Microsoft Windows 7

thanos323

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ενω εβαλα τα 7 και ειναι πολυ καλα σαν συστημα μου βγαζει ενα προβλημα στο internet μου λεει συνεχει οτι σταματησε να λειτουργει δεν ειναι περιεργο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
δεν σου αρεσε το ubuntu?

H mint παίρνει τα ubuntu τα σταθεροποιεί βάζει πολλά επιπλέον πράγματα δικά της μέσα και εκδίδει τη διανομή. Οπότε για ubuntu μιλάμε σε γενικές γραμμές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ωστόσο για τα XP, υπήρχε ένα patch που τα επέτρεπε να δουν παραπάνω από 3+gb
οχι ομως να τα αξιοποιει πληρως..η πληρης λυση ειναι τα 7 64bit..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα 7 είναι τρομερά.
Ωστόσο για τα XP, υπήρχε ένα patch που τα επέτρεπε να δουν παραπάνω από 3+gb
Ναι λέγετε Windows XP 64bit :P

ενω εβαλα τα 7 και ειναι πολυ καλα σαν συστημα μου βγαζει ενα προβλημα στο internet μου λεει συνεχει οτι σταματησε να λειτουργει δεν ειναι περιεργο?
Για Cracked έκδοση όχι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γιαυτο δεν θελω με τιποτα να βαλω σπασμενα win 7 στον υπολογιστη μου..το λειτουργικο πρεπει να ειναι παντα σφαλες και σιγουρο.ειναι η βαση του συστηματος ,δεν παιζουμε..ετσι θα αναγκαστω να δωσω και εγω 120Ε για τα Win 7 Pro greek 64bit..

νομιζω αυτη ειναι και η καλυτερη εκδοση..αναμεσα στην απλη home και την υπερβολικη για μενα ultimate..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Ασφαλές και σίγουρο ειναι ΚΑΙ το σπασμένο λειτουργικό.
Δεν υπαρχει διαφορά μεταξύ σπασμένου και νόμιμου - για το ιδιο λειτουργικο προκειται.
Απλα,αν το αγορασεις εισαι νόμιμος και οχι παρανομος.
Περισσότερο σίγουρος ΔΕΝ εισαι....
Σφαλματα μπορεις να εχεις και στη μια και στην αλλη περιπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ασφαλές και σίγουρο ειναι ΚΑΙ το σπασμένο λειτουργικό.

τα παραπανω δεν δειχνουν αυτο..


οταν πειραζεις τη λειτουργια ενεργοποιησης του λειτουργικου δεν ξερεις τι προβληματα μπορει να δημιουργηθουν μ διαφορα προγραμματα,και αμα πχ ακυρωθει η ενεργοποιηση και κλειδωσουν τα win τι κανεις?δεν εχω ορεξη να παιζω..

εχω δει τα πολλα προβληματα με την ενεργοποιηση και αλλα που αναφερουν στα φορουμ που κατεβαζουν αυτα τα προγραμματα.αλλα αν μπλοκαρει το παιχνιδι -που ολα σπασμενα τα εχω το βγαζεις- αν το λειτουργικο ?ολοκληρη περιπετεια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Το πολυ πολυ να ακυρωθεί η ενεργοποιηση.
Το λειτουργικό ποτέ δεν κλειδώνει,ουτε μπλοκαρει - ποτε δεν εχει γινει κατι τετοιο. Το πολυ πολυ να ζεις με ενοχλητικα μηνύματα...
Και φυσικά δεν επηρεαζονται τα προγραμματα αν δημιουργηθει προβλημα με την ενεργοποιηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το λειτουργικό ποτέ δεν κλειδώνει,ουτε μπλοκαρει - ποτε δεν εχει γινει κατι τετοιο.
αν τελειωσουν οι μερες ενεργοποιησης,τι γινεται?δεν μπλοκαρουν τα win?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
γιαυτο δεν θελω με τιποτα να βαλω σπασμενα win 7 στον υπολογιστη μου..το λειτουργικο πρεπει να ειναι παντα σφαλες και σιγουρο.ειναι η βαση του συστηματος ,δεν παιζουμε..ετσι θα αναγκαστω να δωσω και εγω 120Ε για τα Win 7 Pro greek 64bit..

νομιζω αυτη ειναι και η καλυτερη εκδοση..αναμεσα στην απλη home και την υπερβολικη για μενα ultimate..
Μια παρατήρηση, αλλά προσωπικά θα πρότεινα την english 64-bit, για ευκολότερο support. Τα αγγλικά μηνύματα λάθους (που αν μη τι άλλο τα windows έχουν μπόλικα από δαύτα) μπορείς πολύ πιο εύκολα να τα googleάρεις και να βρεις πάνω-κάτω 5 πράγματα στο internet. Με τα Ελληνικά περιορίζεται το support μόνο σε όσους ξέρουν Ελληνικά. Τραγωδία.

Και btw κανείς δεν σε "αναγκάζει" να βάλεις Windows. :P



Επίσης έχω μια απορία : διαθέτει πια κανείς μηχανήματα με XP; Όπου και να πάω μου λένε ότι πλέον τα XP δεν τα διαθέτουν! :confused:
Γιατί; :hmm:



Περισσότερο σίγουρος ΔΕΝ εισαι....
Ειδικά όταν έχεις να κάνεις με Windows, δεν μπορείς ποτέ να 'σαι σίγουρος ότι το σύστημά σου είναι ασφαλές. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Το λειτουργικό ποτέ δεν κλειδώνει,ουτε μπλοκαρει - ποτε δεν εχει γινει κατι τετοιο. Το πολυ πολυ να ζεις με ενοχλητικα μηνύματα...
Δεν γίνεται ΤΩΡΑ τίποτα, όπως όμως πριν το patch που εβαλε το activation και το genuine advantage ηταν αδιανόηταο το concept του genuine advantage. Αν αυριο αποφασίσουν να κλειδώνουν, να τρέχουν μέχρι 100 processes, να βγαζουν nag screens η να σβύνουν όλα τα xls αρχεία τα μη - γνήσια windows τεχνικά το μονο που χρειάζεται είναι ενα update.

αν τελειωσουν οι μερες ενεργοποιησης,τι γινεται?δεν μπλοκαρουν τα win?
Μπλοκάρουν μεν, αλλά έχεις 30 μέρες να το πάρεις χαμπάρι. Βέβαια σε ερώτησή μου "γιατι δεν είπες τίποτα πρίν μπλοκάρει" έχω πάρει απάντηση "ε, δεν πιστεψα οτι θα το κάνει". Επίσης αν κανεις το λάθος και δεν κοιτάξεις το μηχάνημα για αυτές τις 30 μέρες (αρα δεν πάρεις χαμπάρι οτι θα εχεις προβλημα) και πάψει να δουλευει τρέχεις και δε φτάνεις, καθώς δεν μπορείς να logαρεις. 3ον ακόμα και νομιμος να είσαι activation γινεται συγκεκριμένο αριθμό φορών και μετα πρεπει να παρεις τη microsoft τηλεφωνο και να της λές αριθμούς αδείας και να στέλνεις φαξ τα τιμολόγια αγοράς για να αποδείξεις οτι δεν εισαι ελέφαντας. 4ον αν κάποιος θελήσει να σπασει τα windows η να βαλει σπασμένα θα βαλει volume licence serial οποτε δεν θα του ζητήσει activation οποτε δεν σε προσατευει παρα απο ενα πολυ συκεκριμένο είδος πειρατίας (τα κινέζικα "κουτιά" που τα αγοραζες για γνήσια windows αλλα ηταν αντίγραφα).
Επίσης έχω μια απορία : διαθέτει πια κανείς μηχανήματα με XP; Όπου και να πάω μου λένε ότι πλέον τα XP δεν τα διαθέτουν!
Γιατί;
Για τον ίδιο λόγο που δεν έχουν και τα 2000: εχουν φτάσει το end of life. Δεν τα πουλάνε νομίζω ουτε σε κουτί και ηδη έχουν αρχίσει και κάποια patches δεν τα βγάζουν για τα xp. Οι μόνες νέες άδειες για xp ειναι OEM για netbooks, και το MSDN (που σου δίνει άδεια για σχεδόν όλα τα προιόντα microsoft). Ο μονος λογος που δεν τα βγάζουν τυπικά σε end of life ειναι τα netbooks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δηλαδη τωρα στα win 7 εχουν βγαλει το genuine ..?

ακουω πολυ σκεφτικα αυτα που μου λες...
σου ειπα.εκει που τα κατεβαζουν διαβαζω διαφορα...

πολλα ακουγονται απλα αλλα αμα μπλεξεις,σου λενε ,πειρατικα ειναι τι περιμενες?αν εχεις λεφτα πηγαινε αγορασε το αυθεντικο..


αλλο το παιχνιδι αλλο το λειτουργικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
δηλαδη τωρα στα win 7 εχουν βγαλει το genuine ..?

ακουω πολυ σκεφτικα αυτα που μου λες...
σου ειπα.εκει που τα κατεβαζουν διαβαζω διαφορα...

πολλα ακουγονται απλα αλλα αμα μπλεξεις,σου λενε ,πειρατικα ειναι τι περιμενες?αν εχεις λεφτα πηγαινε αγορασε το αυθεντικο..


αλλο το παιχνιδι αλλο το λειτουργικο...
Οχι μόνο έχουν βγάλει, αλλα το καινούριο σχήμα κατά της πειρατείας θα κάνει κάθε τρείς μήνες check αντί όποτε δεί σημαντικές αλλαγές.

Αν έχεις σπασμένα και το πάθεις είσαι άξιος της τύχης σου, το θέμα είναι τι κάνεις αν το έχεις πληρώσει και το πάθεις.. που συμβαίνει. Καλό θα είναι να κρατάμε τις έντυπες άδειες και τα τιμολόγια των windows οποτε μπορούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?
οσοι εχουν βαλει win 7...bootare κανονικα απο το dvd στην εναρξη του υπολογιστη?γιατι κατεβασα μια εικονα -dvd και δεν μου μπουταρει τωρα..(δεν εμφανιζει καν το " πατηστε ενα κουμπι να φορτωσει απο το cd..) στο ιντερνετ διαβασα οτι εχουν τα win 7 τετοια προβληματα και μπορει να ειναι καποια ασυμβατοτητα του βιος..αλλα το κομπιουτερ ,μητρικη ,βιος κλπ ειναι μισου χρονου..καινουριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
να ρωτησω κατι?
οσοι εχουν βαλει win 7...bootare κανονικα απο το dvd στην εναρξη του υπολογιστη?γιατι κατεβασα μια εικονα -dvd και δεν μου μπουταρει τωρα..(δεν εμφανιζει καν το " πατηστε ενα κουμπι να φορτωσει απο το cd..) στο ιντερνετ διαβασα οτι εχουν τα win 7 τετοια προβληματα και μπορει να ειναι καποια ασυμβατοτητα του βιος..αλλα το κομπιουτερ ,μητρικη ,βιος κλπ ειναι μισου χρονου..καινουριο..

Μάλλον δεν έκανες bootable το cd.. αν έχεις βάλει και τη σειρά boot πρώτο το cd τότε αυτός ακριβώς είναι ο λόγος.. Ψάξε όταν κάψεις το cd με ένα πρόγραμμα ψάξε επιλογή bootable cd(στο nero δεν έβρισκα την επιλογή αυτή, στο power iso το κάνει απο μόνο του και στο προτείνω ανεπιφύλακτα..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όντως κάτι έκανες λάθος, μια χαρά bootάρει. Και το boot από CD είναι αρχαία τεχνολογία, δεν τίθεται θέμα ασυμβατότητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η εικονα που κατεβασα υποτιθεται οτι ειναι ακριβως το dvd εγκαταστασης..
windows 7 multiversion λεει ...την εκαψα απλα με alcohol 120% ... δεν χρειαζεται να κανω κατι bootable...
και αφου πατησω f12 επιλεγω cd rom και εντερ..και πριν μου βγαλει το μηνυμα "πατηστε ενα κουμπι να φορτωσει"φορτωνει το grub για επιλογη λειτουργικου..και στο λαπτοπ που εκανα δοκιμη με σκετα win xp τα ιδια εκανε..... το προσπερναει..

στο πλαισιο και αλλου που ρωτησα μου ειπαν οτι τα αυθεντικα dvd δεν κανουν προβλημα..
οποτε υποθετω οταν παρω 100-130 ευρω τα win 7 αυθεντικα να μην μου κανουν προβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κατέβασε ένα livecd από κάποια διανομή linux και τσέκαρε το boot από το CD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια χαρα μπουταρει.. win xp sp3 cd το δοκιμασα...και linux cd εννοειται..πώς το εγκατεστησα αλλωστε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ωραία, ξανά γράψε το DVD ή κατέβασε άλλο image
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top