Scrubs

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.



Βραβευμενη σειρα , κατα βαση χιουμοριστική, που ξεκινησε το 2001, εχει δειξει 6 σαιζον και φετος θα παιχτει η 7η. Για να σας δωσω να καταλαβετε τι σειρα ειναι....σκεφτειτε μιξη ER και Parker Lewis Cant Lose. Οσοι δεν ειστε τοσο παλιοι ωστε να θυμαστε το Parker Lewis, αρκεστειτε στο οτι η σειρα διαφημιστηκε με τη φραση "μιση διαρκεια απο το ER και διπλασιο χιουμορ".

Εχει παρει αρκετα βραβεια, ενω στο IMDB εχει βαθμολογια 9.4/10 απο 12.000 ψηφους που ειναι πολυ καλο νουμερο για IMDB.

IMDB page
Wikipedia page
Episode list and air dates

Ολοκληρωσα την 1η σαιζον και μπηκα 2η. Εχει αρκετη πλακα, ιδιαιτερο χιουμορ βαβαια, περισσοτερο λεκτικο και στηριγμενο στην ερμηνεια των ηθοποιων. Και παιζουν μια χαρα ολοι. Εχει και 2-3 χαρακτηρες που ξεχωριζουν (δρ.Περυ, ο καθαριστης και ενας βλαμμενος χειρουργος).

(αν σχετιζεστε με ιατρικα επαγγελματα , μαλλον θα σας αρεσει πιο πολυ).

Εγω σαν Parker Lewis fan , και αυτου του χιουμορ, μαλλον κολλησα :)
Μεχρι και την 5η σαιζον εχουν βγει σε DVD.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω εχω δει πολλα επεισοδια, αλλα σκορπια, και νομιζω οτι ειναι καλη! Σε καποια φαση θα τα παρω με τη σειρα ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εχει αρκετη σημασια να το δεις απο την αρχη, γιατι δειχνει πως αναπτυσσονται οι χαρακτηρες και οι σχεσεις μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η σειρα εχει μπει σε 8η σαιζον μετα απο αρκετη απουσια και παει μια χαρα ακομα :)

Eνας απο τους αγαπημενους μου χαρακτηρες, διασημος για τα rants (λογιδρια ενοχλημενου) του :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κλασσική σειρά. Έχει αρχίσει να την προβάλλει κι η ελληνική τηλεόραση, νομίζω τα πέτυχα στο MTV . Αν κι οι 5 first seasons μου άρεσαν πολύ, στη συνέχεια άρχισε να χαλαρώνει η όλη φάση. Η 6η season ψιλομέτρια, η 7η δεν μου άρεσε κι από την 8η έχω δει 5-6 επεισόδια, αλλά δεν έχω ενθουσιαστεί. Αγαπημένοι χαρακτήρες: Janitor και ο Bob Kelso.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οντως καπου εκει 6η και 7η κανει κοιλια. Ομως η 8η δεν ειναι κακη. Γελασα καλα μεχρι στιγμης (τα πρωτα 11 ειδα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μπορώ να ομολογήσω ότι στην 8η είπα ''Κάτι γίνεται'' όταν έσκασε μύτη ο Bob Kelso με χαβανέζικο πουκάμισο στο κυλικείο όντας συνταξιούχος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
There you go then !

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Το κακό με αυτή τη σειρά ήταν οτι την έβλεπα χωρίς υπότιτλους οπότε σπάνια καταλάβαινα τη λογοδιάρροια του Κοξ. Ίσως κάποια στιγμή το ξαναδώ με υπότιτλους. Πάντως υπήρξαν σκηνές που είχα πέσει κάτω από το γέλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το κακό με αυτή τη σειρά ήταν οτι την έβλεπα χωρίς υπότιτλους οπότε σπάνια καταλάβαινα τη λογοδιάρροια του Κοξ. Ίσως κάποια στιγμή το ξαναδώ με υπότιτλους. Πάντως υπήρξαν σκηνές που είχα πέσει κάτω από το γέλιο.

Νομίζω πως οι κωμικές σειρές που βασίζουν το γέλιο στην ατάκα, χάνουν αρκετά με υπότιτλους. Εγώ πάντως προσπαθώ, όταν τα αγγλικά είναι "δύσκολα" με παράξενες προφορές, να βάζω αγγλικούς υπότιτλους, ώστε να μην μου ξεφεύγει κάτι ούτε επειδή δεν θα το "πιάσω" γλωσσικά, ούτε επειδή θα χαθεί κάτι στην μετάφραση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νομίζω πως οι κωμικές σειρές που βασίζουν το γέλιο στην ατάκα, χάνουν αρκετά με υπότιτλους. Εγώ πάντως προσπαθώ, όταν τα αγγλικά είναι "δύσκολα" με παράξενες προφορές, να βάζω αγγλικούς υπότιτλους, ώστε να μην μου ξεφεύγει κάτι ούτε επειδή δεν θα το "πιάσω" γλωσσικά, ούτε επειδή θα χαθεί κάτι στην μετάφραση!

Μωρέ και με αγγλικούς υπότιτλους δε νομίζω οτι θα μπορέσω ποτέ να προλάβω να διαβάσω αυτά που λέει ο Κοξ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top