Love Letters

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,996 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Άμα θέλω να φανώ γλυκούλης γράφω και έπος, δεν έχω πρόβλημα, απλώς....γιατί κάποιος -σκόπιμα- να γράψει ενα γράμμα; (γιατί εν βρασμώ συναισθημάτων το δικαιολογώ)
Valder, ο λογος δεν ειναι μονο να εντυπωσιασεις. Προσωπικα θελω να πιστευω οτι πολλοι ειναι αυτοι που δεν το κανουν για αυτο. Απλως οπως ειπα και πιο πανω, εχεις ολο τον χρονο να γραψεις οσα εχεις να πεις, αλλα ισως και επειδη ειναι ο μονος τροπος να μιλησετε. Για παραδειγμα θες να πεις στην πρωην σου, αν καθε φορα που την παιρνεις τηλεφωνο δεν προλαβαινεις να πεις κατι και ειτε στο κλεινει ειτε σε βριζει νομιζω ειναι μονοδρομος.

Θα μου πεις, ποιο το νοημα να πεις κατι σε μια που σου φερεται τοσο απαισια. Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα καμια φορα ισως να θες να πεις και εσυ κατι τελευταιο, οχι αναγκαστικα απο κακια :)

Πιστευω ομως οτι γραμμα μπορει να στειλει καποιος στην συντροφο του οποιαδηποτε στιγμη, οποτε εχει καποια εμπνευση ή θελει να τις ξανα ανοιξει την καρδια του :)

Καταρχάς δεν έγραψα πουθενά οτι με τα ερωτικά γράμματα εντυπωσιάζεις την άλλη:P Άμα θέλω να την εντυπωσιάσω, ανοίγω το στόμα μου και την ξερνάω γνώσεις, ή κατεβάζω το παντελόνι και της αλλάζω τα υδραυλικά επι 59 συνεχόμενες ώρες.

Το ερωτικό γράμμα το στέλνεις όταν έχεις την ορμή του "θέλω να της το πω και θα της το πω ΤΩΡΑ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ γιατί δε μπόρεσα να το κάνω αλλιώς". Θα μπορούσε να έχει νόημα να το κάνει όμως και ενας ο οποίος ΔΥΝΑΤΑΙ να της τα ξεφουρνίσει με άλλο τρόπο; Εγω αυτό δεν βλέπω. Η αυθεντική μου απορία όμως είναι: Η γυναίκα, βλέπει το ερωτικό γράμμα ως απλά μια γλυκιά κίνηση Η ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΩΣ ΕΦΑΛΤΗΡΙΟ για μια περαιτέρω επικοινωνία και επαφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Καταρχάς δεν έγραψα πουθενά οτι με τα ερωτικά γράμματα εντυπωσιάζεις την άλλη
Απλως επειδη ειπες οτι οι γυναικες το βλεπουν ως μια γλυκια κινηση, το μετεφρασα πιο απλα ως "εντυπωσιαζονται" αλλα μαλλον ηταν αστοχο ... Sorry, που αλλαξα τελειως το νοημα του ποστ σου :)

Παντως, εμενα μου αρεσει και πολλες φορες προτιμω να ανοιγω την καρδια μου με γραμμα (δηλαδη email, ας μην ξεχναμε οτι ζουμε στο 2006 ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγινε ενα split και θα το βρειτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Η αυθεντική μου απορία όμως είναι: Η γυναίκα, βλέπει το ερωτικό γράμμα ως απλά μια γλυκιά κίνηση Η ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΩΣ ΕΦΑΛΤΗΡΙΟ για μια περαιτέρω επικοινωνία και επαφή;

Μάλλον εξαρτάται από το τι νιώθει η συγκεκριμένη γυναίκα για τον συγκεκριμένο άντρα.....
Αν της είναι γενικώς αδιάφορος ή απλά "φίλος" τότε θα το δει απλά ως μια γλυκιά κίνηση...
Αν το ενδιαφέρον της είναι κάπως μεγαλύτερο θα το δει ως μια καλή ευκαιρία για μια περαιτέρω επικοινωνία....

Και στις δύο περιπτώσεις πάντως, το (δικό μου) σαβουάρ βίβρ επιβάλει απάντηση δια της ιδίας οδού.... απάντηση στο γράμμα με γράμμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ναι μου ειχανε δωσει,εγραφε ''Σαγαπω'' αν θυμαμαι καλα,αλλα ειναι αστειο τωρα που το θυμαμαι χαχα λες και ενα σχολειαροπαιδο ξερει τι παει να πει αγαπη.
Εκτοτε κολλουσα εγω κατι σημειωματα στον ερωτα που ειχα στο λυκειο αλλα χωρις ανταποκριση:P
τωρα γραφω γραμματακι στην τωρινη μου σχεση και του τα δινω οποτε τον συναντω,ειναι πολυ ομορφο να γραφεις οταν το νιωθεις και επειδη δεν ειναι εκει να του το δινεις μετα να το διαβαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top