Greece Gay Pride

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Athens Pride 2022 !!!
Τα βάζω και σε spoiler μη τα δείτε ξαφνικά οι ομοφοβικοι και μου πάθετε κανένα αμόκ :wheel:

Σε αυτό το σημείο να πω πως είναι η πρώτη χρονιά που πήγα και ειλικρινά δεν έχει καμία σχέση με αυτό που παρουσιάζουν τα μέσα (δείχνουν 1-2 καραγκιόζηδες και νομίζουμε ότι αυτό είναι το pride,εν τω μεταξύ δεν είδα τίποτα τέτοιο σηνερα ) .
Μια όμορφη χαρούμενη και πολύχρωμη μέρα 🤗✨
Καλά έκανες και πήγες και τό ευχαριστήθηκες και πραγματικά θα ήθελα κι εγώ γιατί όλο κάτι συμβαίνει και έχω να πάω στο pride χρόνια. Θα σταθώ όμως στους "καραγκιόζηδες" που ανέφερες. Το ξέρω ότι το είπες καλοπροαίρετα για να θίξεις ότι τα media εσφαλμένα το παρουσιάζουν ως ένα φεστιβάλ που γίνονται Σόδομα και Γόμορρα και γενικά εστιάζουν σε εκείνα τα λίγα άτομα που έχουν μια πιο εκκεντρική εμφάνιση κάνοντας τον κόσμο να θεωρεί ότι έτσι είναι όλοι. Όμως εγώ προσωπικά θεωρώ ότι αυτά τα άτομα δε θά έπρεπε να τα χαρακτηρίζουμε καραγκιόζηδες, μπορεί να ντύνονται έτσι γιατί έτσι εκφράζονται καί δεδομένου ότι δε μπορούν εκ των πραγμάτων να κυκλοφορήσουν έτσι καθημερινά να τό βρίσκουν ως αφορμή να εκφραστούν έτσι. Σχωρα με, το λέω Φουλ καλοπροαίρετα .
Εγώ είδα πολλή μεγάλη συμμετοχή φέτος και πραγματικά χάρηκα καί χάρηκα που πήγες και το ευχαριστήθηκες. Άντε και τού χρόνου :)
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Μου έρχονται πολλές προειδοποιήσεις για απάντηση στο προηγούμενο μήνυμα που υπονοεί διπλό λογαριασμό αλλά απάντηση δεν βλέπω.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλά έκανες και πήγες και τό ευχαριστήθηκες και πραγματικά θα ήθελα κι εγώ γιατί όλο κάτι συμβαίνει και έχω να πάω στο pride χρόνια. Θα σταθώ όμως στους "καραγκιόζηδες" που ανέφερες. Το ξέρω ότι το είπες καλοπροαίρετα για να θίξεις ότι τα media εσφαλμένα το παρουσιάζουν ως ένα φεστιβάλ που γίνονται Σόδομα και Γόμορρα και γενικά εστιάζουν σε εκείνα τα λίγα άτομα που έχουν μια πιο εκκεντρική εμφάνιση κάνοντας τον κόσμο να θεωρεί ότι έτσι είναι όλοι. Όμως εγώ προσωπικά θεωρώ ότι αυτά τα άτομα δε θά έπρεπε να τα χαρακτηρίζουμε καραγκιόζηδες, μπορεί να ντύνονται έτσι γιατί έτσι εκφράζονται καί δεδομένου ότι δε μπορούν εκ των πραγμάτων να κυκλοφορήσουν έτσι καθημερινά να τό βρίσκουν ως αφορμή να εκφραστούν έτσι. Σχωρα με, το λέω Φουλ καλοπροαίρετα .
Εγώ είδα πολλή μεγάλη συμμετοχή φέτος και πραγματικά χάρηκα καί χάρηκα που πήγες και το ευχαριστήθηκες. Άντε και τού χρόνου :)
Καλησπέρα,
Καταλαβαίνω με τι τρόπο το λες δεν σε παρεξηγώ 🤗
Παρόλαυτα δεν αναφέρομουν σε άτομα με εκκεντρική εμφάνιση πχ άντρες με "γυναικεία" ρούχα βαμμένους κλπ αλλά σε κάποιους που έβγαιναν έξω εντελώς γυμνοί κλπ κάτι που ξανά λέω δεν είδα από κοντά !!
Προφανώς η πρώτη κατηγορία δεν προσβάλλει κάποιον άρα δε θα χαρακτήριζα τους ανθρώπους έτσι 😊
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.
Να ξεκαθαρίσω ότι ο Omikron ήμουν εγώ αλλά το χρησιμοποιούσε και ο αδελφός μου, άρα έληξε το θέμα.
 
Top