Greece's Next Top Model 2019

Ποια είναι το Next Top Model;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 19)
  • Άννα-Μαρία

    Ψήφοι: 12 63.2%
  • Κάτια

    Ψήφοι: 4 21.1%
  • Κέισι

    Ψήφοι: 3 15.8%

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εγώ δε διαφωνώ με αυτό που λέει η Κασιανη στη Μαρία από τη μια γιατί προσωπικά δε μαρέσει και πολύ και από την άλλη γιατί μου δίνει την εντύπωση του είδα φως και μπήκα / ήρθα πενταήμερη και δεν την κόβω να το συνεχίζει για πολύ το επάγγελμα. Κατανοώ επίσης ότι στα πλαίσια του μεγάλου ανταγωνισμού που τις πιάνει όσο λιγοστεύουν είναι λογικός ο "συνασπισμός" των 3 που είναι πιο του χώρου με τη λογική ότι δεν γουστάρουν να χάσουν από μια ουρανοκατέβατη που έτσι κι αλλιώς δε συμπαθούν κιόλας. Τις θεωρώ όμως επιεικώς ηλίθιες ή επιμελώς βαλτές που τα λένε όλα αυτά on camera και δε σκέφτονται το hate που θα φάνε και παραδέχομαι την Καζαριάν που (από όσο θυμάμαι) γιολαρε αργά αλλά σταθερά προς την πρώτη θέση πέρυσι και τη γούσταρε και ο κόσμος γενικά.

Η Μαρία μου δίνει την εντύπωση της κοπέλας που αναγκάστηκε να ωριμάσει πολύ νωρίς και γι' αυτό τώρα της βγαίνει ένας παλιμπαιδισμός. Μπορεί να πήγε ουρανοκατέβατη εκεί, όπως λες, αλλά ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο συν τη λίγο πιο ιδιαίτερη εμφάνισή της, χρειάζεται πολύ περισσότερη προσπάθεια απ' τις υπόλοιπες που και στον ύπνο τους ακόμη δείχνουν κούκλες. Ο λόγος που έχουν συνασπιστεί είναι γιατί δεν μπορούν να χωνέψουν το πόσο γρήγορα τις έφτασε σε απόδοση η Μαρία, η οποία έχει σαφέστατα μεγαλύτερη αντίληψη απ' όλες εκεί μέσα. Τα "τυχαία κλικ" είναι δικαιολογίες για να τη μειώσουν και να παρηγορήσουν τους εαυτούς τους.

Η Μαρία χθες έκανε δύο σχόλια για την Κάτια που ήταν πολύ εύστοχα κατ' εμέ (άσχετα αν οι κριτές έκαναν τα στραβά μάτια). Καταρχάς, η Κάτια σε κάποιο σημείο όντως είχε μπλέξει τη συνειδητοποίηση με τον θρήνο και στη δεύτερη φωτογράφιση ήταν όντως πρόστυχη. Παρατηρώ λοιπόν ότι (η Μαρία), όσο χαζοχαρούμενη κι αν φαίνεται, έχει μονίμως τα μάτια της 14 και θυμάται με προσοχή τις συμβουλές των κριτών (σε αντίθεση με την Άννα Μαρία που έχει μνήμη χρυσόψαρου). Ο λόγος που δυσκολεύεται στην αρχή είναι γιατί έχει έντονο πρόσωπο και πρέπει να βρει τις γωνίες της, ενώ σε πολλά concept τη σκάλωναν και οι ίδιοι οι κριτές (ή η Ζεν) με τα σχόλιά τους.

Η Καζαριάν επίσης μια περίεργη φυσιογνωμία με μεγάλη αντίληψη, απλά έχει το ατού της θηλυκής - σεξυ πλευράς της που απ' ό,τι φαίνεται είναι άκρως απαραίτητο για την επιβίωση στον διαγωνισμό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η Μαρία μου δίνει την εντύπωση της κοπέλας που αναγκάστηκε να ωριμάσει πολύ νωρίς και γι' αυτό τώρα της βγαίνει ένας παλιμπεδισμός. Μπορεί να πήγε ουρανοκατέβατη εκεί, όπως λες, αλλά ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο συν τη λίγο πιο ιδιαίτερη εμφάνισή της, χρειάζεται πολύ περισσότερη προσπάθεια απ' τις υπόλοιπες που και στον ύπνο τους ακόμη δείχνουν κούκλες. Ο λόγος που έχουν συνασπιστεί είναι γιατί δεν μπορούν να χωνέψουν το πόσο γρήγορα τις έφτασε σε απόδοση η Μαρία, η οποία έχει σαφέστατα μεγαλύτερη αντίληψη απ' όλες εκεί μέσα. Τα "τυχαία κλικ" είναι δικαιολογίες για να τη μειώσουν και να παρηγορήσουν τους εαυτούς τους.

Η Μαρία χθες έκανε δύο σχόλια για την Κάτια που ήταν πολύ εύστοχα κατ' εμέ (άσχετα αν οι κριτές έκαναν τα στραβά μάτια). Καταρχάς, η Κάτια σε κάποιο σημείο όντως είχε μπλέξει τη συνειδητοποίηση με τον θρήνο και στη δεύτερη φωτογράφιση ήταν όντως πρόστυχη. Παρατηρώ λοιπόν ότι, όσο χαζοχαρούμενη κι αν φαίνεται, έχει μονίμως τα μάτια της 14 και θυμάται με προσοχή τις συμβουλές των κριτών (σε αντίθεση με την Άννα Μαρία που έχει μνήμη χρυσόψαρου). Ο λόγος που δυσκολεύεται στην αρχή είναι γιατί έχει έντονο πρόσωπο και πρέπει να βρει τις γωνίες της, ενώ σε πολλά concept τη σκάλωναν και οι ίδιοι οι κριτές (ή η Ζεν) με τα σχόλιά τους.

Η Καζαριάν επίσης μια περίεργη φυσιογνωμία με μεγάλη αντίληψη, απλά έχει το ατού της θηλυκής - σεξυ πλευράς της που απ' ό,τι φαίνεται είναι άκρως απαραίτητο για την επιβίωση στον διαγωνισμό.
Σε αυτό που λες να προσθέσω ότι αυτό που είπε η Κέισι για το ότι η Μαρία είδε φως και μπήκε δεν ξέρω πως της ήρθε ότι πρέπει να είναι υποτιμητικό. Δηλαδή από που και ως που πειράζει που πήγε να το δοκιμάσει αν της κάνει αυτή η δουλειά και σε περίπτωση που είναι καλή να το συνεχίσει; Είναι συνειδητοποιημένη λέει η Κέισι από μόντελινγκ που έκανε πόρτα πριν μπει στο παιχνίδι. Μάαααααααλιστα.
Επίσης η Μαρία είχε την καλύτερη πορεία και από τις τρεις που είναι στον τελικό αυτή τη στιγμή. Η Άννα-Μαρία παρόλο που τη θεωρώ πως εμφανισιακά έχει το πακέτο πήγε με πολλά σκαμπανευάσματα και ουσιαστικά δεν έφυγε γιατί αρέσει στους κριτές. Η Κάτια όσο καλή και αν τη θεωρούν άμα δεις τις φωτογραφίες της μαζεμένες έχει σε όλες ακριβώς την ίδια έκφραση κάτι που σε άλλες κοπέλες έλεγαν ότι είναι δείγμα στασιμότητας. Για την Κέισι δεν θέλω καν να σχολιάσω σαν μούφα Κένταλ Τζένερ είναι.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εμένα και οι τρεις πάντως καρχες μου φαίνονται . Απ'ότι άκουσα τελικό μπαίνουν Άννα Μαρία και Κάτια και με αυτό που έγινε χθες ειλικρινά δε ξέρω ποια θα βγει.
Πολύ τρας πάντως φέτος (όχι ότι είναι κακό), ήταν που ήταν πέρσι φέτος το κάνανε φουλ.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Η Μαρία μου δίνει την εντύπωση της κοπέλας που αναγκάστηκε να ωριμάσει πολύ νωρίς και γι' αυτό τώρα της βγαίνει ένας παλιμπεδισμός. Μπορεί να πήγε ουρανοκατέβατη εκεί, όπως λες, αλλά ακριβώς γι' αυτόν τον λόγο συν τη λίγο πιο ιδιαίτερη εμφάνισή της, χρειάζεται πολύ περισσότερη προσπάθεια απ' τις υπόλοιπες που και στον ύπνο τους ακόμη δείχνουν κούκλες. Ο λόγος που έχουν συνασπιστεί είναι γιατί δεν μπορούν να χωνέψουν το πόσο γρήγορα τις έφτασε σε απόδοση η Μαρία, η οποία έχει σαφέστατα μεγαλύτερη αντίληψη απ' όλες εκεί μέσα. Τα "τυχαία κλικ" είναι δικαιολογίες για να τη μειώσουν και να παρηγορήσουν τους εαυτούς τους.

Η Μαρία χθες έκανε δύο σχόλια για την Κάτια που ήταν πολύ εύστοχα κατ' εμέ (άσχετα αν οι κριτές έκαναν τα στραβά μάτια). Καταρχάς, η Κάτια σε κάποιο σημείο όντως είχε μπλέξει τη συνειδητοποίηση με τον θρήνο και στη δεύτερη φωτογράφιση ήταν όντως πρόστυχη. Παρατηρώ λοιπόν ότι, όσο χαζοχαρούμενη κι αν φαίνεται, έχει μονίμως τα μάτια της 14 και θυμάται με προσοχή τις συμβουλές των κριτών (σε αντίθεση με την Άννα Μαρία που έχει μνήμη χρυσόψαρου). Ο λόγος που δυσκολεύεται στην αρχή είναι γιατί έχει έντονο πρόσωπο και πρέπει να βρει τις γωνίες της, ενώ σε πολλά concept τη σκάλωναν και οι ίδιοι οι κριτές (ή η Ζεν) με τα σχόλιά τους.

Η Καζαριάν επίσης μια περίεργη φυσιογνωμία με μεγάλη αντίληψη, απλά έχει το ατού της θηλυκής - σεξυ πλευράς της που απ' ό,τι φαίνεται είναι άκρως απαραίτητο για την επιβίωση στον διαγωνισμό.


Δε διαφωνώ σε κάτι απλά δε βλέπω παράλογο τελείως το ότι στράφηκαν εναντίον της Μαρίας, γιατί ποτέ δεν ήταν φίλες όπως έλεγε αυτή με βάση το τι είδαμε. Είναι κοινό το κόλπο να λιώσω την ψυχολογία του αντιπάλου / να στραφώ φανατικά εναντίον του τώρα που φτάνουμε στο τέλος. Με δεδομένο όμως ότι είδαν το περυσινό πόσο σχολιάζονταν στα social και ότι τους είχαν σφυρίξει καλά λόγια απ'έξω ήταν χαζό να το πουν. Τώρα υπάρχει μια σχετική χλιαρότητα γιατί έχει φανεί ότι όποια και να βγει λίγο πολύ κάργια θα είναι. :P

Αν ήθελε / μπορούσε να παίξει μπαλίτσα η Μαρία σε κανένα αβανταζ θα έδινε τη Χαρά ξέρω γω που ούτε σταθερά καλή είναι σαν την Κάτια ούτε πολλές καλύτερες φωτοζ είχε σαν την Άννα και της είχε μιλήσει και άσχημα σε κάποιες φάσεις και θα έκανε έναν χαμούλη άλλο πράμα αν την έδιωχνε.

Την Καζαριάν την ανέφερα γιατί από όσο θυμάμαι τουλάχιστον δεν έμπλεξε με τέτοιες κατινιές και κουτσου κουτσου ήπιε το νερό από την πηγή. Βέβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι μπροστά στις φετινές 3 οι περυσινές ήταν και αγίες και κάμποσες φορές πιο όμορφες και μοντελέ συνολικά αλλά οκ. :lol:
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ το έχω πει και θα το ξαναπώ, η καλύτερη είναι η Άννα Μαρία. Βέβαια απλά εμφανισιακά κρίνω, δεν ξέρω λεπτομέρειες. Α και ελπίζω και η Μαρία να κάνει κάτι. Κατάφερε να φτάσει έως εδώ!
 

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Καλησπέρα σε παλιούς και καινούργιους.. Ας βγει όποια να είναι εμένα με προβληματίζει ότι θα πέσει πάλι ο σέρβερ σήμερα και το βλέπω από λαπτοπ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αν και δεν την συμπαθώ ξεκάθαρα στημένο για να το πάρει η Άννα Μαρία.Η τελευταία φωτογραφία της Κάτιας ήταν φοβερή όμως πήρε 2 9αρια.


Χαχαχα 1 λεπτό η ψηφορια του κόσμου.Μας κοροϊδεύουν.

Ρε τι μούφα ήταν αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
ΤΙ ΕΊΔΑ ΜΟΛΙΣ ΤΏΡΑ

 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ας σχολιάσω.

Αν ήμουν η Κεισι σε αυτο το φιάσκο θα έσκιζα το διπλωμένο λεμονί ύφασμα του Μπράτη και θα έφευγα. Και οι άλλες δυο θα πετάνε μια σκούφια απο δω μέχρι απέναντι που θα μοιράζονται τίτλο και έπαθλα με μια που αντιπαθούν κιόλας. Γενικά κάτι τέτοιο δεν έχω ξαναδεί σε καμία εκπομπή. Με μια λέξη: προχειρότητα. Γενικά ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Επικ η Κάτια όταν άδειασε τη Μαρτίνα επίσης. :lol:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γενικά πόσο άβολο που φέρανε τους συντρόφους τους να κάνουν φωτογράφιση. Και κραζουνε την Κάτια που δε δέχθηκε την πρόταση γάμου ενώ ξέρω γω, πιστεύω ότι είναι μια τελείως προσωπική στιγμή και λογικό να τη φέρει σε αμηχανία και να μην ξέρει πως να το διαχειριστεί. Ή η αντίδραση της Άννας Μαρίας που δεν ήξερε τι να του πει και ο άλλος ενοχλήθηκε φουλ.
Νομίζω αν κάνανε μια δημοσκόπηση στο Instagram πάντως λιγότερο θα κρασαρε.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΤΙ ΕΊΔΑ ΜΟΛΙΣ ΤΏΡΑ

Φιάσκο. Αφού δεν σας βγαίνει η ψηφοφορία του κοινού αφήστε το στην κριτική επιτροπή μόνο, τι μαλακίες είναι αυτές ΠΧΙΑ;
Χαίρομαι που ήμουν έξω και το πέτυχα στη φάση που πήγαν πλατό να δείξουν τις φωτογραφίες με τους γκόμενους τους τόσες ώρες που κράτησε. Το οποίο (όπως πέρσι με την οικογένεια) είναι τεράστιο φέιλ. Το νόημα της δυσκολίας στον τελικό και γενικά στο τέλος είναι να φωτογραφίζονται με επαγγελματίες για να φανεί τι πρόοδο έχουν κάνει οι ίδιες.

Γενικά αίσχος. :look:
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κορίτσια πως σας φάνηκε η πρόταση γάμου;

Το αποτέλεσμα του διαγωνισμού δε θα το σχολιάσω.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πρόταση γάμου? Λολ τι έγινε, άντε να δω κανένα στιγμιότυπο να γελάσουμε.

Όσον αφορά την ισοπαλία, έλεος
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλησπέρα σας μας έμαθε και η Τάιρα μετά το χθεσινό.

 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δες ήταν πολύ αμήχανο και κριντζ.


Πωωωω το είδα μόλις. The cringe is real. Ω Ολύμπιοι θεοί, what did I just witness... Επίσης δεν ξέρω αν είμαι κακός, αλλά την βλέπω την Άννα Μαρια να τον παρατάει, σύντομα.

Γενικά από τις τρεις μου βγάζει το πιο dirty!

(Sorry for being creepy ladies of the forum)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Εντάξει πιο στημένο πεθαίνεις! Δεν υπήρχε αυτό! Απο το ότι είπαν ένα λεπτό για να ψηφίσουν κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά.100% στημένο για να βγούνε οι δυο αντίπαλες.
Το θέμα με τους γκόμενους ήταν μια φρίκη πραγματικά.Απαίσιο.
:crazy:
 

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Παιδιά θα έχει και άλλο gntm! Υπομονή μέχρι το επόμενο :alljumpy:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top