Harry Potter

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ξέχασα την ερώτηση "Με ποιον χαρακτήρα ταυτίζεσαι περισσότερο";.

Μα πότε πρόλαβες να απαντήσεις;; Εμένα θα μου πάρει μια ώρα τουλάχιστον! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Στο Hogwarts οι μαθητές διδάσκονται μόνο μαθήματα μαγείας; Δεν κάνουν καθόλου γενικής παιδείας, όπως γλώσσα και μαθηματικά; Ειδικά η Φυσική θα τους ήταν πολύ χρήσιμη, καθώς θα μάθαιναν τους νόμους της φύσης οπότε θα τους παραβίαζαν πιο όμορφα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Στο Hogwarts οι μαθητές διδάσκονται μόνο μαθήματα μαγείας; Δεν κάνουν καθόλου γενικής παιδείας, όπως γλώσσα και μαθηματικά; Ειδικά η Φυσική θα τους ήταν πολύ χρήσιμη, καθώς θα μάθαιναν τους νόμους της φύσης οπότε θα τους παραβίαζαν πιο όμορφα.

Δία και εγώ έχω αναρωτηθεί πολλές φορές για τα μαθήματα που υπάρχουν, αλλά όχι, δεν κάνουν τα γενικής παιδείας.. :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Παιδιά λίγο προσωπική ερώτηση.. τι θα βλέπατε στον καθρέφτη του Έριζεντ ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Έχω μια απορία: Στο Hogwarts οι μαθητές διδάσκονται μόνο μαθήματα μαγείας; Δεν κάνουν καθόλου γενικής παιδείας, όπως γλώσσα και μαθηματικά; Ειδικά η Φυσική θα τους ήταν πολύ χρήσιμη, καθώς θα μάθαιναν τους νόμους της φύσης οπότε θα τους παραβίαζαν πιο όμορφα.


Γλώσσα/Φυσική δε θυμάμαι να κάνουν, πάντως είχαν ένα μάθημα που λεγόταν Arithmancy, στο οποίο αν δεν κάνω λάθος μελετούσαν τους αριθμούς. Ήταν όμως μάθημα επιλογής, και προσφερόταν μόνο σε μαθητές μεγαλύτερων τάξεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ουφ, επιτέλους το έκανα :P

1)Το πρώτο. Ο τρόπος που σε βάζει στον μαγικό αυτό κόσμο, είναι απλά απίστευτος, ειδικά όταν είσαι μικρός. Δε θα ξεχάσω ποτέ τον τρόπο με τον οποίο το διάβαζα και νόμιζα πως όλοι γύρω μου είναι κρυφά μάγοι. :D
2)Το έκτο. Σε σχέση με τα άλλα, η υπόθεσή του ήταν αρκετά μέτρια.
3)Χμμμ, η πέμπτη. Η τρίτη είναι πολύ κοντά, όμως!
4)Η έκτη, για τους ίδιους λόγους με το βιβλίο..
5)Εδώ θα έπρεπε να γράψω τουλάχιστον 5. Θα παραθέσω δυο, γιατί μου αρέσουν εξίσου, αλλά είναι τελείως διαφορετικά:
"People die everyday! Friends, family. Yeah, we lost Harry tonight. He's still with us, in here. So's Fred, Remus, Tonks, all of them. They didn't die in vain. But you will! Because you're wrong! Harry's heart did beat for us, for all of us. It's not over!"
"It is our choices… that show what we truly are, far more than our abilities."
6)"No one asked your opinion, you filthy little Mudblood!"Ο Ντράκο έχει πει πολλές ηλιθιότητες, αλλά αυτή είναι ειλικρινά η χειρότερη. Το έχει πει τόσες φορές, που βαρέθηκε και ο ίδιος.
7)Η Molly,υποθέτω. Δεν είμαι μεγάλη φαν των Weasley γενικότερα.
8 )Nymphadora Tonks! :D Την συμπαθώ άπειρα!!
9)Bellatrix Lestrange! Εντάξει όλοι την ψιλομισήσαμε όταν σκότωσε τον Dobby/Sirius, αλλά είναι απίστευτα ενδιαφέρουσα! Διαβολική και τρελή, αλλά ταυτόχρονα τόσο πιστή και προστατευτική απέναντι σε όσους νοιάζεται! Επίσης λατρεύω το μαλλί της :P
10)Neville Longbottom. Τον Νέβιλ τον συμπάθησα από την πρώτη στιγμή, παρόλο που όλοι τον θεωρούσαν ηλίθιο. Είχε απίστευτο character development, και θεωρώ πως έπρεπε να τον είχαν δείξει περισσότερο! :)
11)Νέβιλ 100%.
12)DOLORES FUCKING UMBRIDGE. Και ναι,δε λέω ψέματα,αγαπητή Umbridge. Εκνευριστικός χαρακτήρας με μηδενικό λόγο ύπαρξης.
13)Δύσκολο. Είναι οι περισσότεροι τόσο κουλοί, κι όμως δεν έχει ξεχωρίσει κανένας στο μυαλό μου. Θα πω Trelawney,γιατί έτσι μ’αρέσει. :P Θα είχα πει Horace Slughorn, αλλά ας είμασtε ειλικρινείς; Δεν είναι και ο καλύτερος καθηγητής,παρόλο που είναι καλός ως άνθρωπος. :/:
14)Δεν θα άντεχα τον Lockhart για πάνω από 5 λεπτά, μα το Θεό θα είχα εκραγεί. Οπότε ναι, τα μαλλιά του Snape. Ίσως να μπορούσα να χρησιμοποιήσω και κάποιο ξόρκι, ποιος ξέρει..
15)Μια ενθουσιασμένη Bellatrix. Γιατί όλοι έχουμε δει τι συμβαίνει όταν εκνευρίζεται η Molly :P :P
16)Αχχ μαγικά γλυκά ή πέταγμα με το αυτοκίνητο; Τι δίλημμα. Θα θυσιάσω τα γλυκά για την πτήση, αρκεί να έχω κάποιον μαζί μου στο αυτοκίνητο. Αλλά από την άλλη δεν θα έχω τους όλους τους φίλους μου μαζί....Νομίζω πως τελικά θα επιλέξω το τρένο.
17)Θα φιλήσω το Voldemort. Σιγά μην της σιδερώσω κιόλας.
18 )Τον ιππόγρυπα! Αρχικά θα μου άρεσε περισσότερο η σκούπα, αλλά τίποτα δεν συγκρίνεται με την πτήση σε ιππόγρυπα! Καλά, ίσως η πτήση με δράκο :P
19)Ο Ρον. Δεν τον πολυσυμπάθησα σε καμία απ’τις δυο περιπτώσεις, απλώς μου φάνηκε πως στο βιβλίο έπαιξε πιο ενεργό ρόλο, ενώ στις ταινίες ήταν τελείως μαλθακός. Το ίδιο ισχύει και για τη Τζίνι, μόνο που αυτή τη βρήκα πολύ πιο ενοχλητική.
20)Όχι. Δε φταίνε τόσο οι λεπτομέρειες που παραλήφθηκαν στις ταινίες, όσο η ιδιαίτερη ατμόσφαιρα που δημιουργούσαν τα βιβλία! :D
21)Και οι δυο ταίριαζαν άψογα στα αντίστοιχα μέρη που έπαιξαν. Ωστόσο, μου άρεσε λίιιιιγο περισσότερο ο Richard Harris.
22)Η σκηνή στο St. Mungo’s. Εξήγησε πολλά..
23)Την τέταρτη, γιατί παραλήφθηκαν τόοοοσες λεπτομέρειες. Πιστεύω πως αν δε διαβάσεις το τέταρτο βιβλίο δε θα καταλάβεις τίποτα!
24)Στο Gryffindor (όπως όλοι μας) :P
25)Στο Slytherin. Ο επόμενος μήνας ήταν περίοδος άρνησης :P
26)Τα ξόρκια! :D
27)Alohomora σίγουρα. Θα είχα γλιτώσει τόσα περιστατικά!! Αμάν και αυτά τα κλειδιά, γιατί δε μένουν ποτέ στη θέση τους;! :mad:
28 )Χάρι ή Νέβιλ. Το ξέρω πως δεν είναι στον κοιτώνα μου,αλλά δε με νοιάζει :P
29)Ο αόρατος μανδύας! Και μόνο που σκέφτομαι τι φάρσες θα μπορούσα να κάνω!! Χεχε :P :D :D
30)Χμμμ, ίσως να έκανα την Τζίνι Slytherin. Θα είχε περισσότερο ενδιαφέρον έτσι.
31)Remus Lupin (Moony)! Ήταν διαφορετικός από τους άλλους, και τόσο καλός με όλους! :D Γιατί η Rowling πρέπει πάντα να τους σκοτώνει όλους όταν επιτέλους γίνονται ευτυχισμένοι?!
32)Τον Λόρδο Voldemort, για να συνεχιστούν τα βιβλία :P


Sirius mode on: Ή τον Remus ή την Tonks, γιατί πέθαναν αμέσως μόλις έγιναν γονείς, κι αυτό είναι πολύ άδικο.
33)Κλήροι εννοείται :D
34)Πρέπει?? Καλά,Seamus Finnigan.
35)Ένας δράκος!! :D
36)Ένας κρεμασμένος :/:
37)Φωτιά/Βενζίνη/BBQ :P
38 )Emma Watson! Από τις συνεντεύξεις της τουλάχιστον, την συμπαθώ πάρα πολύ! :D
39)Seeker, χωρίς αμφιβολία! :D
40)Κάπου στο Υπουργείο Μαγείας, σε κάποια διοιητική θέση σχετική με κοινωνικές σχέσεις.
41)Γενικά με ικανοποίησε. Θα το ήθελα βέβαια λίγο μεγαλύτερο το τελευταίο κεφάλαιο (εκεί που γίνεται το timeskip). Επίσης προσωπικά θα έκανα την Ερμιόνη να καταλήξει με το Χάρι. Αλλά κι αυτό το τέλος είναι πολύ ταιριαστό!
42)Χμ, πάρα πολλά. Θυμάμαι τον εαυτό μου να διαβάζει/βλέπει Χάρι Πόττερ από πάντα. Θυμάμαι πόσο στενοχωρήθηκα όταν δεν έφτασε ποτέ το γράμμα από το Hogwarts. Θυμάμαι πόσο χαίρομαι κάθε φορά που προκύπτει συζήτηση για τον Χάρι Πόττερ στην τάξη. Ναι, ο Χάρι Πόττερ σημαίνει πολλά για μένα. :D
43)Περισσότερο με το Χάρι, αν και είμαι πολύ πιο ομιλητική :P

Στον καθρέφτη του Erised θα έβλεπα εμένα σούπερ επιτυχημένη μαζί με τους φίλους/οικογένειά μου, έχοντας καταφέρει όλα αυτά που θέλω και έχοντας γυρίσει όλον τον κόσμο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Παιδιά αν το ραβδί που σε επέλεξε δεν σου αρέσει, μπορείς να πάρεις άλλο? :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είχα κάνει και εγώ το quiz (πριν κάτι μήνες) από περιέργεια και με είχε βγάλει Ravenclaw! :D (Ravenclaw traits; intelligent, wise, sharp, witty, individual :smoke:)

Και για ραβδί: Redwood wood with a dragon heartstring core, 12 3/4'' and hard flexibility.


Γαμάτο ραβδί πρέπει να είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Παιδιά αν το ραβδί που σε επέλεξε δεν σου αρέσει, μπορείς να πάρεις άλλο? :P :P

Όχι δυστυχώς...γιατί αυτό σε επιλέγει (σνιφ). Εκτός κι αν θες να πάθεις καμία έκρηξη στη μέση της μάχης :P

Είχα κάνει και εγώ το quiz (πριν κάτι μήνες) από περιέργεια και με είχε βγάλει Ravenclaw! :D (Ravenclaw traits; intelligent, wise, sharp, witty, individual :smoke:)

Και για ραβδί: Redwood wood with a dragon heartstring core, 12 3/4'' and hard flexibility.


Γαμάτο ραβδί πρέπει να είναι!

Άπαιχτο πρέπει να είναι αυτό το ραβδί! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
προσωπικά πιστεύω πως η Τζίνη είναι πάααρα πολύ όμορφη.. περισσότερο από την Ερμιόνη.. αλλά δεν ξέρω..
ε όχι και η τζίνη όμορφη
οι πιο πολλοί από τους πρωταγωνιστές είναι κοντοί παχουλοί και μπάζα, και αυτό γιατι επιλέχθηκαν με βάση το πόσο χαριτωμένοι δείχνουν σαν παιδιά,
πχ εμένα η ερμιόνη ποτέ δεν μου άρεσε
η μόνη που ίσως βλέπετε λίγο είναι η Luna η οποία επιλέχτηκε αργότερα..στην 3η ταινία νομίζω

ravenclaw για μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
ε όχι και η τζίνη όμορφη
οι πιο πολλοί από τους πρωταγωνιστές είναι κοντοί παχουλοί και μπάζα, και αυτό γιατι επιλέχθηκαν με βάση το πόσο χαριτωμένοι δείχνουν σαν παιδιά,
πχ εμένα η ερμιόνη ποτέ δεν μου άρεσε
η μόνη που ίσως βλέπετε λίγο είναι η Luna η οποία επιλέχτηκε αργότερα..στην 3η ταινία νομίζω

ravenclaw για μένα!
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, δίκιο έχεις.. η Λούνα είναι ΘΕΑ :clapup::inlove::inlove::inlove:

Καλωσόρισες αγαπητέ Ravenclaw συμμαθητή και συγχαρητήρια που τοποθετήθηκες στον κοιτώνα των πιο έξυπνων, ανοιχτόμυαλων, δημιουργικών, ευφάνταστων και ερευνητικών ανθρώπων! :clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δεν το είχα σκεφτεί έτσι, δίκιο έχεις.. η Λούνα είναι ΘΕΑ :clapup::inlove::inlove::inlove:

Θεά δεν λες τίποτα, απλά καταπληκτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Θεά δεν λες τίποτα, απλά καταπληκτική!
Είναι η αγαπημένη μου από τότε που ήρθε! :inlove::inlove:
Εσύ φίλτατη Μάιρα σε ποιον κοιτώνα έχεις τοποθετηθεί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Σήμερα έχει το 7 part 1 στο STAR 23:15. Μόνο που σκέφτομαι τις διαφημίσεις του star....:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Σήμερα έχει το 7 part 1 στο STAR 23:15. Μόνο που σκέφτομαι τις διαφημίσεις του star....:mpinelik:

Μισή ώρα η διαφήμιση, δέκα λεπτά η ταινία. Ώσπου να τελειώσει η διαφήμιση προλαβαίνεις τα κάνεις τα πάντα, από ένα χαλαρωτικό μπάνιο μέχρι γενική στο σπίτι, εσύ θα χεις τελειώσει και ακόμα διαφημίσεις θα έχει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μισή ώρα η διαφήμιση, δέκα λεπτά η ταινία. Ώσπου να τελειώσει η διαφήμιση προλαβαίνεις τα κάνεις τα πάντα, από ένα χαλαρωτικό μπάνιο μέχρι γενική στο σπίτι, εσύ θα χεις τελειώσει και ακόμα διαφημίσεις θα έχει. :hehe:
Χαχαχαχα πραγματικά:lol:. Το star δεν ξεπερνιέται στις διαφημίσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Νομίζω είναι αρκετά κατατοπιστικό :P
2b58ef070b2a1d25627f2a7881a7c891a198414e_hq.jpg

Καλά εγώ ποτέ δεν βλέπω Star λόγω των διαφημίσεων! :mad:

Θα σας παραθέσω κάποιους γρίφους που λέει ο αετός στην πόρτα των Ravenclaw και θα προσπαθήσετε να τους λύσετε αν θέλετε!:)
1. ''Μπορώ να δουλέψω μόνο όταν βρίσκομαι υπό πίεση και ο μόνος που μπορεί να με πληγώσει είναι ο εαυτός μου... Τι είμαι;''

2. ''Μέσα στα λουλούδια γεννιέμαι, αλλά μέσα στην εκκλησία πεθαίνω... Τι είμαι;''

3. ''Όταν βλέπεις δεν με βλέπεις, όταν δεν βλέπεις με βλέπεις... Τι είμαι;''

4. ''Είμαι δίπλα σου στις πιο φωτεινές σου στιγμές αλλά σε εγκαταλείπω στις πιο σκοτεινές... Τι είμαι;''

6. ''Αν πέσει ένα φύλλο στο δάσος αλλά δεν είσαι εκεί για να το ακούσεις, θα κάνει ήχο πέφτοντας;''

7. ''Όταν κάτι είναι αόρατο, σημαίνει ότι είναι και άυλο;''

8. ''Τι είναι καλύτερο από την αρετή, χειρότερο από την κακία, κανένας πλούσιος δεν το θέλει και όλοι οι φτωχοί το έχουν;''

9. ''Χωρίς φωνή κλαίει, χωρίς φτερά πετά, χωρίς δόντια σε δαγκώνει και χωρίς σώμα πίσω σε τραβά... Τι είναι;''

10. ''Κανένας άνθρωπος δεν με έχει δει, γιατί ποτέ δεν ήμουν αλλά πάντα θα είμαι... Τι είμαι;''

11. ''Είμαι τόσο εύθραυστο που όταν με κρατάνε πάνω από δύο, παύω να είμαι... Τι είμαι;''

12. ''Ποιο είναι το κύριο υλικό για να δημιουργηθεί ένας προστάτης;''

13. ''Ποια είναι η κανονική μορφή ενός Boggart;''

14. ''Μπορεί ένας Dementor να πεθάνει;''

15. ''Ποιο είναι το αστέρι που φαίνεται μόνο τη μέρα;''

16. ''Το φεγγάρι είναι αυτόφωτο;''

17. ''Πώς λέγεται το δωμάτιο που δεν μπορεί κανείς να μπει;''

18. ''Τι γίνεται όλο και πιο υγρό όσο στεγνώνει;''

19. ''Με τι γεμίζεις ένα βαρέλι για να το αδιάσεις;''

20. ''Βρίσκομαι πάνω από ένα αστέρι και έχω 11 γείτονες που μου μοιάζουν και ποτέ δεν κινούνται... Τι είμαι;''

Δεν χρειάζονται όλοι και πολλή σκέψη... πάρτε το λίγο φιλοσοφικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top