[split] Γιατί τα περισσότερα μέλη του MyCat είναι γυναίκες;

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι στην συνάντηση την Πέμπτη:(! Είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε υπέροχα!!

Υ.Σ Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω (λίγο άσχετο με αυτό το θέμα) είναι πως γίνεται πάνω από το 90% των μελών στο mycat να είναι κοπέλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι στην συνάντηση την Πέμπτη:(! Είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε υπέροχα!!

Υ.Σ Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω (λίγο άσχετο με αυτό το θέμα) είναι πως γίνεται πάνω από το 90% των μελών στο mycat να είναι κοπέλες...

Ουτε και εγώ μπορώ να το καταλάβω???? :hmm::hmm:
Δεν ξέρω ίσως επικρατεί μια "ιδέα" ότι μονο κορίτσια μπορούν να έχουν γάτες!!! :blink: :lol::lol:

ΤΟν Βαγγλέλη πάντως τον "έριξα"... και ΄τωρα μαλλώνουμε ποιός θα πρωτοπάιξει με το θηρίο.... :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω (λίγο άσχετο με αυτό το θέμα) είναι πως γίνεται πάνω από το 90% των μελών στο mycat να είναι κοπέλες...
Ούτε κι εγώ, βρε Γιώργο...:/: Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια γενική τάση γατόφιλοι=γυναίκες, σκυλόφιλοι=άντρες, αλλά σίγουρα υπάρχουν και πολλοί γατόφιλοι άντρες, απλώς απ' ότι φαίνεται δεν είναι και τόσο της συζήτησης!
Μήπως μπορείς να μας διαφωτίσεις εσύ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι και γω δεν ξέρω πολλά αγόρια που να αγαπάνε πολύ τις γάτες. Έχω ακούσει κάτι πολύ χαζές απόψεις ότι οι γάτες είναι ύπουλες σαν τις γυναικές:lol: και δεν ξέρεις πότε θα στην φέρουν, ότι οι γάτες δεν δένονται και δεν αγαπάνε τα αφεντικά τους και κάτι τέτοιες χαζομάρες που μόλις τις ακούω μου ανάβουν τα λαμπάκια:mad:. Ειλικρίνα δεν καταλαβαίνω...

Υ.Σ Συγνώμη αν ξέφυγε από το θέμα του καφέ η συζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Παιδια, υπάρχουν πολλοί άντρες γατόφιλοι που έχουν γατάκια. Απλά πιστεύω λίγοι συγκριτικά έχουν όρεξη να μπουν στο φόρουμ να το συζητάνε σαν εμάς τις μουρλές! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ ακόμη δεν έχω γάτα στο σπίτι μου και γράφω.
Φάντασου σε λίγο καιρό που θα πάρω:) (Αμήν Παναγία μου!!!).
Θα σας περάσω όλες στα posts:up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δυστυχώς τα στερεότυπα ανατρέπονται πολύ δύσκολα, ακόμα κι όταν απέχουν τόσο πολύ από την αλήθεια.
Συγνώμη αν ξέφυγε από το θέμα του καφέ η συζήτηση
Μην ανησυχείς, έφτιαξα καινούριο thread, για να το αναλύσουμε εις βάθος το θέμα με την άνεσή μας!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Καλε, ειχα απαντήσει κι εγώ εδώ!
Εγινε σλπιτ το thread μαλλον και με ξεχάσαν πισω!
Ελεγα οτι εγώ ξέρω πολλούς άντρες που αγαπάνε τις γάτες, απλα δεν έχουν όρεξη να μπαίνουν σε φόρουμ να το συζητάνε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δεν σε ξέχασα, Βιβή, απλώς δεν σε πρόλαβα!! :D
Μην ανησυχείς όμως, το μετέφερα το post σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ευχαριστώ καλή μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RedCat

Νεοφερμένος

Η RedCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγώ νομίζω ότι πολλοί θα ηθελαν γράψουν αλλά ντρέπονται, ΄βλέπεις πρέπει να βγει και συναίσθημα ...:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Όμως, οι άντρες μπορεί να μην είναι τόσο του μπλα μπλα, αλλά συμμετέχουν σε φόρουμ για άλλα θέματα (ο καλός μου είναι μέλος σε φόρουμ για σκάφη, ένας φίλος μου είναι moderator σε φόρουμ για τεχνολογία, ένας άλλος σε φόρουμ για ασύρματα δίκτυα).
Για κάποιο λόγο, φαίνεται ότι το θέμα "γάτες" δεν τους εμπνέει και τόσο για συζήτηση... :hmm:
(Εκτός αν τρομάζουν από τη γυναικοκρατία εδώ μέσα και την κάνουν με πλάγια...:rolleyes:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine

Νεοφερμένος

Η jasmine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγώ νομίζω ότι πολλοί θα ηθελαν γράψουν αλλά ντρέπονται, ΄βλέπεις πρέπει να βγει και συναίσθημα ...:lol::lol:

Θα συμφωνήσω με τη Nota. Πάρα πολλοί θα είναι αυτοί αλλά μάλλον ντρέπονται. Στο κάτω κάτω εδώ σχεδόν ανώνυμα είναι. Μπορεί να μη γνωριστούμε και ποτέ, οπότε άντρες μη ντρέπεστε, ελάτε, είστε ευπρόσδεκτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Γενικά οι άντρες ειναι ισως και λιγοτερο επικοινωνικοί... μπορεί να τρομάζουν και στο "γυναικοκρατούμενο" mycat...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Γράφουμε όλες ταυτόχρονα! :)
Πολύ ενδιαφέρον θέμα πάντως! Ο καλος μου που ειναι γατόφιλος επίσης, παρακολουθεί άλλο φόρουμ (χωρίς να γράφει βέβαια) το οποίο σχετίζεται με χόμπυ...
Περα απο τα σχόλια που μου κάνει για το ποση ώρα ασχολούμαι με το Mycat δεν νομίζω οτι το θεωρεί ηλίθιο να ασχολούμαι....
Σε κάποια φάση ήθελε να μπει και ο ιδιος να ρωτήσει κάτι για μια σιαμέζα που έβλεπε σε κάποιο άβαταρ γιατι του έλεγα οτι εγώ δεν ρωτάω! Και φυσικά με απείλησε οτι θα μπει και θα γράφει ο,τι να ναι με το δικό μου username! :lol:
αλλά μέχρι εκει... Θα προσπαθήσω ομως να τον ψυχολογήσω παραπάνω για το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_gr

Νεοφερμένος

Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
είναι σα να μπαίνει ένα αγόρι σε σχολείο θυλέων...τι να πει?:lol:
εγώ πάντως σας διαβάζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
είναι σα να μπαίνει ένα αγόρι σε σχολείο θυλέων...τι να πει?:lol:
εγώ πάντως σας διαβάζω...

ΟΛΕ!!!:up::up:

2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ας μπει και θα χαρεί :lol:
Αλλά χωρίς αστεία οι γυναίκες μιλάνε πιο πολύ, τους αρέσει να εκφράζονται και να επικοινωνούν δια του λόγου περισσότερο. Αν και στον τομέα του γραπτού δημοσιευμένου λόγου οι άνδρες έχουν στατιστικά το πάνω χέρι. Ωστόσο και στη ρητορία έχουν το πάνω χέρι. Δύσκολα θα δούμε μια γυναίκα να αναπτύσσει μια συγκροτημένη ιδέα δια μακρών εκτός αυτών που ασχολούνται με πολιτική και των δασκάλων ίσως. Ενώ εύκολα θα δούμε να μιλούν διαλογικά. Είναι ενδιαφέρον... Κανείς που νάχει ασχοληθεί με το θέμα πιο ειδικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι πολύ χαρούμενος που ανακάληψα αυτό το Forum και ας γελάνε πολύ συναδέλφοι μου όταν με βλέπουν να γράφω:). Εγώ πιστεύω ότι ο καθένας εχει κάποια πάθη και από ότι φένεται ελάχιστοι άντρες έχουν πάθος για τις γάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
από ότι φένεται ελάχιστοι άντρες έχουν πάθος για τις γάτες
Πάντως, πολλοί σημαντικοί και αξιόλογοι άντρες ήταν γνωστοί γατόφιλοι: ο Νεύτωνας (που πιστεύεται ότι εφηύρε και το πορτάκι για γάτες), ο Νίκολα Τέσλα, πολλοί λογοτέχνες (Ντίκενς, Ουγκώ, Δουμάς, Έντγκαρ Άλλαν Πόε, Τ.Σ. Έλιοτ, Μαρκ Τουαίην, Χέμινγουαιη, Κοκτώ), σημαντικοί πολιτικοί (Αβραάμ Λίνκολν, Τσώρτσιλ) και πολλοί ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top