House M.D.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καιρός ήταν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο House επέστρεψε!!:clapup::clapup:
Είχαμε πάλι το κλασσικό μοτίβο:Έρχεται ασθενής,πρώτη-δευτερη διάγνωση αποτυγχάνουν,τον σώζουμε την τελευταία στιγμή",αλλά είχε εξαιρετικά καλές φιλοσοφικόπολιτικές προεκτάσεις με πολύ food for thought για τον θεατή.
Επίσης είναι ξεκαρδιστικός ο τρόπος που ο House "παίζει" την ομάδα του στα δάχτυλά του,καθώς και το πόσο εύκολα πέφτουν στις παγίδες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ε ναι ρε Merc αλλά πραγματικά έχει καταντήσει βαρετός πλέον. Και το κλασσικό μοτίβο που λες, ακόμα και το πώς κάνει κουμάντο στην ομάδα του, είναι κουραστικά πλέον. Μάλλον το πήραν κι αυτοί χαμπάρι γιατί αυτή θα είναι η τελευταια σεζόν. Δεν είδα ακόμη το επεισόδιο by the way.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ε ναι ρε Merc αλλά πραγματικά έχει καταντήσει βαρετός πλέον. Και το κλασσικό μοτίβο που λες, ακόμα και το πώς κάνει κουμάντο στην ομάδα του, είναι κουραστικά πλέον. Μάλλον το πήραν κι αυτοί χαμπάρι γιατί αυτή θα είναι η τελευταια σεζόν. Δεν είδα ακόμη το επεισόδιο by the way.

Αλλά αυτό που λές συμβαίνει σε πολλές σειρές.
Πάρε για παράδειγμα τις αστυνομικές(CSI,NCIS,Criminal Minds).Θύμα πεθαίνει,συλλαμβάνεται υποπτος.Βρίσκουν dna.Δεν ταιριάζει με τον ύποπτο.Και ξαφνικά απο το πουθενά,καταλήγουν στον θήτη,που θα την γλύτωνε παρατρίχα.
Τουλάχιστον ο Hugh Laurie δίνει ρέστα στον ρόλο του House...Πραγματικά θα λείψει απο την τηλεόραση αυτός ο χαρακτήρας. Μόνο ο Tyrion Lannister του Game of Thrones τον πλησιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αλλά αυτό που λές συμβαίνει σε πολλές σειρές.
Πάρε για παράδειγμα τις αστυνομικές(CSI,NCIS,Criminal Minds).Θύμα πεθαίνει,συλλαμβάνεται υποπτος.Βρίσκουν dna.Δεν ταιριάζει με τον ύποπτο.Και ξαφνικά απο το πουθενά,καταλήγουν στον θήτη,που θα την γλύτωνε παρατρίχα.
Τουλάχιστον ο Hugh Laurie δίνει ρέστα στον ρόλο του House...Πραγματικά θα λείψει απο την τηλεόραση αυτός ο χαρακτήρας. Μόνο ο Tyrion Lannister του Game of Thrones τον πλησιάζει.

Είναι γεγονός ότι τέτοιου είδους σειρές ακολουθούν ένα συγκεκριμένο μοτίβο που δεν μπορεί παρά να ανακυκλώνεται.
Ειδικά στις αμερικάνικες σειρές που διαρκούν για 8-10 χρόνια πλέον, πόσο πιθανό είναι να υπάρχει ακόμα πρωτοτυπία και ανατροπές;
Από κάποιο σημείο και μετά εστιάζουν λίγο παραπάνω στις διαπροσωπικές σχέσεις (και στο House συνέβη) και εκεί χάνουν.

Ένας κυνικός χαρακτήρας αποτελεί πλέον απαραίτητο συστατικό επιτυχίας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ναι όντως συμβαίνει γενικά αυτό, συνήθως μετά την 3η season οι σειρές κάνουν κοιλιά.
Και όντως ο Hugh Laurie δίνει ρέστα, αν δεν ήταν κι αυτός η σειρά (ειδικά πλέον) θα ήταν epic fail. Μου λείπουν πάντως και οι άλλοι χαρακτήρες, δεν υπάρχει αρκετό character development των supporting χαρακτήρων. :(
We love Tyrion!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν είδα ακόμα το επεισόδιο , αλλά θα το δώ όσο πιο σύντομα μπορώ
Αυτό που λέτε για τις αμερικάνικες σειρές είναι πραγματικότητα, τα επεισόδια έχουν ένα κοινό μοτίβο που σίγουρα μετα από μερικές σεζόν γίνεται βαρετό. έχω δει 12 σεζον csi las vegas,αλλα εντάξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Και πάμε για φινάλε!!!
Στο πιο πρόσφατο επεισόδιο αποκαλύφθηκε ότι
o Wilson έχει καρκίνο
Στο επόμενο βάσει των πρόμο που κυκλοφορούν στο νετ
θα προσπαθήσει να θεραπευτεί με άγνωστη κατάληξη
Έχουν απομείνει 4 επεισόδια
Το τελευταίο είναι στις 21 Μαΐου, έχει τίτλο
"Everybody Dies"
και σε αυτό θα εμφανιστούν χαρακτήρες της σειράς όπως
η Thirteen, η Masters, η Cameron, o Kutner κ.ά.
Τι λέτε λοιπόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
πόσες season έχει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και πάμε για φινάλε!!!
Στο πιο πρόσφατο επεισόδιο αποκαλύφθηκε ότι
o Wilson έχει καρκίνο
.


Αν ήμουν σεναριογράφος θα τον έστελνα στα κυπαρίσσια.


Το τελευταίο είναι στις 21 Μαΐου, έχει τίτλο
"Everybody Dies"
και σε αυτό θα εμφανιστούν χαρακτήρες της σειράς όπως
η Thirteen, η Masters, η Cameron, o Kutner κ.ά.
Τι λέτε λοιπόν;

Η 13 θα επιστρέψει για να εκλπηρώσει ο house την υπόσχεση του ("όταν θα αρχίσεις να μην μπορείς να εξυπηρετηθείς θα σε σκοτώσω εγώ"--όταν την είχε βγάλει από τη φυλακή επειδή βοήθησε στην ευθανασία του αδελφού της και φοβόταν ότι όταν εξελιχθεί η ασθένεια δεν θα υπάρχει κανείς να τη βοήθησει σε έναν αξιοπρεπή θάνατο).
Οι υπόλοιποι θα γυρίσουν μάλλον για την κηδεία του wilson.
Everybody dies (το πρώτο επεισόδιο λεγόταν "everybody lies" αν δεν κάνω λάθος) λοιπόν και ο house στο τέλος θα μείνει μόνος...

Eπίσης τα παραπάνω μάλλον δεν χρειάζεται να είναι σε spoiler μιας και είναι το προσωπικό μου guess για το τέλος των ηρώων, αλλα τέσπα...

I can't wait! :)

edit:
o Κutner πως θα γυρίσει? δεν είχε αυτοκτονήσει? εκτός κι αν αρχίσει να βλέπει...οράματα κανείς από τους ήρωες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Αν ήμουν σεναριογράφος θα τον έστελνα στα κυπαρίσσια.




Η 13 θα επιστρέψει για να εκλπηρώσει ο house την υπόσχεση του ("όταν θα αρχίσεις να μην μπορείς να εξυπηρετηθείς θα σε σκοτώσω εγώ"--όταν την είχε βγάλει από τη φυλακή επειδή βοήθησε στην ευθανασία του αδελφού της και φοβόταν ότι όταν εξελιχθεί η ασθένεια δεν θα υπάρχει κανείς να τη βοήθησει σε έναν αξιοπρεπή θάνατο).
Οι υπόλοιποι θα γυρίσουν μάλλον για την κηδεία του wilson.
Everybody dies (το πρώτο επεισόδιο λεγόταν "everybody lies" αν δεν κάνω λάθος) λοιπόν και ο house στο τέλος θα μείνει μόνος...

Eπίσης τα παραπάνω μάλλον δεν χρειάζεται να είναι σε spoiler μιας και είναι το προσωπικό μου guess για το τέλος των ηρώων, αλλα τέσπα...

I can't wait! :)

edit:
o Κutner πως θα γυρίσει? δεν είχε αυτοκτονήσει? εκτός κι αν αρχίσει να βλέπει...οράματα κανείς από τους ήρωες!
Συμφωνώ για την 13.
Κι εγώ πιστεύω πως θα γυρίσει για να εκπληρώσει την υπόσχεσή του ο Χάουζ.
Κι αντιθέτως με τους άλλους που θα επιστρέψουν στο τελευταίο επεισόδιο, η 13 θα γυρίσει στο προτελευταίο και θα κάτσει και στο φινάλε.
Ομολογώ πως δεν σκέφτηκα πως μπορεί να γυρίσουν όλοι για την κηδεία του wilson.
Ο τίτλος του φινάλε είναι πολύ ωραίος και σε συνδυασμό με το 1ο επεισόδιο.
Απ όσο έχω διαβάσει ο Χάουζ θα έχει έναν εθισμένο στα ναρκωτικά ασθενή και θα αρχίσει να σκέφτεται για τη ζωή του και το μέλλον του.
Δεν έχω ακούσει κάτι άλλο για το τελευταίο επεισόδιο.
Όσο για τον Kutner, σίγουρα κάποιο όραμα θα δει ο Χάουζ.
Αλλά μήπως έτσι πρέπει να γυρίσει και η Amber;

Και για να έχω και κάτι εκτός σπόιλερ, για κάποιον που ρώτησε, τώρα στην Αμερική προβάλλεται η 8η σεζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Συμφωνώ για την 13.
Κι εγώ πιστεύω πως θα γυρίσει για να εκπληρώσει την υπόσχεσή του ο Χάουζ.
Κι αντιθέτως με τους άλλους που θα επιστρέψουν στο τελευταίο επεισόδιο, η 13 θα γυρίσει στο προτελευταίο και θα κάτσει και στο φινάλε.
Ομολογώ πως δεν σκέφτηκα πως μπορεί να γυρίσουν όλοι για την κηδεία του wilson.
Ο τίτλος του φινάλε είναι πολύ ωραίος και σε συνδυασμό με το 1ο επεισόδιο.
Απ όσο έχω διαβάσει ο Χάουζ θα έχει έναν εθισμένο στα ναρκωτικά ασθενή και θα αρχίσει να σκέφτεται για τη ζωή του και το μέλλον του.
Δεν έχω ακούσει κάτι άλλο για το τελευταίο επεισόδιο.
Όσο για τον Kutner, σίγουρα κάποιο όραμα θα δει ο Χάουζ.
Αλλά μήπως έτσι πρέπει να γυρίσει και η Amber;

Και για να έχω και κάτι εκτός σπόιλερ, για κάποιον που ρώτησε, τώρα στην Αμερική προβάλλεται η 8η σεζόν.

Μπορεί βέβαια ο Wilson να την σκαπουλάρει τώρα που το σκέφτομαι. Βέβαια σε αυτή την περίπτωση εγώ θα τον έστελνα κάπου μακρυά από τον House γιατί αναθεώρησε τη ζωή του ή κάτι τέτοιο τέσπα. To point μου είναι ότι "περιμένω" ένα θλιβερό τέλος για το House (να μείνει μόνος κοκ) οπότε θα έστελνα μακρυά και τον wilson.
Υπάρχει περίπτωση βέβαια στο τελευταίο επεισόδιο να μην είναι η κηδεία του wilson αλλά της 13 και για αυτό να επιστρέφουν όλοι οι ήρωες που είχαν Interaction μαζί της...θα δείξει!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Άντε να δούμε!
Πάντως ούτε κι εγώ προβλέπω καλό τέλος...
Όχι βέβαια όπως στη 5η σεζόν, κάτι πιο ήπιο βλέπω αλλά όχι καλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Για το οτι ο Χαουζ θα μεινει μονος,οπως παντα εξαλλου,ειμαι σχεδον σιγουρος.Παντως παρα πολυ ωραια επιλογη,η ονομασια του last episode ''everybody dies'',ετσι δημιουργει ενα σχημα σχημα κυκλου θα μπορουσαμε να πουμε,αφου το πρωτο επεισοδιο ειχε αρχισει με τιτλο ''everybody lies''...παντως,ο τιτλος του τελευταιου επεισοδιου μας προϊδεαζει για εναν θανατο,πιθανοτατα του Wilson.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
οκ
Είδαμε και το σημερινό.
Τώρα τι;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εχω μείνει στο 18 ακόμη,.πρέπει να τα δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Προτελευταίο επεισόδιο χτές...Ανατρεπτικό και μή τι άλλο αναπάντεχο το τέλος του επεισοδειου.
Περιμένω εναγωνίως το 2ωρο τέλος...
Πάρτε μία γευση:



Εγώ πάντως ετοιμάζομαι για House marathons!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Οταν εβλεπα το τρειλερ για το τελευταιο επεισοδιο εκλαιγα...μετα απο τοσα χρονια,χωρις House???ωχχχχχ...!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μας τελείωσε το House.:cry_x:
Στην αρχή το πίστεψα πως όντως πέθανε,σε ένα κακόγουστο παιχνίδι που έμελλε να του παίξει η μοίρα,την στιγμή που αποφασίζει να ζήσει.Μάλιστα ήμουν σχεδόν έτοιμος να κλάψω στην σκηνή της κηδείας.
Βέβαια όταν άκουσα το κινητό να χτυπάει,κατάλαβα πως ο House δεν θα μας άφηνε έτσι γρήγορα.
Εσείς τί πιστεύετε πως θα έκανε ο House μετά τον θάνατο του Wilson;
Εκπληκτικό το τέλος,αν και θα ήθελα να είχε μεγαλύτερη διάρκεια απο το κανονικό του ενός επεισοδείου(και όχι το retrospective επεισόδιο δεν μετράει:P)
Εντυπώσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα στη διάρκεια του επεισοδίου..θα ήθελα και εγώ διπλό :(
Δεν ξέρω δεν μου άρεσε και τόσο το επεισόδιο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top