Tο φαινόμενο "the hunt''

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


Πρόσφατα είδα την παραπάνω ταινία την οποία προτείνω σε όλους. Η υπόθεση της ταινίας αφορά ένα κοριτσάκι το οποίο είναι "ερωτευμένο" με ένα φίλο του πατέρα της τον Λούκας, που δουλεύει στον παιδικό σταθμό τους. Μια μέρα το κοριτσάκι δίνει ένα δώρο στον Λούκας και το φιλάει στο στόμα. Εκείνος της λέει πως δεν πρέπει να το κάνει αυτό, και το κορίτσι που νιώθει ότι την απέρριψε λέει στην διευθύντρια πώς ο Λούκας της έδειξε το πέος του σε στύση. Μετά από αυτή την κατηγορία, όλη η τοπική κοινωνία συμπεριφέρεται στο Λούκας σαν παιδεραστή με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν θα πω περισσότερα για να μην χαλάσω την πλοκή της ταινίας σε όσους θελήσουν να την δουν.


Αυτό που μου έμεινε από την ταινία, είναι πόσο εύκολα μπορεί η ζωή ενός ανθρώπου να καταστραφεί στα καλά καθούμενα από μια απλή ψευδή κατηγορία, καθώς και το πόσο έτοιμη είναι η κατά τα άλλα ελεύθερη και προοδευτική κοινωνία μας να καταδικάσει έναν άνθρωπο, μόνο και μόνο στην υποψία ότι αυτός είναι παιδεραστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Είδα το trailer και πρέπει να είναι πραγματικά πολύ καλή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HarissonFord

Νεοφερμένος

Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ έχω δει την ταινία!Όντως είναι πάρα πολύ καλή!
Την συστήνω ανεπιφύλακτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top