O ρόλος και οι δράσεις της ΕΕΤΤ

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
O ανταγωνισμός υπάρχει, ας μην ξεχνάμε την είσοδο της κινητής τηλεφωνίας. Η Vodafone, με αξιόλογες προτάσεις, έχει ταράξει τα νερά και υπάρχουν φήμες ότι ίδιο θα κάνει και WIND. Ας μην ξεχνάμε πόσο βολικό και πόσο αρέσει, σε εμάς, τους καταναλωτές τα 2 σε 1 ή 3 σε 1.

Μην ανήσυχης κουε ο ανταγωνισμός θα συνεχίσει να υπάρχει. Τα πράγματα, με την είσοδο της κινητής, περιπλέκονται ακόμη περισσότερο και μόνο οι καταναλωτές θα βγουν κερδισμένοι και για ακόμη μια φορά οι Διευθυντές θα πονοκεφαλιάσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παλι τωρα που βλεπω και εταιρειες κινητης στο παιχνιδι, αγχωνομαι και καθολου δε με αρεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω παλι τωρα που βλεπω και εταιρειες κινητης στο παιχνιδι, αγχωνομαι και καθολου δε με αρεσει...
Τι έχουμε να χάσουμε;
Πολλοί δυνατοί παίχτες στο παιχνίδι, αυτό σημαίνει ότι το ματς θα έχει κάτι παραπάνω από ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι εχουμε να χασουμε τιποτα.
αλλα εφοσον δεν πληρουν προυποθεσεις ουτε οι εταιρειες που εχουν δικο τους δικτυο, γιατι να τις πληρουν οι νεοεμφανιζομενες?
και τελοσπαντων, ειναι ολος ο κοσμος δυσαρεστημενος με τις εταιρειες... ΟΛΕΣ...
πολυ λαθος εποχη διαλεξε η βονταφον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
εγω παλι τωρα που βλεπω και εταιρειες κινητης στο παιχνιδι, αγχωνομαι και καθολου δε με αρεσει...

Γιατί???
Ο Ανταγωνισμός μόνο καλό κάνει στον καταναλωτή, τόσα χρόνια έχουμε τον ΟΤΕ ο οποίος διαμορφώνει απο μόνος του τα τιμολόγια χωρίς να έχει κάτι να χάσει, όπως αυτήν την στιγμή κάνει η ΔΕΗ, αποφασίζει για αύξηση και απλά την κάνει.
Τόσο η Vodafone όσο και η Wind θα μπούν στο παιχνίδι και σε συνδυασμό με τους ήδη υπάρχοντες βλέπω μηδενικά πάγεια στα σταθερά και πολύ οικονομικό και γρήγορο internet.
Κοίτα απλά τι έχει γίνει στα ηλεκτρικά απο τότε που dixons, Media Markt, Electrowolrd, Fnac κτλ έχουν μπει στο παιχνίδι, δεν θυμάστε πόσο είχε μια τηλεόραση πριν απο 5 χρόνια και αναλογικά πόσο έχει σήμερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι εχουμε να χασουμε τιποτα.
αλλα εφοσον δεν πληρουν προυποθεσεις ουτε οι εταιρειες που εχουν δικο τους δικτυο, γιατι να τις πληρουν οι νεοεμφανιζομενες?
και τελοσπαντων, ειναι ολος ο κοσμος δυσαρεστημενος με τις εταιρειες... ΟΛΕΣ...
πολυ λαθος εποχη διαλεξε η βονταφον!
Βλέπω πολύ αξιόλογα βήματα. Η forthnet έχει πολύ ικανοποιητικό δίκτυο και φοβερή εξυπηρέτηση, δυστυχώς όμως πολύ μικρό τηλεφωνικό δίκτυο και πρέπει να περιμένεις πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ στην αναμονή (Σε εμένα ο Μ.Ο. είναι τα 25 λεπτά)

Η HOL έχει κάνει ένα φοβερό νέο ξεκίνημα. Η altecnet αν και μικρή παραμένει πιστή στις αξίες τις.

Η vodafone έχει πολλούς υποσχόμενους στόχους και αν αναλογιστεί κάνεις την ΤΕΛΕΙΑ εξυπηρέτηση που έχει στα κινητή τηλεφωνία τότε μάλλον οι στόχοι δεν είναι μόνο υποσχόμενοι.

Ευτυχώς το 2007 αναμένετε να κλείσει με φοβερές εξελίξεις στο χώρο των τηλεπικοινωνιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ΜΟΝΟ η φορθνετ εχει δικο της δικτυο ομως... και τι μου λες για αναμονη στην εξυπηρετηση, καλο μου, οταν εχει αναμονη στην τοποθετηση/εναρξη της υπηρεσιας μερικους μηνες... 5 στηνκαλυτερη περιπτωση...


τελοσπαντων ελπιζω οντως να ληξει καλα το θεμα και να ξεφυγουμε απο το μονοπωλειο του οτε... μας βολευει ολους αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ΜΟΝΟ η φορθνετ εχει δικο της δικτυο ομως... και τι μου λες για αναμονη στην εξυπηρετηση, καλο μου, οταν εχει αναμονη στην τοποθετηση/εναρξη της υπηρεσιας μερικους μηνες... 5 στηνκαλυτερη περιπτωση...


τελοσπαντων ελπιζω οντως να ληξει καλα το θεμα και να ξεφυγουμε απο το μονοπωλειο του οτε... μας βολευει ολους αυτο!
Αν μιλάμε για αναμονή για γραμμή μέσω του ΟΤΕ δεν είναι υπόθεση της forthnet.


Υ.γ.: Και η HOL και vivodi έχει δικές τις γράμμες.
Και η teledome έχει αλλά δεν κατάφερε ΠΟΤΕ να τις δώσει στην κατανάλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δικες της, ναι...
τι λες καλε? ενοικιαζομενες απο τον οτε ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τι λες καλε? ενοικιαζομενες απο τον οτε ειναι:P
για πια εταιρία αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
για τις περισσοτερες που ειναι τωρα στην αγορα.
δεν ξερω συγκεκριμενα να σου πω με σιγουρια.
νομιζω και αυτες που αναφερεις, εκτοσ φορθ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
για τις περισσοτερες που ειναι τωρα στην αγορα.
δεν ξερω συγκεκριμενα να σου πω με σιγουρια.
νομιζω και αυτες που αναφερεις, εκτοσ φορθ.!
Giovanna η hol η forthnet η on και η vivodi έχουν standar ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ δίκτυο. όπως και η one
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εισαι σιγουρος?

για τη βιβοντι ειδικα....:/:

αυτο κανει τα πραγματα ακομα χειροτερα... γιατι αν εχουν ιδιοκτητο δικτυο και ειναι τοσο χαλια οι παρεχομενες υπηρεσιες τοτε κλαφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Για την μεγάλη αναμονή στον χρόνο απάντησης της κλήσης και για την καθυστέριση στον χρόνο αποστολής της αίτησης στον ΟΤΕ έφαγε η Forthnet 350.000€ πρόστιμο μεταξύ άλλων.
Τα πρόστιμα αναφέρονται στην περίοδο 2004-2005 το κουστουμάκι για το 2005- 2007 ράβεται τώρα :P .
Καλά να πάθουν κανονικά πρέπει να φάνε και ένα ακόμα για το 24mbps που τάζουν και που κανένας στην Ελλάδα δεν το έχει, ο μέσο όρος πάντος στην γραμμή μου είναι απο 3,5 - 10 και όχι έως 24 και όχι κοντά στο 16 που υποτίθεται ότι έχει κλειδώσει το μόντεμ μου, και η απάντηση απο την φορθνετ? Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι για να το αλλάξουμε αυτό! :confused:
Πρόστιμο και πάλι πρόστιμο !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν είσαι ικανοποιημένος από Forthnet?εμένα ακόμα να μπει...:whistle::whistle:Καλά και έως 10 να έχω δε με χαλάει αλλά το θέμα είναι ότι λένε έως 24...:mad:Αλλά στην Ελλάδα ζούμε,τι περιμένεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν είσαι ικανοποιημένος από Forthnet?εμένα ακόμα να μπει...:whistle::whistle:Καλά και έως 10 να έχω δε με χαλάει αλλά το θέμα είναι ότι λένε έως 24...:mad:Αλλά στην Ελλάδα ζούμε,τι περιμένεις...

Όσο αφορά το ιντερνετ τόσο τα 3,5 όσο και τα 10 είναι πάρα πολύ καλή ταχύτα και αλοίμονο αν είχα παράπονο με κατέβασμα στα 1,405k/sec αλλα το θέμα δεν είναι εκεί άλλο τα τάζεις και να το βροντοφωνάζεις και άλλο να το πραγματοποιείς.
Γενικά αυτήν την στιγμή το ίντερνετ στην Ελλάδα είναι ότι στους τυφλούς επικρατεί ο μονόφθαλμος τουλάχιστον το μέλλον προμυνύεται καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Ό,τι και να λέμε πάντως, 40 ευρώ με 5-8-10 mbps έστω και με δωρεάν αστικά και υπεραστικά, είναι απο τις καλύτερες προσφορες που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή, αν όχι η καλύτερη.

Το ότι λένε 24mbps κ εμένα με νευριάζει και πρέπει να γίνει καταγγελία σε κάποια αρμόδια αρχή για παραπλανητική διαφήμιση. Δε μπορεί να τάζεις 24 και να μη δίνεις ούτε καν το μισό!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ό,τι και να λέμε πάντως, 40 ευρώ με 5-8-10 mbps έστω και με δωρεάν αστικά και υπεραστικά, είναι απο τις καλύτερες προσφορες που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή, αν όχι η καλύτερη.​


Το ότι λένε 24mbps κ εμένα με νευριάζει και πρέπει να γίνει καταγγελία σε κάποια αρμόδια αρχή για παραπλανητική διαφήμιση. Δε μπορεί να τάζεις 24 και να μη δίνεις ούτε καν το μισό!!:confused:

Εγω έχω το 2play στα 25,00€ γιατί γενικά δεν κάνω κλήσεις, πρίν πλήρωνα τον ΟΤΕ 60 ευρώ το δίμηνο μόνο και μόνο για να έχω τηλέφωνο και τώρα πληρώνω 65 στο σύνολο και έχω και γρήγορο ίντερνετ οπότε απο αυτή την άποψη είναι πάρα πολύ συμφέρων.
Αν το 65 - 80% των συνδρομητών είχε 24mp τότε κανένα πρόβλημα να το λένε, σε μια συζήτηση που είχα όμως με κάποιον απο το το help desk της forthnet μου είπε ότι το maximum που έχει δει είναι στα 19mp και αυτό χωρίς να μπορεί να το αντέξει η γραμμή και να πέφτει συνέχεια.
Κάτι μου λέει ότι ένα "κουστουμάκι" πρέπει να το ράψει και η ΕΕΤΕ για αυτό τον λόγο :P

"Σας προσφέρουμε 24 mbps *

*αρκεί να έρθετε στα κεντρικά μας 3,30 τα χαράματα Τετάρτης και να συνδέσετε το laptop σας για στον κεντρικό μας sever, με το που θα κάνουμε το restart και κρατήσουμε για λιγο της γραμμές κλειστές τότε θα πιάσετε έως 24 (σύμφωνα με δικούς μας μετρητές) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
*αρκεί να έρθετε στα κεντρικά μας 3,30 τα χαράματα Τετάρτης και να συνδέσετε το laptop σας για στον κεντρικό μας sever, με το που θα κάνουμε το restart και κρατήσουμε για λιγο της γραμμές κλειστές τότε θα πιάσετε έως 24 (σύμφωνα με δικούς μας μετρητές) :clapup:

και ένα-ένας ε? όχι όλοι μαζί...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top