H ταινία Harry Potter and the Goblet of Fire αποφέρει κέρδη πάνω απο 400 εκατομμύρια!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Tι να πως εγώ τώρα που δεν μου άφησε τίποτα η dooo :(

A κάτι μόνο... Μην κρίνεις τα βιβλία απο τις ταινίες. Τα βιβλία είναι κλάσεως ανώτερα. Και δευτερον, αν διαβάσεις βιβλία, διάβασε τα πρωτότυπα, χάνουν πολύ στη μετάφραση. Το ίδιο και για τις ταινίες, αν μπορείς δες τες με αγγλικούς ή καθόλου υπότιτλους (εγώ προτιμάω με αγγλικούς υπότιτλους γιατι η ακοή μου δεν ειναι και η καλύτερη :redface: )
Α για να μην παρεξηγηθώ, όταν λεω "αν μπορεις" δεν αναφέρομαι στις γνώσεις αγγλικών σου (οι οποίες είναι σίγουρα καλές για να ζεις Αγγλία) αλλά στην παρέα που θα έχεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Εννοειτε οτι θα διαβασω και θα δω ΜΟΝΟ τα αυθεντικα!
Αγγλικα ειναι και τα 2 κ ετσι θα μεινουν,δεν υπαρχει περιπτωση να το βεβηλωσω το σεναριο χαρει λαθων των μεταφραστων...
Ετσι κανω παντα (αν και βιβλιο δεν διαβαζω λογοτεχνικα/ψυχαγωγικα) ολα στα αγγλικα και επισης οι ταινιες,χωρις υποτιτλους.Η ακοη μου ειναι μια χαρα και πρεπει να την εξασκεις,τι να το κανεις το ετοιμο το διαλογακι απο κατω;

Ιδιως οταν μιλουν οι αγγλιδες με την σεξυ προφορα τους...ποιος τους χ***ι τους υποτιτλους!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
παμε αγγλικούς τίτλους για να γουστάρεις πιότερο:clapup:

HP and the philosopher's stone
HP and the chamber of secrets
HP and the prizoner of Azkaban
HP and the goblet of fire
-----------
HP and the order of the Phoenix ( it rockz!!!!)
HP and the half-blood prince (it rockz even more!!!!)

τα βιβλία όντως λένε περισσότερο και δη τα αυθεντικά..καλό θα ήταν όμως, πρώτα να τα διαβάσεις και μετά να δεις τις ταινίες:)

έτσι και ο χάουρι ήταν σκωτσέζος, να σας δω εγώ μετά τι θα καταλαβαίνατε χωρίς υπότιτλους:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Να εισαι καλα βρε dooo,με εφτιαξες πρωινιατικα!!

Μπα μην το λες,μια χαρα μιλουν οι σκωτσεζοι,κανενα προβλημα δεν ειχα...ασε που οι σκωτσεζες μιλουν πιο σεξυ ακομα και απο τις αγγλιδες...και ειχε κατι μωρα σε λεω!Κολαση παιδι μ !

Καλα αν ειναι ετσι να καθω σε καθε ταινια,τοτε επρεπε να διαβασω και ολα των Lord of the rings,πριν δω τις ταινιες... :P

Μακαρι να ειχα χρονο,ειλικρινα θα γουσταρα πολυ...different priorities atm ;)

Y.Γ.Ασχετο μεν αλλα θελω να το πω,μια και μου θυμισες για προφορες....μιλησα με μια σκωτσεζα σε ενα μπαρ,μετα ερχεται η μπαργουμαν και μου μιλαει και την ρωταω αν ειναι απο Σκωτια (για να απομνημονευσω την σκωτσεζικη προφορα απο αρκετες κοπελες)...με καραφλιαζει και μου λεει οτι ειμαι απο Αυστραλια (!!) που στην Σκωτια,ακου τι πετυχα...
Φευγω απο κει και η επομενη κοπελα που γνωριζω εντελως τυχαια (μπηκε στο δωματιο μας καταλαθος) ,την ρωταω και αυτην ΜΠΑΣ και ειναι σκωτσεζα....και εκει ειναι που μου πεφτει το κεφαλι κατω....μου λεει οτι ειναι απο Νεα Ζηλανδια (!!!) doing!! :O :O
Μου αρεσει που ηθελα να αποτυπωσω την σκωτσεζικη προφορα...τρομαρα μου...τα παρατησα μετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
..

Μπα μην το λες,μια χαρα μιλουν οι σκωτσεζοι,κανενα προβλημα δεν ειχα...ασε που οι σκωτσεζες μιλουν πιο σεξυ ακομα και απο τις αγγλιδες...και ειχε κατι μωρα σε λεω!Κολαση παιδι μ !
κανένα πρόβλημα??!?!!? εισαι σίγουρος ότι μίλησες με ντόπιους?:P:P
έχω πάθε φρίκη: είμαι στο αεροπλάνο προς εδιμβούργο από λονδίνο και κάθομαι ανάμεσα σε 2 σκωτσέζους. Έχουν αρχίσει τα ουίσκια με το που έσβησε η φωτεινή επιγραφή για τις ζώνες...και μου'πιάνουν τη συζήτηση..τα'δα όλα:D δεν καταλάβαινα τζίζους! ώσπου κατεβασα κι εγώ ένα σκοτς, και άρχισα να τους πιάνω..μου λέγανε ότι στη σκωτία είναι γαμάτα, και έχουν και πολύ καλά παιδιά και να πάω να μείνω εκεί:clapup::clapup::clapup:
ειλικρινά πάντως, όλες τις φορές που πήγα, πάντα δυσκολευομουν να τους καταλάβω στην αρχή:)

Και τα αγοράκια ήταν πολύ ωραία πάντως, νι:panwkatw:


..τουλάχιστον, δες τις δύο πρώτες ταινίες και από την τρίτη άρχισε το βιβλίο..διαβάζεται γρήγορα γιατί σε συνεπαίρνει:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μην μου λες για φρικη....πρωτη φορα στην ζωη μου εξωτερικο,σκαω μουρη Λονδινο και παω σε σπιτι με αγγλιδες που τις ειχα γνωρισει στο νετ....ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.
Λες και πρωτη φορα στην ζωη μου ακουγα αγγλικα...(μολις ειχα παρει το ielts με πολυ καλο βαθμο,ιδιως στο listening!!)....εντωμεταξυ μου ειχαν πει για την λονδρεζικη προφορα,αλλα δεν το περιμενα ετσι (φαντασου τωρα 15 χρονες λονδρεζες πως μιλανε...σου λεω κινεζικα...και το χειροτερο δεν μπορουσα να μιλησω...με ειχαν κομπλαρει..)

Η αληθεια ειναι οτι μετα απο 1 χρονο εξω εκει "σπαει" το αυτι και η γλωσσα..το ξερω πολυ καλα...και ναι με σκωτσεζους μιλησα και επισης κυριως με κοπελες (στα μαγαζια που δουλευαν,εκοβα φατσες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στην αρχή ξενίζει, έχεις δίκιο, αλλά μετά συνηθίζει κανείς. Έτσι μου συνέβη και μένα όταν ανέβηκα στο νησί.

το θέμα ειναι άλλο.......15χρονα?!?!?!?!? :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eγώ σήμερα λέω να διαβάσω το 6ο που το έχω τόσους μήνες και κάθεται! :clapup:

(back on topic)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σε κόβω να το τελιώνεις σήμερα...θα πάθεις πλάκα μισέλ, σε διαβεβαιώ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ρε γμτ το κακό είναι οτι πάει καιρός που διάβασα τα υπόλοιπα και φοβάμαι οτι θα έχω κενά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Michelle διάβασε το 6ο πάραυτα:clapup:

Και μην ανησυχείς για τα κενα, θα τα θυμηθείς όλα:)

Εγώ το διάβασα σε δυο μέρες το πρωτότυπο, μου άρεσε πολύ αλλά στο τέλος δεν μπορούσα να συνελθω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εγώ το πρωτότυπο έχω... :)
Μάλλον θα με χάσετε για αρκετές ώρες σήμερα :P
Θα είμαι με τον χαουρι μην ανησυχήσετε :P

btw βρε κορίτσια (τώρα που λείπει και ο exp :P) σε πολύ κουκλι δεν εξελίσσεται ο χαουρι στις ταινίες? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
μμμ καλός ο Χάρι αλλά εμένα ανέκαθεν μου άρεσαν οι μεγαλύτεροι άντρες (πχ Lucious Malfoy... ωχ βοήθεια μη βαράτε:P )

Πάντως δεν ξέρω αν άκουσες τίποτε για το τέλος του βιβλίου, γιατί πλέον έχει μαθευτεί, αλλά προετοιμάσου για στεναχώριες:'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Aπο το στόμα μου το πήρες! Ο δευτερος ωραιότερος στις ταινίες είναι ο Lucious!!!! :jumpy:
Απο το τέλος, όχι δεν έχω ακούσει τίποτα ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ! ΣΟΥΤ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
κι έλα μετά ιδού να σου λύσουμε τις απορίες (που σίγουρα θα έχεις) :).

ψ. το έκτο βιβλίο το διάβασα φέτος το καλοκαίρι στην ιο (ποιός διάολος με έπεισε να πάω σε δαύτο το νησί... :hmm:). τριγύρω αιδoιοκαταιπροβατίνα κι εγώ με το μπουκ στο χέρι :D.

ψ2. καλά είμαι τώρα γιάννη :P;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
κι έλα μετά ιδού να σου λύσουμε τις απορίες (που σίγουρα θα έχεις) :).

ψ. το έκτο βιβλίο το διάβασα φέτος το καλοκαίρι στην ιο (ποιός διάολος με έπεισε να πάω σε δαύτο το νησί... :hmm:). τριγύρω μουνοθύελλ@ κι εγώ με το μπουκ στο χέρι :D.

α ρε weak σε ωραίο σημείο έβαλες το @ για να μην φαίνεται σαν μπινελίκι η λέξη!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Please άλλαξε το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
..
ψ. το έκτο βιβλίο το διάβασα φέτος το καλοκαίρι στην ιο (ποιός διάολος με έπεισε να πάω σε δαύτο το νησί... :hmm:). τριγύρω μ**θύελλ@ κι εγώ με το μπουκ στο χέρι :D.

ασε weakie, επίτηδες το έκανες για να βλέπουν τα κοριτσάκια τι διαβάζεις και να σου έρχονται για εξηγήσεις....:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ασε weakie, επίτηδες το έκανες για να βλέπουν τα κοριτσάκια τι διαβάζεις και να σου έρχονται για εξηγήσεις....:clapup::clapup::clapup::clapup:

Αυτό μου θυμίζει τον λύκο με την προβιά προβάτου. Θεωρούν τον weak καλό παιδάκι με ευαισθησίες και ρίχνει δόλωμα στα πτωχά-αθώα τουριστάκια τον χάρυ ποττερ.
Σιγά μην φανταστούν τι επακολουθεί.
Χμμμμ έξυπνο σχέδιο weak υποτάσωμαι στην σατανική ιδιοφυία σου!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μουχεχε :σατανικό_γέλιο: :angelnot: :hehe:.

ενίσταμαι κύριε πρόεδρε. εκτοξεύονται ασύστολα ψεύδη εναντίον μου και προτίθεμαι να καταγγείλω την οργανωμένη προσπάθεια σπίλωσης του ονόματός μου :P :D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ελα μου ζω, να σου βάλω χαρτόσημα στην καταγγελία:hehe::hehe::hehe:

:bleh::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top