Oscars 2011: προβλέψεις - υποψηφιότητες - νικητές

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τα ξημερώματα της 28ης Φεβρουαρίου (ώρα Ελλάδας) το in.gr θα μεταδώσει ζωντανά την απονομή, όπως κάθε χρόνο.
https://news.in.gr/culture/article/?aid=1231081071

Τι ώρα Αμερικής αρχίζουν τα όσκαρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Προβλέψεις fockos oscar 2011


1)best picture : The social network

2)ά ανδρικός : Colin Firth

3)ά γυναικείος : Natali Portman

4)΄β ανδρικός : Christian Bale

5)΄β γυναικείος : Melissa Leo

6)Σκηνοθεσάς: David Fintcher

7)Καλύτερο animation : Toy story 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
https://news.in.gr/culture/article/?aid=1231081071

Τι ώρα Αμερικής αρχίζουν τα όσκαρ;

Γιατί, μετανάστευσες στις ΗΠΑ; Άνοιξε το CNN και θα σου πει. Που στην Αμερική βρίσκεσαι; Γιατί το έλ έι έχει διαφορετική ώρα από το νιουγιόρκ :P

εντιτ: 3 τα ξημερώματα είναι στην Ελλάδα βγάλε 6-10 ωρες και βρες τη διαφορά

Αμερόλητπος κριτικός-πρόγνωση καιρού

Καλύτερη ταινία: Μαύρος Κύκνος (αν και δυστυχώς δεν θα το πάρει η καλύτερη ταινία αλλά η πιο πιασάρικη ταινία οπότενες ββ λαβ ββ χαπινες)

α' ανδρικός: Αδιάφορο, εφόσον ο Κασέλ ήταν ανάξιος του ρόλου του ας το πάρει ο Φερθ καλά έπαιξε στη ταινία. Αν και πιστεύω ότι ο Τζέφρι ο Ρας ήταν ο πρωταγωνιστής και πολύ καλύτερος του.

α' γυναικείος: Η θεά aka Ναταλι Πορτμαν. Τα βλέμματα που πέταξε στο τελευταίο μισάωρο της ταινίας ήταν από τις καλύτερες μεταμορφώσεις χαρακτήρα μέσα στην ίδια ταινία έβερ.

Καλύτερη σκηνοθεσία: Ντάρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεν Αρανοοοοοοοοοφφφφφφφφφφφφφφφκιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Καλύτερο Σαουντρακ:





Καλύτερη πολυδιαφημισμένη_που_δεν_αξίζει_το όσκαρ_καλύτερης_ταινίας ταινία: Σόσιαλ Νετγουορκ

Όσκαρ εφέ και πολύ του πάει: Ινσέπτιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Γιατί, μετανάστευσες στις ΗΠΑ; Άνοιξε το CNN και θα σου πει. Που στην Αμερική βρίσκεσαι; Γιατί το έλ έι έχει διαφορετική ώρα από το νιουγιόρκ :P
Δεν ξέρω τι ώρα να συντονιστώ στο in.gr καλέ. :P "Ξημερώματα, ώρα Ελλάδας" τι ώρα είναι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όσκαρ εφέ και πολύ του πάει: Ινσέπτιον

Σε όλα τα άλλα συμφωνώ μαζί σου απόλυτα... Αλλά το πολύ του πάει δεν νομίζω ότι είναι οκ για το Inception.. Είναι μία καλή ταινία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Την εβδομάδα που μας πέρασε είδα το True Grit των Κοέν και το Winter's Bone, δύο ταινίες με παρόμοια θεματολογία και μικρές αλλά ταλαντούχες ηρωίδες. Από τα δύο, μου άρεσε περισσότερο το Winter's Bone, που αν και Αμερικάνικο με όλη τη σημασία της λέξεως, δεν ήταν καθόλου "Αμερικανιά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
χτες ειδα επιτελους το μαυρο κυκνο και πραγματικα ξετρελαθηκα. απιστευτη ταινια!

εχω δει μονο σοσιαλ νετκγουορκ, ινσεπτιον, λογο του βασιλια και μαυρο κυκνο, αλλα αναμεσα σαυτες τις 4 ψηφιζω με τα χιλια καλυτερη ταινια το μαυρο κυκνο και ναταλι πορτμαν για οσκαρ πρωτου γυναικειου ρολου παρολο που δε τη συμπαθω ιδιαιτερα σαν ηθοποιο επαιξε καταπληκτικα! κολιν φερθ φυσικα για οσκαρ πρωτου αντρικου ρολου! θα δω τι αλλο προλαβαινω να δω σημερα μεχρι τις 3 το πρωι! :D

σημερα θα το ξενυχτησω να δω τα οσκαρ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
ειδα προσφατα το ''127 ωρες '' με τον James Franko και πραγματικα ο ανθρωπος σε αυτη την ταινια δεν παιζεται και σιγουρα του αξιζει το οσκαρ αλλα οπως φαινεται θα το παρει ο Firth μονο και μονο εξαιτιας του θεματος της ταινιας γιατι κατα τ αλλα δεν λεει και τιποτα σπουδαιο κατα την γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Χθες είδα το Μαύρο κύκνο και παρόλο που δεν είμαι φαν του είδους τη βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα ταινία με πλοκή που σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το τέλος..... Λάτρεψα τη Natalie Portman για την πολύ καλή της ερμηνεία σίγουρα το αγαλματάκι της ανήκει δικαιωματικά.... Το social network όχι κάτι το ιδιαίτερο στα μισά άρχισα να βαριέμαι.... Το inception αν και αμφιλεγόμενη ταινία μου άρεσε από την αρχή ως το τέλος νομίζω πως το βραβείο για τα ειδικά εφέ του ανήκει... Από ταινία κινουμένων σχεδίων το Toy story είναι καταπληκτικό από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Χθες είδα το Μαύρο κύκνο και παρόλο που δεν είμαι φαν του είδους τη βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα ταινία με πλοκή που σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το τέλος..... Λάτρεψα τη Natalie Portman για την πολύ καλή της ερμηνεία σίγουρα το αγαλματάκι της ανήκει δικαιωματικά.... Το social network όχι κάτι το ιδιαίτερο στα μισά άρχισα να βαριέμαι.... Το inception αν και αμφιλεγόμενη ταινία μου άρεσε από την αρχή ως το τέλος νομίζω πως το βραβείο για τα ειδικά εφέ του ανήκει... Από ταινία κινουμένων σχεδίων το Toy story είναι καταπληκτικό από τις καλύτερες ταινίες της σεζόν.... :)

Πρέπει να σου άρεσε πολύ η ταινία αν κρίνω από το username :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Τι ώρα Αμερικής αρχίζουν τα όσκαρ;
Los Angeles, Kodak Theatre στις 5 και μισή το απόγευμα.
σημερα θα το ξενυχτησω να δω τα οσκαρ! :P
Κι εγώ πώς και πώς την περίμενα την μέρα... Άντε καλό μας ξενύχτι και μακάρι να είναι καταπληκτική βραδιά.
Κάτι ακόμα, το Biutiful δεν είναι τόσο σιγουράκι πλέον. Η ταινία από την Δανία (δεν θυμάμαι τίτλο) είναι ιδιαίτερα απειλητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Προβλέπω να τα μοιράζουν και να ησυχάζουν. Δεν θα είναι η πρώτη φορά. Ίσως και καλύτερα να μη σαρώνει μια ταινία όλες τις κατηγορίες... Δεν ξέρω.
Κι εσείς από in.gr θα τα δείτε; Αν λειτουργεί το chat μέχρι εκείνη την ώρα, μπορούμε να κάνουμε ένα ωραίο, ολονύχτιο event! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Προβλέπω να τα μοιράζουν και να ησυχάζουν. Δεν θα είναι η πρώτη φορά. Ίσως και καλύτερα να μη σαρώνει μια ταινία όλες τις κατηγορίες... Δεν ξέρω.
Κι εσείς από in.gr θα τα δείτε; Αν λειτουργεί το chat μέχρι εκείνη την ώρα, μπορούμε να κάνουμε ένα ωραίο, ολονύχτιο event! :D
Εγώ από NOVA.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Προβλέπω να τα μοιράζουν και να ησυχάζουν. Δεν θα είναι η πρώτη φορά. Ίσως και καλύτερα να μη σαρώνει μια ταινία όλες τις κατηγορίες... Δεν ξέρω.
Κι εσείς από in.gr θα τα δείτε; Αν λειτουργεί το chat μέχρι εκείνη την ώρα, μπορούμε να κάνουμε ένα ωραίο, ολονύχτιο event! :D

Ναι! Αν λειτουργούσε το chat θα μας βόλευε. :hmm: Το in.gr θα τα δείξει κανονικά; Ξέρουμε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν ξέρουμε σχεδόν τίποτα. :rant:

Βρήκα κι αυτά:

The Red Carpet for the Oscar 2011 Academy Awards will be held at February 27th, 2011 at 7PM Eastern and will be broadcast live on https://oscar.go.com/.
You can also watch the Oscar 2011 83rd Academy Awards 2011 ceremony live online at
https://www.livestream.com/academyawards or at https://www.livestream.com/aplive or at https://www.livestream.com/theoscars.

Another stream to watch the Oscar 2011 Academy Awards live online is at the official site at https://oscar.go.com/award-show. If you aren’t able to watch the show online at these links, you can always visit Justin.tv and Ustream.tv and search for Oscars 2011 to find user uploaded streams online.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ξέρουμε με ποια σειρά θα παρουσιαστούν τα βραβεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Πρέπει να σου άρεσε πολύ η ταινία αν κρίνω από το username :P
Ααα ναι η αλήθεια είναι ότι μου άρεσε πολύ το θέμα, η μουσική,τα κοστούμια και φυσικά η Portman.... :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ξέρουμε με ποια σειρά θα παρουσιαστούν τα βραβεία;
Συνήθως ξεκινούν με τα λιγότερο σημαντικά και καταλήγουν στο όσκαρ καλύτερης ταινίας.
Αν δηλαδή αποφασίσεις να το ξενυχτίσεις, μην περιμένεις να πάρεις απαντήσεις πριν ανατείλει ο ήλιος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Συνήθως ξεκινούν με τα λιγότερο σημαντικά και καταλήγουν στο όσκαρ καλύτερης ταινίας.
Αν δηλαδή αποφασίσεις να το ξενυχτίσεις, μην περιμένεις να πάρεις απαντήσεις πριν ανατείλει ο ήλιος! :D
Το 'χω αποφασίσει, αλλά ήλπιζα να αρχίζε με μερικά δυνατά βραβεία. Από όσο ξέρω το καλύτερης ταινίας δίνεται γύρω στις 7 παρά 10. Καλό κουράγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ελπίζω ο κυνόδοντας να μας βγάλει ασπροπρόσωπους...

Υ.Γ. Βλέπω το social network να σαρώνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top