Microsoft Windows Vista

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μόνο εγώ είμαι δλδ ευχαριστημένη από τα vista?:worry:

ok, μου τη σπάει λίγο αυτό "run as admin", "είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό" κτλ κτλ αλλά πλέον το...συνήθισα...
και από προβλήματα...0 (όχι ότι με τα xp είχα πάντως...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μόνο εγώ είμαι δλδ ευχαριστημένη από τα vista?:worry:

ok, μου τη σπάει λίγο αυτό "run as admin", "είστε σίγουροι ότι θέλετε να το κάνετε αυτό" κτλ κτλ αλλά πλέον το...συνήθισα...
και από προβλήματα...0 (όχι ότι με τα xp είχα πάντως...)
Το UAC μπορείς να το απενεργοποιήσεις αν θες. click
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Μιας και βλέπω ότι το κατέχετε το αντικείμενο να ρωτήσω κάτι για τα windows. Έχω XP και τα λατρεύω... Εύκολα στη χρήση κάτι που δε μπορώ να το αλλάξω με τα αισθητικά καλύτερα αλλά από ότι κατάλαβα προβληματικά σε πολλούς τομείς, vista. Έχω ακούσει όμως ότι συνήθως η microsoft αναγκάζει τους πελάτες της να πάρουν το επόμενο λειτουργικό (π.χ. μέσω τεχνητών ιών που κυκλοφορούν στο net). Αυτό είναι τελικά μύθος ή πραγματικότητα; Και για πόσο καιρό θα μπορώ να χρησιμοποιώ XP χωρίς προβλήματα λόγω της δημιουργίας προγραμμάτων με βάση τα vista; Δε προτίθεμαι να αλλάξω τα windows εκτός μόνο αν πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για τεχνητούς ιούς μου φαίνεται λίγο τραβηγμένο.
Ήδη η Microsoft έχει ρίξει τις τιμές στα vista , για να αυξήσει τις πωλήσεις.

Σχετικά με την υποστήριξη των XP:
Tα windows xp παραμένουν στην αγορά μέχρι τον Ιανουάριο του 2009.Η προσπάθεια από το Infoworld φαίνεται να έπιασε τόπο και η τακτική της Microsoft για την σταδιακή απόσυρση των windows xp να αλλάζει.
Η διάθεση των Windows XP πρόκειται να σταματήσει επίσημα στις 30 Ιουνίου του 2008 και το λειτουργικό θα πωλείται προεγκατεστημένο έως και τον Ιανουάριο του 2009.
περισσότερα

Η υποστήριξη των xp παραμένει μέχρι το 2014 για Windows XP με Service pack 3.
Αυτή η κίνηση σημαίνει είτε παραδοχή της μη επιτυχημένης πορείας των windows vista ή αυτό που ακολουθεί μετά τα vista πρόκειται να είναι τόσο καλό ώστε δεν φοβούνται να "κάψουν" τα vista.

Οπότε μέχρι τοτε δεν πιστεύω να έχεις κάποιο πρόβλημα , μιας και τα windows 7 έχουν καιρό ακόμα για να ετοιμαστούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
----------------------------------------
Πριν από μερικές μέρες κυλοφόρησε στο microsoft download center το Windows Vista SP1. Το εγκάτεστησα αμέσως στο vista partition, και το pc έχει πολύ καλύτερη απόδωση και λιγότερα incompartibillities, π.χ το mp3 μου (ZEN STONE PLUS) δουλεύει και στα vista πλέον. Α Btw τα δικά μου είναι cr@cked και μπήκανε, so νόμιμοι και μη νόμιμοι install it with no fear.
----------------------------------------

Download: Windows Vista SP1 (32bit έκδοση) 434mb| (64bit έκδοση) 726mb

-------------------------------------------
Βελτιώσεις :

Hotpaching: Μια αρκετά χρήσιμη λειτουργία για administrators και όχι μόνο, το hotpatching ελαχιστοποιεί την ανάγκη επανεκκίνησης του υπολογιστή σας μετά την εγκατάσταση μελλοντικών ενημερώσεων των Windows Vista. Επιπλέον η όλη διαδικασία θα διαρκεί σημαντικά λιγότερο χρόνο.

Επαναφορά συστήματος ύστερα από αλλαγή motherboard: Ένα αιώνιο πρόβλημα για χρήστες παλιών εκδόσεων των Windows φαίνεται να λύνεται με το πρόγραμμα Complete PC Restore. ʽΈτσι αν το νέο μας hardware απαιτεί ένα διαφορετικό driver από αυτόν που είχαμε μόλις ολοκληρώσαμε το backup, o driver που απαιτείται θα ενεργοποιηθεί στο τελευταίο στάδιο του restore έτσι ώστε το σύστημα σας να μπορέσει να ολοκληρώσει το boot.

Backup EFS αρχείων: Η λειτουργία File Backup αποθηκεύει κωδικοποιημένα αρχεία EFS με την κωδικοποίηση να παραμένει άθικτη κατά τη διάρκεια του backup.

Ταχύτητα: Μεγάλες βελτιώσεις αναμένεται να παρατηρήσουν οι χρήστες στη ταχύτητα αντιγραφής η μεταφοράς αρχείων ειδικά μέσα από δίκτυο. Επιπλέον βελτιώσεις έχουν γίνει στην απόδοση βίντεο και στην επαναφορά του συστήματος ύστερα από κατάσταση hibernate η resume.

Ασφάλεια: Με τη παρουσίαση του Secure Development Lifecycle, η Microsoft κάνει πιο ισχυρή την εύρεση κακόβουλου κώδικα στο σύστημα σας που πιθανό να προκαλέσει πρόβλημα σε άλλες λειτουργίες των Windows και λαμβάνει μέτρα για να μην επαναληφθεί παρόμοιο γεγονός. Ακόμα υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια σε συνδέσεις Remote καθώς και στην επικοινωνία λογισμικού ασφάλειας άλλων κατασκευαστών με το Windows Security Center.

Τεχνολογίες: Το SP1 φέρνει υποστήριξη σε νέα πρότυπα όπως το EFI (Extensible Firmware Interface), exFat (το μελλοντικό πρότυπο των flash αποθηκευτικών μέσων και συσκευών) και το Direct3D 10.1

UAC: Το User Account Control παραμένει σαν επιλογή με σχετικά λιγότερες ενοχλητικές ενημερώσεις σε ορισμένες περιπτώσεις.
-------------------------------------------------------------
Πηγή : insomnia.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Το sp3 για ΧΡ πότε βγαίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Το sp3 για ΧΡ πότε βγαίνει?

Από ότι έχω ακούσει, μέσα με τέλη Απριλίου, σε κάνα μήνα δηλαδή :)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Νομίζω σε κάποιο φόρουμ το είχε πάρει το μάτι μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Νομίζω σε κάποιο φόρουμ το είχε πάρει το μάτι μου..

----------------------------------------
Πηγή : insomnia.gr

Εγώ από το insomnia το βρήκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και εγώ το έβαλα μόλις σήμερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σήμερα βγήκε ;
Νομίζω έχει βγει εδώ και καιρό ή κάνω λάθος ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ε εμένα σήμερα μου το έβαλε ο μπαμπάς μου τώρα τι να σου πώ...Κοίτα με το που πήρα τον καινούριο υπολογιστή μού έβγαζε συνέχεια ότι έχει low resources..Κάτι μ είπε ότι με αυτό δεν θα το κάνει πια ..
άιντε να δούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Σήμερα βγήκε ;
Νομίζω έχει βγει εδώ και καιρό ή κάνω λάθος ;

Πρώτα από όλα το άνοιξα το thread χτες, δεύτερον :

----------------------------------------
Πριν από μερικές μέρες κυλοφόρησε...

Τρίτον εδώ και καιρό υπάρχει η Beta και όχι το full.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Α μάλλον το betα θα 'δα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lagiator

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Νομίζω σε κάποιο φόρουμ το είχε πάρει το μάτι μου..

για το xp sp3 έλεγα..Μάλλον θα ήταν beta..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Άμα βάλω τα vista πάνω απ'τα ΧP θα χαθούν τα αρχεία μου;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Eννοείς upgrade από XP σε Vista ή καθαρή εγκατάσταση;
Η καθαρή εκγατάσταση θα κάνει φορμάτ στο χώρο που θα πας να τα εγκαταστήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Εννοώ upgrade από xp σε vista.Οκ,thanks Bill.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Προσωπικά θα προτιμούσα να κάνω απευθείας εγκατάσταση παρά upgrade.
Για την περίπτωση του upgrade υπήρχε ένα πρόβλημα με τα my Documents και user files ,το οποίο δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί. πχ
Πριν κάνεις οτιδήποτε κράτα ένα backup για να σε καλυμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να αποφεύγεται τα Upgrade ...

Άσχετο ισχύει ότι το SP1 των Vista 32bit υποστηρίζει και 4GB Ram;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top