Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;

Tι λειτουργικό σύστημα χρησιμοποιείτε στον υπολογιστή σας;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)
  • Windows 7

    Ψήφοι: 39 54.2%
  • Windows Vista

    Ψήφοι: 8 11.1%
  • Windows XP

    Ψήφοι: 19 26.4%
  • Linux (Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, etc)

    Ψήφοι: 18 25.0%
  • MacOS

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • Άλλη έκδοση των Windows (NT, 95, 98, 98 SE, ME, 2000, Server)

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Άλλο OS

    Ψήφοι: 2 2.8%
  • Windows 8

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows 10

    Ψήφοι: 1 1.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Έβαλα τα Windows 7 RC (7100 build)!!:up: Δεν έχω παρατηρήσει -μέχρι στιγμής- κανένα bug όσον αφορά τα Windows.Μόνο ο ie έχει λίγα bugs αλλά αυτά τα bugs τα βρίσκεις σε όλες τις εκδόσεις των Windows.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoulis

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Windows (2000/XP/Vista)..
Αυτό χρησιμοποιώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πώς να εγκαταστήσω USB modem στο Ubuntu; Το είχα δοκιμάσει παλιότερα, χωρίς αποτέλεσμα και στο τέλος το παράτησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Προφανώς για να κάνεις το post δεν θα βρήκε τους drivers. Aν και λιγο απίθανο.

Αν και πλέον δεν έχει νόημα να χρησιμοποιείς modem, ίσως θέλει να κατεβάσεις κανένα "πακέτο" στο οποίο εντάσσονται οι drivers.

Για ποιό μοντέλο modem μιλάμε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cucumber

Νεοφερμένος

Η Cucumber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Χιχί, το usb modem στο ubuntu μου είχε βγάλει την ψυχή αλλά τελικά το κατάφερα. Με βοήθησε πολύ αυτή η σελίδα. Βέβαια αργότερα πήρα ethernet modem/router και ξένοιασα μια και καλή. Αν δεν καταφέρεις να το κάνεις να δουλέψει και η απουσία ίντερνετ είναι το μοναδικό πράγμα που σε κρατάει από το να εγκαταστήσεις λίνουξ και να το εξερευνήσεις, αξίζει να δώσεις 30 ευρώ για ένα ethernet modem/router. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Δεν απαντάω στην ερώτησή σου, απλά αναφέρω ότι είναι τουλάχιστον μαζοχιστικό να χρησιμοποιείς usb αντί για ethernet.

Από εκεί και πέρα μας λες ποιο μόντεμ έχεις, βάζεις lsusb και μας λες τι σου βγάζει και βλέπουμε για το troubleshooting.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
XP και δεν τα αποχωρίζομαι με τίποτα...

Τα γλυκουλια μου...:P:P:P:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aero :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
XP και δεν τα αποχωρίζομαι με τίποτα...

Τα γλυκουλια μου...:P:P:P:xixi:


+1000! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos523

Νεοφερμένος

Ο thanos523 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ έχω dual boot kubuntu-windows 7. Και τα 2 πολύ καλά λειτουργικά. Χρησιμοποιώ kubuntu για να κάνω την δουλειά μου και windows για το visual studio.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
ubuntu Linux
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Που διάολο είναι το mac;;;:!::!::!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Eγω τωρα εχω τα βιστα...στο ντεσκτοπ μου με τα 4gb πανε σφαιρα αλλα στο λαπτοπ που εχει 2gb ειναι πιο αργος καπως...γι'αυτο εχω σκοπο να του βαλω τα windows 7..λενε οτι ειναι και πιο ελαφρια απ'τα xp αλλα δν νομιζω ν'αληθευει.:hmm:Οτι και να 'ναι ομως εχουν βιστα look και πιο ελαφρια..ειναι ενας λογος για του φανατικους των xp να τα αποχωριστουν πλεον και να μεταβουν σε κατι καλυτερο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
windows 7
και πολυ καλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Βασικά εγώ έλεγα να βάλω στον χαλασμένο PC μου XP αλλά λέω να τον αφήσω να κάθεται 2-3 μήνες ακόμα και να του χώσω Windows 7...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Βασικά εγώ έλεγα να βάλω στον χαλασμένο PC μου XP αλλά λέω να τον αφήσω να κάθεται 2-3 μήνες ακόμα και να του χώσω Windows 7...

Και στο κυριο pc σου αξιζει να βαλεις τα windows 7.. Εγω παντως θα τα βαλω και στο ντεσκτοπ μου και στο λαπτοπ καθως τα βαρεθηκα πολυ τα βιστα..βεβαια με προβληματιζει αυτο με τους drivers (ειδικα στην περιπτωση του λαπτοπ), αλλα δν νομιζω να εχω προβλημα καθως καπου διαβασα οτι πανε και τους βρισκουν μονα τους :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Τα έβαλα και εγώ τα 7.
Καλύτερο interface (η μπάρα, αν έχεις εφέ ενεργοποιημένα μετράει) αν και πάλι θα μπορούσαν να το χουν κάνει πολύ καλύτερο, όσον αφορά το grouping της μπάρας δηλαδή. Μου αρέσει που σουλούπωσαν κάπως τον explorer και tray πλέον έχει μόνο τρία εικονίδια. Είναι και πιο ελαφριά κάπως απο τα βίστα (αν και στο δυπήρινο με τα 4gb ram δεν βλέπω καμία διαφορά στην απόδοση)

Παρόλα αυτά, δεν δικαιολογούνε χρήματα -ακόμα- για νέο λειτουργικό, ειδικά για όσους έχουν βίστα. Όσοι απο την άλλη παίρνουν νέο υπολογιστή, ας τα προτιμίσουν, πάντως εμένα δεν με ενθουσίασαν, ξαναγύρισα σε ubuntu (beta).
-----------------------------------------
Τα έβαλα και εγώ τα 7.
Καλύτερο interface (η μπάρα, αν έχεις εφέ ενεργοποιημένα μετράει) αν και πάλι θα μπορούσαν να το χουν κάνει πολύ καλύτερο, όσον αφορά το grouping της μπάρας δηλαδή. Μου αρέσει που σουλούπωσαν κάπως τον explorer και tray πλέον έχει μόνο τρία εικονίδια. Είναι και πιο ελαφριά κάπως απο τα βίστα (αν και στο δυπήρινο με τα 4gb ram δεν βλέπω καμία διαφορά στην απόδοση)

Παρόλα αυτά, δεν δικαιολογούνε χρήματα -ακόμα- για νέο λειτουργικό, ειδικά για όσους έχουν βίστα. Όσοι απο την άλλη παίρνουν νέο υπολογιστή, ας τα προτιμίσουν, πάντως εμένα δεν με ενθουσίασαν, ξαναγύρισα σε ubuntu (beta).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
dual boot xp και ubuntu..Ο μονος λογος που εχω ακομα windows ειναι για μερικα games.... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και στο κυριο pc σου αξιζει να βαλεις τα windows 7.. Εγω παντως θα τα βαλω και στο ντεσκτοπ μου και στο λαπτοπ καθως τα βαρεθηκα πολυ τα βιστα..βεβαια με προβληματιζει αυτο με τους drivers (ειδικα στην περιπτωση του λαπτοπ), αλλα δν νομιζω να εχω προβλημα καθως καπου διαβασα οτι πανε και τους βρισκουν μονα τους :hmm:

Βασικά το κύριο pc μου ήταν το χαλασμένο. Το τωρινό κύριο pc (macmini) δεν χωράει μέσα Windows... αλλά και να χώραγε σιγά μην έβαζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

l2eclipse

Νεοφερμένος

Ο l2eclipse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χριμοπιουσα βιστα αλλα εβαλα ξπ γιατη δεν με αφινε να βαλο μερικα προγραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top