Tablet ή laptop;

Tablet ή laptop;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τι νομίζετε ότι θα είναι πιο βολικό να πάρω τώρα που γίνομαι και γω φοιτήτρια; Να σημειώσω ότι έχω σταθερό pc που θα χρειαστεί για κάποιες εργασίες,οπότε χρειάζομαι κάτι για τις μεταφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό μόνο έσυ το ξέρεις. Τόσο καιρό είχες κάτι απο αυτά; Ένιωσες να το χρειάζεσαι; Και μόνο με τον σταθερό μπόρει να είσαι καλημένη.
Εγώ ας πούμε είχα σταθερό, είχα και laptop και πείρα και netbook, για να μπορώ να το έχω συνέχια μαζί μου, και ύστερα πείρα και tablet γιατι είναι ακόμα πιο εύκολο στην μεταφορά. Τελικά, χρησιμοποιώ μόνο το laptop και τα άλλα σκονίζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Τι νομίζετε ότι θα είναι πιο βολικό να πάρω τώρα που γίνομαι και γω φοιτήτρια; Να σημειώσω ότι έχω σταθερό pc που θα χρειαστεί για κάποιες εργασίες,οπότε χρειάζομαι κάτι για τις μεταφορές.

Πάρε και τα 2, μπορείς να βρεις tablet και με 50€ το οποίο θα το παίρνεις στην σχολή για σημειώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρέπει να απαντήσεις σε μια σειρά από ερωτήματα πρώτα:
Έχεις σκοπό να γράφεις σε αυτό μεγάλα κείμενα;
Έχεις σκοπό να κάνεις περισσότερο από το να βλέπεις sites άντε και να απαντάς στα γρήγορα σε κάποιο email ή twitter;
Χρειάζεσαι κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα;
Σε νοιάζει η υπολογιστική ισχύ;

Αντικειμενικά πάντως τα tablet είναι υποδεέστερα από ένα laptop. Μπορεί να μοιάζουν πιο φιλικά στην χρήση, αλλά δεν αρκεί αυτό. Αν έχεις smartphone, φαντάσου το tablet ως ένα smartphone με τεράστια οθόνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Πάρε και τα 2, μπορείς να βρεις tablet και με 50€ το οποίο θα το παίρνεις στην σχολή για σημειώσεις.
Και θα σκας μύτη με το tablet, το οποίο θα σου σπάει τα νεύρα όταν θα ξεκινήσεις να γράφεις:hehe: (όλοι ξέρουμε πώς είναι οι οθόνες αφής).

Άσε που το tablet είναι τελείως ασύμφορο:confused: Ψηφίζω laptop:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ένα λαπτοπάκι 11-14 ιντσών είναι και πολύ φορητό και κάνει κανονικά την δουλειά σου, σε αντίθεση με τα τάμπλετ που είναι πιο πολύ για παιχνίδια και χαζοεφαρμογές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
To tablet είναι καλύτερο γιατί μπορείς να το παίρνεις στην τουαλέτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Αν θέλεις να το παίρνεις μαζί σου στη σχολή ή στη βιβλιοθήκη, για να κρατάς σημειώσεις και να κάνεις εργασίες, θα σου πρότεινα laptop. Πάρε ας πούμε ένα σε στυλ MacBook Air: μικρό, λεπτό κι ελαφρύ. Η οθόνη αφής δεν ενδείκνυται για πληκτρολόγηση μεγάλων κειμένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
το tablet μπαινει στην τσάντα ακριβώς σαν βιβλίο. Το συνιστώ όσο δε πάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω θα σου προτεινω Laptop, με <400€ θα παρεις υπολογιστη που θα ειναι αρκετος για διαφορες portable δουλειες, οπως το να γραψεις μια εργασια, να δεις μια ταινια στο αεροπλανο, να το παρεις να χαζεψεις στην τουαλετα, να εχεις υπολογιστη οταν πας διακοπες κοκ. Το tablet ειναι ωραιο εργαλειο (εγω εχω το iPad με Retina) αλλα υπολογιστης δεν ειναι, δεν θα σε βολεψει για δουλειες. Και εγω τελευταια σκεφτομαι να παρω λαπτοπ, μαλλον θα το κανω οταν αφησω αρκετο χωρο στην καρτα μου (τωρα με τοσες ατοκες που το δινουν ειναι καλη ευκαιρια).

Α και κατι που ξεχασα, μην μπεις στη διαδικασια να παρεις μικροτερο υπολογιστη απο 15'', θα πληρωσεις παραπανω λεφτα για να παρεις ''λιγοτερο'' υπολογιστη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
To tablet είναι καλύτερο γιατί μπορείς να το παίρνεις στην τουαλέτα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Ότι το tablet είναι καλό και μη το σνομπάρετε και δεν εχει καμία σχέση με το laptop.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Πιο πολύ το θέλω για σημειώσεις στη σχολή, και για να παιρνάω την ώρα μου κατα τις μετακινήσεις σερφάρωντας ή παίζοντας.Για τις εργασίες θα χρησιμοποιώ κυρίως το σταθερό.Απο laptop ή notebook ξέρω τι γίνετε γιατί έχουν στο σπίτι αλλά απο tablet δεν έχω ιδέα.Το πρόβλημα με το laptop ή το notebook είναι στο μέγεθος.Τι δυνατότητες έχει ένα tablet και τι πρέπει να προσέξω από τα χαρακτηριστικά τους;Αν έχετε καμιά καλή πρόταση πείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Φίλε μου το notebook είναι δυσχρηστο στις μετακινήσεις πάρε tablet (ipad)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christidim

Νεοφερμένος

Η Dimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξάνδρεια (Ημαθία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μπήκα τώρα και είδα το macbook air.Μου φάνηκε καλό αλλά δεν είδα ακόμη τιμή.Πάντως το notebook είναι όντως δύσχρηστο.Αυτό που έχουμε εκτος του ότι κολάει, δεν βολεύει και το μέγεθος της οθόνης .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top