Supermarkets

Ποια αλυσίδα Supermarket προτιμάτε για τις αγορές σας??
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Μιας και ο πληθωρισμός αυξάνει και οι καταναλωτές ψάχνουν τις φθηνότερες επιλογές ανοίγω το θέμα αυτό ώστε να γράφουμε τιμές από διάφορα supermarkets καθώς και ποια αλυσίδα έχει τις καλύτερες τιμές. Προσωπικά θεωρώ τον Σκλαβενίτη τον πιο φθηνό με τις περισσότερες προσφορές, ενώ τον Γαλαξία με διαφορά τον πιο ακριβό με 2ον τον Βασιλόπουλο.

Εσείς ποιο Supermarket προτιμάτε και ποιο έχει τις καλύτερες τιμές σύμφωνα με τις δικές σας έρευνες αγορών??
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,773 μηνύματα.
Χμμ, γενικά ψωνίζω από Ανδρικόπουλο :redface: Και MyMarket αλλά όλα έχουν ακριβύνει πλέον, δεν ξέρεις κατά που να κινηθείς :hehe: Οπότε αν και ψωνίζω από αυτά τα δυο τα περισσότερα, προτιμώ γειτονικά παντοπωλεία (τα οποία έχουν και καλύτερες τιμές).
 

Guest 220514

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βσκ δεν νιώθω ότι εξοικονομώ χρήματα σε κανένα σουπερ απλά προσπαθώ να κάνω ένα μπατζετινγκ…

Ο Σκλαβενίτης έχει πολύ ωραίες σαλατούλες πάντως :redface:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Fun fuct. Κρατάτε όλους τους πόντους που σας δίνουν οι πιστωτικές/ χρεωστικές κάρτες για το τέλος της χρονιάς ώστε να έχετε τσάμπα ψώνια μέσα στις γιορτές. Αν έχετε πολλούς πόντους μπορείτε άνετα να έχετε 2 καρότσια τσάμπα ή και περισσότερα:happy: :happy: .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στη Κρήτη πάω στο Χαλκιαδάκη μια κρητική αλυσίδα που γενικά βγάζει συχνά προσφορές και έχει διάφορα ξεχωριστά προϊόντα που μου αρέσουν και μετά στο Σκλαβενίτη που γενικά έχει καλές τιμές αλλά δεν βρίσκω να παρκάρω εκεί πέρα.

Στη Αθήνα πάω εναλλάξ ΑΒ και Σκλαβενίτη. Στο ΑΒ προτιμώ να παίρνω προϊόντα του ΑΒ όπου έχουν καλή ποιότητα και κάνω εξοικονόμηση χρημάτων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,774 μηνύματα.
Το πιο φτηνο σουπερ μαρκετ στην πειραια ειναι το Bazzar στην πειραιως και το καλυτερο περιβαλον και με μεγαλυτερη ποικιλια το εχει ο Βασιλοπουλος στην πειραιως. Το θεμα ειναι οτι ο ΑΒ ειναι κατα 15- 20% ακριβοτερος απο το αλλο.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 719 μηνύματα.
Στη Κρήτη πάω στο Χαλκιαδάκη μια κρητική αλυσίδα που γενικά βγάζει συχνά προσφορές και έχει διάφορα ξεχωριστά προϊόντα που μου αρέσουν και μετά στο Σκλαβενίτη που γενικά έχει καλές τιμές αλλά δεν βρίσκω να παρκάρω εκεί πέρα.

Στη Αθήνα πάω εναλλάξ ΑΒ και Σκλαβενίτη. Στο ΑΒ προτιμώ να παίρνω προϊόντα του ΑΒ όπου έχουν καλή ποιότητα και κάνω εξοικονόμηση χρημάτων.
Ο Χαλκιαδακης είναι το πιο ακριβό σουπερμάρκετ.Οι προσφορές που βγάζει κάποιες φορές,απλά κατεβάζουν τις τιμές στο επίπεδο των τιμών του Σκλαβενίτη.Ο τελευταίος,κατά την άποψη μου έχει τις καλύτερες τιμές,τα μπαζαρ έχουν καλές τιμές μόνο σε συγκεκριμένα προϊόντα.Ο Βασιλόπουλος είναι κ αυτός πανάκριβος.Τωρα οι μικρές αλυσίδες όπως ο κρητικός κτλ επίσης δε μπορούν να ανταγωνιστούν τις μεγάλες αλυσίδες όπως ο Σκλαβενίτης,με αποτέλεσμα να είναι κ εκεί οι τιμές στα ύψη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Ναι...φαλιρησαν οι καημενες..400000 και στις 4...τα αρχιδια μου κουνιουνται δηλαδη.
1677348564723.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αληθεια φωτακο..πως κρινεις αυτην την κινηση; Πιστευεις οτι θα κουνηθουνν τα αρχιδια τους με αυτα τα προστιμα; Για ανεπτυξε την εξαιρετικα σοβαρη επιχειρηματολογια σου οπως παντα...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Σήμερα πήγα στον βασιλόπουλο και εξαργύρωσα 2 επιταγές των 6€ που είχα. Αν αξίζει ο Βασιλοπουλος σε κάτι είναι για αυτό καθώς σε τιμές είναι πανάκριβος. Ο Σκλαβενίτης αν και αρκετά φθηνότερος με πολλές προσφορές δυστυχώς δεν δίνει επιταγές η κάτι παρόμοιο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Σήμερα πήγα στον βασιλόπουλο και εξαργύρωσα 2 επιταγές των 6€ που είχα. Αν αξίζει ο Βασιλοπουλος σε κάτι είναι για αυτό καθώς σε τιμές είναι πανάκριβος. Ο Σκλαβενίτης αν και αρκετά φθηνότερος με πολλές προσφορές δυστυχώς δεν δίνει επιταγές η κάτι παρόμοιο.
Δεν μου απαντησες εκτος και αν δεν μπορεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Ναι...φαλιρησαν οι καημενες..400000 και στις 4...τα αρχιδια μου κουνιουνται δηλαδη.
View attachment 113314
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αληθεια φωτακο..πως κρινεις αυτην την κινηση; Πιστευεις οτι θα κουνηθουνν τα αρχιδια τους με αυτα τα προστιμα; Για ανεπτυξε την εξαιρετικα σοβαρη επιχειρηματολογια σου οπως παντα...
Προφανώς και δεν θα τις κουνήσει καθώς το ποσό είναι αρκετά μικρό, για τον λόγο αυτό έβαλα και το άρθρο ώστε να δούμε το αμελητέο πρόστιμο που πήραν. Αν σκεφτείς ότι ο Βασιλοπουλος έχει έσοδα το χρόνο 2 δισεκατομμύρια τα 100 K πρόστιμο είναι τα έσοδα μιας ώρας.

Νομίζω είναι αυτονόητο αυτό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,859 μηνύματα.
Προφανώς και δεν θα τις κουνήσει καθώς το ποσό είναι αρκετά μικρό, για τον λόγο αυτό έβαλα και το άρθρο ώστε να δούμε το αμελητέο πρόστιμο που πήραν. Αν σκεφτείς ότι ο Βασιλοπουλος έχει έσοδα το χρόνο 2 δισεκατομμύρια τα 100 K πρόστιμο είναι τα έσοδα μιας ώρας.

Νομίζω είναι αυτονόητο αυτό.
Τοτε μαλλον το ελεος πηγε εκδικητικα.Θενκς.

Σήμερα πήγα στον βασιλόπουλο και εξαργύρωσα 2 επιταγές των 6€ που είχα. Αν αξίζει ο Βασιλοπουλος σε κάτι είναι για αυτό καθώς σε τιμές είναι πανάκριβος. Ο Σκλαβενίτης αν και αρκετά φθηνότερος με πολλές προσφορές δυστυχώς δεν δίνει επιταγές η κάτι παρόμοιο.
Μα καλα..δεν καταλαβαινεις οτι η καρτα ειναι για να φαινεται οτι σε συμφερει ,ενω στα παιρνει απο τις πιο ακριβες τιμες; Τα βαζει πιο ακριβα και μετα και καλα σου δινει κουπονι...οικονομικα ειπες οτι σπουδαζεις;
Ο σκλαβενιτης ειναι μεχρι τωρα ο καλυτερος απο πολλες αποψεις.Μεχρι αυτα που ξερω τωρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Μα καλα..δεν καταλαβαινεις οτι η καρτα ειναι για να φαινεται οτι σε συμφερει ,ενω στα παιρνει απο τις πιο ακριβες τιμες; Τα βαζει πιο ακριβα και μετα και καλα σου δινει κουπονι...οικονομικα ειπες οτι σπουδαζεις;
Ο σκλαβενιτης ειναι μεχρι τωρα ο καλυτερος απο πολλες αποψεις.Μεχρι αυτα που ξερω τωρα.

Ο Σκλαβενίτης είναι ο καλύτερος και σε θέματα τιμών αλλά και προσφορών. Εγώ εκεί πάω για τα ψώνια μου, απλά είχα κάτι 6€ στον Βασιλόπουλο και ήθελα να τις χρησιμοποιήσω. Ένα κόλπο που είναι καλό να κάνουμε στον Σκλαβενίτη είναι να συγκεντρώνουμε πόντους από τα πρόγραμμα Rewards των τραπεζών (Go4 more, Yellow κτλ). Συγγενείς μου μαζεύουν πόντους στην κάρτα της Εθνικής για 4+
μήνες χωρίς να τους ξοδεύουν και μετά εξαργυρώνουν οπούς τους Go4 more πόντους και έχουν 2-3 καρότσια το χρόνο δωρεάν από τον Σκλαβενίτη. Αν δεν θελουμε στον Σκλαβενίτη μπορούμε να κάνουμε το ίδιο σε αλλά μαγαζιά όπως public , Media κτλ ώστε να έχουμε τσάμπα home appliances κτλ.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ο Σκλαβενίτης είναι ο καλύτερος και σε θέματα τιμών αλλά και προσφορών. Εγώ εκεί πάω για τα ψώνια μου, απλά είχα κάτι 6€ στον Βασιλόπουλο και ήθελα να τις χρησιμοποιήσω. Ένα κόλπο που είναι καλό να κάνουμε στον Σκλαβενίτη είναι να συγκεντρώνουμε πόντους από τα πρόγραμμα Rewards των τραπεζών (Go4 more, Yellow κτλ). Συγγενείς μου μαζεύουν πόντους στην κάρτα της Εθνικής για 4+
μήνες χωρίς να τους ξοδεύουν και μετά εξαργυρώνουν οπούς τους Go4 more πόντους και έχουν 2-3 καρότσια το χρόνο δωρεάν από τον Σκλαβενίτη. Αν δεν θελουμε στον Σκλαβενίτη μπορούμε να κάνουμε το ίδιο σε αλλά μαγαζιά όπως public , Media κτλ ώστε να έχουμε τσάμπα home appliances κτλ.
Στο Σκλαβενίτη με τη χρεωστική της Eurobank έχω επιστροφή 1%, απλά αν αγοράσω κάτι με τη κάρτα Eurobank σε συνεργαζόμενα μαγαζιά μετά μαζεύω ένα ποσό και συνήθως εξαργυρώνω στα 3-5€ κάθε μήνα. Με το κουπόνι των 6€ στο ΑΒ μαζεύω και εγώ πόντους αλλά είναι λίγο δύσκολο ''άθλημα'' και πολλές φορές τα προτεινόμενα προϊόντα που έχει στο app για να μαζέψω πόντους δεν μου χρειάζονται τόσο και δεν τα παίρνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Στο Σκλαβενίτη με τη χρεωστική της Eurobank έχω επιστροφή 1%, απλά αν αγοράσω κάτι με τη κάρτα Eurobank σε συνεργαζόμενα μαγαζιά μετά μαζεύω ένα ποσό και συνήθως εξαργυρώνω στα 3-5€ κάθε μήνα. Με το κουπόνι των 6€ στο ΑΒ μαζεύω και εγώ πόντους αλλά είναι λίγο δύσκολο ''άθλημα'' και πολλές φορές τα προτεινόμενα προϊόντα που έχει στο app για να μαζέψω πόντους δεν μου χρειάζονται τόσο και δεν τα παίρνω.
Σου προτείνω να μαζεύεις τους πόντους και να τους εξαργυρώνεις στο τέλος της χρονιάς ώστε να έχεις τσάμπα supermarket για 2 φορές τουλάχιστον.😉😉
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σου προτείνω να μαζεύεις τους πόντους και να τους εξαργυρώνεις στο τέλος της χρονιάς ώστε να έχεις τσάμπα supermarket για 2 φορές τουλάχιστον.😉😉
Δεν βγαίνει, συνεργάζεται και με τη aegean η Eurobank ή και ο Σκλαβενίτης της περιοχής μου έχει τη τακτική όσους πελάτες έχουν Eurobank να ρωτάνε σε κάθε ψώνια αν θέλουμε να εξαργυρωσουμε και καμιά φορά μου ξεφεύγει και λέω ναι και μετά χάνω τα λεφτά της επιστροφής που μάζευα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,904 μηνύματα.
Δεν βγαίνει, συνεργάζεται και με τη aegean η Eurobank ή και ο Σκλαβενίτης της περιοχής μου έχει τη τακτική όσους πελάτες έχουν Eurobank να ρωτάνε σε κάθε ψώνια αν θέλουμε να εξαργυρωσουμε και καμιά φορά μου ξεφεύγει και λέω ναι και μετά χάνω τα λεφτά της επιστροφής που μάζευα.
Απλά λέγε όχι. Και εμένα πιέζουν και λέω όχι στα Go4more ώστε να τα έχω για το τέλος του χρόνου.🤣🤣
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,138 μηνύματα.
Το lidl είναι το πιο οικονομικό σούπερ μάρκετ και γενικά έχει ενδιαφέροντα προϊόντα. Επίσης το σούπερ μάρκετ Θανόπουλος αν και δεν είναι τόσο οικονομικό έχει απίστευτη ποικιλία και πιο ιδιαίτερα προϊόντα που δε βρίσκεις εύκολα .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top