HTC HD2 vs. iPhone 3GS

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
το android είναι σχετικά καινούριο λειτουργικό σύστημα... δεν μπορεί το google phone να κτυπήσει για την ώρα στα ίσα iphone και hd. οι εταιριές δενέχουν αναπτύξει για την ώρα αξιόλογες εφαρμοφές για αυτό..(όπώς και με το Iphone αξιόλογες εφαρμογές θα αναπτυχθουν πολύ μετά από την κυκλοφορία του)

αργότερα (όπως έγινε και μετο iphone) μπορεί φυσικά να τους κατατροπώσει όλους
Το nexus one στο hardware είναι πολύ πολύ ανώτερο.Επεξεργαστής,οθόνη,κάμερα,ανοιχτό λειτουργικό που αναπτύσσεται ραγδαία(δες πόσες εφαρμογές είχε αρχικά το android market και πόσες έχει τώρα).Τα windows mobile δυστυχώς αργοπεθαίνουν.Εκτός αν κάνει η microsoft το μεγάλο μπαμ με τα wm 7.
To iphone έχεις τις ιδιαιτερότητές του.Είναι πολύ καλό σε συγκεκριμένα πράγματα αλλά έχει και πολλές ελλείψεις.
Κάνεις τεράστιο λάθος που λες ότι το android market δεν έχει αξιόλογες εφαρμογές.Μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το συγκεκριμένο λειτουργικό.Κάνε μια βόλτα στο android market.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι περισσότερες εφαρμογές-σκουπίδια έχουν κυκλοφορήσει για το iphone(να φυσάς στην οθόνη,να το κουνάς δεξιά αριστερά κλπ).
Όσοι πήρατε το iphone για παιχνιδομηχανή λυπάμαι αλλά είστε άσχετοι.Δεν δίνεις 500-600 ευρώ για να παίζεις παιχνιδάκια σε ένα κινητό.Άμα θες παιxνίδια παίρνεις psp,βάζεις custom firmware και το γεμίζεις παιχνίδια.
Το iphone έχεις πολλές αξιολόγες εφαρμογές,πολλά σκουπίδια και πολλές αδιάφορες.Ο αριθμός δεν λέει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με akikos.. είναι σωστός

το android είναι ένα καινούριο σύστημα και χρειάζεται κάποιο χρόνο για να ωριμάσει. Συμφωνό ότι το nexus one είναι το μοναδικό κινητό που μπορεί να γίνει Iphone killer.

(η google είναι ένα μεγάλο όνομα και η μοναδική εταιρία που μπορεί να κτυπήσει στο άμεσο μέλλον την Microsoft στον χώρο των λειτουργικών συστημάτων.)

η google προχωράει αργά και σταθερά .... και το nexus του χρόνου μπορεί άνετα να κατατροπώσει το iphone.
Όσο αφορά το hd είναι από πλευράς hardware το καλύτερο.. αλλά δυστηχώς το βάρος της htc Θα πέσει στο μέλλον στο nexus one (που είναι δικιά της κατασκευής) και το hd θα παραμεριστεί....

@epsilon Με τις εφαρμογές αυτές το iphone δίχνει τις δυνατότητες του.. π.χ. η μπυρα δίχνει πως το Iphone αντιλαμβάνεται την κίνηση και τον χώρο (ως τότε κανένα άλλο κινητό δεν το είχε καταφέρει αυτό)..

όσο αφορά αυτό με την παιχνιδομηχανή... θεωρώ ανοησία να δίνει κάποιος 500-600 ευρώ για κινητό...
το Iphοne το πήρα 250 ευρώ από εξωτερικό (δεν μου έκανε ως κινητό ).Θεωρώ άσχετο όποιος δίνει 500-600 ευρώ για ένα κινητό που σε 1,5 χρόνο θα το βαρεθεί και θα θέλει άλλο....προτιμούσα το Nokiaki μου το κλασικό και το Ιphone το χρησιμοποίώ σαν παιχνδομηχανή...

(και βάζω μέσα ότι παιχνίδι θέλω χωρίς να πληρώνω)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
@epsilon Με τις εφαρμογές αυτές το iphone δίχνει τις δυνατότητες του.. π.χ. η μπυρα δίχνει πως το Iphone αντιλαμβάνεται την κίνηση και τον χώρο (ως τότε κανένα άλλο κινητό δεν το είχε καταφέρει αυτό)..

όσο αφορά αυτό με την παιχνιδομηχανή... θεωρώ ανοησία να δίνει κάποιος 500-600 ευρώ για κινητό...
το Iphοne το πήρα 250 ευρώ από εξωτερικό (δεν μου έκανε ως κινητό ).Θεωρώ άσχετο όποιος δίνει 500-600 ευρώ για ένα κινητό που σε 1,5 χρόνο θα το βαρεθεί και θα θέλει άλλο....προτιμούσα το Nokiaki μου το κλασικό και το Ιphone το χρησιμοποίώ σαν παιχνδομηχανή...

(και βάζω μέσα ότι παιχνίδι θέλω χωρίς να πληρώνω)...
Οι εφαρμογές με καπάκια μπύρας κλπ δεν προσφέρουν τίποτα.Είναι εντελώς της πλάκας και δεν μπορείς να την προσμετράς σαν αριθμό στο σύνολο των εφαρμογών.Το android εξελίσσεται γρήγορα.Ήδη πολλές εταιρίες ενδιαφέρθηκαν να δημιουργήσουν νέα κινητά που θα φοράνε android.Το nexus one είναι το κινητό τηλέφωνο της google που κατασκευάστηκε από την HTC.Θα πωλείται και από τις 2 εταιρίες και με ανάλογη υποστήριξη.
Για παιχνιδομηχανή δεν είναι το μηλαράκι.Εγώ έχω το psp "σπασμένο",μια 16άρα κάρτα,κατεβάζω παιχνίδια και το γεμίζω.Και μιλάμε για παιχνίδια με γραφικά πολύ πάνω.
Κανένας δεν πληρώνει σήμερα για videogames.Όλα είναι "σπασμένα" εκτός από το ps3.Εκεί τα δίνουμε τα λεφτά αλλά αξίζουν και τον κόπο:iagree:
Αν και γενικά θα αργήσω να αλλάξω κινητό πιστεύω πως τα ανοιχτά λειτουργικά είναι το φόρτε μου και θα τα προτιμήσω την επόμενη φορά.Άσε που έχουν μοναδικό περιβάλλον λειτουργίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
(έχετε λυσάξει να "αποδείξετε" κάποιο κινητό iphone killer)

I guess ότι η αγορά (και μόνον) θα κρίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
(έχετε λυσάξει να "αποδείξετε" κάποιο κινητό iphone killer)

I guess ότι η αγορά (και μόνον) θα κρίνει...
Κανένας δεν λύσσαξε.Ούτε έχει όλος ο κόσμος μανία με το iphone και να βρει τον αντικαταστάτη του.Άλλωστε και γω το μηλαράκι έχω.
Η αγορά θα κρίνει,συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
blackberry, όλα τα άλλα είναι άχρηστα. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ ένα Assus p535 το οποίο μου βγάζει την ψυχή, ειδικά με τη μπαταρία. Απλώς δεν έκατσε τόσο καιρό να αλλάξω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με akikos.. είναι σωστός

το android είναι ένα καινούριο σύστημα και χρειάζεται κάποιο χρόνο για να ωριμάσει. Συμφωνό ότι το nexus one είναι το μοναδικό κινητό που μπορεί να γίνει Iphone killer.

(η google είναι ένα μεγάλο όνομα και η μοναδική εταιρία που μπορεί να κτυπήσει στο άμεσο μέλλον την Microsoft στον χώρο των λειτουργικών συστημάτων.)

η google προχωράει αργά και σταθερά .... και το nexus του χρόνου μπορεί άνετα να κατατροπώσει το iphone.
Όσο αφορά το hd είναι από πλευράς hardware το καλύτερο.. αλλά δυστηχώς το βάρος της htc Θα πέσει στο μέλλον στο nexus one (που είναι δικιά της κατασκευής) και το hd θα παραμεριστεί....

@epsilon Με τις εφαρμογές αυτές το iphone δίχνει τις δυνατότητες του.. π.χ. η μπυρα δίχνει πως το Iphone αντιλαμβάνεται την κίνηση και τον χώρο (ως τότε κανένα άλλο κινητό δεν το είχε καταφέρει αυτό)..

όσο αφορά αυτό με την παιχνιδομηχανή... θεωρώ ανοησία να δίνει κάποιος 500-600 ευρώ για κινητό...
το Iphοne το πήρα 250 ευρώ από εξωτερικό (δεν μου έκανε ως κινητό ).Θεωρώ άσχετο όποιος δίνει 500-600 ευρώ για ένα κινητό που σε 1,5 χρόνο θα το βαρεθεί και θα θέλει άλλο....προτιμούσα το Nokiaki μου το κλασικό και το Ιphone το χρησιμοποίώ σαν παιχνδομηχανή...

(και βάζω μέσα ότι παιχνίδι θέλω χωρίς να πληρώνω)...

250 ευρώ; και εδώ το έχουνε 600-700 ευρώ το 3gs 32gb... οι κλέφτες! Μπορείς να μου δώσεις πληροφορίες από που το πήρες κτλ; :jumpy: PLZ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Κοντά στα 300e το Nexus One!
Η apple μετά από αυτά τα νέα διαρρέει όλο και περισσότερες πληροφορίες για τα νέα της προιόντα(πιθανότατα),itablet/iphone 4G!
Εγώ προσωπικά θα περιμένω μέχρι το καλοκαίρι,επιτέλους φουντώνει ο ανταγωνισμός και οι μόνοι κερδισμένοι...εμείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Παίδες μην παραπληροφορείτε.Το iphone στην Αμερική πωλείται κλειδωμένο και το αγοράζεις μόνο με συμβόλαιο 2(?) ετών σε κάποια εταιρία τηλεφωνίας.Ξεκλειδώνεται βέβαια αλλά το συμβόλαιο παραμένει.Κάτι σαν τη σύνδεση που έχουμε εδώ.Έτσι και το iphone 3GS πωλείται 200-250 δολάρια με δυετές συμβόλαιο.Όμοια και το nexus one.Ξεκλείδωτο θα πάει περίπου στα 500-600.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
το ιPhone το είχα πάρει από apple store στην αμερική όταν πρωτοβγήκε το είχα παρει γύρω στα 290ευρω (τόσο είχε εκεί).
Στην Ελλάδα γερμανοί vodafone και λοιπά κοροιδεύουν... μετά από λίγο ψάξιμο όμως βρήκα μια καλή τιμή για το 3gs

https://tzaba.skroutzstore.gr/p.iPHONE-3GS-16GB-APPLE.125410.html 469euro

το αντίστοιχο του γερμανού https://www.e-germanos.gr/e-germanos....eg?productListId=50493&selectedCategoryId=93

569 ευρώ.... 100 ευρώ πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
το ιPhone το είχα πάρει από apple store στην αμερική όταν πρωτοβγήκε το είχα παρει γύρω στα 290ευρω (τόσο είχε εκεί).
Στην Ελλάδα γερμανοί vodafone και λοιπά κοροιδεύουν... μετά από λίγο ψάξιμο όμως βρήκα μια καλή τιμή για το 3gs

https://tzaba.skroutzstore.gr/p.iPHONE-3GS-16GB-APPLE.125410.html 469euro

το αντίστοιχο του γερμανού https://www.e-germanos.gr/e-germanos....eg?productListId=50493&selectedCategoryId=93

569 ευρώ.... 100 ευρώ πάνω
Βάλε όμως και κανένα μεταφορικό.Η τιμή του iphone στην Ελλάδα είναι η ίδια με την Ιταλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Παίδες μην παραπληροφορείτε.Το iphone στην Αμερική πωλείται κλειδωμένο και το αγοράζεις μόνο με συμβόλαιο 2(?) ετών σε κάποια εταιρία τηλεφωνίας.Ξεκλειδώνεται βέβαια αλλά το συμβόλαιο παραμένει.Κάτι σαν τη σύνδεση που έχουμε εδώ.Έτσι και το iphone 3GS πωλείται 200-250 δολάρια με δυετές συμβόλαιο.Όμοια και το nexus one.Ξεκλείδωτο θα πάει περίπου στα 500-600.

Εγώ από Αμερική το είχα φέρει γύρω στα 250-290 ευρώ πήγε ΧΩΡΙΣ συμβόλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εγώ από Αμερική το είχα φέρει γύρω στα 250-290 ευρώ πήγε ΧΩΡΙΣ συμβόλαιο.
καινούργιο αγορασμένο από το app store?Το 3GS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στο αμερικάνικο apple store το έχουνε

https://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=MTAyNTQzMTI $199 το 3gs
anyway δεν τα ξέρω καλά εγώ πήγα σε ένα αμερκάνικο apple store (πριν 2 χρόνια πήτα το Ιphone και έφυγα) μπορεί να έχουν αλλάξει τώρα τα πράγματα.

Το κινητό που αγόρασα παλιά εγώ το είχα αγοράσει και ήταν κλειδωμένη η κάρτα και πρέπει κάθε φορά που κάνω αναβάθμιση του λογισμικού να κάνω και Unlock να δέχεται και άλλες κάρτες ...


Στην Αγγλία σε δεσμεύουν από ότι ξέρω (πρέπει να έχει λογαριασμό εντός Αγγλίας νομίζω ή κάτι τέτοιο δεν τα ξέρω καλά)

γενικά η καλύτερη λύση να αγοράσεις κινητό είναι από ebay από αμερικανάκια (και να απαιτήσεις να σου δώσουν και την εγγύηση την οποία την δέχονται και εδώ). Αλλή καλή λύση είναι από αμερικάνικο e-shop (αν και εκεί θα πάει πολύ το μεταφορικό). :(
ναι το 2g

εγώ πιστεύω ότι μετά το google phone η apple θα λανσάρει προς το καλοκαίρι άλλο Iphone για αυτο περιμένω (δεν πιστεύω ότι το 3gs αξίζει τόσο πολύ ώστε να παρατήσω το 2g μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Το είχες πάρει όταν βγήκε ή τώρα πρόσφατα?Καινούργιο σφραγισμένο μέσα στο κουτί του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Όταν βγήκε,καινούργιο.

---

Τότε είχε κάνει μια μαγκιά η apple (στα βήματα της microsoft για την εξάπλωση του λογισμικού της),που δεν ξέρω αν ισχύει τώρα γιατί πλέον παίρνει και ποσοστά από τις εταιρείες τηλεφωνίας,έπαιρνες το iPhone και ενεργοποιούσες τη σύνδεση στο σπίτι( πράγμα που δεν έκανα :) ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το είχες πάρει όταν βγήκε ή τώρα πρόσφατα?Καινούργιο σφραγισμένο μέσα στο κουτί του?

το είχα πάρει σφραγισμένο στο κουτί από με εγγύηση (2η βδομάδα κυκλοφορίας). Το είχα φέρει Ελλάδα όταν κανένας δεν ήξερε τι σημαίνει Iphone... (ένας φίλος μου παρουσίασε ένα κινητό του τότε που έδωσε 500 ευρώ) qtek s1 να το πάρει :)

Τώρα φυσικά όλοι ξέρουν τι είναι Iphone και δεν είναι το ίδιο μουράτο όπως ήταν παλιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
zIphone εποχές ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Συγριτικό touch screen
https://vimeo.com/8569827
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top