Master chef 2

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Εδώ θα μιλάμε για τον τηλεδιαγωνισμό μαγειρικής master chef 2
________________________

Προβλέψη μου για τον τελικό


Έχει περάσει αρκετό καιρός που βλέπω το master chef 2 και μπορώ πιστεύω να προβλέψω με μεγάλη ακρίβεια την διάδα του τελικού

πρώτος θα είναι Μπάμπης Κούντουρης και 2ο ο Κωστής Καμπάς

αυτοί οι 2 ήταν πρώτοι στην δοκιμάσια με το κουτί του master chef στο επεισόδιο που προβλήθηκε σήμερα και πιστεύω ότι είναι οι καλύτεροι με διαφορά



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το βαριεμαι απιστευτα ρε παιδι μου
προσπαθω να το δω,,αλλα ειναι τοσο παλουκωμενο και καθωςπρεπει προκατ στο στυλ και αυτα που βαζουν τους μαγειρς να λενε που βαριεμαι

γιατι ποτε παιχτης δεν ειπε πχ"δεν μου αρεσει το ταδε φαι που εκανε ο σεφ"?
όλα ειναι τελεια?

οχι όλα ειναι ψευτικα..
μιλανε στημενασαν καθηγητες στην καμερα ενω μεταξυ τους θα λενε καθε 10 δευτερα "μαλακα"

θα ηθελα εναν να δοκιμασει το φαι του καθηγητη και να πει"μπλιαχχ" χάλια ειναι,,γιατι ειναι τοσο κακο?

οπως σε ολες τις εκπομπες μαγειρικης ολα ειναι τελεια,,ακουμε ολο μμμμμμμμμμ απολαυσης και ποτε ενα αρνητικο σχολιο..σκατα,,δεν ντρεπονται,,τοση ψευτια?

το μεγκα ααγορευει αυθορμητισμο,και φυσικοτητα ρεαλισμο
απλο ειναι
και μετα λεει οτι χανειτηλεθεαση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Τι ακριβώς υποτίθεται ότι πρέπει να συζητήσουμε ρε Φόκο? Ποιος έφυγε, ποιος έκανε το καλύτερο πιάτο κλπ.? Σιγά τα ώα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι ακριβώς υποτίθεται ότι πρέπει να συζητήσουμε ρε Φόκο? Ποιος έφυγε, ποιος έκανε το καλύτερο πιάτο κλπ.? Σιγά τα ώα
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=71259

https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=95067

υπήρχαν θέματα και στα αλλα 2 master chef όσοι βλέπουν τον τηλεδιαγωνισμό μπορεί να σχολιάζουν για τους αλλους έχει και αλλα θέματα το forum
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
χμμμ εγώ πιστεύω ότι μπορεί ίσως να είναι κάποιος από αυτούς τους 2 αν και δεν παρακολουθώ συχνά μάστερ σεφ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Η Συνατσάκη πως σας φαίνεται? (Έτσι για να το ρίξουμε στη σοβαρή συζήτηση.. :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
^Όμορφη,αλλά απερίγραπτα στημένη.
Σαν να προσπαθεί να αναπαραστήσει πιστά την Μανωλία Ευγενίδου. :P
Χάθηκε να αντιγράψει το ατιτιουντ της Μπεκατώρου;

Φόκο,αγόρι μου,προβλέπεις και τις βάσεις πανελλαδικών,και τον νικητή του μαστερ σεφ;
Παιδί για όλες τις ντουλειές;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ενώ όταν τη βλέπω με μια γρήγορη ματιά μου φαίνεται κι εμένα όμορφη, κάπως εξωτική δηλαδή, τα επιμέρους χαρακτηριστικά της δεν μου αρέσουν. Πχ η μύτη της κτλ. Αν την κοιτάξω προσεκτικά, δεν μου αρέσει. Περισσότερο γοητευτική θα την έλεγα.

Πάντως πιστεύω πως θα την βλέπουμε καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Σαν να λεμε Γεωργιος Μπουμπουκιδης?? ο_Ο

Μπράβο ρεντεμ :clapping:
έχεις μυαλό αξύριστο.
Τώρα φτιάξε ορτύκι μαριναρισμένο με ξύδι μπαλσάμικο και ραγού απο λευκά φασόλια.
Έτσι για την αλητεία.
Ή στην χειρότερη περίπτωση,πέτα μου μια σοκοφρέτα μουαχαχαχα.

___________________________________
Πολύ κλάμα έπεσε χθες ε;
Σαν οικογενειακές ιστοάρ κατάντησε και το μαστερ πια :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
οριστε,πιασε μια ιον:confused:

εντάξει Χαλκ,δε χρειαζόταν να τη ρίξεις με τόση δύναμη.
Παραλίγον και θα έσπαγε η οθόνη του πισιού μου.

Ον τοπικ :
Πάντως Γκιλντίνιο,θα συμφωνήσω μαζί σου.
Είναι ενα ακόμα νέο πρόσωπο που ήρθε για να μείνει θαρρώ.
Αλλά που στο ντέβιλ χωράνε όλοι τους στην τιβι ;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ον τοπικ :
Πάντως Γκιλντίνιο,θα συμφωνήσω μαζί σου.
Είναι ενα ακόμα νέο πρόσωπο που ήρθε για να μείνει θαρρώ.
Αλλά που στο ντέβιλ χωράνε όλοι τους στην τιβι ;
:worry:

Γκιλντίνιο??? :D:D:D:D:D:D:D
Κοίτα, επειδή τόσα χρόνια χώραγαν όλοι αυτοί, τώρα δεν έχει σχεδόν κανείς τους δουλειά.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Να μαι και εγω....:D:D

Η Συνατσάκη μ άρεσει! Είναι φρέσκια και έχει όρεξη για αυτό που κάνει!!!
Ενώ στην αρχή που εμφανίστηκε στην τηλεοραση δεν μου άρεσε και γενικότερα στην συνεχεια της είχε μείνει το ύφος αλά madtv , μ αρεσει η εξέλιξη της!

Αλλά ρε παιδιά το master chef 2 κάθε φορά που το βλέπω με παίρνει ο ύπνος! Δεν προλαβαίνω να δω ολόκληρο επεισόδιο!
Είναι αρκετά βαρετό και οι παίχτες δεν έχουν την τσαχπινιά, τη φινέτσα και το σκέρτσο των προηγούμενων! Ακόμα και οι κριτές φαίνεται ότι βαριούνται!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η Συνατσάκη μ άρεσει! Είναι φρέσκια και έχει όρεξη για αυτό που κάνει!!!
οργανο ειναι απλα
περιμενα πιο ενδιαφερουσα προσωπικοτητα και οχι ενα μακιγιαρισμενο ρομποτ
κριμα το οτι ειναι νεα
αλλα θα μου πεις αν ειχε ενδιαφερουσα προσωπικοτητα και χιουμορ και δεν ηταν γλαστρα θα τη διαλεγαν στο μεγκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λέω να ρωτήσω κάτι όσους παρακολουθούν μαστερ σεφ.
Έχετε κάποια συμπάθεια,κάποιον διαγωνιζόμενο που σας άρεσε;
Είτε απο άποψη προσωπικότητας,είτε εμφανισιακά.
Γουστάρω πολύ τον Κ. Σαρρημαυρογένη.
Μιλάμε ο τύπος δε φοβάται να πει ωμές αλήθειες ,πέρα απο τις κλίκες που έχουν διαμορφωθεί μεσα στο παιχνιδι.
Πόσο τρελός ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Λέω να ρωτήσω κάτι όσους παρακολουθούν μαστερ σεφ.
Έχετε κάποια συμπάθεια,κάποιον διαγωνιζόμενο που σας άρεσε;
Είτε απο άποψη προσωπικότητας,είτε εμφανισιακά.
Γουστάρω πολύ τον Κ. Σαρρημαυρογένη.
Μιλάμε ο τύπος δε φοβάται να πει ωμές αλήθειες ,πέρα απο τις κλίκες που έχουν διαμορφωθεί μεσα στο παιχνιδι.
Πόσο τρελός ! :clapup:

Ὁ συγκεκριμένος τύπος μοῦ τὴ σπάει ἀφάνταστα ἔτσι ὅπως μιλάει. Εἶναι μὲ διαφορὰ ὁ πιὸ ἀντιπαθὴς ἀπὸ ὅλους ἐκεῖ. Ἀκολουθεῖ ὁ Ἀριστοτέλης.

Γιὰ νὰ πῶ ὅτι συμπαθῶ κάποιον, αὐτὸ δὲ συμβαίνει. Ἡ μόνη ποὺ εἶχε ἴσως κάποια φυσικότητα ἦταν ἡ Κατερίνα ποὺ ἀποχώρησε. Οἱ ὑπόλοιποι εἶναι τελείως στημένοι καὶ δὲν ἔχουν καθόλου φυσικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ὁ συγκεκριμένος τύπος μοῦ τὴ σπάει ἀφάνταστα ἔτσι ὅπως μιλάει. Εἶναι μὲ διαφορὰ ὁ πιὸ ἀντιπαθὴς ἀπὸ ὅλους ἐκεῖ. Ἀκολουθεῖ ὁ Ἀριστοτέλης.

Γιὰ νὰ πῶ ὅτι συμπαθῶ κάποιον, αὐτὸ δὲ συμβαίνει. Ἡ μόνη ποὺ εἶχε ἴσως κάποια φυσικότητα ἦταν ἡ Κατερίνα ποὺ ἀποχώρησε. Οἱ ὑπόλοιποι εἶναι τελείως στημένοι καὶ δὲν ἔχουν καθόλου φυσικότητα.

:hmm: :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup: :hmm:

Σωστή σκέψη
ο κοκκινομάλης είναι το ίδιο εκνευριστικός με τον Ακη από το 1o master chef το ίδιο και ο Αριστοτέλης. Όμως αυτοί πλέον είναι 2 φίλοι και έχουν αντίπαλους ολους τους αλλους οποτε είναι συμπαθείς στον κοινό.

Ειδικά αυτό που έκανε εχτές ο αριστοτέλης πιστεύω ότι κερδισε αρκετά Points από την συμπάθια του κοινού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Νταξ,Πέτρι,ξέρουμε ποια είναι η συμπάθειά σου.:P
Παίδες,πείτε μου κάτι,έτσι για τη συζήτηση.
Ένας ειλικρινής άνθρωπος για τα δικά σας δεδομένα είναι αντιπαθής;
(οκ,μπορεί να είναι σκόπιμα ''εξω απο τα δόντια'',αλλά τουλάχιστον δεν παριστάνει τον ουδέτερο όπως οι άλλοι)
Λυπάμαι που το λέω,όμως αυτή που αποχώρησε ήταν σαν καθυστερημένη,όχι φυσική.
Η σύγκριση Κώστας-Άκης είναι άστοχη.Ο Άκης είχε ένα υφάκι εκ των προτέρων,εκτός απο απο το γεγονός οτι είναι ενας πρώτης τάξεως γλύφτης.
''Σεφ'', ''Ναι,σεφ'',''Μάλιστα σεφ'',αυτά θυμάμαι απο εκείνον.
Και τώρα;
Έχει μια ωραιότατη θεσούλα στο Πρωινό μου,υποδυόμενος τη γλάστρα-σεφ-νυχοδρόμιο της Σκορδά,μιας και τριβεται πάνω του ασύστολα.:redface:

Αλλά,τώρα θαρρώ πως γενικότερα η κουβέντα δεν έχει και πολύ νόημα,καθώς όλα είναι υπέροχα προκαθορισμένα,όπως και στο Μαστερ σεφ 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Δὲν κοιτάω τόσο τὸ τί λένε. Ἡ ἀντιπάθειά μου ἐμένα ἔγκειται καθαρὰ στὸ στὺλ ποὺ ἔχουν. Ὁ Σαρρημαυρογένης ἔχει ἕναν τρόπο ὁμιλίας ποὺ μοῦ τὴ δίνει ἁπλῶς καὶ μόνο ἀκούγοντάς τον. Ὁ Ἀριστοτέλης ἔχει ἕνα στὺλ τοῦ τύπου «θέλω νὰ δείξω ὅτι εἶμαι ταπεινὸς καὶ μετρημένος ἀλλὰ εἶμαι τελείως ψωνάρας. Ἐμένα αὐτὸ μοῦ τὴ δίνει ὅσο καλὸς ἢ ὄχι μάγειρας εἶναι ὁ ἄλλος. Δὲν μπορῶ τὸ στημένο. Οἱ συγκεκριμένοι εἶναι ὅσο δὲν πάει στημένοι.

Γιὰ νὰ ἀπαντήσω καὶ στὸ ἐρώτημά σου, δὲν εἶναι θέμα εἰλικρίνειας. Εἶναι κυρίως θέμα καβαλήματος τοῦ καλαμιοῦ καὶ σνομπισμοῦ. Ἐκεῖ ὅμως ὑπάρχει ἕνα ἐγγενὲς πρόβλημα αὐτοῦ τοῦ διαγωνισμοῦ. Συναγωνίζονται μαζὶ ἐρασιτέχνες μάγειρες καὶ μάγειρες ποὺ ἔχουν τελειώσει σχολὲς καὶ ἔχουν δουλέψει σὲ ἑστιατόρια ἀρκετὸ καιρό. Οἱ δεύτεροι σίγουρα ἔχουν ἕνα μεγάλο προβάδισμα καὶ εἶναι τελείως ἄδικο γιὰ τοὺς πρώτους καθὼς φαίνεται ἐξ ἀρχῆς ἡ διαφορὰ στὸ ἐπίπεδο. Ὁπότε οἱ μὲν θὰ φέρωνται σνομπίστικα καὶ οἱ δὲ θὰ νιώθουν κατώτεροι. Νὰ σημειώσω ὅτι θεωρητικὰ τὸ Master Chef ἀπευθύνεται σὲ ἐρασιτέχνες μάγειρες ὅπως τουλάχιστον ξεκίνησε στὸ ἐξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top