Piercings

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Καλά το ότι κάποιος όμως κάνει πίρσινγκ με βελόνα αυτό δεν τον κάνει αυτόματα και επαγγελματία.
Ας μη λέμε ό,τι θέλουμε και πάει καμιά μικρή κοπέλα σε κανέναν δήθεν επαγγελματία.
Λογικά κάποιος που κάνει piercing με βελόνα είναι κ επαγγελματίας. Πρέπει να ναι σαφώς πιο δύσκολη η τεχνική. Γενικά θεωρώ πως το να κάνεις piercing ενέχει κάποιους κινδύνους κ θέλει προσοχή πού θα το κάνεις κ σε ποιον. Εγώ όταν αποφάσισα να κάνω το έψαχνα πολύ καιρό πριν προχωρήσω στη διαδικασία. Και τελικά θεωρώ πως έκανα καλή επλογή καθώς δεν μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα ουδέποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι να κανω τρύπα στον αφαλό. ξερετε πόσο περίπου στοιχίζει μαζί με το πρωτο σκουλαρικι (που απ ότι εχω ακούσει πρεπει να είναι καλής ποιότητας);

επίσης ποναει;

επίσης όταν δε φοράς σκουλαρίκι φαίνεται απαίσια η τρύπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι να κανω τρύπα στον αφαλό. ξερετε πόσο περίπου στοιχίζει μαζί με το πρωτο σκουλαρικι (που απ ότι εχω ακούσει πρεπει να είναι καλής ποιότητας);

επίσης ποναει;

επίσης όταν δε φοράς σκουλαρίκι φαίνεται απαίσια η τρύπα;

εγω την εκανα περσυ και πληρωσα ή 30 ή 35 δεν θυμαμαι ακριβως!!

δεν με πονεσε ΚΑΘΟΛΟΥ!!ουτε την ωρα που την εκανα ουτε μετα!!ισως λιγο με ενοχλησε την ωρα που μου περναγε το σκουλαρικι!!

εχω κανει τοσες τρυπες ολες με πιστολακι!!ολες με ποναγαν και μια αναγκαστηκα και να τη κλεισω μιας και ενα χρονο δεν ειχε επουλωθει το σημειο και ποναγα!καμια σχεση με τον αφαλο που υποτιθεται ειναι και δυσκολο σημειο!!επουλωθηκε πολυ γρηγορα δεν με ποναγε μετα απλα με ενοχλουσε λιγο και εβαζα αλατονερο για 1 μηνα(αυτος μου χε πει 15 μερες)

ναι το σημειο φαινεται ασχημο χωρις τρυπα αλλα εγω δεν το μετανιωσα καθολου..ετσι κι αλλιως ηθελα τοσο πολυ αυτη τη τρυπα που δεν προκειται να μη φορεσω σκουλαρικι!αν θες σου στελνω με ενα πμ πως φαινεται χωρις το σκουλαρικι:)

οσο γι αυτο που λετε με το πιστολακι εχετε απολυτο δικιο!!

οταν πηγα να κανω τη τρυπα στον αφαλο(η μοναδικη που εχω κανει με βελονα) το παιδι μου εξηγησε οτι με το πιστολι ειναι τοσο βιαιη η κινηση που το σημειο και τα αγγεια παθαινουν "σοκ" και αυτο ειναι αρκετα επικινδυνο και κανει και την επουλωση πολυ πιο δυσκολη!

επισης μου ειπε οτι η βελονα οταν περναει καθαριζει τα παντα στο περασμα της ενω το πιστολακι οχι!

και τελος μου ειπε οτι το πιστολακι εχει πανω του απιστευτα μικροβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
εγω δεν εχω τρυπα πουθενα (ουτε καν στα αυτια), γιατι φοβαμαι λιγουλακι...:redface:

απο piercings μου αρεσει μονο στο κατω χειλος.αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
εγω δεν εχω τρυπα πουθενα (ουτε καν στα αυτια), γιατι φοβαμαι λιγουλακι...:redface:

απο piercings μου αρεσει μονο στο κατω χειλος.αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε.

Στα αυτιά δεν έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

:P
Στα αυτιά θα αναγκαστείς να κάνεις γιατι σε 3 χρονια θα (3η γυμνασιου με 1η λυκοειου) κάτι πιάνει τα κοριτσια και βάφονται , βάζουν κρέμες φοβάνε σκουλαρίκια οποτε θα αναγκαστείς να κάνεις.

Γνώμη μου είναι μια τρύπα σε κάθε αυτί τα άλλα όλα είναι υπερβολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
εγω δεν εχω τρυπα πουθενα (ουτε καν στα αυτια), γιατι φοβαμαι λιγουλακι...:redface:

απο piercings μου αρεσει μονο στο κατω χειλος.αλλα δεν νομιζω πως θα εκανα ποτε.
Εχω 6 στα αφτια και μια στη μυτη
Αυτια δεν ποναει σε κοσμηματοπωλειο πηγαινε γτ αν κανεις πρωτη φορα με βελονα θα παθεις ψυχολογικο λαλα :P
Δεν ειναι κατι το τρομερο ισα ισα ειναι απο τα πιο γελια πιρσιν (σε συγκριση με το τελευται πιρσιν που εκανα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εχω 6 στα αφτια και μια στη μυτη
Αυτια δεν ποναει σε κοσμηματοπωλειο πηγαινε γτ αν κανεις πρωτη φορα με βελονα θα παθεις ψυχολογικο λαλα :P
Δεν ειναι κατι το τρομερο ισα ισα ειναι απο τα πιο γελια πιρσιν (σε συγκριση με το τελευται πιρσιν που εκανα)

ευχαριστω....θα παω να τα τριπισω καποια στιγμη πιθανον.....οχι τωρα ομως....:redface:
απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελονα δεν τα τριπανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηλεκτρονικός. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελομα δεν τα τριπανε;
οχι, με πιστολάκι, το οποίο καλά θα είναι να αποφυγεις για τους λογους που είπαμε παραπάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
οχι, με πιστολάκι, το οποίο καλά θα είναι να αποφυγεις για τους λογους που είπαμε παραπάνω ;)

α, ενταξει. ευχαριστω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ευχαριστω....θα παω να τα τριπισω καποια στιγμη πιθανον.....οχι τωρα ομως....:redface:
απορια:στα κοσμηματοπολεια με βελονα δεν τα τριπανε;
Εγω με τον challenger σε αυτο το θεμα αν δεν τσακωθουμε εμενα σφυρα μου :P Οχι στα κοσμηματοπωλεια κανουν με πιστολι (ελαχιστα ειναι εκεινα που κανουν με βελονα την οποια εγω δε θελω)
Εχω κανει μονο μια τρυπα με βελονα και ο λογος ητανε οτι στο σημειο που την ηθελα δεν μπορουσε να μπει το πιστολακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
παιδια εγω σκεφτομαι για τρυπα στον αφαλο...ομως φοβαμαι πολυ..κοιτουσα κατι βιντεακια στο γιουτιουμπ και εβλεπα πως πονουσαν....εσεις τι λετε?...λετε να μεινω στον τοπο απο τον φοβο μου?χαχαχαχα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
παιδια σκεφτομαι να κανω τρύπα στον αφαλό. ξερετε πόσο περίπου στοιχίζει μαζί με το πρωτο σκουλαρικι (που απ ότι εχω ακούσει πρεπει να είναι καλής ποιότητας);

επίσης ποναει;

επίσης όταν δε φοράς σκουλαρίκι φαίνεται απαίσια η τρύπα;
Εμένα μου είχε στοιχίσει κανα 50άρι ευρώπουλα πριν περίπου 7 χρόνια.
Δεν πόνεσε αλλά ήταν λίγο ανατριχιαστική η διαδιακασία....Πέρασε πρώτα τη βελόνα κ νόμισα ότι είμαι έτοιμη κ γύρισα κ την είδα μεσα στο δέρμα. Μετά περνάει κ το σκουλαρίκι.:)
Εγώ δεν το έχω βγάλει ποτέ για μέρες γιατί μια φορά που το έβγαλα ένα διάστημα είχε ψιλοκλείσει η τρύπα από πάνω. Φοράω πάντα ένα πολύ ελαφρύ γιατί τη θέλω πολύ! Πάντως αν το βγάλεις δεν πολυφαίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εμένα μου είχε στοιχίσει κανα 50άρι ευρώπουλα πριν περίπου 7 χρόνια.
Δεν πόνεσε αλλά ήταν λίγο ανατριχιαστική η διαδιακασία....Πέρασε πρώτα τη βελόνα κ νόμισα ότι είμαι έτοιμη κ γύρισα κ την είδα μεσα στο δέρμα. Μετά περνάει κ το σκουλαρίκι.:)
Εγώ δεν το έχω βγάλει ποτέ για μέρες γιατί μια φορά που το έβγαλα ένα διάστημα είχε ψιλοκλείσει η τρύπα από πάνω. Φοράω πάντα ένα πολύ ελαφρύ γιατί τη θέλω πολύ! Πάντως αν το βγάλεις δεν πολυφαίνεται!

εδω που ρωτησα στοιχιζει καπου στο 30αρι καλα δεν ειναι θεμα κ τ λεφτα..αλλα η ολη διαδικασια..αν τ βγαλω δεν φαινεται εε?..καλο αυτο γιατι αν την δουν οι δικοι μου θα με σκοτωσουν...χαχαχα...κλασικοι γονεις δεν θελω τρυπες μην καπνιζεις προσεχε....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εδω που ρωτησα στοιχιζει καπου στο 30αρι καλα δεν ειναι θεμα κ τ λεφτα..αλλα η ολη διαδικασια..αν τ βγαλω δεν φαινεται εε?..καλο αυτο γιατι αν την δουν οι δικοι μου θα με σκοτωσουν...χαχαχα...κλασικοι γονεις δεν θελω τρυπες μην καπνιζεις προσεχε....:)
Φαίνεται μόνο αν κάποιος εστιάσει εκεί! Να σκύψει δηλαδή και να κοιτάει. Ειδάλλως όχι. Αλλά καλύπτεται πολύ εύκολα και με ρούχα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ας κανω και εγω την εξης ερωτηση ρε'σεις πως την παλευετε με τρυπα στον αφαλο ... :confused:
Εδω αυτη στο αυτι ποναει στον αφαλο πως τη βγαζετε ? Με λεξοτανιλ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ας κανω και εγω την εξης ερωτηση ρε'σεις πως την παλευετε με τρυπα στον αφαλο ... :confused:
Εδω αυτη στο αυτι ποναει στον αφαλο πως τη βγαζετε ? Με λεξοτανιλ ?

χαχαχαχαχααχαχααα! και εγώ τις ίδιες απορίες έχωωωω...
Αλλά νταξ εγώ πονάω και εύκολα και δεν τα μπορώ αυτά, εδώ 2 τρυπούλες είχα στο αυτί, έχουν κλείσει και δεν λέω να πάρω απόφαση να πάω να τις ανοίξω, και το έπαιζα και μαγκάκι στο γυμνάσιο ότι μέχρι το λύκειο θα έχω κάνει αφαλό και χείλος... χαχαχαχααχα αμ πούντα για; και τώρα "μεγάλη" (χεχε) πάλι ΝΑ με πάει :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ας κανω και εγω την εξης ερωτηση ρε'σεις πως την παλευετε με τρυπα στον αφαλο ... :confused:
Εδω αυτη στο αυτι ποναει στον αφαλο πως τη βγαζετε ? Με λεξοτανιλ ?

ελα ντε και εγω απορω..:hmm: ....εδω μια φιλη μου που εκανε ποναγε ακομα και μετα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Εκτός από τις πιθανές μολύνσεις κρύβει κάποιους άλλους κινδύνους το piercing?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top