Samsung thread

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Μιας και υπάρχει thread για την Apple ειπα να κάνω ένα και για την Samsung.

Πριν λίγες μέρες η Samsung παρουσίασε τα νέα S20 FE σε δυο εκδόσεις το πρώτο με 4g και με επεξεργαστή Exynos 990 και το δεύτερο με 5g και Snapdragon 865.Η πρωτη θα κοστίζει 679€ και η δεύτερη 769€.Θεωρω την δεύτερη πρόταση την καλύτερη σε αυτή την κατηγορία τιμής.

132D3C07-C165-4637-A468-DF423C360849.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Η Samsung αναμένει για το Q3 (Ιούλιος-Σεπτέμβριος) έσοδα της τάξης 57 δις δολαρίων και καθαρά κέρδη 7.7 δις δολαρίων παρουσιάζοντας αύξηση 8% και 37% αντίστοιχα σε σχέση με το Q3 2019.Τέλος εκτιμά ότι πούλησε 77 εκατομμύρια Smartphones και 10 εκατομμύρια tablet το Q3.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
BFB40BD9-D23C-42E9-990B-0DDFB1EC8233.png


Η Samsung παρέμεινε Νο1 στον κόσμο το τρίτο τρίμηνο αυξάνοντας τις πωλήσεις της. Μάλιστα το Q3 2020 ήταν το καλύτερο στην ιστορία της εταιρείας με 57,27 δις Δολάρια έσοδα και 8,27 δις δολάρια κέρδη σε ένα τρίμηνο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ειναι πολυ καλο απο οτι εχω διαβασει ομως λιγο ακριβό. Για δες και το Α71.

Παντως ειναι καλο το Μ31 με πολυ μεγαλη μπαταρια!!
σε Ευχαριστώ πολύ :)
Θα το πάρω από το αμαζον της Γερμανίας στα 250 και γενικά ψάχνω κινητό μ εχρι αυτά τα λεφτά
Αν έχεις κάτι άλλο να προτείνεις ακούω :)).

Κι δεν θέλω με τίποτα xiaomi κι Huawei.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
σε Ευχαριστώ πολύ :)
Θα το πάρω από το αμαζον της Γερμανίας στα 250 και γενικά ψάχνω κινητό μ εχρι αυτά τα λεφτά
Αν έχεις κάτι άλλο να προτείνεις ακούω :)).

Κι δεν θέλω με τίποτα xiaomi κι Huawei.
Τοτε οκ ειναι καλη προταση λογω της μεγαλης αυτονομιας. Τσεκαρε να δεις ποσο εχουν και το A71 και Α51 αν τα βρεις μεχρι 270€ τοτε παρε ενα απο αυτα αλλιώς το Μ31.

Μακρια απο Chinese Brands.

Εγώ εχω το S20 FE 😁😁
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εχω αλλαξει πολλες μαρκες κινητων, και τελικα κατεληξα σαν τη Samsung καμια!
Ειναι η χρηστικοτητα του λειτουργικου της αξεπεραστη, υπαρχουν και άλλα κινητα το ιδιο λειτουργικά αλλα οταν τα δοκιμασα δεν μου αρεσε το format τους ακομα και που ειχαν android 9/10.
Samsung και παλι Samsung λοιπον! :thumbup:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απόψεις για Samsung galaxy M31?
Δες με 211 εδω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Κλημεντίνη και αυτο δες

https://cleverstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=1251

Και αγγελια απο Ελλαδα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Η Samsung πήγε εξαιρετικά στο Q4 2020 προβλέπει έσοδα 57 δις Δολαρίων και κέρδη 7-7,5 δις.

Για όλο το 2020 προβλέπει έσοδα 203 δις Δολαρίων και καθαρά κέρδη 27 δις.
Τα τελικά αποτελέσματα θα ανακοινωθούν στις 27/1.

Η εταιρεία παρέμεινε για 9η συνεχωμενη χρονια Νο1 κατασκευαστής smartphones με μεριδιο αγορας 22,7%. Επίσης ηταν Νο1 σε πωλήσεις τηλεοράσεων (23% market share) και σε Memory chips (27% Market share). Σε ότι αφορά στις πωλήσεις Tablet παρέμεινε Νο2 κατασκευαστής (18% Market share) πισω απο την Apple (30% Market share)

Η χρηματιστήριακη αξια του ομίλου αυξήθηκε απο τα 410 δις Δολαρια στα 527 δις σε ενα ετος.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Η κεντρική οθόνη του Galaxy s20 FE μου!!

Screenshot_20210125-233946_One UI Home.jpg
Screenshot_20210125-233929_One UI Home.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Για το 2020 η Samsung είχε τα εξής αποτελέσματα.

Revenue
Q1: 47,27 Billion Dollars
Q2: 47,16 Billion Dollars
Q3: 57,27 Billion Dollars
Q4: 55,27 Billion Dollars
Total Revenue: 207 Billion (+ 4,9%)

Profits
Q1: 4,7 Billion Dollars
Q2: 4,83 Billion Dollars
Q3: 8,27 Billion Dollars
Q4: 5,9 Billion Dollars
Total Profits: 23,7 Billion (+ 19%)

•Smartphones sales: 257 million units(- 9%)
•Tablet Sales: 31 million units (+ 20%)
•Number of Employees: 277.000
•Market value: 527 Billion Dollars
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top