Gamer's topic

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα επειδή ειναι free :whistle: και στην πορεία κόλλησα! Μου αρέσει πάρα πολύ, είμαι ικανή να χτυπήσω 8ωρο! Πάντως στον official δεν θα έπαιζα ούτως ή άλλως γιατί δεν αντέχω να περιμένω ένα μήνα για να ανέβω level! Παίζω σε πειρατικούς που είναι x5.

Γενικά όμως μου αρέσουν πολύ και τα στρατηγικής (Age of Empires) έμαθα ότι το Νοέμβριο βγαίνει το 3:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Παιδια μπορει να μου καπιος τι ειανι αυτο που σας πορωνει στο Lineage; Εγω μια εποχη δοκιμασα να το παιξω και δεν με ποροσε καθολου. Μηπος επειδη δεν πειγα και πολυ μπροστα να δω την γλυκα;

Δεν μπορώ να στο περιγράψω απλά δεν μπορώ να ξεκολλήσω! Ισως είναι ότι είναι online και κάνεις ομάδα με άλλους και έχει τρελλό χαβαλέ, ίσως τα quests που πρέπει να κάνεις, ίσως τα γραφικά που στο Chronicle3 είναι άπαιχτα...μάλλον λίγο απ' όλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι κυκλοφορούν πολλοί ενοχλητικοί χρήστες εκεί μέσα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οπως και οπουδηποτε ειναι free... και με το MU το ιδιο γινοτανε και με το Diablo τα ιδια (Στο Diablo II τουλαχιστων μπορεις να παιξεις ωραια στο closed σε σχεση με αλλα παιχνιδια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Στο Diablo II δεν είχα σχεδόν ποτέ πρόβλημα.. άλλωστε απαιτούσε cd-key έτσι? οπότε δεν ήταν free :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι απαιτει cd-key αλλα δεν πληρωνεις συνδρωμη. Τωρα τελευτα παντος εχει αρκετους ενοχλητικους αλλα νταξει, ευχαριστιεσε παιχνιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
εγώ έχω πορωθεί γενικά με τα pro evolution και περιμένω το pro 5 για PC
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα παλι τα ποδοσφαιρακια δεν μου αρεσουν καθολου... Ουτε τα γραφικα τους, ουτε το gameplay και πανω απο ολα δεν μου αρεσει το περιεχωμενο :P
Βαριεμε γρηγορα, για 2-3 λεπτα καλα ειναι, εμτα ειναι βαρετο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εγώ είμαι πορωμένη με Lineage2
Ναιι, ναιι, lineage and dry bread!!
Palladin σε ποιο server παιζεις;
Εγώ επαιζα noobwars και τώρα περιμένω να ξαναρχίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κι εγώ έπαιζα Noobwars, όμως όταν το διέλυσαν ξεκίνησα στον World (είναι ξένος και γενικά δεν είμαι ευχαριστημένη, έχει χάλια ping -280- και κολλάει συνέχεια)

Το ήξερες ότι οι περισσότεροι founders και admins του Noobwars (eNoS|S και πολλοί άλλοι) έφυγαν και έφτιαξαν το The-Core? Φτιάχνουν έναν server για τα Playfields που θα είναι έτοιμος τώρα τον Οκτώβρη!:clapup:

Αυτόν περιμένω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Το ήξερες ότι οι περισσότεροι founders και admins του Noobwars (eNoS|S και πολλοί άλλοι) έφυγαν και έφτιαξαν το The-Core? Φτιάχνουν έναν server για τα Playfields που θα είναι έτοιμος τώρα τον Οκτώβρη!
Αυτόν περιμένω!
Ναι, το ξερω το the core, και θα είναι ο προορισμός μου αν δεν πάει καλά η φάση με το noobwars (αν δεν κάνουν αμεσα rollback δηλαδη). Απλά φοβάμαι πόσο κόσμο θα μαζέψει και τι ratings θα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Θα το μάθουμε σύντομα;)
Πάντως έχω μάθει ότι θα είναι λίγο διαφορετικό, θα έχει πολλά καινούρια Quests κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Aχ, τι μου θυμήσατε... κα(η)μμένα νειάτα μου...

Τα έχω παίξει με όλα τα στρατηγικής, από το 97 μέχρι το 03... :redface: Σα λαμακας, ξεκίνησα πάνω από το άθλιο Caesar και το Civilization, και είδα λίγο φως με το aoe. Τι ήταν να κολλήσω??

Άπειρες ώρες πεταμένες, και χρήματα στα νετ καφέ αντί να παίρνω κάνα δώρο στις γκρινιάρες... Λοιπόν, από αυτά που έχω φάει στη μάπα, διακρίνω τα:

α) rise of rome, λόγω τρυφερών αναμνήσεων με το καταπέλτη που πέταγε ανθρώπους.


β) total annihilation, επειδή τα πάντα ήταν για φάγωμα. Είχα τα bots να μαζεύουν το μέταλλο από τους νεκρούς και ενέργεια από τη βλάστηση, και ας γινόταν ανάσταση γύρω τους...


γ) blitzkrieg, για το εφιαλτικό τοπίο μάχης.

(Κάποτε, είχα φορτώσει δύο μπαζούκα σε ένα τζιπ, και οδηγώντας σα παλαβός είχα φάει τα μισά panzer των γερμανών... :P)


δ) empire earth, γιατί ξεκινάς να πλακώνεσαι με το pc πετώντας πέτρες και ξύλα, και τον τελειώνεις χιλιετίες μετά, χτυπώντας τον από το διάστημα με κάτι θωρηκτά-βόδια.


Έ ρε, είμαι και γω gamer τελικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Είδα λίγο το forum του the core. Θα εχει "religions" και θα κανουν οι GMs τους avatars των θεών, οποτε απο εκεί θα είναι τα καινούρια quests λογικα. Αν γίνει σωστά έχει προοπτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes:
Aχ, τι μου θυμήσατε... κα(η)μμένα νειάτα μου...

Τα έχω παίξει με όλα τα στρατηγικής, από το 97 μέχρι το 03... :redface: Σα λαμακας, ξεκίνησα πάνω από το άθλιο Caesar και το Civilization, και είδα λίγο φως με το aoe. Τι ήταν να κολλήσω??

Άπειρες ώρες πεταμένες, και χρήματα στα νετ καφέ αντί να παίρνω κάνα δώρο στις γκρινιάρες... Λοιπόν, από αυτά που έχω φάει στη μάπα, διακρίνω τα:

α) rise of rome, λόγω τρυφερών αναμνήσεων με το καταπέλτη που πέταγε ανθρώπους.


β) total annihilation, επειδή τα πάντα ήταν για φάγωμα. Είχα τα bots να μαζεύουν το μέταλλο από τους νεκρούς και ενέργεια από τη βλάστηση, και ας γινόταν ανάσταση γύρω τους...


γ) blitzkrieg, για το εφιαλτικό τοπίο μάχης.

(Κάποτε, είχα φορτώσει δύο μπαζούκα σε ένα τζιπ, και οδηγώντας σα παλαβός είχα φάει τα μισά panzer των γερμανών... :P)


δ) empire earth, γιατί ξεκινάς να πλακώνεσαι με το pc πετώντας πέτρες και ξύλα, και τον τελειώνεις χιλιετίες μετά, χτυπώντας τον από το διάστημα με κάτι θωρηκτά-βόδια.


Έ ρε, είμαι και γω gamer τελικά...

Μέσα στην καταστροφή είσαι.
Και εγώ !:D
Θυμάμε τα φοβερά χαστούκια στο black & White και της φοβερές εκρήξεις στο panzers phase one! rembeske παρτο θα σου αρέσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sephiroth

Νεοφερμένος

Ο Sephiroth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
DIABLOOOO :clapup:(με τον shaman) και κανα pro 5 στο PS2 γιατι το πισι δεν την παλεύει.... Και κανα UT με τον ifrit και τον shaman....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μιας και υπάρχει αυτό το τόπικ και με αφορμή το post του Phalanx ,
Τί ζητάτε από ένα παιχνίδι;Τί σας κεντρίζει την προσοχή και ποιά στοιχεία είναι αυτά που σας οδηγούν στο να το επιλέξετε;

Ένα είδος που προτιμώ αρκετά είναι τα real time strategy καθώς εμπεριέχουν πάντα το στοιχείου του αιφνιδιασμού.Επίσης προσφέρουν την ανάγκη για σωστές κινήσεις σε συνδιασμό με την στρατιγική και τακτικές του αντιπάλου σε ζωντανό χρόνο και πάντα προσαρμογή στις ανάγκες του παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Κι όμως υπάρχουν gamers στο στέκι... Για να δούμε αν θα ξαναζωντανέψει το thread.

Τελευταία δεν έχω τη δυνατότητα να παίξω ούτε για λίγο, έχω μαζέψει ένα μικρό σωρό από κορυφαία παιχνίδια και τ' άφησα να μαζεύουν σκόνη: Crysis, Halo 3, World in Conflict, Assassin's Creed, Mass Effect... κι είναι και κάτι μεγαθήρια που ετοιμάζονται να σκάσουν μύτη στον ορίζοντα (GTA IV, Starcraft 2).

Αυτό που θέλω από ένα παιχνίδι είναι να μπορεί να σταθεί τουλάχιστον στο top 5 της κατηγορίας του κι ας μην έχει επαναστατικό gameplay. Δε με πειράζουν οι παλιές καλές και δοκιμασμένες συνταγές, φτάνει να προσθέτει και κάτι τις καινούργιο στο είδος του.

Ανεξαρτήτως είδους μ' ενδιαφέρει να υπάρχει κι ένα αξιοπρεπές σενάριο, έτσι για να ξέρω για ποιο λόγο πρέπει να εξαπολύσω τις δυνάμεις του ολέθρου επί της οθόνης.

Bill, μια και σ' αρέσουν τα RTS να πω ότι τελευταία έχουν αναδυθεί απ' το βούρκο της βαρεμάρας όπου είχαν βουλιάξει και κάτι βλέπω να κινείται. Μια με το Dawn of War και τα expansions του, μια με κάτι Company of Heroes και World in Conflict, κάπως σώζεται η κατάσταση. Άντε να δούμε μπας και βγει και το Starcraft το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δυστυχώς κι εγώ παίζω ελάχιστα πλεον.Πιο πολύ άμα στησουμε κανενα τοπικό LAN.
Αυτό που θέλω από ένα παιχνίδι είναι να μπορεί να σταθεί τουλάχιστον στο top 5 της κατηγορίας του κι ας μην έχει επαναστατικό gameplay. Δε με πειράζουν οι παλιές καλές και δοκιμασμένες συνταγές, φτάνει να προσθέτει και κάτι τις καινούργιο στο είδος του.

Ανεξαρτήτως είδους μ' ενδιαφέρει να υπάρχει κι ένα αξιοπρεπές σενάριο, έτσι για να ξέρω για ποιο λόγο πρέπει να εξαπολύσω τις δυνάμεις του ολέθρου επί της οθόνης.
Αυτό με το σενάριο το έχω κι εγώ,Μ' αρεσει να υπάρχει ενα background και μια υποθεση που ξετυλίγεται.
Στο top5 υποθετω πως εννοείς την ανταπόκριση του κόσμου προς αυτό.Δηλαδη καταφέρνει να σταθεί στα πόδια του.

Bill, μια και σ' αρέσουν τα RTS να πω ότι τελευταία έχουν αναδυθεί απ' το βούρκο της βαρεμάρας όπου είχαν βουλιάξει και κάτι βλέπω να κινείται. Μια με το Dawn of War και τα expansions του, μια με κάτι Company of Heroes και World in Conflict, κάπως σώζεται η κατάσταση. Άντε να δούμε μπας και βγει και το Starcraft το καλοκαίρι.

Το Dawn of war το είχα παιξει για λίγο καιρό.Μου ειχε αφησει καλες εντυπώσεις μπορω να πω.
Το starcraft το περιμενω κι εγω.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Στο top5 υποθετω πως εννοείς την ανταπόκριση του κόσμου προς αυτό.Δηλαδη καταφέρνει να σταθεί στα πόδια του.

Στα FPS για παράδειγμα... δεν έχω την απαίτηση να 'ναι το καλύτερο shooter όλων των εποχών, αλλά από τη στιγμή που έχουν προηγηθεί οι σειρές Half Life και Halo, τα Call of Duty, το Farcry, το Crysis και το Bioshock, τίτλοι που για μένα τουλάχιστον θέτουν το μέτρο σύγκρισης στα FPS, τότε για να κάτσω ν' ασχοληθώ θα πρέπει το παιχνίδι να είναι ισάξιο ή καλύτερο των προαναφερθέντων.

Το Dawn of war το είχα παιξει για λίγο καιρό.Μου ειχε αφησει καλες εντυπώσεις μπορω να πω.
Το starcraft το περιμενω κι εγω.:clapup:
Στο Dawn of War πολύ κολλητικές οι ατάκες των μονάδων, ειδικά Space Marines/Imperial Guard και πολύ γέλιο τα Orks. Κι είχα μείνει ξερός τότε που βγήκε με τα γραφικά και το animation, που άφηναν το Warcraft 3 πολύ πίσω. Ευτυχώς κατάλαβαν επίσης πως είναι πολύ καλύτερο το gameplay όταν οι πόροι εξαρτώνται από τις περιοχές που καταλαμβάνεις κι όχι απ' το να μαζεύεις ξύλα, χρυσάφι και γυαλιστερές χάντρες. Το Starcraft θα 'χει πάλι το κλασικό resource gathering, αλλά δεν πειράζει, έτσι κι αλλιώς θα παίξω για χάρη του παλιού καλού καιρού. Να υποθέσω ότι έχεις δει όλα τα σχετικά βιντεάκια, όπως κι αυτό που δείχνει πώς θα λετουργεί το campaign.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top