Heroes

Αγαπημένος ήρωας?
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μόνο 11 επεισόδια έχει η 2η σαιζόν?

ναι... λέγε με απεργία σεναριογράφων στην Αμερική... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βεβαια δεν ξερω αν το συγκεκριμενο οφειλεται εκει, γιατι ειναι σχετικά συχνο πλεον, οι σειρες να εχουν διαφορετικο αριθμο επισοδεων ανα σαιζον (και πριν την απεργια δλδ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
χάθηκε ο αριθμός των επεισοδίων να είναι πολλαπλάσιος του 4? αμάν πχια, πάλι διβιδί με 3 επεισόδια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Βεβαια δεν ξερω αν το συγκεκριμενο οφειλεται εκει, γιατι ειναι σχετικά συχνο πλεον, οι σειρες να εχουν διαφορετικο αριθμο επισοδεων ανα σαιζον (και πριν την απεργια δλδ).


Όλο κόντρα μου πας εσύ Lorien :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν εχω ακουσει ή δει κατι περι αλλαγης. Αλλωστε ο creator ειναι ο ιδιος που επιτηρει. Που μπαζει απιστευτα ; Δεν προσεξα ειχα αφεθει στη ροη και δεν θυμαμαι τρυπες τωρα (τη στιγμη που το βλεπω μονο παρατηρω κατι, αλλα μετα το ξεχναω).

Πολυ Ρομαντζο ; σιγα βρε. Αλλωστε η σειρα ειναι character-centered. Ρομαντζο ειχε και η 1η σαιζον.
Ίσως φταίει
η cheerleader που μου δίνει στα νεύρα με τις εφηβικές ηλίθιες σχέσεις της, (ο αγαπημένος μου) Hiro με τον έρωτα του και ο Petrelli με την κακάσχημη Ιρλανδή του
. Στην πρώτη season είχε μόνο
το ρομάντζο των Petrelli και Isaak
. Κάποια σημεία που μπορώ να αναφέρω ότι μπάζει είναι:
- Σε ένα σωρό όνειρα/οράματα είδαμε ότι η πυρηνική έκρηξη γίνεται μέρα μεσημέρι και τελικά έγινε βράδυ.
- Ήθελαν οπωσδήποτε να κρατήσουν τον Sylar και κανείς δεν ασχολήθηκε μαζί του αφού τον μαχαίρωσαν στην πλατεία με αποτέλεσμα να ξεφύγει.
- Απίστευτες συμπτώσεις συνεχώς, η πιο τραγική να πετύχει ο Sylar στη μέση της ερήμου του Μεξικού τα δύο δίδυμα!
- Έχεις τη δύναμη να καμπυλώνεις τον χωροχρόνο και πρέπει να επιστρέφεις στον πραγματικό χρόνο μετά από όσο διάστημα κάθησες στο παρελθόν αντί να επιστρέψεις την αμέσως επόμενη στιγμή που έκανες το άλμα; Δηλαδή, ο Hiro πήγε στην Ιαπωνία στο παρελθόν, έζησε εκεί 5 μήνες (πχ) και επέστρεψε 5 μήνες μετά την στιγμή που έφυγε!
μόνο 11 επεισόδια έχει η 2η σαιζόν?
11 έχουν βγει ως τώρα. Λόγω απεργίας θα κλείσουν την season εδώ;:confused:
Δεν θα έχει άλλα επεισόδια μετά την Πρωτοχρονιά;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
lol, οχι βρε, απλα επειδη παρακολουθω κι αλλες σειρες και εχω δει οτι πριν το θεμα της απεργιας, το θεμα των επισοδειων ανα σαιζον ειναι πιο φλου απο παλαιοτερα. Παντως οπως ειδες και στο λινκ που εβαλες, εχουν γυρισει και τα υπολοιπα ηδη :P

11 έχουν βγει ως τώρα. Λόγω απεργίας θα κλείσουν την season εδώ;:confused:
Δεν θα έχει άλλα επεισόδια μετά την Πρωτοχρονιά;:(
Διαβασε το λινκ που εβαλε η XRZ :)

Παντως απο τις παρατηρησεις σου, συμφωνω με ολες, εκτος απο την 1η καθως ποτε δεν ειναι υποχρεωτικο να βγουν τα πραματα οπως τα ειδαν σε visions ή οπως τα ειδε ο Χιρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Παντως απο τις παρατηρησεις σου, συμφωνω με ολες, εκτος απο την 1η καθως ποτε δεν ειναι υποχρεωτικο να βγουν τα πραματα οπως τα ειδαν σε visions ή οπως τα ειδε ο Χιρο. :)
Ε μα τότε είναι μούφα η "δύναμη" να προβλέπεις το μέλλον. Ή το προβλέπεις ή όχι... Και καλά να πρόβλεψες κάτι και κάποιος που καμπυλώνει τον χωροχρόνο να άλλαξε τα σχέδια, αλλά το συγκεκριμένο δεν το επηρέασε καθόλου ο Hiro ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειναι μουφα τελειως. Αλλα δε θα ηταν και μουφα να μπορεις να το δεις χωρις να μπορεις να το αλλαξεις ; ;)


@VALDER : Βούτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Δεν ειναι μουφα τελειως. Αλλα δε θα ηταν και μουφα να μπορεις να το δεις χωρις να μπορεις να το αλλαξεις ; ;)
Μα τότε δεν θα έβλεπες το μέλλον, αλλά μια εκδοχή του πως θα ήταν το μέλλον. Βέβαια αν το συζητήσουμε θα βγούμε εκτός, αλλά νομίζω ότι καλά παιχνίδια με τον χρόνο έχουν γίνει σε ταινίες όπως το Butterfly Effect και την κλασσική Back to the Future. Εκεί οι ελάχιστες αλλαγές έχουν τεράστια επίδραση στο μέλλον...:)
Επίσης με ενοχλεί που πολλές αποφάσεις οι ήρωες στην σειρά τις παίρνουν "επειδή έτσι δείχνουν οι πίνακες"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα ακριβως επειδη το μελλον μπορει να αλλαξει και ειναι ρευστο, ετσι κι αλλιως παντα μια εκδοχη του βλεπεις ! :)

(εκτος δεν ειμαστε ακομα, μην αγχωνεσαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εκεί έχω μια ένσταση. Δεν έχω καταλήξει αν τελικά αλλάζει το μέλλον, ή είναι προδιαγεγραμμένο, άρα όλα εκτυλίσσονται σε ένα γραμμικό συνεχές στο οποίο δεν αποκλείεται να υπάρχουν ενωμένα σημεία.
πχ
Όταν ο Hiro γύρισε στην κηδεία της μητέρας του και είδε τον εαυτό του μικρό, τότε θα έπρεπε από μία άποψη να έχει μνήμη της συνάντησης αυτής σαν μεγάλος.
Αλλιώς, αν για κάθε αλλαγή στην πορεία των πραγμάτων, δημιουργείται νέα γραμμή με διαφορετική κατάληξη, τότε πρώτον δεν θα μπορούσες να προβλέψεις το μέλλον και δεύτερον η καμπύλωση του χωροχρόνου θα γινόταν παλούκι αφού θα είχες να διαλέξεις μεταξύ άπειρων διαφορετικών γραμμών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι ειναι τα παραδοξα του time travel. Μεχρι να βρουν ακρη επιστημονικα , υποτιθεται οτι ειναι "ποιητικη αδεία" :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Λατρευω Μοχιντερ!!!! Μπορει να μην εχει δυναμεις αλλα ο καημενος παντα προσπαθει να κανει το καλο! Νταξει και Χιρο ειναι ολα τα λεφτα! (επισης μου αρεσει εμφανισιακα αλλα και σαν προσωπικοτητα δυναμεις ο Νειθαν Πετρελις). Ο Πιτερ μου τη σπαει.
Μου αρεσει αρκετα το Heroes, ειναι λιγο παιδικό αλλα περναει ευχαριστα η ωρα, τωρα που μας εχει αφησει και με την αγωνια στο 2ο κυκλο ανυπομονω ολο και περισσοτερο για νεα επεισοδια (εληξε η απεργια?). Απο τους καινουργιους που προστεθηκαν στη σειρα δε μου κανει κανεις κλικ (η Μαγια ειναι φρικιαστικη).
Μοχιντερ και παλι Μοχιντερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ο Μοχίντερ είναι τραγικός στην πρώτη season, δεν έχω δει τη δεύτερη βέβαια, μπας και αλλάξω γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eftychia

Νεοφερμένος

Η eftychia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Μαλλον δε θα αλλαξεις, να φανταστεις υπηρχαν ατομα που τον πηγαιναν στην πρωτη σεζον και στη 2η το σιχαινονται. Εμενα παντως μου αρεσει (σαν χαρακτηρας αλλα και εμφανισιακα!). Οπως ειπα και πριν μονο το σωστο θελει να κανει, για αυτο ισως καποιες φορες (επειδη σ αυτη τη σειρα δεν ειναι ξεκαθαρο ποια πλευρα ειναι η καλη και ποια οχι), πεφτει σ ατοπηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
να ρωτησω κατι ασχετο? δε λετε και σε μενα την ξανθια τι παιζει με αυτο το χιροζ μπας και γλιτωσω τις φλεβες μου τωρα που μετραω 9 αναποδους αιωνες μεχρι να βγει ξανα το λοστ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Νταξ, θα κολλήσεις λίγο άμα το πάρεις, με τα 22 πρώτα επισόδεια, και στο 23ο θα φας ξενέρα. Καλό είναι, γκιβ ιτ ε τράι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το 23 ειναι ο αγαπημενος μου αριθμος!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Όλες οι σείρες 23 επισόδεια δεν έχουν? :P

Το number 23 το έχεις δει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top