Netflix

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.


Η σειρά πολύ καλή, είχε λίγο υποτονική αρχή αλλά το τέλος ήταν δυναμικό. Προτιμώτερο από άλλες σειρές που κάνουν το ανάποδο.

Την είδα στο trial month, μετά το άφησα το Netflix. Εκτός από κάτι ωραία ντοκιμαντέρ (που τα είδα όλα στην 1η καραντίνα) δεν είχε κάτι άλλο να μου δώσει η πλατφόρμα. Ίσως το Last Dance αλλά θα το δω αυτό κάποια στιγμή.

Και φυσικά η κορυφαια σειρά από όλες όσες έχω δει ποτέ.



Ανατριχίλα!
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
'Εκλαψα :rofl:

Και ναι έχοντας δει το affair δεν τον βρίσκω αρκετά ξενέρωτο και μαγκωμένο για να παίξει τον Κάρολο αλλά από την άλλη δεν έχω δει και άλλες δουλειές του που να θυμάμαι. Πάντως το κομμάτι 40αρης άπιστος θα το παίξει άριστα, δε μπορώ να πω. :P

Εγώ θα το έληγα όταν ο Γουιλιαμ γνωρίζει την Κειτ στο πανεπιστήμιο, να φανεί μια κάποια νεανική αισιοδοξία για το μέλλον και να υπάρχει και μια αρκετή απόσταση χρονικά. Μάλλον όπως τα λες θα τελειώσει κοντά στο γάμο τους και θα καλύψει όλη τη σχέση τους, με πόση ειλικρίνεια άραγε. :hmm:
εεε η Αυτού Υψηλότης δε φημίζεται για την ομορφιά της :laugh:
Νομίζω ότι εκεί στο γάμο του μέλλοντα βασιλιά είναι καλό να τελειώσει. Μετα είναι πολύ φρέσκο και δεν έχει νόημα. Σίγουρα τα πιο ενδιαφέροντα επεισόδια θα έχουν να κάνουν με την Nταινα και το άδικο τέλος της.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εεε η Αυτού Υψηλότης δε φημίζεται για την ομορφιά της :laugh:
Νομίζω ότι εκεί στο γάμο του μέλλοντα βασιλιά είναι καλό να τελειώσει. Μετα είναι πολύ φρέσκο και δεν έχει νόημα. Σίγουρα τα πιο ενδιαφέροντα επεισόδια θα έχουν να κάνουν με την Nταινα και το άδικο τέλος της.
Ναι και τουλάχιστον ο Ντομινικ είναι κάπως γοητευτικός. :P

Δε γίνεται να τελειώσει πιο μετά καθώς από το γάμο ως τη Μεγκαν είναι λίγο βαρετή περίοδος και το φιάσκο Μεγκαν είναι ακόμα ανολοκλήρωτο. :lol:

Δυστυχώς κι εγώ περιμένω αυτό να είναι το peak ενδιαφέροντος της σειράς. Να δούμε πως θα το προσεγγίσουν το θέμα γιατί μπορούν να τους εκθέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Το θέμα του τροχαίου σίγουρα καίει, καθώς έχουν βγει διάφορες θεωρίες συνομωσίας. Πάντως είναι υπέροχο που ενώ πάνε τόσα πολλά χρόνια που πέθανε η Νταϊάνα, ο κόσμος την αγαπά ακόμη.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:p Γενικά όλοι αν και μοιάζουν είναι πιο όμορφοι στη σειρά από ότι στην πραγματικότητα.

Cobra Kai τέλος s03

Για όποιον δεν κατάλαβε στη s04 θα δούμε τον Silver.


Φοβερό το flashback του Kreese. Από τις ταινίες ξέραμε πως πολέμησαν στο βιετναμ αλλά δεν ξέραμε λεπτομέριες από την ιστορία τους.

Η σειρά σέβεται τις ταινίες και χτίζει πάνω της.

Για τους νεότερους που δεν έχουν παρακαλοθουθήσει τις επαναλαμβανόμενες προβολές των ταινιών από το mega Σάββατο απόγευμα μπορεί να φαίνεται το ταξίδι στην Ιαπωνία ή η συνάντηση με την Ali ανούσια αλλά είναι όλα πολύ ψαγμένα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Fargo s04
Πολύ καλή και αυτή η season που βγάζει την αίσθηση του Fargo. Aμερική του 1950 με Ιταλική μαφία vs μαύρη Μαφία.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μια λίστα με ταινίες που υπάρχουν στο ελληνικό νετφλιξ σήμερα και θεωρούνται καλές (ή απλώς κάποιες τις έχω δει εγώ και τις προτείνω), επειδή γενικά ακούω συχνά να λέγεται ότι δεν έχει καμία ταινία "της προκοπής":

1. Forrest Gump
2. The Truman Show
3. An Officer and A Gentleman
4. Silver Linings Playbook
5. The Green Mile
6. Legends of the Fall
7. The Theory of Everything
8. About A Boy
9. The Other Boleyn Girl
10. Anna Karenina
11. The Age of Innocence
12. Atonement
13. Little Women (1994)
14. Pride And Prejudice (Διαθέσιμο μέχρι 3/3)
15. Lost in Translation
16. Marriage Story
17. Scarface
18. Donnie Brasco
19. The Usual Suspects
20. No Country For Old Men
21. The Constant Gardener (θα το δω απόψε κιόλας)
22. Primal Fear
23. The Rainmaker
24. Shutter Island
25. 21
26. Gangs of New York
27. The Godfather (I, II, III)
28. Requiem For A Dream
29. Boogie Nights
30. A Beautiful Mind
31. Into The Wild
32. Seven Years in Tibet
33. The Danish Girl
34. Τριλογία Dark Knight
35. The Invisible Guest
36. Inglourious Basterds
37. Eyes Wide Shut (Δυστυχώς ό,τι απέμεινε από Κιούμπρικ, τις άλλες τις έβγαλε)
38. Lawrence of Arabia
39. Saving Private Ryan
40. Django Unchained
41. Gladiator
42. Das Boot (theatrical cut)
43. Back to the Future
44. Όλα τα Monty Python (αν και ποτέ μου δεν κατάλαβα προς τι το hype)
45. The Hateful Eight
46. High Noon

Κάποιες πιο χαλαρές, ευχάριστες (Σάββατο μεσημέρι Star TV vibes):

1. How to Lose A Guy in 10 Days
2. Bridget Jones' diary
3. The Intern
4. The Terminal
5. The Mirror Has Two Faces
6. Kindergarten Cop
7. Sleepy Hollow
8. Coming to America
9. Meangirls
10. Beverly Hills Cop
11. Οικογένεια Addams


Το κακό με το νετφλιξ είναι ότι πολλές ταινίες που προσθέτει, μετά από λίγο καιρό τις ξαναβγάζει, οπότε καλό είναι ό,τι θέλετε να δείτε να το βλέπετε αμέσως... Για τις πιο "ψαγμένες" προσωπικά έχω cinobo :)
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είδα σχεδόν όλη την πρώτη σεζόν του ELITE. 'Ακρως απογοητευτική σειρά και προχειροφτιαγμένη. Βαθμολογία: 4/10

Καταρχάς να πω πως η σειρά έχει πολλές extended gay σκηνές οι οποίες θα αηδιάσουν το straight κοινό. Πάνω σε αυτό να πούμε και ως παραγωγή του Νέτφλιξ, έχει αρκετά σημεία προπαγάνδας αλλά όχι τόσα όσο άλλες σειρές που σε κάνουν να τις παρατάς όπως είναι.

Το character development είναι σχεδόν ανύπαρκτο πλην 2-3 εξαιρέσεων και γενικά πολύ απογοητευτικό. Στους δευτερεύοντες χαρακτήρες δεν υπάρχει καν.

Το σενάριο είανι απλοϊκό και τελείως τεμπέλικο σε βαθμό που βγάζει παιδικότητα. Υπάρχουν τρύπες παντού και γενικά είναι προβλέψιμο.

Η σκηνοθεσία είναι μέτρια με λίγα καλοστημένα πλάνα, βέβαια δεν πειράζει τόσο πολύ γι αυτή τη σειρά που βασίζεται στο σασπένς.

Υπάρχουν παντού τεμπελοσκηνές που εκνευρίζεσαι με το μηδενικό ρεαλισμό τους. Π.χ. βλέπεις μια διάρρηξη σε ένα σπίτι που πιο απλοικά και παιδικά δε θα μπορούσε να τη σκεφτεί κάποιος, βλέπεις τους υποτιθέμενους πλούσιος του high society να μη ξέρουν να πιάσουν ένα ποτήρι κρασί και πάρα πολλά άλλα.

Η σειρά θυμίζει αρκετά την casa de papel, αλλά με πολύ χειρότερη σκηνοθεσία, σενάριο και ερμηνείες/char development, όμως και πολύ λιγότερη προπαγάνδα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Είδα σχεδόν όλη την πρώτη σεζόν του ELITE. 'Ακρως απογοητευτική σειρά και προχειροφτιαγμένη. Βαθμολογία: 4/10

Καταρχάς να πω πως η σειρά έχει πολλές extended gay σκηνές οι οποίες θα αηδιάσουν το straight κοινό. Πάνω σε αυτό να πούμε και ως παραγωγή του Νέτφλιξ, έχει αρκετά σημεία προπαγάνδας αλλά όχι τόσα όσο άλλες σειρές που σε κάνουν να τις παρατάς όπως είναι.

Το character development είναι σχεδόν ανύπαρκτο πλην 2-3 εξαιρέσεων και γενικά πολύ απογοητευτικό. Στους δευτερεύοντες χαρακτήρες δεν υπάρχει καν.

Το σενάριο είανι απλοϊκό και τελείως τεμπέλικο σε βαθμό που βγάζει παιδικότητα. Υπάρχουν τρύπες παντού και γενικά είναι προβλέψιμο.

Η σκηνοθεσία είναι μέτρια με λίγα καλοστημένα πλάνα, βέβαια δεν πειράζει τόσο πολύ γι αυτή τη σειρά που βασίζεται στο σασπένς.

Υπάρχουν παντού τεμπελοσκηνές που εκνευρίζεσαι με το μηδενικό ρεαλισμό τους. Π.χ. βλέπεις μια διάρρηξη σε ένα σπίτι που πιο απλοικά και παιδικά δε θα μπορούσε να τη σκεφτεί κάποιος, βλέπεις τους υποτιθέμενους πλούσιος του high society να μη ξέρουν να πιάσουν ένα ποτήρι κρασί και πάρα πολλά άλλα.

Η σειρά θυμίζει αρκετά την casa de papel, αλλά με πολύ χειρότερη σκηνοθεσία, σενάριο και ερμηνείες/char development, όμως και πολύ λιγότερη προπαγάνδα.

Αγκάπε το Elite είναι μια σκανδαλώδης σαπουνόπερα που τη βλέπεις για το πελούσιο teen drama της και την Ester Expósito που γίνεται ολοένα και πιο hawt σε κάθε σεζόν, get your priorities straight and enjoy. :popcorn:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγκάπε το Elite είναι μια σκανδαλώδης σαπουνόπερα που τη βλέπεις για το πελούσιο teen drama της και την Ester Expósito που γίνεται ολοένα και πιο hawt σε κάθε σεζόν, get your priorities straight and enjoy. :popcorn:
Ναι η 'Εστερ είναι ωραία, αλλά η σειρά άθλεια και για teen drama.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Obsession: Dark Desires.
Πολύ άρρωστο δεδομένου οτι βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Lupin πολυ ωραιο. 5 επεισοδια μονο με αλλα 5 να ερχονται το καλοκαιρι. Ο πρωταγωνιστης ειναι φοβερος στο ρολο του και η πλοκη και το σεναριο ειναι πολυ εξυπνα. Τραβηγμενο μεν, διοτι βασιζεται στις ιστοριες του Αρσεν Λουπεν που ειχαν γραφτει πριν απο εναν αιωνα και με τις σημερινες συνθηκες δεν ειναι τοσο ρεαλιστικο, αλλα πολυ καλη σειρα γενικα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

😅 Κλαψ
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
The sinner πάαααααααααρα πολυ καλό! 3 σεζον και οι 3 φοβερες! :D
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
'Οσοι διαβάζουμε τα βιβλία καταλαβαίνουμε πως η επιλογή αρκετών ηθοποιών στην σειρά Witcher του Netflix ήταν εντελώς λάθος.

Πέρα από την Triss που κανονικά έχει καστανοκόκκινα μαλλιά , σχεδόν όπως στο videogame και την Calanthe που έχει σταχιά και όχι μαύρα,

H Ciri όταν έγινε η μάχη της Cintra ήταν ένα 10 χρονο κορίτσι και την υποδύεται η Freja Allan που ήταν 18 στην πρώτη σεζόν και σε καμία περίπτωση δεν την λές 10 χρονών.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχει δει κανείς τις τηλεφωνήτριες (Las chicas del cable); Έχω δει τα πρώτα 3,5 επεισόδια και ενώ στην αρχή μου φάνηκε ενδιαφέρουσα καί καλογυρισμενη μετά βλέπω ότι έχει πολύ αναμενόμενη πλοκή. Περίμενα περισσότερο πολυδιάστατους χαρακτήρες και γενικά δε ξέρω αν αξίζει να αφιερώσω τον χρόνο μου. Αν κάποιος την έχει δει ας μου πει αν αξίζει και αν σταματά να γίνεται τόσο αναμενόμενη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top