γουστάρω απλά εχω καλύτερα πράγματα να κάνω απο το να βγώ με κάποια που νομίζει οτι μου κάνει και χάρη. Ξέρω ποιος είμαι και τι προσφέρω.

Ας πάει να βγει με κάναν άλλον. Τι με ενδιαφέρει ;

αυτα τα ξεκαθαρίζεις εξαρχής δινεις στην άλλη να καταλάβει οτι... δεν εισαι για ασέβειες και παιχνιδάκια. Οπως δεν θα τα έκανες ουτε εσύ σε αυτην θα την σεβόσουν και θα τη ξεχώριζες.

Αν θέλει... αν δεν θέλει κανενα πρόβλημα. Οποτε λάθος το πίστεψες οτι εγω θα καθόμουν να πείσω κάποια εκτος και αν νομίζεις οτι όλοι τρέχουμε απο πίσω τους. Mpah.

Απλά θα έλεγα πωπω τι μπουρδες λέει τωρα αυτη περιμένει να σταυρώσει σοβαρό γκόμενο με αυτες τις μαλακίες ;;;;; και θα έφευγα. Αυτό.

Δε νομίζω οτι απαγορεύεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,926 μηνύματα.
Εμενα δεν θα με ενδιέφερε καθόλου κάποια που θα αντιλαμβανόμουν οτι δεν ενδιαφέρεται ούτε αυτή
Τέλεια λοιπόν. Ο καθένας τον δρόμο του. Οπότε που σε καίει;
Τι σημαινει ποιοί είμαστε εμείς ; απαγορευεται να έχω γνώμη ;
Γνώμη βεβαιως να έχεις. Απλά χρειάζεται να έχεις ένα μέτρο, μη νομίζεις δηλαδή ότι η γνώμη σου είναι ανώτερη της άλλης πλευράς.

Ας πάει να βγει με κάναν άλλον. Τι με ενδιαφέρει
Αυτό ακριβώς. Δεν χρειάζεται να χάνεται χρόνος σε άτομα που δεν ταιριάζεις μαζί τους.
σοβαρό γκόμενο με αυτες τις μαλακίες ;;;;;
Εννοείται πως μπορεί, άνθρωπο που δεν θα θέλει παιδιά από εκείνη (στην πλειοψηφία άντρες χωρισμενοι με ήδη παιδιά). Δεν θα τον κάνει ασοβαρο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τέλεια λοιπόν. Ο καθένας τον δρόμο του. Οπότε που σε καίει;

Στο έγραψαααα και πρίν εσυ νομίζεις οτι μας καίει. Προσωπικά σου είπα αν δεν δώ την άλλη να με κοιτάζει και να ενθουσιάζεται, να της στέλνω μήνυμα και να μ στέλνει και να καταλαβαίνω οτι θέλει να βγούμε όπως και εγώ δεν υπάρχει καμια περίπτωση να χάσω το απογευμά ή το βράδυ μου.

Θές το πιστεύεις... δεν θές... πές οτι κάνω τον ζόρικο. No probs :laugh:

Ντεμί καταστάσεις εγω δεν τις ανέχομαι ξανά και ας είναι η άλλη η Αντζελίνα Τζολί.
Γνώμη βεβαιως να έχεις. Απλά χρειάζεται να έχεις ένα μέτρο, μη νομίζεις δηλαδή ότι η γνώμη σου είναι ανώτερη της άλλης πλευράς.


Αυτό ακριβώς. Δεν χρειάζεται να χάνεται χρόνος σε άτομα που δεν ταιριάζεις μαζί τους.

Εννοείται πως μπορεί, άνθρωπο που δεν θα θέλει παιδιά από εκείνη (στην πλειοψηφία άντρες χωρισμενοι με ήδη παιδιά). Δεν θα τον κάνει ασοβαρο.

Νομίζει η άλλη οτι ο άντρας ο χωρισμένος με τα παιδιά θα έχει άπλετο χρόνο να ασχολειται μαζί της..... περιορίζει αμέσως τις επιλογές της στο μισό αλλα όπως έγραψα και πρίν τι με ενδιαφέρει ;

Κάθεμια και καθένας θα δούν μόνοι τους τα λάθη τους με το καιρό. Ένας άντρας που έχει κάνει παιδιά και έχει χωρίσει δεν θα είναι ΠΟΤΕ ο ίδιος με έναν άντρα ανύπαντρο και χωρίς παιδιά.... προτεραιότητα θα είναι τα παιδάκια του και εκει αν αρχίσουν οι γυναίκες τα κλασσικά που κάνουν (όχι ολες) στους ανύπαντρους να μην ειναι κολλημένοι με τη μαμά τους εχουν φύγει νύχτα , ο άντρας δεν μασάει πλέον εχει κανει οικογένεια - παιδιά και πάνω απο όλα βάζει τα παιδιά του. Αν είσαι διατεθειμένη να κάνεις τέτοιες υποχωρήσεις.... go on. (Γενικά όχι εσύ).

Πάντως η συγκεκριμένη απο οσο το ειδα ξανά τον ρωτάει και μετά επίτηδες απαντάει το αντίθετο.... για να τον κόψει. Το αποκλείω να της αρέσει κάποιος και να του πεί ενω πιο πρίν εχει απαντήσει αυτος θέλω οικογένεια και παιδιά.. οτι "εγω δε θέλω".

Το αποκλείω... μπορεί να κανω και λάθος αλλα έτσι πιστεύω. Αυτά τα λένε επίτηδες για να κόψουν οποιονδήποτε δεν γουστάρουν απλά ο συγκεκριμένος ήταν Σέρ ΛΟυίτζι Μπουφόν και δεν πήρε πρέφα τις επερχόμενες φόλες. Εγω το ειχα γράψει μια ωρα πρίν οτι έρχεται πανηγυρικό φολίδι !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,683 μηνύματα.
Ε αυτο σου λέω Πέτρο μου οτι εγω τέτοιο συμφωνητικό δεν θα το υπέγραφα και δεν θα πήγαινα. Δεν θα γινω εγω σόου της τηλεόρασης επειδη θέλουν να περνάνε μηνύματα οτι η γυναικα θα κάνει οτι μαλακία της κατέβει και εμεις θα τα υπομένουμε και έτσι θα γίνεται τηλεθέαση.

Όχι δεν θα γίνει έτσι.

Και 1000 ευρώ να μου έδιναν δεν θα το έκανα. Τελεία. Εχω αρνηθεί και στη δουλειά μου πράγματα. Δεν το κάνω αυτό τέλος. Με τρόπο βεβαια δικό μου πάντα... για να μην έχουμε μπελάδες και τραβήγματα. Το μήνυμα το έδινα πάντως όποτε χρειαζόταν.
Μα show στη τηλεοραση ειναι αυτη η εκπομπη. Και πιστευω φετος αρκετα ραντεβου ειναι στημενα ειτε απο την παραγωγη ειτε ο ιδιος ο παιχτης πηγε εκει για να καυλαντισει και να βγει στο λουμπεν (βλεπε αεκτζου).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μα show στη τηλεοραση ειναι αυτη η εκπομπη. Και πιστευω φετος αρκετα ραντεβου ειναι στημενα ειτε απο την παραγωγη ειτε ο ιδιος ο παιχτης πηγε εκει για να καυλαντισει και να βγει στο λουμπεν (βλεπε αεκτζου).

Ε αμα βγήκε στο λουμπεν να της δώσουμε συγχαρητήρια τότε χαχα

Ελα μωρε με το ναυάγιο να πουμε. Η τυπισσα ήταν τέρμα ηλίθια. Φαινόταν από το μάτι.
Μπορείς να μη γουστάρεις κάποια ή κάποιον ερωτικά αλλα πρέπει να μην είσαι νούμερο.

Και εγω χθες βγηκα με φίλες φιλους μου και στο τέλος ειπα σε μια φιλη που δεν γουστάρω ερωτικά αμα θέλει να την πετάξω σπίτι της. Οχι λέει θα πάρω ταξί , ωραία πηγαμε λίγο πιο κάτω και της έκανα και παρέα μέχρι να το πάρει.

Έλεος... σόου ξεσόου εγω τις αρχές μου δεν τις πουλάω. Αμα δώ τέτοιες δεν καθομαι ΚΑΝ να τους κανω τη τιμή να ασχοληθώ μαζί τους. Τέλος. Το εγραψα και χθές 10 φορές.

Ας πάνε να βρούν όμοια ναυάγια με αυτές χωρις αρχές- αξίες και ήθος και να κλαίγονται μετά οτι έχουν το μαλακομαγνήτη - κλασσικά - αυτοκριτική 0. Ένας φαύλος κυκλος. Οπως τις αφησεις το 2023... τα ιδια θα λενε και το 2033.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
(34) First Dates | Ο Αλέξανδρος ήρθε με παιχνιδιάρικη διάθεση αλλά βρήκε τοίχο. - YouTube

Όπως λέει και η Ζενιεβιέβ αυτά φαίνονται εξαρχής.

Ένας ακόμη που.... αφέθηκε στα γλυκόλογα και στις βιασύνες και δεν έκατσε να παρατηρήσει το άτομο που έχει απέναντι του.

Αντε καρδούλες.... και φιλάκια τράβα τωρα και στο πάνελ να αρπάξεις το χυλοπιτάκι σου :laugh: :laugh:

Χθές βράδυ.... στη παρέα η μια η κοπέλα έλεγε για έναν που ηθελε να βγούν αυτος και τη πηρε τηλεφωνο της προτεινε και της λέει ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΦΙΛΙΚΑ...ΜΟΝΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ θα βγουμε. Άλλος μπούφος απο εκει :laugh::laugh:

Γέλαγε η τύπισα λέει καλα ειναι δυνατόν... τρόμαξα λέει.

Το ραντεβού ειναι η προέκταση της καλης επικοινωνίας και της θέλησης δυο ατόμων

(α) Να μιλάνε καθημερινά
(β) να έρθουν πιο κοντά...

μπλα μπλα μπλα

αμα βρε Μπουφε η αλλη δεν σου στελνει ενα γεια να δει τι κάνεις ποιος ο λόγος να σκεφτεις να βγεις μαζί της ραντεβού ;;; θα αλλάξει κάτι ; :laugh::laugh:

4 άτομα... ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ στη σειρά. 4 άτομα τους έχουν πει πως ο άντρας ειναι ΚΥΝΗΓΟΣ.

Ωρε μανα μου...

Καλα ρε γαμωτο το εχω απορία... ΔΕΝ ΞΕΝΕΡΩΝΟΥΝ οταν βλέπουν οτι έχουν απεναντι τους μια γυναικα η οποια ΔΕΝ ενδιαφέρεται για αυτους ;;; ΜΑ ΡΟΣΟ ΧΑΜΗΛΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ;;;; απλα και μονον να μην ειμαστε μόνοι μας ;
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,506 μηνύματα.
Αααααααα έχεις πιάσει...το μεγάλο φτυάρι σήμερα....

Νόμιζα ότι μπήκα στις "σχέσεις"...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αααααααα έχεις πιάσει...το μεγάλο φτυάρι σήμερα....

Νόμιζα ότι μπήκα στις "σχέσεις"...

Για εσάς δουλεύω κατα βάση.... να μην σας ζαλίζει ο κάθε ανόητος που δεν έχει αρπάξει το σήμα στον αέρα.
Η άλλη χθές τρόμαξε στη παρέα.... ουσιαστικά Βλακα τον έλεγε... του τα εχω πει 100 φορές στον συγκεκριμένο να μη πηγαίνει με κουτιά στο μυαλό του. Δυστυχως οι περισσοτεροι σε αυτο το θέμα έχουν ενα στάνταρ τελετουργικό και αν δεν το κάνουν θα αγχωθούν.

Αμα ο άλλος ειναι βλάκας και δεν του κόβει τι να τον κάνει η γυναίκα.

Πρέπει δηλαδή να του πεί η αλλη ξεκάθαρα το ΟΧΙ για να κοιμηθεί ήσυχος το βράδυ οτι έκανε το χρέος του ας πούμε. Αυτα ειναι ανασφάλειες. Να τη πέφτεις απλά και μόνο για να πείς οτι την έπεσες.

Δυστυχως το ίδιο μοτίβο είδα και στο first dates.... και οχι απο εναν αλλα απο 3 στη σειρά.... για αυτο κόλλησα και χώνω. Εχει καταντησει σαχλαμάρα αυτο το πράγμα.

Το φλέρτ εχει 100% επιτυχία και όχι 10% που λένε οι χυλοπιτάκηδες... απλα όταν είσαι έξυπνος και αξιολογείς σωστα τα δείγματα και βεβαια είσαι μάγκας και γενναίος και κάνεις κινήσεις που η αλλη δεν έχει ξαναδεί στα μάτια της - έτσι ΝΑΙ- . Ακόμη και αυτο το να "πεισεις" καποια και να την "πολιορκησεις" για λίγο καιρό με ωραιο τρόπο πριν σου δοθεί ειναι πολύ ωραίο ΚΑΙ ανεβάζει και την κοπέλα φυσικά όπως και το αγόρι ανεβαζει και τους δύο βασικά.... αρκεί να το κάνεις στη κατάλληλη που το απολαμβάνει κιόλας.

40 φτάσανε μυαλό δεν θα βάλουνε. Αν συνεχίσουν έτσι στο τέλος η παραγωγή θα φέρει τον αχόρταγο να ξεβουλώσει λίγο το σύστημα γιατι θα έχει μαζευτει πολύ χυλόπιτα. Κρίμα να μην υπάρχει ένας να διαλύσει τα στερεότυπα αυτά. Δεν επιλέγει μονο η γυναίκα επιλέγει ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ. Μάλλον θέλουν να πάω να τους το δείξω στη πράξη να τελειώνουμε και με αυτη την ιστορία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top