Greece's Next Top Model 2019

Ποια είναι το Next Top Model;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άννα-Μαρία

    Ψήφοι: 12 63.2%
  • Κάτια

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Κέισι

    Ψήφοι: 3 15.8%

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγγνώμη, αλλά τόσα κοριτσάκια βλέπουνε το σόου, είναι δυνατόν να προβάλλουνε τις χοντρέλες;

Να τις λένε και όμορφες; Η έννοια της ομορφίας πάντα εμπεριείχε την υγεία και όταν είσαι 90 κιλά μοσχάρα μόνο υγιής δεν είσαι θα πεθάνεις απο χοληστερίνη και σε λίγα χρόνια θα αποκτήσεις προβλήματα στη μέση επειδή πολύ απλά τα ανθρώπινα οστά δεν είναι φτιαγμένα να βαστάνε το μπυροκοίλι σου.

Και μετά μιλάνε για <<κοινωνικές>> ευθύνες. Στη χώρα με τα ΗΨΥΛΟΤΕΡΑ ποσοστά παιδικής παχυσαρκίας στην Ευρώπη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αχ εμένα η Κάτια μ'αρεσε μόνο, αν και πολύ φοβάμαι ότι θα αποδειχτεί μεγάλο ψώνιο. Γενικά όντως είναι λίγο μιεχ σε σχέση με πέρυσι. Όχι μόνο τα κορίτσια, γενικά. Νιώθω ότι το χουν γυρίσει λίγο στην κωμωδία για να κυκλοφορούν περισσότερα memes? Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό.

Edit: Τώρα θυμήθηκα άλλη μια. Εκείνη που έχει πολλά τατουάζ απ τη μία πλευρά και δεν την ήθελε η Καγια με τίποτα, πολύ ωραίο κορίτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ εμένα η Κάτια μ'αρεσε μόνο, αν και πολύ φοβάμαι ότι θα αποδειχτεί μεγάλο ψώνιο. Γενικά όντως είναι λίγο μιεχ σε σχέση με πέρυσι. Όχι μόνο τα κορίτσια, γενικά. Νιώθω ότι το χουν γυρίσει λίγο στην κωμωδία για να κυκλοφορούν περισσότερα memes? Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό.


Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται ο σκουλός να λέει ότι το επίπεδο έχει ανεβεί. Μπορεί τα κορίτσια να είναι πολύ πιο προετοιμασμένα, αλλά αυτό είανι φυσικό καθώς όλες τους βλέπανε το περσινό και ξέρουν πως θα είανι... πέρυσι τα κορίτσια δεν ήξεραν τίποτα. Πέρυσι υπήρχαν πολύ περισσότερες με εμπειρία στο modeling, αλλά και πολύ περισσότερες αντικειμενικά ωραίες π.χ. Ιωαννά Σαρρή και αυτή που ήταν σαν τη scarlett johansson. Φέτος περνάνε ασχημούλες με κακές πόζες επειδή έχουν ψηλό λεπτό σώμα, κάτι το οποίο τους λείπει καθώς πέρασαν κοπέλες 167...


Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η 'Αννα Μαρία καθώς έχει τα πάντα και σφήζει από μπριό και θηλυκότητα, αναρωτιέμαι αν την παντρεύει ο μπαμπάς της.
 

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται ο σκουλός να λέει ότι το επίπεδο έχει ανεβεί. Μπορεί τα κορίτσια να είναι πολύ πιο προετοιμασμένα, αλλά αυτό είανι φυσικό καθώς όλες τους βλέπανε το περσινό και ξέρουν πως θα είανι... πέρυσι τα κορίτσια δεν ήξεραν τίποτα. Πέρυσι υπήρχαν πολύ περισσότερες με εμπειρία στο modeling, αλλά και πολύ περισσότερες αντικειμενικά ωραίες π.χ. Ιωαννά Σαρρή και αυτή που ήταν σαν τη scarlett johansson. Φέτος περνάνε ασχημούλες με κακές πόζες επειδή έχουν ψηλό λεπτό σώμα, κάτι το οποίο τους λείπει καθώς πέρασαν κοπέλες 167...


Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η 'Αννα Μαρία καθώς έχει τα πάντα και σφήζει από μπριό και θηλυκότητα, αναρωτιέμαι αν την παντρεύει ο μπαμπάς της.

Κι αυτη πολυ δροσερη και γλυκια.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή με τα γυαλιά είναι πολύ ωραία, αλλά έχει ένα υφάκι και δεν τη συμπαθώ, είναι σαν το κορίτσι με το απουσιολόγιο που έχει μια καταπιεσμένη έπαρση, μου θυμίζει τη Daria.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά τόσα κοριτσάκια βλέπουνε το σόου, είναι δυνατόν να προβάλλουνε τις χοντρέλες;

Να τις λένε και όμορφες; Η έννοια της ομορφίας πάντα εμπεριείχε την υγεία και όταν είσαι 90 κιλά μοσχάρα μόνο υγιής δεν είσαι θα πεθάνεις απο χοληστερίνη και σε λίγα χρόνια θα αποκτήσεις προβλήματα στη μέση επειδή πολύ απλά τα ανθρώπινα οστά δεν είναι φτιαγμένα να βαστάνε το μπυροκοίλι σου.

Και μετά μιλάνε για <<κοινωνικές>> ευθύνες. Στη χώρα με τα ΗΨΥΛΟΤΕΡΑ ποσοστά παιδικής παχυσαρκίας στην Ευρώπη.
Μα ένας απ τους σκοπούς του show είναι να επαναπροσδιορισει τον ορισμό της ομορφιάς εν έτει 2019.
Από τη στιγμή που το plus-size modeling είναι διεθνώς εδραιωμένο και σε όλες τις εφάμιλλες εκπομπές (ANTM, κλπ) περνάνε τέτοιες κοπέλες, προφανώς και θα το κάνουν και εδώ. Εν τω μεταξύ όλο αυτό ξεκίνησε σαν εκστρατεία σε μια περίοδο που η ανορεξία στο modeling είχε φτάσει στο απροχώρητο - εξίσου καταστροφικό πρότυπο για τα νέα κορίτσια.
Εγώ προσωπικά συμφωνώ ότι τα λίγα, ίσως χαριτωμένα, παραπανίσια κιλακια σε νεαρή ηλικία μπορούν να καταλήξουν σε παχυσαρκία στο μέλλον, δεδομένου ότι ο πέφτει ο μεταβολισμός, αλλά δεν το θεωρώ χρέος της εκπομπής να προάγει την υγεία. Αυτό είναι ευθύνη των γονιών, των διατροφολογων, των γυμναστών, των αθλητών. Τα μοντέλα δεν κάνουν υγιεινή ζωή γενικά.

Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η 'Αννα Μαρία καθώς έχει τα πάντα και σφήζει από μπριό και θηλυκότητα, αναρωτιέμαι αν την παντρεύει ο μπαμπάς της.

Αχ εμένα αυτή μου έφερνε λίγο και σε κοριτσάκι ταινίας τρόμου, δεν ξέρω. Καταλαβαίνω ότι ταιριάζει απόλυτα για μοντέλο και είναι όντως κούκλα αλλά μου βγάζει κάτι πολύ κριπι η αύρα της.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μα ένας απ τους σκοπούς του show είναι να επαναπροσδιορισει τον ορισμό της ομορφιάς εν έτει 2019.

Ο επαναπροσδιορισμός της ομορφιάς σε κάτι μη υγιές είναι σαφέστατα κατακριτέος και φανατισμένος, κρίμα που δεν το πρόβλεψε ο Χάξλευ.

Από τη στιγμή που το plus-size modeling είναι διεθνώς εδραιωμένο και σε όλες τις εφάμιλλες εκπομπές (ANTM, κλπ) περνάνε τέτοιες κοπέλες, προφανώς και θα το κάνουν και εδώ. Εν τω μεταξύ όλο αυτό ξεκίνησε σαν εκστρατεία σε μια περίοδο που η ανορεξία στο modeling είχε φτάσει στο απροχώρητο - εξίσου καταστροφικό πρότυπο για τα νέα κορίτσια.
Συμφωνώ, και το κίνημα ακροδεξιάς στην Ευρώπη(alt-right) ως αντίδραση στην ακροαριστερά δημιουργήθηκε, αρά αυτό το δικαιολογεί(; ). Δεν είανι επιχείρημα η προώθηση της ανορεξίας, όταν όπως λες προωθείς κάτι εξίσου καταστροφικό. Το ξέρω προφανώς ότι το κάνουν κάλλιστα στην Αμερική, αλλά και αυτό τι σημαίνει; Όπως δλδ η Καγιά και η Ηλιάνα φοράνε άσχημα παπούτσια π.χ. επειδή είναι στη μόδα, έτσι ό,τι κάνουν στην Αμερική το αντιγράφουν χωρίς δεύτερη σκέψη.
Εγώ προσωπικά συμφωνώ ότι τα λίγα, ίσως χαριτωμένα, παραπανίσια κιλακια σε νεαρή ηλικία μπορούν να καταλήξουν σε παχυσαρκία στο μέλλον, δεδομένου ότι ο πέφτει ο μεταβολισμός, αλλά δεν το θεωρώ χρέος της εκπομπής να προάγει την υγεία. Αυτό είναι ευθύνη των γονιών, των διατροφολογων, των γυμναστών, των αθλητών. Τα μοντέλα δεν κάνουν υγιεινή ζωή γενικά.
Καταρχάς, η εκπομπή επιτηδευμένα προσπαθεί να προάγει κάποιες αξίες. Το βλέπεις όταν λένε στις κοπέλες "πιστεύω ότι είσαι καλό πρότυπο για τα νεαρά κορίτσια" κλπ. Επομένως, εμμέσως πλην σαφώς, το ίδιο ισχύει για τις τόφαλες!

Το 75% των παιδιών που είναι υπέρβαρα στην παιδική ηλικία το κρατάνε στην ενηλικίωση, btw.

Τα μοντέλα ίσως κατά πλειοψηφία δεν κάνουν υγιεινή ζωή, αλλά από vlogs που είχα δει what i eat in a day αυτές στη victoria secret ήταν τέλεια. Είναι, δηλαδή, εφικτό να κάνεις υγιεινή διατροφή και να ασκείσαι όντας λεπτό μοντέλο. Όντας χοντρή... ούτε γι' αστείο.

Για να κλείσω...

Υγειές, sexy plus size:

Ανθιυγεινό, κακάσχημο plus size:

Αχ εμένα αυτή μου έφερνε λίγο και σε κοριτσάκι ταινίας τρόμου, δεν ξέρω. Καταλαβαίνω ότι ταιριάζει απόλυτα για μοντέλο και είναι όντως κούκλα αλλά μου βγάζει κάτι πολύ κριπι η αύρα της.

Όπως νομίζω είχε πει η Ηλιάνα, μοιάζει πολύ με russian doll, ένα πολύ καλό concept για θρίλλερ γενικά λολ. Είναι και λίγο miss perfect στη συμπεριφορά με γαλλικά κ πιάνο οπότε δεν σε κατηγορώ.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω πως γίνεται ο σκουλός να λέει ότι το επίπεδο έχει ανεβεί. Μπορεί τα κορίτσια να είναι πολύ πιο προετοιμασμένα, αλλά αυτό είανι φυσικό καθώς όλες τους βλέπανε το περσινό και ξέρουν πως θα είανι... πέρυσι τα κορίτσια δεν ήξεραν τίποτα. Πέρυσι υπήρχαν πολύ περισσότερες με εμπειρία στο modeling, αλλά και πολύ περισσότερες αντικειμενικά ωραίες π.χ. Ιωαννά Σαρρή και αυτή που ήταν σαν τη scarlett johansson. Φέτος περνάνε ασχημούλες με κακές πόζες επειδή έχουν ψηλό λεπτό σώμα, κάτι το οποίο τους λείπει καθώς πέρασαν κοπέλες 167...


Για μένα μακράν η καλύτερη είναι η 'Αννα Μαρία καθώς έχει τα πάντα και σφήζει από μπριό και θηλυκότητα, αναρωτιέμαι αν την παντρεύει ο μπαμπάς της.
Αυτή νομίζω είναι η πιο ωραία που έχει πάει στις οντισιόν. Και αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι έχει δουλέψει σαν μοντέλο οπότε της δίνει γενικά προβάδισμα. Κρίμα θα είναι αν δεν μπει στο σπίτι.
Όσον αφορά τα plus size θα συμφωνήσω με τα παρακάτω αυτή με τα μπλε μαλλιά είχε ΠΟΛΛΆ κιλά παραπάνω, δεν ήταν νορμάλ και παρόλα αυτά την πέρασαν στις 40. Και για τα πρότυπα είναι λίγο αστείο, αν δεις σχόλια για τις αδύνατες κατευθείαν τις βγάζουν ανορεξικές ή ότι δεν τρώνε τίποτα, σχόλια του στιλ "πως είσαι έτσι βάλε κανένα κιλό" χωρίς να έχουν ιδέα τι είναι η ανορεξία και ότι αδύνατο άτομο δεν έχει ντε και καλά πρόβλημα. Αλλά κοπέλες όπως εκείνη που προανέφερα αν έλεγαν καμιά κουβέντα οι κριτές ότι δεν έχει σωστό σώμα ούτε για plus size (άσε που όντως δεν είναι πρότυπο αυτό) θα τρελαινόταν το σύμπαν γιατί τους χαλάει το diversity και είναι "ρατσιστές".

Πολύ ωραίο plus size ήταν αυτή η κοπέλα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία αν είναι ωραίες, σημασία έχει να σκοτωθούν. Κάθε μια από αυτές μπορεί να είναι η επόμενη Μέγκυ, Εύη ή Μικαέλα, τα βάιμπς υπήρξαν από πολλές και αυτό μου δίνει ελπίδα ότι ξημερώνουν υπέροχες μέρες.
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά αυτή είναι από άλλη εποχή. Όταν οι πασοκαγρώτες έπαιρναν τις ρουμάνες στον καφενέ ενώ δούλευαν μαύρα στα χωράφια τους οι αλβανοί. Δεν εμπ1.



Αλλά κοπέλες όπως εκείνη που προανέφερα αν έλεγαν καμιά κουβέντα οι κριτές ότι δεν έχει σωστό σώμα ούτε για plus size (άσε που όντως δεν είναι πρότυπο αυτό) θα τρελαινόταν το σύμπαν γιατί τους χαλάει το diversity και είναι "ρατσιστές".

Το φεμινιστικό police βρίσκεται σε συνεχή εγρήγορση και απαιτεί την φετινή νηκήτρια τοφάλα! Μετά θα κάνει καμπάνια << αγάπα το σώμα σου>> και θα πουλάει vegan junk food σε κοριτσάκια.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
η πλας σαιζ με το μπλε μαλλι ειναι φασιο αικο
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το φεμινιστικό police βρίσκεται σε συνεχή εγρήγορση και απαιτεί την φετινή νηκήτρια τοφάλα! Μετά θα κάνει καμπάνια << αγάπα το σώμα σου>> και θα πουλάει vegan junk food σε κοριτσάκια.

Oh come on νικήτρια θα είναι αυτή που θα θέλει η παραγωγή, η dust and cream κλπ. Στο παιχνίδι μέσα θα περάσει ένα κάποιο ποσοστό diversity type model και ως προς τις διαστάσεις και ως προς την εθνικότητα και ανάλογα με το πόσο αντέξει εκεί μέσα και πόσο δεν θέλουν να τη διώξουν οι κριτές θα μείνει κάμποσο. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι και άχρηστες να είναι όλες οι πιο ιδιαίτερες είναι υποχρεωμένοι από τους Αμερικάνους παραγωγούς να περάσουν κάποιες, όπως πέρυσι που η μαύρη κοπέλα δεν άξιζε με την καμία αλλά μπήκε στο παιχνίδι.

Σε μια εποχή που το victoria secret show δεν θα γίνει φέτος γιατί τρώνε το κράξιμο της αρκούδας σαν εταιρία ενώ η Rihanna εκθειάζεται με τα καλλυντικά και τα εσώρουχα που βγάζει που απευθύνονται σε κάθε νούμερο και κάθε τόνο δέρματος είναι λίγο αυτοκτονικό (καλώς ή κακώς δε σχολιάζω αυτό) από τη μεριά τους να κάνουν ότι δεν υπάρχει αυτή η τάση. Ειδικά σε μια χώρα που η υψηλή ραπτική είναι πιο προς το ανύπαρκτη και που σχεδόν όλες μπαίνουν στο παιχνίδι για να πάρουν followers και να γίνουν influencers.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αυτή με τα γυαλιά είναι πολύ ωραία, αλλά έχει ένα υφάκι και δεν τη συμπαθώ, είναι σαν το κορίτσι με το απουσιολόγιο που έχει μια καταπιεσμένη έπαρση, μου θυμίζει τη Daria.

Έχει τέλειο σώμα κι ένα ανεκτό πρόσωπο. που όμως προσφέρεται για "καμβά" προς μακιγιάζ- πράγμα απαραίτητο στο μόντελινγκ.
Από την άλλη, δεν ξέρω αν όντως είναι ικανή να αποκτήσει τον "αέρα" του μοντέλου πασαρέλας (γιατί εκεί ανήκει ένα τέτοιο κορμί) , καθότι λίγο άχαρη στο περπάτημα.
Οψόμεθα...

Παιδιά αυτή είναι από άλλη εποχή. Όταν οι πασοκαγρώτες έπαιρναν τις ρουμάνες στον καφενέ ενώ δούλευαν μαύρα στα χωράφια τους οι αλβανοί. Δεν εμπ1.

Κι έλεγα πού να την κατατάξω...:hehe:
Εύστοχος!:thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top