Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
IMG_20210822_133625.jpg

Που είσαι @Devil ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ενδιαφέρει κανέναν τι μαγείρεψες (έκαψες) .


Ευχαριστώ.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυγουστιάτικα λογικό είναι το συγκεκριμένο θέμα να μην έχει κόσμο. Ευκαιρία, λοιπόν, να σας πω τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο κριτσίνια (τα μπαμπάτσικα με τους ηλιόσπορους, όχι τα άλλα με σουσάμι), τυρόπιτα και φραπέ.
Δεκατιανό: ένα ροδάκινο
Μεσημεριανό: Δύο μπούτια κοτόπουλο, δύο πανσέτες χοιρινές, μισό μπολ χωριάτικη και μία φέτα ψωμί
Επιδόρπιο: Δύο ξυλάκια παγωτό, ένα τσαμπί σταφύλια.
Απογευματικό: Δύο τοστ με γκούντα, ζαμπόν και μαγιονέζα.
Βραδινό: Μία φέτα καρπούζι και σοκολάτα γάλακτος με φουντούκι.

Ο λόγος που τα γράφω είναι γιατί σήμερα θα φάω πάνω κάτω τα ίδια, μόνο που βράδυ σκέφτομαι να πάρω και πιτόγυρα ή πίτσα. Τι λέτε;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυγουστιάτικα λογικό είναι το συγκεκριμένο θέμα να μην έχει κόσμο. Ευκαιρία, λοιπόν, να σας πω τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο κριτσίνια (τα μπαμπάτσικα με τους ηλιόσπορους, όχι τα άλλα με σουσάμι), τυρόπιτα και φραπέ.
Δεκατιανό: ένα ροδάκινο
Μεσημεριανό: Δύο μπούτια κοτόπουλο, δύο πανσέτες χοιρινές, μισό μπολ χωριάτικη και μία φέτα ψωμί
Επιδόρπιο: Δύο ξυλάκια παγωτό, ένα τσαμπί σταφύλια.
Απογευματικό: Δύο τοστ με γκούντα, ζαμπόν και μαγιονέζα.
Βραδινό: Μία φέτα καρπούζι και σοκολάτα γάλακτος με φουντούκι.

Ο λόγος που τα γράφω είναι γιατί σήμερα θα φάω πάνω κάτω τα ίδια, μόνο που βράδυ σκέφτομαι να πάρω και πιτόγυρα ή πίτσα. Τι λέτε;
το δεκατιανό είναι τόσο ξέμπαρκο
Το στομάχι σου θα είανι σε φάση "THANK YOU THANK YOU VERY MUCH"
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν γράφουν όμως για τα ξενέρωτα άπαχα και τα αβοκάντο που τρώνε δεν λες κάτι:cool:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το στομάχι σου θα είανι σε φάση "THANK YOU THANK YOU VERY MUCH"
Στην ακριβώς αντίθετη φάση είναι η τουαλέτα μου.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αυγουστιάτικα λογικό είναι το συγκεκριμένο θέμα να μην έχει κόσμο. Ευκαιρία, λοιπόν, να σας πω τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο κριτσίνια (τα μπαμπάτσικα με τους ηλιόσπορους, όχι τα άλλα με σουσάμι), τυρόπιτα και φραπέ.
Δεκατιανό: ένα ροδάκινο
Μεσημεριανό: Δύο μπούτια κοτόπουλο, δύο πανσέτες χοιρινές, μισό μπολ χωριάτικη και μία φέτα ψωμί
Επιδόρπιο: Δύο ξυλάκια παγωτό, ένα τσαμπί σταφύλια.
Απογευματικό: Δύο τοστ με γκούντα, ζαμπόν και μαγιονέζα.
Βραδινό: Μία φέτα καρπούζι και σοκολάτα γάλακτος με φουντούκι.

Ο λόγος που τα γράφω είναι γιατί σήμερα θα φάω πάνω κάτω τα ίδια, μόνο που βράδυ σκέφτομαι να πάρω και πιτόγυρα ή πίτσα. Τι λέτε;
Ειλικρινά σε θαυμάζω. Βασικά όχι εσένα, θαυμάζω την αντοχή του στομάχου και κυρίως του εντέρου σου.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γλυκές καλησπέρες :morning1:

Αγόρασα χθες μαύρη ζάχαρη (για πρώτη φορά, ως τότε έπαιρνα καστανή) και ανοίγοντας την να την αποθηκεύσω σε βαζάκια (με πιάνει γενικά μανία τακτοποίησης) αντιλήφθηκα ότι ήταν κάπως μαζοποιημένη και κολλημένη αλλά όχι σαν πέτρα, είχε πιο πολύ κολλώδη υφή. Κάτι παίζει και είναι χαλασμένη η παρτίδα ή έτσι είναι η μαύρη ζάχαρη γενικά;

Σας παραθέτω και φωτό μήπως βοηθήσει View attachment 85077

/////////////////////

ΥΓ: πολλά πολλά συγχαρητήρια και καλή σταδιοδρομία!
Καλως ήρθες στον φοιτητόκοσμο και καλές προπονήσεις


Ωπππ Update!
Βρηκα αυτό

«Η μαύρη ζάχαρη προκύπτει από το συνδυασμό κρυστάλλων ακατέργαστης ζάχαρης από ζαχαροκάλαμο με την προσθήκη σιροπιού μελάσας..[...] Η μαύρη ζάχαρη είναι κολλώδης και υγρή, ακριβώς γιατί περιέχει μελάσα, που ανακατεύεται με την ακατέργαστη ζάχαρη και της δίνει αυτή την υγρασία.»

Οπότε απλώς ήμουν ολίγον τι άσχετη..

Η πιο τέλεια ζάχαρη ειν αυτή ❤️❤️ Ναι, έτσι κολλάει και μόλις μείνει κι αυτό θα γίνει σαν ενιαία μάζα αλλά δεν πειράζει. Δοκίμασε να φτιάξεις κέικ καρότου μ αυτή τη ζάχαρη, είναι οτκ
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ερώτημα είναι γιατι χρησιμοποιείτε ακόμα ζάχαρη;
Μαυρη ασπρη καστανή όλα χάλια είναι
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το ερώτημα είναι γιατι χρησιμοποιείτε ακόμα ζάχαρη;
Μαυρη ασπρη καστανή όλα χάλια είναι

Χαλάω 1 κουτί ζάχαρη σε... 2 χρόνια; 3 χρόνια; Κάπου κει. Κυρίως σε μείγματα όπως κέικ ή ροφήματα όπως σοκολάτες τη βάζω.


Ώρα για το βραδινό μου:

IMG_20210831_212638.jpg



Μια γενναία ποσότητα βρώμης βρασμενη με γάλα καρύδας, λιναροσπορο, chia seeds κι από πάνω μήλο, φουντουκια, μέλι και κανέλα. ❤️
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Η πιο τέλεια ζάχαρη ειν αυτή ❤️❤️ Ναι, έτσι κολλάει και μόλις μείνει κι αυτό θα γίνει σαν ενιαία μάζα αλλά δεν πειράζει. Δοκίμασε να φτιάξεις κέικ καρότου μ αυτή τη ζάχαρη, είναι οτκ
Είσαι μέσα στο μυαλό μου 😂
Όντως, την πήρα για να υπάρχει σε περίπτωση που αλλά και για να χρησιμοποιήσω κάποια ποσότητα σε κέικ καρότου. Τώρα ψάχνω για frosting με φιλαδέλφεια.
Θα κάνω brunch αύριο στη βεράντα με φίλες οπότε θέλω κάτι πιο υπερπαραγωγή.
Από αλμυρά θα χω scrambled eggs και pancakes αλμυρά/γλυκά. Συν τα τζουρτζουλίθια από πάνω. Εννοείται παίζει και αβοκάντο, γαλοπούλα, τυρί...
Δεν ξέρω τι άλλο, αν υπάρχει καμία ιδέα με χαρά να ακούσω ❤️
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είσαι μέσα στο μυαλό μου 😂
Όντως, την πήρα για να υπάρχει σε περίπτωση που αλλά και για να χρησιμοποιήσω κάποια ποσότητα σε κέικ καρότου. Τώρα ψάχνω για frosting με φιλαδέλφεια.
Θα κάνω brunch αύριο στη βεράντα με φίλες οπότε θέλω κάτι πιο υπερπαραγωγή.
Από αλμυρά θα χω scrambled eggs και pancakes αλμυρά/γλυκά. Συν τα τζουρτζουλίθια από πάνω. Εννοείται παίζει και αβοκάντο, γαλοπούλα, τυρί...
Δεν ξέρω τι άλλο, αν υπάρχει καμία ιδέα με χαρά να ακούσω ❤️

Πωωω τέλειο! Τυχερές οι φίλες σου. Και αυγοφετες με μέλι, κανέλα και τριμμένο τυρί θα μπορούσες αλλά αφού θα χεις pancakes νομίζω είσαι καλυμμένη, δεν ξέρω, χμ..
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ επέστρεψα στον σωστό δρόμο 🤣
Lower body χθες, στήθος κότας με σαλάτα για μεσημεριανό και βραδινό. Σήμερα scrambled eggs με πράσινο κρεμμύδι και κοτόπουλο. Το μεσημέρι ψάρι με σαλάτα. Το βράδυ κάτι υγιεινό πάλι. 19 του μηνός ξεκινάω challenge.
O devil που έχει χαθεί;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μου άλλαξαν πρόγραμμα σήμερα οπότε έρχομαι να σας γράψω την 1η μου μέρα:

ΠΡΌΓΡΑΜΜΑ Α

Στήθος

1. Πιέσεις στήθους σε επικλινη θέση (μηχάνημα) 3 σετ των 12, 10 kg

Πλατη

2. Εμπροσθολαιμιες έλξεις στην τροχαλία, 3 σετ των 12, 20 kg

Ώμοι

3. Πιέσεις δελτοειδων με αλτήρες, ξεκίνησα 3 σετ των 12 με τρικιλα βαράκια για να μάθω καλά την τεχνική

Δικέφαλοι

4. Κάμψεις δικεφάλων σε όρθια στάση (στροφές) 3 σετ των 12, 4κιλα βαράκια

Τρικεφαλοι

5. Εκτάσεις τρικεφαλων στην τροχαλία, 3 σετ των 12 με 7,5 κιλά στο πρώτο σετ και 8,5 στα άλλα 2

Ποδια

6. Προβολές σε μπάρα με 20 kg συν της μπάρας (7-8) άρα σύνολο 27-28, 3 σετ των 12

7. Κάμψεις μηριαιων δικεφάλων σε μηχάνημα, 3χ12, 22.5 κιλά

8. Glute (μηχάνημα) 3χ12, 20kg

9. Πιέσεις απαγωγων στο multi, 3x12, 32,5 kg


Κοιλιακοί 5 σετ των 20 σε επικλινη πάγκο

Ραχιαιοι 3χ15 στο μηχάνημα


Σε αντίθεση με το προηγούμενο που εστιαζε σε συγκεκριμένες μυϊκες ομάδες, αυτό είναι total body. Αι να δούμε.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ας επανέλθω κι εγώ με την σημερινή προπόνηση. Κανονικά τις Δευτέρες έχουμε weightlifting αλλά αυτή την φορά κάναμε το παρακάτω:

1.2.3..10 Pull ups
1.2.3…10 Push ups
2.4.6…20 Lunges
1 Mile Run
10.9.8…1 Pull ups
10.9.8…1 Push ups
20.18.16…2 Lunges
Και οι άντρες το έκαναν αυτό με 10κιλο vest.

Εγώ δεν έκανα pull ups γιατί δεν μπορώ ακόμη να βγάλω πολλές επαναλήψεις και έκανα ring rows.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Σημερινό πρόγραμμα

1. Pectoral 3x12, 12,5 kg
2. Deadlifts με μπάρα, 3x12, επειδή ήταν η πρώτη φορά που έκανα την άσκηση επέλεξα λίγα κιλά (15 συν 7 της μπάρας)
3. Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδων με 4κιλους αλτήρες, 3x12
4. Κάμψεις δικεφάλων (σφυριά) με 4κιλους αλτήρες, 3x12
5. Εκτάσεις τρικεφαλων με αντίστροφη λαβή στην τροχαλια, 7.5 kg, 3x12

6. Squats με μπάρα, 20kg συν 7 της μπάρας, 3x12
7. Leg extensions (μηχάνημα) 20kg, 3x12
8. Προσαγωγούς στο μηχάνημα, 20kg, 3x12
9. Box με το βάρος του σώματος μόνο σε ύψος 60 cm, 3x12 το κάθε πόδι
4D6A84E4F14203A4CEEB1334A6C23F180FCCC8F3_size415_w320_h180.gif


5x20 κοιλιακούς σε πάγκο με κλίση
3x12 ραχιαιους



Και επειδή ήταν βαρβάτο πρόγραμμα έφτιαξα για post workout meal και smoothie αλλά και ποριτζ.

Smoothie:
1 scoop whey αγευστη
2 κ γ. Γεμάτα φυστικοβουτυρο
1 κατεψυγμένη μπανάνα
Μισο κεσεδακι γιαούρτι πληρες
Συμπληρώνω μέχρι τα 600 ml του μουλτι με γάλα αμυγδάλου


Για το ποριτζ :

1 φλιτζανακι του ελληνικού rolled βρώμη
3 φλιτζανακια του ελληνικού γάλα καρύδας
2 κ.γ. Λιναροσπορο
2 κγ. Chia seeds
3 κ.σ. Τριμμένο φουντούκι (από πάνω)

Ελπίζω να καταφέρω να τα φάω/πιω και τα δύο, είναι άνετα 1000 θερμίδες 😂
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σημερινό πρόγραμμα

1. Pectoral 3x12, 12,5 kg
2. Deadlifts με μπάρα, 3x12, επειδή ήταν η πρώτη φορά που έκανα την άσκηση επέλεξα λίγα κιλά (15 συν 7 της μπάρας)
3. Πλάγιες εκτάσεις δελτοειδων με 4κιλους αλτήρες, 3x12
4. Κάμψεις δικεφάλων (σφυριά) με 4κιλους αλτήρες, 3x12
5. Εκτάσεις τρικεφαλων με αντίστροφη λαβή στην τροχαλια, 7.5 kg, 3x12

6. Squats με μπάρα, 20kg συν 7 της μπάρας, 3x12
7. Leg extensions (μηχάνημα) 20kg, 3x12
8. Προσαγωγούς στο μηχάνημα, 20kg, 3x12
9. Box με το βάρος του σώματος μόνο σε ύψος 60 cm, 3x12 το κάθε πόδι
View attachment 85396

5x20 κοιλιακούς σε πάγκο με κλίση
3x12 ραχιαιους



Και επειδή ήταν βαρβάτο πρόγραμμα έφτιαξα για post workout meal και smoothie αλλά και ποριτζ.

Smoothie:
1 scoop whey αγευστη
2 κ γ. Γεμάτα φυστικοβουτυρο
1 κατεψυγμένη μπανάνα
Μισο κεσεδακι γιαούρτι πληρες
Συμπληρώνω μέχρι τα 600 ml του μουλτι με γάλα αμυγδάλου


Για το ποριτζ :

1 φλιτζανακι του ελληνικού rolled βρώμη
3 φλιτζανακια του ελληνικού γάλα καρύδας
2 κ.γ. Λιναροσπορο
2 κγ. Chia seeds
3 κ.σ. Τριμμένο φουντούκι (από πάνω)

Ελπίζω να καταφέρω να τα φάω/πιω και τα δύο, είναι άνετα 1000 θερμίδες 😂
Αν κάνεις 27 κιλά καθίσματα τότε μπορείς να κάνεις το (9) και με βαρακια. Εγω κάνω συχνά αυτή την άσκηση και πιστεύω την βγάζεις άνετα με 3 κιλά στο κάθε χέρι για αρχή! Δεν φαίνεσαι εντελώς αρχάρια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top