Nokia 7360

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τα ξέρω από έναν γνωστό μου που δουλέυει εκεί.

Κοίτα η λογική της κάθε εταιρίας τηλεπικοινωνιών ποιά είναι;;; Να κάνει περισσότερους πελάτες, δλδ περισσότερα νέα συμβόλαια. Αν ένα κατάστημα έχει στην αποθήκη του ΕΝΑ 7360 και το πάρεις εσύ (που έχεις επιδότηση και ούτως ή άλλως θα ανανεωνόταν η σύνδεσή σου αυτόματα), τότε αν έρθει ένας ΝΕΟΣ πελάτης που θέλει να κάνει ΝΕΟ συμβόλαιο και θέλει ΜΟΝΟ το 7360 και αυτό δεν υπάρχει στην αποθήκη, τότε η εταιρία θα χάσει έναν πελάτη. Άσε που οι νέες συνδέσεις σημαίνουν bonus ενώ οι επιδοτήσεις ΟΧΙ.

Αφού από ό,τι ξέρω υπάρχει έλλειψη σε Nokia, πιθανό είναι να μη σου λένε ψέματα ή να έχουν απλώς ΕΝΑ ΜΟΝΟ κομμάτι. Αφού σου είπαν ότι θα γίνει παραλαβή στη Θεσσαλονική τότε υποθέτω πως θα έρθουν κομμάτια και Αθήνα. Οπότε... ΥΠΟΜΟΝΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
παντως μεχρι ενα σημειο τους πιστευω γιατι εχω παρει τηλ στο 70% περιπου των βοδαφον εδω περα και μου εχουν πει ολοι το ιδιο.. οτι υπαρχει ελλειψη κτλ... τι να πεις... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Evouli η πλακα ειναι οτι εδω στην ιταλια εχω βαρεθει να το βλεπω σε βιτρινες...:P Σχεδον ολες το εχουν.
Παντως χρησιμα τα οσα μας ειπε η αγαπητη Νana...να ξερουμε γενικα πως δουλευουν στην χωρα μας.;) :P
Κατι φανταζομουν, αλλα οχι τοσο αναλυτικα οπως μας τα ειπε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
τελικά δεν το γλιτώνω θα μεταναστευσω!!! :P
ναι όντως χρήσιμα.. τωρα αν με ρωτησουν αν το θελω για συσκευη ή για επιδοτηση θα πω οτι το θέλω για συσκευη και μετά θα πω "ααααααααααααα...τώρα θυμήθηκα!!! μήηηηηηηπως εχω επιδοτηση?" :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
τελικά δεν το γλιτώνω θα μεταναστευσω!!! :P
ναι όντως χρήσιμα.. τωρα αν με ρωτησουν αν το θελω για συσκευη ή για επιδοτηση θα πω οτι το θέλω για συσκευη και μετά θα πω "ααααααααααααα...τώρα θυμήθηκα!!! μήηηηηηηπως εχω επιδοτηση?" :P :P :P

Όχι "αγορά συσκευής" γιατί και αυτό δεν είναι μεγάλο κέρδος για την εταιρία. Θα πεις "σκεφτομαι να αλλάξω το πρόγραμμά μου, ίσως βάλω και κανένα μήνυμα ή τα 500' προς σταθερά". Αλλά πρέπει να δείξεις μεγάλο ζήλο για την αλλαγή του προγράμματος. Και όταν δεις ότι πείστηκε ο πωλητής θα του πεις αν το έχεις το Nokia. Αν σου πει "ναι", μετά από λίγο, αφού συνεχίσεις να το παίζεις ενδιαφερόμενη, θα του πεις ότι τελικά θα πάρεις μόνο την επιδότηση.

Πάντως το 7360 δεν είναι και κανά τρομερό κινητό. Μόνο design έχει. Αλλιώς από δυνατότητες είναι λίγο "μούφα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οσο γι'αυτο.. ούτως ή αλλως δεν το θελω για να κανω κατι ιδιαιτερο.. μου φτανει να μπορω να στελνω μηνυματακια, να βγαζω καμια φωτογραφιουλα και να μπορω να ακουω και λιγο ραδιοφωνακι.. γι'αυτο δεν παω για τιποτα καλυτερο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
οσο γι'αυτο.. ούτως ή αλλως δεν το θελω για να κανω κατι ιδιαιτερο.. μου φτανει να μπορω να στελνω μηνυματακια, να βγαζω καμια φωτογραφιουλα και να μπορω να ακουω και λιγο ραδιοφωνακι.. γι'αυτο δεν παω για τιποτα καλυτερο... :)

Αυτό στο είπα γιατί εγώ θεωρώ π.χ. σημαντικό το bluetooth και αυτό δεν τον έχει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι ειναι αναλογα τις προτεραιοτητες του καθενα και το τι ζητα.Αν καλυπτεται με τις iRDa δεν θα εχει προβλημα.Ετσι κι αλλιως ηταν λογικο (οσο γινεται) να το βγαλει η ΝΟΚΙΑ χωρις BT και με τετοια χαρακτηριστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
.Ετσι κι αλλιως ηταν λογικο (οσο γινεται) να το βγαλει η ΝΟΚΙΑ χωρις BT και με τετοια χαρακτηριστικα.
Γιατι το θεωρεις λογικο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Nana, ναι αν το λες γι'αυτο εχεις ενα δικιο.. απλά εμένα με αφήνουν παγερά αδιάφορη όλα αυτά τα της τεχνολογίας οπότε με βολεύει το 7360.

Πάντως τελικά...











ΤΟ ΠΗΡΑ!!!!!!!
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

επιτέλους το βρήκα και είναι τόοοοοοοοοοοοοοοοοσο όμορφο!!! :D :D :D :D :D


ΥΓ: ένα ευχαριστώ στον χορηγό μου, τον καλό υπάλληλο της βόδαφον που θυμόταν οτι το ειχα ζητησει πριν 2 εβδομάδες, το παρήγγειλε, το έφερε και δεν το εδωσε σε κανεναν αλλο, ασχετου του γεγονοτος οτι ειχα να εμφανιστω απο τοτε!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πολυ ωραια ... παντως αφου σου αρεσει .... αξιζε τον κοπο η αναμονη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ναι ναι... :) είναι κουκλίιιιιστικο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γιατι το θεωρεις λογικο; :confused:

Γιατι η ΝΟΚΙΑ ηθελε να βγαλει (ακομα) ενα stlish phone χωρις ιδαιτερα τεχνολογικα χαρακτηριστικα αλλα με κορυφαιο design.
Οι λογοι που εγινε αυτο ειναι πρωτον για να αποφυγει τον εσωτερικο ανταγωνισμο με αλλα μοντελα.(Δεν θα την συμφερε να σου βαλει στο7360 οτι εχει π.χ. το 6280 γιατι αυτοματα θα μπερδευε τις κατηγοριες και δεν θα πουλαγε οσο ηθελε.)Βλεπε για παραδειγμα τι εκανε η MOTO με το πρωτο V3.
Aκομα και η BenQ με το ΕF81 του εκοψε ορισμενα πραγματα.
Ο Δευτερος λογος ηταν για να κρατησει χαμηλα την τιμη του.Και οταν μιλαμε για fashion phone η τιμη του 7360 ειναι αρκετα χαμηλη.
Τελος αυτη η κινηση της δινει το αβαντζο αργοτερα να βγαλει το διαδοχο του 7360 με επιπλεον χαρακτηριστικα το ιδιο καλο design κι ετσι να προσελκυσει και αλλους αγοραστες.
Τετοιες κινησεις βεβαια πολλους μας την δινουν στα νευρα...ειναι ομως η πολιτικη των εταιρειων και ιδαιτερα αυτων που φιγουραρουν στις πρωτες θεσεις.


Εvouli μου αντε με 'γεια το κινητο!!!!!!!:clapup: ;)
Αντε μονο καλες κλησεις να εχεις χαι ευχαριστα μηνυματα!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Με'γειά το κινητό. Σαμπανί ή Καφέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Με γεια.Να το κρατήσεις για πολλά χρόνια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Με'γειά το κινητό. Σαμπανί ή Καφέ;

Ευχαριστώ!! Σαμπανί το πήρα! Αυτό ήθελα κι όλας..

Αφού όταν πήρα στη βοδαφον και μου ειπε ο υπαλληλος οτι το εχει του λεω "σε ποιο χρωμα"? Και μου λέει "Στο χρυσαφί φυσικά, αφού το άλλο το καφέ είναι μια αηδία!"... πέθανα να γελάω... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι το κινητό που έχω σταμπάρει κι εγώ! (κι είναι και πανάκριβο το ρημάδι!)
να μου πεις σε κανα δυο βδομάδες εντυπώσεις .... πως τσουλάει η σχέση σου μαζί του, να μην παω να τα σκασω και γω τσαμπα! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
οκ.. ;)
πάντως μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη.. οχι οτι εχω κανει και τιποτα ιδιαιτερο.. απλά και οι φωτο του και το βιντεο και η ηχογραφηση πολυ καλα.. το ραδιο ενταξει, τα γνωστα.. τα μηνυματα οκ.. και ηχους παιρνει καλους, με υπερυθρες..
μου εκανε εντυπωση που εχει μετρητη μηνυματων, ποσα εστειλες, ποσα πηρες κτλ.. δεν το ειχα ξανασυναντησει..
α! και το hands-free.. στο ιδιο υφος, με φυλαρακια στα ακουστικα, πολυ κομψό..
οτι αλλο θελεις ρωτα με.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top