Spams στην καθημερινή ζωή...

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Πριν απο μερικες μερες μου ετυχε το εξης κουφο. Χτυπαει το τηλεφωνο με αποκρυψη. Το σηκωνω και ακουω ενα ηχογραφημενο μηνυμα! Διαφημιζε ενα πειοδικο που δινει δωρο μια πολυ γνωστη εγκυκλοπαιδεια. Ετυχε ποτε αυτο το πραγμα σε κανεναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ περίεργο!
Τέτοιο δεν μου έχει τύχει αλλά μια φορά που είχα πάρει ενα ραδιοταξι άκουγα ηχογραφημένη διαφήμιση ενω ήμουν στην αναμονή, εεε τσαντίστηκα κ το έκλεισα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Η εξελιξη του spam... Ουτε στο κινητο δεν δεχομαι spams και δεχτηκα στο σταθερο! Ημαρτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως πρώτη φορά το ακούω αυτό:confused:

ΜΑ καλά είμαι τόσο πίσω???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμας μας περνουν πολυ συχνα (τουλαχιστων μια φορα την εβδομαδα) τηλεφωνο στο σπιτι και μας μηλανε για διαφορες καρτες ή συνδεσης σταθερου. Τωρα πια τους το κλεινω χωρις καν να προσπαθισω να τους πω οτι δεν με ενδιαφερει γιατι δεν καταλαβενουν τπτ αυτοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Βρήσκουν απο παντού τα στοιχεία μας. Εμένα με παίρνουν οι τράπεζες για πιστωτικές κάρτες και με ζητάνε με το όνομα μου στο σταθερό παρόλο ότι δεν είναι στο όνομα μου το τηλέφωνο. Περίεργο πάντως καθώς δεν δίνω πουθενά το σταθερό μου, μόνο το κινητό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Δεν καταλάβατε
δε τον πήραν τηλέφωνο και του μίλησε κάποιος όπως παίρνουν για τις κάρτες
ηχαγραφημένο μήνυμα ακουσε διαφήμισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καταλαβαμε, κατευθιαν εσυ να μας φας.... τι κακια ξαδερφη που εχω....

Απλα αναφεραμε και το κακο με της καρτες μεσω τηλεφωνου, ουσιαστικα και αυτο spam ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Καταλαβαμε, κατευθιαν εσυ να μας φας.... τι κακια ξαδερφη που εχω....

γκρινιάρικο:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πολύ περίεργο!
Τέτοιο δεν μου έχει τύχει αλλά μια φορά που είχα πάρει ενα ραδιοταξι άκουγα ηχογραφημένη διαφήμιση ενω ήμουν στην αναμονή, εεε τσαντίστηκα κ το έκλεισα :mad:
Άσ'τα, Michelle, το κακό έχει παραγίνει... διαφημίσεις σε αυτοκίνητα, σε λεωφορεία, σε εισιτήρια ΚΤΕΛ, σε τηλεφωνικές υπηρεσίες... σε λίγο θα παρεμβάλλουν διαφημίσεις και στα όνειρά μας όπως στο Futurama!

Στην Αμερική δε πάνε να κάνουν το εξής απίστευτο: Θα βάλουν λέει διαφημίσεις και στα σχολικά βιβλία! Έλεος δηλαδή :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Άσ'τα, Michelle, το κακό έχει παραγίνει... διαφημίσεις σε αυτοκίνητα, σε λεωφορεία, σε εισιτήρια ΚΤΕΛ, σε τηλεφωνικές υπηρεσίες... σε λίγο θα παρεμβάλλουν διαφημίσεις και στα όνειρά μας όπως στο Futurama!

Στην Αμερική δε πάνε να κάνουν το εξής απίστευτο: Θα βάλουν λέει διαφημίσεις και στα σχολικά βιβλία! Έλεος δηλαδή :rolleyes:

ε είναι παρανοικοί οι άνθρωποι
αυτό παραπάει:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Οντως η κατάσταση έχει παρα παέι πολύ με τις διαφημίσεις -spams!
Τώρα λένε να βάζουνε διαφημίσεις και στον.... ουρανό! :|:mad:

www.haarp.alaska.edu
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Το link δεν κατάλαβα τι ήτανε :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Διαφημίσεις σε βιβλία... τι άλλο θα ακούσουμε! Και μετά απορούμε γιατί έχει τέτοια τεράστικα κριτική ικανότητα ο μέσος Αμερικανός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nessa NetMonster:
Το link δεν κατάλαβα τι ήτανε :confused:
Το link δεν αφορά ακριβώς το θέμα της διαφήμισης στον ουρανό, αλλά το πώς θα γίνει αυτό [δλδ ο τρόπος], νομίζω πως αναγράφεται στο section της Ιονόσφαιρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εδω η κοκα κολα ηθελε να αγορασει καμποσα στρεματα στο φεγκαρι στην πλευρα που βλεπει στην γ και ν αβαλει ενα τεραστιο πανο που να γραφει κοκα κολα.... ευτιχος ομως τους το απαγορεψανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billthevampire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Σε λίγα χρονάκια μας βλέπω όπου και να πάμε να βλέπουμε διαφημήσεις στα τραπέζια, στις καρέκλες, στα ποτήρια, στα περιστέρια, στα σκυλιά, στα γατιά, στα παγκάκια, στα ρούχα των ανθρώπων. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από billthevampire:
Σε λίγα χρονάκια μας βλέπω όπου και να πάμε να βλέπουμε διαφημήσεις στα τραπέζια, στις καρέκλες, στα ποτήρια, στα περιστέρια, στα σκυλιά, στα γατιά, στα παγκάκια, στα ρούχα των ανθρώπων. :S

Τα bold έχουν γίνει ήδη στην Αγγλία, εκεί που η διαφήμιση χτυπάει κόκκινο. Και αν αυτό σου φαίνετε υπερβολικό κοίτα την παρακάτω φώτο. Είναι πραγματικό γεγονός.

https://www.adrants.com/2004/04/forehead-advertising-goes-mainstream.phphttps://photos1.blogger.com/img/34/959/1024/FOREHEAD_ADVERTISING.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μια μητέρα νομίζω είχε νοικιάσει το μέτωπό της σε διαφημιστική εταιρεία για να μαζέψει λεφτά να σπουδάσει το παιδι της...καλή ώρα σαν τη φωτογραφία που έβαλες πιο πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σε λίγα χρονάκια μας βλέπω όπου και να πάμε να βλέπουμε διαφημήσεις στα τραπέζια, στις καρέκλες, στα ποτήρια, στα περιστέρια, στα σκυλιά, στα γατιά, στα παγκάκια, στα ρούχα των ανθρώπων. :S

Αυτο το βλεπουμε και τωρα, μονο που ο κοσμος δεν πληρονετε για να της φοραει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top