Oscars 2011: προβλέψεις - υποψηφιότητες - νικητές

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Μέχρι στιγμής έχω δει το King's speech, το Black Swan και το Inception. Σκοπεύω να τα δω όλα μέχρι την απονομή και τότε θα βγάλω πιο ασφαλή εκτίμηση. Πάντως και τα 3 που ανέφερα ήταν ευχάριστα και ξεχωριστά, το καθένα στον τομέα του. Δεν μπορώ να κάνω σύγκριση. :hmm:
Εγώ έχω δει αυτά συν το The social network και το Τhe Fighter... Από τα άλλα μόνο trailers. Θέλω κι εγώ να τα δω όλα, εκτός από το Toy story 3.

Πάντως είναι εξωφρενικό που ο Nolan δεν είναι υποψήφιος για σκηνοθεσία. Συζητιέται παντού. Έχω διαβάσει ένα σωρό άρθρα σχετικά με αυτό. Και ήταν οι Κοέν που τα Όσκαρ τους λατρεύουν. Ο Nolan ΠΟΤΕ δεν ήταν υποψήφιος για Όσκαρ Σκηνοθεσίας. Αν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ να τα δω όλα, εκτός από το Toy story 3.
Ααα γιατί; Δεν κάνεις καλά. Το Toy Story διδάσκεται στο μάθημα του computer graphics στο Πανεπιστήμιο της Ουαλίας, ως ένα ριζοσπαστικό είδος κινούμενου σχεδίου και τα δύο προηγούμενα, ήταν πολύ καλά και από άποψη σεναρίου, αλλά και από άποψη κινούμενου σχεδίου. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο που φέτος διαγωνίζεται και στην κατηγορία καλύτερης ταινίας, εκτός από καλύτερο animation. (Αλήθεια, ξέρουμε γιατί έγινε αυτό; )

Πάντως είναι εξωφρενικό που ο Nolan δεν είναι υποψήφιος για σκηνοθεσία.
Πράγματι. Μοιάζει σαν να έχει κάτι η ακαδημία εναντίον του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ααα γιατί; Δεν κάνεις καλά. Το Toy Story διδάσκεται στο μάθημα του computer graphics στο Πανεπιστήμιο της Ουαλίας, ως ένα ριζοσπαστικό είδος κινούμενου σχεδίου και τα δύο προηγούμενα, ήταν πολύ καλά και από άποψη σεναρίου, αλλά και από άποψη κινούμενου σχεδίου. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο που φέτος διαγωνίζεται και στην κατηγορία καλύτερης ταινίας, εκτός από καλύτερο animation. (Αλήθεια, ξέρουμε γιατί έγινε αυτό; )
Δεν είναι προκατάλειψη εναντίον του συγκεκριμένου, απλά δεν βλέπω κινούμενα σχέδια ποτέ. Περίεργο όντως που είναι στη δεκάδα των καλύτερων...

Πράγματι. Μοιάζει σαν να έχει κάτι η ακαδημία εναντίον του.
Τι να πω, ίσως έτσι να 'ναι. Σίγουρα αυτό φαίνεται. Έχουν οπωσδήποτε κάτι με τα χρήματα και το μεγάλο box office, όπως και με την επιστημονική φαντασία σαν genre γενικότερα.

Ας ελπίσουμε να πάρει σενάριο τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μια χιουμοριστική δημοσίευση με τίτλο "Πώς θα έπρεπε να είναι σχεδιασμένες οι αφίσες των υποψήφιων ταινιών, ώστε να λένε την αλήθεια για το έργο"









πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Λοιπόν τα πρωγνοστικά μου στις σημαντικές κατηγορίες:
Best Motion Picture of the Year
The social netowork

Best Performance by an Actor in a Leading Role
Colin Firth (The King's speech)

Best Performance by an Actress in a Leading Role
Natalie Portman (Black Swan)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role
Christian Bale (The Fighter) Aν και ο Geoffrey Rush είναι πολύ πιθανό να το πάρει.

Best Performance by an Actress in a Supporting Role
Melissa Leo (The Fighter)

Best Director
David Fincher (The social network)

Best Original Screenplay
Inception (Chris Nolan)

Best Adapted Screenplay
The social network (Aaron Sorkin)

Animated Feature
Toy story 3

Foreign Language Film
Biutiful

Cinematography
The King's speech

Editing
Black Swan

Art Direction
The King's speech

Costume Design
Alice in Wonderland

Original Score
Inception (Hans Zimmer)

Original Song
127 hours

Sound Mixing
True grit

Sound Editin
Inception

Visual Effects
Inception

Με κάθε επιφύλαξη και σε πολλές κατηγορίες έβαλα μερικά στην τύχη σχεδόν. Είμαι 99% σίγουρη για το Α' ανδρικό και γυναικείο, καθώς και για την καλύτερη ταινία και σκηνοθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται ειδικό θέμα και επειδή όλα τα σχετικά βραβεία τείνουν να επηρεάζουν τα όσκαρ, βάζω την είδηση εδώ:

BAFTA: Επτά βραβεία κέρδισε ο «Λόγος του Βασιλιά»


Με επτά βραβεία έφυγαν από την τελετή απονομής των βρετανικών βραβείων BAFTA οι συντελεστές της αριστουργηματικής ταινίας «Ο Λόγος του Βασιλιά».

Η ταινία κέρδισε τα βραβεία καλύτερης ταινίας, καλύτερης βρετανικής ταινίας, α' ανδρικού ρόλου (Κόλιν Φερθ), β' ανδρικού ρόλου (Τζέφρι Ρας), β' γυναικείου ρόλου (Έλενα Μπόναμ Κάρτερ), καλύτερης μουσικής, καλύτερου πρωτότυπου σεναρίου.

Το βραβείο σκηνοθεσίας απονεμήθηκε στο «Social Network», ενώ το βραβείο α' γυναικείου ρόλου απέσπασε η Νάταλι Πόρτμαν («Μαύρος Κύκνος»).

«Μου αρέσει να έρχομαι εδώ» δήλωσε ο Κόλιν Φερθ, παραλαμβάνοντας το βραβείο. Υπενθυμίζεται πως είναι η δεύτερη κατά σειρά χρονιά που ο Βρετανός ηθοποιός αποσπά το βραβείο α' ανδρικού ρόλου. Πέρυσι είχε βραβευτεί για την ερμηνεία του στην ταινία «A Single Man».

«Έχω συνηθίσει να χάνω. Είναι περίεργα τα συναισθήματα όταν κερδίζεις» είπε η Έλενα Μπόναμ Κάρτερ, που στην ταινία υποδύεται τη βασίλισσα Ελισάβετ.

Η ταινία «Social Network» που πραγματεύεται το φαινόμενο του Facebook κέρδισε άλλα δύο βραβεία, μεταξύ των οποίων τού καλύτερου διασκευασμένου σεναρίου.

Η Νάταλι Πόρτμαν δεν παραβρέθηκε στην τελετή εξαιτίας προχωρημένης εγκυμοσύνης. Ο σκηνοθέτης Ντάρεν Αρονόφσκι εξήρε την αφοσίωσή της στο ρόλο της στην ταινία «Μαύρος Κύκνος».

Ωστόσο, η βραδιά δεν κύλησε ευχάριστα για τους συντελεστές της ταινίας, καθώς το βραβείο της Πόρτμαν ήταν το μοναδικό, παρά τις 12 υποψηφιότητες.

Τέλος, η ταινία Inception του Κρίστοφερ Νόλαν, με πρωταγωνιστή τον Λεονάρντο Ντι Κάπριο, κέρδισε τρία βραβεία, μεταξύ των οποίων τα βραβεία ειδικών εφέ και ήχου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αναμενόμενο στα BAFTA να κερδίσει ο "Λόγος του Βασιλιά". Δε χωρά αμφιβολία. :P

Είδα Social Network και The Kids are all right.
Η πρώτη με κούρασε πολύ, χωρίς να μου προσφέρει τίποτα. Τη δεύτερη τη βρήκα πολύ επίπεδη και στεγνή.
Είδα επίσης το Toy Story 3 που όπως πάντα ήταν ευχάριστο και δυνατό, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να διαγωνίζεται σε δύο κατηγορίες.
Μένουν να δω:
“The Fighter”
“127 Hours”
“True Grit”
“Winter's Bone”
και Biutiful από το οποίο παραδέχομαι πως έχω μεγάλες προσδοκίες. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia ramo

Νεοφερμένος

Η sofia ramo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα σας!!! Είμαι καινούργια εδώ!!! Είπα να γράχω κι εγώ την άποψή μου για τις υποψηφιότητες... Θεωρώ ότι το inception είναι μια από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη ταινία της δεκαετίας!!! Ο Nolan εξαιρετικός και ευφυής!!! Από τη στιγμή που είδα αυτήν την ταινία, όλες οι άλλες μου μοιάζουν πολύ μικρές μπροστά της!!! Όσο για τον Α γυναικείο ρόλο, πιστεύω ότι η Natalie Portman είναι πολύ καλή ηθοποιός (μαζί με την Kate Winslet η οποία θεωρώ ότι είναι η καλύτερη ηθοποιός της γενιάς της) και αξίζει να το πάρει.... Από ανδρικές ερμηνείες ο Firth είναι καλός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Αναμενόμενο στα BAFTA να κερδίσει ο "Λόγος του Βασιλιά". Δε χωρά αμφιβολία. :P

Είδα Social Network και The Kids are all right.
Η πρώτη με κούρασε πολύ, χωρίς να μου προσφέρει τίποτα. Τη δεύτερη τη βρήκα πολύ επίπεδη και στεγνή.
Είδα επίσης το Toy Story 3 που όπως πάντα ήταν ευχάριστο και δυνατό, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να διαγωνίζεται σε δύο κατηγορίες.
Μένουν να δω:
“The Fighter”
“127 Hours”
“True Grit”
“Winter's Bone”
και Biutiful από το οποίο παραδέχομαι πως έχω μεγάλες προσδοκίες. :inlove:
Όντως ανάμενο το Bafta να πάει στο The King's Speech για την καλύτερη ταινία, αφού είναι Βρετανοί και υποστηρίζονται. Το 127 hours είναι πολύ disturbing σαν ταινία. Το The Fighter έχει καλές ερμηνείες και συγκινητική ιστορία αλλά μέχρι εκεί. Τα άλλα δεν τα έχω δει... Όπως επίσης ούτε το The Kids are All Right. Αυτά μου μένουν.

Να σε ρωτήσω... Τα Bafta τα έδειξε πουθενά η τηλεόραση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω... Τα Bafta τα έδειξε πουθενά η τηλεόραση;
Δεν έχω ιδέα. Διάβασα την είδηση στο διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Να'μαι κι εγώ εδώ;)
λοιπόν αν δεν δείτε το BIUTIFUL μην βάζετε στοιχήματα παιδιά
το έργο ήταν αριστουργηματικό κι η ερμηνεία του Μπαρδεμ καθηλωτική
όπως είπα βγαίνοντας απο τον κινηματογράφο ένοιωθα σαν να με είχαν μέσα σ'ένα βαρέλι με πέτρες και με πέταξαν στο Νιαγάρα
ο Ινιαρίτου δεν άφησε πέτρα που να μη σηκώσει και χτυπούσε αλύπητα
:worry:τώρα βέβαια αυτό δεν ξέρω αν σας πείθει να το δείτε ή όχι αλλά αυτό εννοούσα ο ποιητής.:P
Ο λόγος του βασιλιά επίσης με ικανοποίησε απο κάθε άποψη κυρίως με το εξαιρετικά φίνο χιούμορ των διαλόγων και τις εξαιρετικές ερμηνείες.
Τον Κυνόδοντα δυστυχώς δεν τον πρόλαβα στον κινηματογράφο αλλά η κόρη μου που έχει κάνει σχετικές σπουδές μου είπε οτι για πρώτη φορά είδε Ελληνική ταινία τόσο ολοκληρωμένη και με δια ταύτα.
Τον Μαύρο Κύκνο δεν τον απογείωσε ο Aρονόφσκι, θα μπορούσε αλλά δεν το πήγε μέχρι τέλους, το Social Network και οι 127 ώρες δεν μου είπαν και πολλά, επίσης το Inception δεν το είδα.
Ψηφίζω Biutiful και The King's speech.
ΥΓ Δήμητρα περιμένω άποψη μόλις δεις τον Μπαρδεμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Όσο καλός κι αν ήταν ο Bardem δεν έχει καμία ελπίδα. Ο Colin Firth το έχει ήδη πάρει. Όσο για την καλύτερη ταινία δεν είμαι πλέον τόσο σίγουρη για το Network. Ο βασιλιάς (The King's Speech) πλησιάζει επικίνδυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Για να δούμε:hmm:
Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω στο ΒIUTIFUL για το καλύτερης ξενόγλωσσης ταινίας, τώρα ο Collin Firth υπέροχος κι αυτός στην ερμηνεία του μάλλον το'χει το πρώτου ανδρικού αλλά ανταγωνίζεται σκληρά γι αυτό με τον Μπαρδέμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Για να δούμε:hmm:
Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω στο ΒIUTIFUL για το καλύτερης ξενόγλωσσης ταινίας, τώρα ο Collin Firth υπέροχος κι αυτός στην ερμηνεία του μάλλον το'χει το πρώτου ανδρικού αλλά ανταγωνίζεται σκληρά γι αυτό με τον Μπαρδέμ
Η καλύτερη ξενόγλωσση είναι δεδομένο ότι θα πάει στο Biutiful. Αλλά και ο Colin Firth θεωρείται δεδομένο. Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις. Έχω αμφιβολία πλέον για την καλύτερη ταινία καθώς και για το πρωτότυπο σενάριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Banksy Does Hollywood από τη Lifo και τον Πάνο Μιχαήλ



Ενώ πλησιάζει η ημερομηνία διεξαγωγής των Oscar στις 27 Φεβρουαρίου ένας απο τους συμμετέχοντες ο γνωστός graffiti artist Banksy έχει κάνει ήδη αισθητή την παρουσία του στο Λος Άντζελες tagάροντας με τα χαρακτηριστικά του graffiti 4(?) τουλάχιστον σημεία της πόλης.



Ένας μεθυσμένος Μίκυ και μια μαστουρωμένη Μίνυ, ο Τσάρλυ Μπράουν εμπρηστής, ένας σκύλος που ουρεί και ένα παιδί-μαχητής που κραδαίνει ένα όπλο του οποίου τα πυρομαχικά αντί για σφαίρες είναι ζωγραφικά κραγιόν είναι μερικά από όσα έχουν ανακαλυφθεί μέχρι τώρα στη πόλη και τα οποία μπορούμε να πούμε με βεβαιότητα πως είναι δικά του αφού τα έχει ήδη ανεβάσει στο site του.



Οι επικριτές του μιλάνε για anti-Banksy προσχώρηση στο οσκαρικό hype (συμμετέχει ως υποψήφιος με το Exit Through the Gift Shop στην κατηγορία καλύτερου ντοκυμαντέρ) αλλά έχω την αίσθηση πως αυτή είναι η (αμυντική) αμερικάνικη ανάγνωση.



Ο Banksy, όπως και με την περίπτωση του σχεδιασμού των τίτλων στους Simpsons, κάνει στο Λος Άντζελες αυτό που είναι το χαρακτηριστικό ιδιωμά του. Κριτική με τα μέσα κυριαρχίας του αντιπάλου στο χώρο του.

https://www.banksy.co.uk/outdoors/outusa/horizontal_1.htm

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Τελικά αναθεωρώ. Το 'Οσκαρ Καλύτερης Ταινίας θα το πάρει μάλλον το The King's Speech και ότι το The Social Network.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Τελικά αναθεωρώ. Το 'Οσκαρ Καλύτερης Ταινίας θα το πάρει μάλλον το The King's Speech και ότι το The Social Network.

και εγώ αυτό φοβάμαι :( αλλά δεν αλλάζω την πρόβλεψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mickey mouse

Νεοφερμένος

Η Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγω δεν το φοβάμαι;) το ελπίζω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θα είναι πολύ μεγάλη αδικία πάντως να μην πάρει όσκαρ α' γυναικείου ρόλου η Νάταλι Πόρτμαν... Κάνει την ερμηνεία της ζωής της και πολλοί λένε ότι είναι μέσα στις καλύτερες ερμηνείες όλων των εποχών!

Προβλέπω επίσης το "Social Network" να σαρώνει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
και εγώ αυτό φοβάμαι :( αλλά δεν αλλάζω την πρόβλεψη μου
Όταν λέγαμε όλοι για το Network φαινόταν σίγουρο. Πλέον έχουν αλλάξει τα δεδομένα. Τότε το πίστευα ότι θα νικήσει, αλλά το The King's Speech θεωρείται το φαβορί και σε γραφεία στοιχημάτων και παντού. Φυσικά το Network ακολουθεί πολύ κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top