Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι πως αυτά τα ολλανδικά βαφλάκια στη φωτογραφία είναι όντως πάντα παρά πολύ ωραία.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως αυτά τα ολλανδικά βαφλάκια στη φωτογραφία είναι όντως πάντα παρά πολύ ωραία.


Αν σου πω ότι δεν είχα δει ποτέ μου ότι είναι ολλανδικά θα με πιστέψεις!!!Ναι είναι πολύ νόστιμα,10 λεπτά αφού τράβηξα την παραπάνω φωτογραφία τα είχα φάει όλα!:smartass:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Φώτη τα στροπ γουαφλς και ο καφές με τα ζελεδακια (μόνο 4,50 ευρώ, ίσως και περισσότερα ) είναι τα μόνα ωραία πράγματα που νομίζω ότι αξίζουν από τα Starbucks. Overpriced αλυσίδα. Δε μπορώ να ξέρω για την ποιότητα του καφέ αλλά σίγουρα δεν αξίζει τα λεφτά του. Γενικά δεν είμαι το άτομο που βρίσκει λογική στο να παίρνει (ακριβό) take away καφέ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Φώτη τα στροπ γουαφλς και ο καφές με τα ζελεδακια είναι τα μόνα ωραία πράγματα που νομίζω ότι αξίζουν από τα Starbucks. Overpriced αλυσίδα. Δε μπορώ να ξέρω για την ποιότητα του καφέ αλλά σίγουρα δεν αξίζει τα λεφτά του. Γενικά δεν είμαι το άτομο που βρίσκει λογική στο να παίρνει (ακριβό) take away καφέ.



Ναι οι τιμές είναι κάπως.Σκεψου ότι για αυτά που βλέπεις στην φωτογραφία και ένα νερό έδωσα 7.70€.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πήγα χθες το απόγευμα...Δε νομίζω να ξανά πάω... ούτε ζωγραφιστή!!!
Αποπειράθηκα να πιω καφέ...το στομάχι μου, δεν έχει ηρεμήσει από την καούρα
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Aν θέλετε να δοκιμάσετε καφέ δοκιμαστε cofeebrands.

Γενικά στην Ελλάδα τον έχουμε εξελίξει πολύ το καφέ.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στα Starbucks τα μόνα που αξίζουν ειναι τα ροφήματα, πχ το κλασικό φθινοπωρινό Pumpkin Spice latte που δεν μπορείς να βρεις άλλου (ποσο basic ειμαι :P ) ή τα Frappuccino τους. Δεν βρίσκω τον λόγο να πάρει κάποιος καφε από εκεί από την στιγμή που έχουμε τόσες αλυσίδες που κάνουν εξαιρετικό και πιο φθηνό καφε. Στα ροφήματα του όμως δεν λέω όχι :P Όπως και στα γλυκα του. Κατεψυγμένα ή μη, ένα κέικ που είχα δοκιμάσει αλλά και κάτι αλλά γλυκα ήταν πολύ νόστιμα :hehe:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στα Starbucks τα μόνα που αξίζουν ειναι τα ροφήματα, πχ το κλασικό φθινοπωρινό Pumpkin Spice latte που δεν μπορείς να βρεις άλλου (ποσο basic ειμαι :P ) ή τα Frappuccino τους. Δεν βρίσκω τον λόγο να πάρει κάποιος καφε από εκεί από την στιγμή που έχουμε τόσες αλυσίδες που κάνουν εξαιρετικό και πιο φθηνό καφε. Στα ροφήματα του όμως δεν λέω όχι :P Όπως και στα γλυκα του. Κατεψυγμένα ή μη, ένα κέικ που είχα δοκιμάσει αλλά και κάτι αλλά γλυκα ήταν πολύ νόστιμα :hehe:


Μα και εγώ για τα ροφήματα και τις βάφλες πάω!Α και για τα ήσυχο περιβάλλον που έχουν.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πιστεύω ότι στα Starbucks τα μόνα που αξίζουν ειναι τα ροφήματα, πχ το κλασικό φθινοπωρινό Pumpkin Spice latte που δεν μπορείς να βρεις άλλου (ποσο basic ειμαι :P ) ή τα Frappuccino τους. Δεν βρίσκω τον λόγο να πάρει κάποιος καφε από εκεί από την στιγμή που έχουμε τόσες αλυσίδες που κάνουν εξαιρετικό και πιο φθηνό καφε. Στα ροφήματα του όμως δεν λέω όχι :P Όπως και στα γλυκα του. Κατεψυγμένα ή μη, ένα κέικ που είχα δοκιμάσει αλλά και κάτι αλλά γλυκα ήταν πολύ νόστιμα :hehe:
Ρε περνούσα απ'έξω τις προάλλες και είδα αυτό το pumpkin spice latte και η αλήθεια είναι ότι πολύ το λιγουρευτηκα όσο και αν αποφεύγω τις υγρές θερμίδες (ζεστές σοκολάτες, αναψυκτικά κλπ). Και αφού λες ότι είναι καλό, πολύ σκέφτομαι να πάω να το πάρω :bye:
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aν θέλετε να δοκιμάσετε καφέ δοκιμαστε cofeebrands.

Γενικά στην Ελλάδα τον έχουμε εξελίξει πολύ το καφέ.

'Ακικο θα έπρεπε να ναι πολύ φτηνότερο. Το coffee island είναι πολύ καλύτερο. Ο εσπρέσσο του δεν είναι καλός και μου κάθεται άσχημα στο στομάχι, τα sandwich που έχει δεν είναι κακά αλλά κι αυτά θα έπρεπε να είανι φτηνότερα. Προτιμώ τα υπόλοιπα όπως μικέλ, coffee island και coffee house.

Ρε περνούσα απ'έξω τις προάλλες και είδα αυτό το pumpkin spice latte και η αλήθεια είναι ότι πολύ το λιγουρευτηκα όσο και αν αποφεύγω τις υγρές θερμίδες (ζεστές σοκολάτες, αναψυκτικά κλπ). Και αφού λες ότι είναι καλό, πολύ σκέφτομαι να πάω να το πάρω


Η αλήθχεια είναι πως και μένα μου φάνηκε ωραίο πρόσφατα που το δα σε cardboard. :(
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
'Ακικο θα έπρεπε να ναι πολύ φτηνότερο. Το coffee island είναι πολύ καλύτερο. Ο εσπρέσσο του δεν είναι καλός και μου κάθεται άσχημα στο στομάχι, τα sandwich που έχει δεν είναι κακά αλλά κι αυτά θα έπρεπε να είανι φτηνότερα. Προτιμώ τα υπόλοιπα όπως μικέλ, coffee island και coffee house.




Η αλήθχεια είναι πως και μένα μου φάνηκε ωραίο πρόσφατα που το δα σε cardboard. :(


Και το Caffee lab μου αρέσει!
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε περνούσα απ'έξω τις προάλλες και είδα αυτό το pumpkin spice latte και η αλήθεια είναι ότι πολύ το λιγουρευτηκα όσο και αν αποφεύγω τις υγρές θερμίδες (ζεστές σοκολάτες, αναψυκτικά κλπ). Και αφού λες ότι είναι καλό, πολύ σκέφτομαι να πάω να το πάρω :bye:


Έχει ιδιαιτερη γεύση και αρωμα. Ισως στην αρχή να σου φανεί κάπως περίεργο αλλά ακόμα και εγώ που ειμαι πολύ περίεργη με το φαγητό, το συγκεκριμένο το βρίσκω πολύ ωραίο!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έχει ιδιαιτερη γεύση και αρωμα. Ισως στην αρχή να σου φανεί κάπως περίεργο αλλά ακόμα και εγώ που ειμαι πολύ περίεργη με το φαγητό, το συγκεκριμένο το βρίσκω πολύ ωραίο!

Ναι τέλειο φαίνεται! Είδα βιντεάκι πώς μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου αλλά δε παίζει να βρω πουρέ κολοκύθας σε κονσέρβα :P
Υγ : η συγκατοικος μου με είπε βασικια πάντως
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι τέλειο φαίνεται! Είδα βιντεάκι πώς μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου αλλά δε παίζει να βρω πουρέ κολοκύθας σε κονσέρβα :P
Υγ : η συγκατοικος μου με είπε βασικια πάντως


Αχαχχα basic af :P Αλλά είναι ωραίο το άτιμο, εμεις φταίμε; :hehe:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το μόνο που αξίζει (πέρα από την καγκουριά και τα ινσταγκραμικά κυπελλάκια του) είναι το Χριστουγεννιατικο toffee nut latte, το οποίο πραγματικά το παραγγέλνω σε Venti και θέλω και δεύτερο :inlove:. Αλλά τι να το κάνεις που κυκλοφορεί 1 μήνα τον χρόνο. Κατά τ άλλα μιεχ και ακριβό.

Aν θέλετε να δοκιμάσετε καφέ δοκιμαστε cofeebrands.

Γενικά στην Ελλάδα τον έχουμε εξελίξει πολύ το καφέ.


Καλά, η φυτική κρέμα που βάζουν στο φρεντο καπουτσίνο είναι από άλλη διάσταση. :alljumpy:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
'Ακικο θα έπρεπε να ναι πολύ φτηνότερο. Το coffee island είναι πολύ καλύτερο. Ο εσπρέσσο του δεν είναι καλός και μου κάθεται άσχημα στο στομάχι, τα sandwich που έχει δεν είναι κακά αλλά κι αυτά θα έπρεπε να είανι φτηνότερα. Προτιμώ τα υπόλοιπα όπως μικέλ, coffee island και coffee house.

Φαστ μήπως δεν ξέρεις από καλούς καφές. Δεν ξέρω
αν ο καφές του coffee island από κατάστημα σε κατάστημα διαφέρει, αλλά
σίγουρα από εκεί που παιρνω εγώ είναι νεροζούμι.
Τουλάχιστον στο cofee brands έχει ιδο καφέ και ίδιες ποικιλίες παντού.
Επίσης μην συγκρινεις το coffeebrands με το νεροκαφε του coffe island.
Λογικά δεν ξέρεις
από ροφήματα όπως ξέρεις για φαγητά και life coaching.
Στο Starbucks πρακτικά δεν πίνεις καφέ, αλλά κάτι ροφήματα που έχουν
λίγο καφέ πάνω τους. Επίπλέον τα μαγαζια με φθηνοκαφέδες του ενός ευρώ δεν
αξίζουν. Μου φαίνονται ότι τα coffee island στηρίζονται στο marketing και ψάχνουν συμπολίτες μας πρόβατα και
κορόιδα να γίνουν πελάτες τους με τη λογική μπορεί να κάνεις ισάξιο καφέ σπίτι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Για καφέδες ειδικά κέντρο παίζουν πολι καλύτερα μαγαζάκια και σε πολύ νορμαλ τιμές πχ Harvest, Kaya κλπ

για delivery τώρα απο αλυσίδες νομίζω το coffee lab είναι αρκετά τίμιο
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φαστ μήπως δεν ξέρεις από καλούς καφές. Δεν ξέρω
αν ο καφές του coffee island από κατάστημα σε κατάστημα διαφέρει, αλλά
σίγουρα από εκεί που παιρνω εγώ είναι νεροζούμι.
Τουλάχιστον στο cofee brands έχει ιδο καφέ και ίδιες ποικιλίες παντού.
Επίσης μην συγκρινεις το coffeebrands με το νεροκαφε του coffe island.
Λογικά δεν ξέρεις
από ροφήματα όπως ξέρεις για φαγητά και life coaching.
Στο Starbucks πρακτικά δεν πίνεις καφέ, αλλά κάτι ροφήματα που έχουν
λίγο καφέ πάνω τους. Επίπλέον τα μαγαζια με φθηνοκαφέδες του ενός ευρώ δεν
αξίζουν. Μου φαίνονται ότι τα coffee island στηρίζονται στο marketing και ψάχνουν συμπολίτες μας πρόβατα και
κορόιδα να γίνουν πελάτες τους με τη λογική μπορεί να κάνεις ισάξιο καφέ σπίτι σου.
Τι είναι το life coaching και γτ το ξέρω;;;;;;;; :tongue:

Τα coffee island πρέπει να χαλάνε μετά από λίγο καιρό απλά, αυτά στο κέντρο είανι ακόμα καλά. Απ' την άλλη όλα στα coffeebrands είναι χάλια σαν αυτά που κάνουν 1€ όπως είπες.

Όσα ροφήματα έχω πάρει από στάρμπακς ήταν επιεικώς απαράδεκτα, φτηνιάρικα όσο δεν πάει. Δεν τα έχω πάρει όλα προφανώς, αλλά να προσθέσω επίσης πως κι ο κανονικός τους καφές είναι τρισάθλιος. Αυτά στηρίζονται στο μάρκετινγ, το coffee island δεν είναι κακό απλώς μόλις θεμελιωθεί ρίχνει την ποιότητα ή κάτι τέτοιο. Και το χειρότερο coffee island είναι καλύτερο απο σταρμπακς και έχει καλύτερα σνακς!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top