Market Pass - 2023

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.
Ξεχάστε την παράταση του market pass.
So it begins.
Πάρα πολύ αναμενόμενο όπως και έρχονται κι άλλα πολλά.




Η φούσκα που λέγαμε, σιγά σιγά σκάει.


Disclaimer: Ουδεμία πρόθεση έχω να ειρωνευτώ τους ανθρώπους που είχαν ανάγκη αυτά τα χρήματα και τα έχασαν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Για το youth pass ξέρετε τιποτα? Είχε ακουστεί ότι Σεπτεμβρίο ξεκινάνε οι αιτήσεις
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
So it begins.
Πάρα πολύ αναμενόμενο όπως και έρχονται κι άλλα πολλά.




Η φούσκα που λέγαμε, σιγά σιγά σκάει.


Disclaimer: Ουδεμία πρόθεση έχω να ειρωνευτώ τους ανθρώπους που είχαν ανάγκη αυτά τα χρήματα και τα έχασαν.

Ντάξει, με ένα μπλουζάκι τη βγάζουμε. Δεν θέμε και δεύτερου. #thaTaFtiaksOuMitsotaks

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,936 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,348 μηνύματα.
So it begins.
Πάρα πολύ αναμενόμενο όπως και έρχονται κι άλλα πολλά.




Η φούσκα που λέγαμε, σιγά σιγά σκάει.


Disclaimer: Ουδεμία πρόθεση έχω να ειρωνευτώ τους ανθρώπους που είχαν ανάγκη αυτά τα χρήματα και τα έχασαν.
Ποια φούσκα σκάει;; Εδώ και καιρό ξέραμε ότι δεν θα υπάρχει Market pass το 2024.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μακάρι να μην υπήρχε ποτέ market pass, ελάχιστη σημασία έχει αν θα σταματήσει τον Οκτώβρη ή τον Δεκέμβρη όπως έλεγαν αφού από το 2024 σε κάθε περίπτωση λεφτά γιοκ. Τα ίδια και για τα διάφορα καλάθια.

Αυτό που έπρεπε και πρέπει να υπάρξει είναι έλεγχος στην αισχροκέρδεια, ακόμα και πλαφόν στις τιμές των ειδών πρώτης ανάγκης αν δεν μπορούν να το ελέγξουν αλλιώς.
Αλλά δεν πρόκειται να το κάνουν.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,329 μηνύματα.
Μακάρι να μην υπήρχε ποτέ market pass, ελάχιστη σημασία έχει αν θα σταματήσει τον Οκτώβρη ή τον Δεκέμβρη όπως έλεγαν αφού από το 2024 σε κάθε περίπτωση λεφτά γιοκ. Τα ίδια και για τα διάφορα καλάθια.

Αυτό που έπρεπε και πρέπει να υπάρξει είναι έλεγχος στην αισχροκέρδεια, ακόμα και πλαφόν στις τιμές των ειδών πρώτης ανάγκης αν δεν μπορούν να το ελέγξουν αλλιώς.
Αλλά δεν πρόκειται να το κάνουν.
αφού έχουν υπογράψει πόσα προαπαιτούμενα για ταμείο ανάκαμψης τι λεφτά ακριβώς να περιμένουν.
Τα μόνο λεφτά είναι αυτά που θα δώσουν. Ο μόνος λόγος που ο Μητσοτάκης την έβγαλε καθαρή μέχρι στιγμής ήταν επειδή η ΕΕ ήταν λάσκα με όλους λόγω κόβιντ και ετσι δημιουργήθηκε το illusion της ανάπτυξης στους αφελείς και πως βγήκαμε απο την κρίση.
Καημένε κόσμε και που είσαι ακόμα με το τι σε περιμένει.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Άρα θα πάρουμε μια - τελευταία δόση (τριών μηνών) :
Βασικά points:
Οι αιτήσεις για το Market Pass αφορούν τους μήνες Αύγουστο-Σεπτέμβριο-Οκτώβριο, λαμβάνοντας υπόψιν τις φορολογικές δηλώσεις του 2023.

Οι πολίτες μπορούν να υποβάλουν αιτήσεις είτε μέσω της ψηφιακής πλατφόρμας vouchers.gov.gr είτε μέσω των ΚΕΠ, από την Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου 2023 έως και την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023.

Οι δικαιούχοι που είχαν ήδη λάβει την οικονομική ενίσχυση τους προηγούμενους μήνες δεν απαιτείται εκ νέου υποβολή της αίτησης.

Οι ενισχύσεις για τους μήνες Αύγουστο, Σεπτέμβριο και Οκτώβριο 2023 θα καταβληθούν:
Έως την 29η Σεπτεμβρίου 2023 (για όσους έχουν κάνει από παλιά αίτηση).
Έως την 5η Νοεμβρίου 2023 για τις αιτήσεις που θα υποβληθούν μετά την 25η Σεπτεμβρίου και έως την 31η Οκτωβρίου 2023, και για όσους οι φορολογικές δηλώσεις εκκαθαριστούν μετά την 25η Σεπτεμβρίου.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
τα ποσά θα αρχίσουν να εμφανίζονται σταδιακά στην μεγάλη πλειοψηφία των δικαιούχων σήμερα το απόγευμα μετά τις 17:00 με 18:00 το απόγευμα.
Όσοι γνωρίζουν με βεβαιότητα πως είναι δικαιούχοι αλλά δεν δουν λεφτά στον λογαριασμό τους απόψε, θα πληρωθούν την Δευτέρα, καθώς η μεγάλη πληρωμή ολοκληρώνεται το απόγευμα της ερχόμενης Δευτέρας 2 Οκτωβρίου.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.
Με άυλη viva wallet πώς μπαίνουν;
Σου στέλνουν μηνυμα/email ότι έχει δημιουργηθεί η άυλη κάρτα και πατάς για να την προσθέσεις στο viva wallet σου;
Πρέπει να έχω φτιάξει λογαριασμό viva wallet πριν μου στείλουν το email;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Εμάς και σε όλους όσους ξέρω που μιλήσαμε στο Messenger, δεν μπήκε τίποτα. Άρα περιμένουμε για Δευτέρα.
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.Ειμαι δικαιούχος του market pass,ως άνεργος με μηδενικό εισόδημα.Το πήρα την πρώτη φορά,τώρα ήταν να μπουν τα χρήματα την Παρασκευή και διαβάζω τελικά για Δευτέρα.Ίδωμεν και ο Θεός βοηθός,σε αυτο το κράτος που ζούμε.
 

Scarface21

Νεοφερμένος

Ο Scarface21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους τους και καλό μήνα.Γνωρίζει κανείς αν θα μπουν σήμερα τα χρήματα,του market pass?Κάτι διάβασα στο internet,ότι μπορεί να τραβήξει μέχρι την Παρασκευή η ιστορία.Εχω αγανακτήσει πραγματικά και δε νομίζω να είμαι ο μόνος.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Θα υπάρξει νέα πληρωμή market pass από τώρα και ύστερα;
Μου ήρθε ένα e-mail από το κράτος, αλλά δεν καταλαβαίνω αν εννοεί για νέα πληρωμή.
Επίσης στα ειδησεογραφικά μιλάνε για market pass αλλά έχει γίνει τόσο πολύπλοκο το θέμα που δεν καταλαβαίνω αν μιλάμε για νέα πληρωμή και αν πρέπει να κάνουμε εκ νέου αίτηση.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Δες αυτό. Δεν ξέρω σε ποια περίπτωση ανήκεις
Ναι, 2 Οκτωβρίου λάβαμε τη πληρωμή.
Θα υπάρξει δηλαδή κι άλλη, κι εφόσον είχαμε πληρωθεί τον Οκτώβρη, δεν χρειάζεται εκ νέου αίτηση;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.
Ναι, 2 Οκτωβρίου λάβαμε τη πληρωμή.
Θα υπάρξει δηλαδή κι άλλη, κι εφόσον είχαμε πληρωθεί τον Οκτώβρη, δεν χρειάζεται εκ νέου αίτηση;
Νομίζω πως ήταν τρίμηνη ενίσχυση μέχρι και Οκτώβριο. Δε θα υπάρξει άλλη επέκταση ( αυτό κατάλαβα) άρα αν έχεις ήδη πάρει για το τρίμηνο.. That's all
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,862 μηνύματα.
Νομίζω πως ήταν τρίμηνη ενίσχυση μέχρι και Οκτώβριο. Δε θα υπάρξει άλλη επέκταση ( αυτό κατάλαβα) άρα αν έχεις ήδη πάρει για το τρίμηνο.. That's all
Ναι κι εγώ εκεί κατέληξα, δεν υπάρχει άλλη πληρωμή για όσους το πήραν ήδη αρχές Οκτωβρίου. :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top