Baby Reindeer (spoilers)

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Είδε κανείς δει το περιβόητο "μικρό ταρανδάκι" που χαλάει κόσμο στο νετφλιξ; βασικά, θα το αρχίσω μέσα στο ΣΚ, όπως και να χει, γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η υπόθεση, αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως πάρω μια γνώμη. :D

Επεξεργασία συντονιστή: Περιέχει spoilers, δείτε το θρεντ με δική σας ευθύνη.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Είδε κανείς δει το περιβόητο "μικρό ταρανδάκι" που χαλάει κόσμο στο νετφλιξ; βασικά, θα το αρχίσω μέσα στο ΣΚ, όπως και να χει, γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η υπόθεση, αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως πάρω μια γνώμη. :D
Μπα..ουτε καν δεν το εχω δει σαν τιτλο...σειρα ειναι η ταινια;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Μπα..ουτε καν δεν το εχω δει σαν τιτλο...σειρα ειναι η ταινια;

Είναι μίνι σειρά 8 επεισοδίων αν θυμάμαι καλά. Λένε πως θυμίζει λίγο το YOU. Εμένα με παραπέμπει και λίγο στο Misery. Eίναι πάρα πολύ δημοφιλές αυτήν την περίοδο. Το τρέιλερ για όποιον έχει περιέργεια.

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Είδε κανείς δει το περιβόητο "μικρό ταρανδάκι" που χαλάει κόσμο στο νετφλιξ; βασικά, θα το αρχίσω μέσα στο ΣΚ, όπως και να χει, γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η υπόθεση, αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως πάρω μια γνώμη. :D
Ναι είναι ενδιαφέρουσα σειρά έχοντας υπόψη οτι παίζει ο ίδιος ο σεναριογράφος και βασίζεται σε αληθινή του ιστορία. Έχει κάποια πράγματα που δε βγάζουν νόημα, αλλά αν το δεις από την οπτική οτι στην ψυχολογία κάποια πράγματα δεν εξηγούνται, θα τα προσπεράσεις. Δες το πάντως, αν μη τι άλλο είναι πρωτότυπο.
ΥΓ Εγώ το είδα μόλις βγήκε, δεν είχε καν κριτικές στο imdb.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Είναι μίνι σειρά 8 επεισοδίων αν θυμάμαι καλά. Λένε πως θυμίζει λίγο το YOU. Εμένα με παραπέμπει και λίγο στο Misery. Eίναι πάρα πολύ δημοφιλές αυτήν την περίοδο. Το τρέιλερ για όποιον έχει περιέργεια.

Δεν την ειχα ακουσει, αλλα με ψηνει.
 

Isolde75

Νεοφερμένος

Η Isolde75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Είδε κανείς δει το περιβόητο "μικρό ταρανδάκι" που χαλάει κόσμο στο νετφλιξ; βασικά, θα το αρχίσω μέσα στο ΣΚ, όπως και να χει, γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η υπόθεση, αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως πάρω μια γνώμη. :D
Καλό ήταν αλλά υπάρχουν σκηνές που χρειάζεσαι καλό στομάχι για να τις αντέξεις. Κατά τ'αλλα πολύ καλογραμμένο, εξηγεί πλήρως πώς και γιατί έγινε ο,τι έγινε.

Βγήκαν τα επεισόδια του 100 years of solitude; Είδε κανείς να μας πει άποψη, να μείνουμε στο βιβλίο ή αξίζει και η σειρά;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,324 μηνύματα.
μόλις ξεκίνησα τον τάρανδο, πολύ γούστο την κάνω
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,324 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,324 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Έχω άπειρα νεύρα, δεν μπορείς να φανταστείς.
Αυτό τώρα είναι αληθινή ιστορία;
Είναι πιστή μετάδοση; Έχω συγχυστεί τόσο πολύ πραγματικά τώρα
:hehe: Στο ειπα!
Λεει οτι ειναι βασισμενο σε αληθινα γεγονοτα.Θα το ψαξω οταν βρω χρονο.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
πολυ καλη σειρα το ελαφακι και αρκετα πρωτοτυπη , τα 2 τελευταια επεισοδια λιγο με χαλασαν

 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,324 μηνύματα.
πολυ καλη σειρα το ελαφακι και αρκετα πρωτοτυπη , τα 2 τελευταια επεισοδια λιγο με χαλασαν

Κι εμένα το τελευταίο κάπως δεν με ξετρέλανε αλλά καταλαβαίνω πως δημιουργήθηκε αυτή η αντίδραση.

Για να μην σποιλάρουμε, πιστεύω ήταν πολύ αληθινό το τέλος κι απο οτι μου λέτε ήταν όντως
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Είδε κανείς δει το περιβόητο "μικρό ταρανδάκι" που χαλάει κόσμο στο νετφλιξ; βασικά, θα το αρχίσω μέσα στο ΣΚ, όπως και να χει, γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρουσα η υπόθεση, αλλά είπα να ρωτήσω κι εδώ μήπως πάρω μια γνώμη. :D
Το είδα εχθές όλο μονοκοπανιά.

Σφαλιάρα στα μούτρα όλη η σειρά και δεν το περίμενα. Τη προτείνω, για τις αντιδράσεις ας μιλήσουμε αφού τη δει οποιος είναι να τη δει, μη το χαλάσουμε.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,464 μηνύματα.
Κι εμένα το τελευταίο κάπως δεν με ξετρέλανε αλλά καταλαβαίνω πως δημιουργήθηκε αυτή η αντίδραση.

Για να μην σποιλάρουμε, πιστεύω ήταν πολύ αληθινό το τέλος κι απο οτι μου λέτε ήταν όντως
φανταζομαι κατι θα αλλαξε στο σεναριο , αποκλειεται να ειναι πιστη αντιγραφη . Ακραιο παντως ο πρωταγωνιστης/σεναριογραφος ειναι αυτος που εζησε και τα γεγονοτα

εμενα αυτο που με χαλασε περισσοτερο ειναι ο μονολογος στη σκηνη στο προτελευταιο επεισοδιο. Ειναι πολυ κλισε σκηνη , την εφαρμοζουν σε πολλες ταινιες/σειρες και ειναι αρκετα κριντζ και καθολου ρεαλιστικο. Απλα εξυπηρετει την ροη της πλοκης
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,324 μηνύματα.
φανταζομαι κατι θα αλλαξε στο σεναριο , αποκλειεται να ειναι πιστη αντιγραφη . Ακραιο παντως ο πρωταγωνιστης/σεναριογραφος ειναι αυτος που εζησε και τα γεγονοτα

εμενα αυτο που με χαλασε περισσοτερο ειναι ο μονολογος στη σκηνη στο προτελευταιο επεισοδιο. Ειναι πολυ κλισε σκηνη , την εφαρμοζουν σε πολλες ταινιες/σειρες και ειναι αρκετα κριντζ και καθολου ρεαλιστικο. Απλα εξυπηρετει την ροη της πλοκης


Εμένα δεν με χάλασε ο μονόλογος αλλά το γεγονός πως πήρε θετική δημοσιότητα μετά από αυτό. Πιστεύω η σκληρή αλήθεια για κωμικό του δικού του βεληνεκούς θα ήταν απλά να σηκωθούν να φύγουν όπως κάναν οι άλλοι στην αρχή. Μπορεί όμως όντως να έγινε έτσι στην πραγματικότητα, δεν ξέρω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,494 μηνύματα.
Ρε χαμενα..μην τα βλεπετε ολοκοπανια γμτ... :hehe:
Εγω μολις τελειωσα το 3ο! Το παω γιαβας γιαβας....το απολαμβανω!:hehe:

Ναι...τηην σκοτωνα ανετα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top